Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arası gösteriliyor
 1. #1

  Aile Sistem Dizimi

  Aile ve Sistem Dizilimi

  Bir terapi yöntemi olan Sistemik Dizimler/Aile Dizimi.


  Aile Dizimi; sorunu ele alınan bireyin, güncel ya da köken ailesinin temsili olarak dizilmesine dayalı bir yöntemdir. Ailenin, kişinin içsel gözündeki resmi ortaya konulur. Çeşitli kilitlenmeler, blokajlar içeren bu resmin terapist tarafından adım adım değiştirilmesi ile herkes için aydınlatıcı ve özgürleştirici olan 'çözüm resmi'ne ulaşılır. Özetle kilit kırılır ve aile ruhu kendine özgü derin hareketleri ile akmaya başlar ve sorun-hastalık çözülür. Ailenin sahip olduğu kolektif vicdan, kör bir güdüyle aileden hiçbir üyenin dışlanmasına, haksızlığa uğramasına, acı, mağduriyet yaşamasına müsaade etmez. Bilinçaltı kilitlenmeler bu şekilde oluşur yeni nesiller bilinçsizce bu rolleri üstlenir.


  Aile Dizimi yöntemi hangi sorunların çözümünde işe yarıyor?


  Bu şekilde bir kez gerçekleştirilecek bir aile dizimi semineri ile; cinsellikten bedensel hastalıklara, ilişki sorunlarından bağımlılıklara kadar yaşamın herhangi bir alanında kriz ya da kilitlenme yaşayan kişilere sorunlarının kökten çözümünde yardımcı oluyoruz. Yaşam enerjisinin yeniden özgürleşmesi ve kişinin verimli, anlamlı, bütünlüklü, doyumlu bir yaşam sürmesine destek veriyoruz.


  Aile Dizimi`nin farkı nedir?


  Her hastalığın unutulmuş bir şeye, dışlanan bir aile bireyine denk düşen ruhsal, genetik bir mirası var. İki tür mirasla geliyoruz, biri gensel miras; bedensel özelliklerimiz, kalıtımsal hastalıklarımız. Diğeri ruhsal miras. Belki beş nesil evvel, dedemizin yaşadığı acı bugünkü psikolojik sorunumuzun nedeni olabiliyor. Ailemizde erken, acılı şekilde ölen, kayıp yaşayan, sorunlu, cinayete kurban gitmiş, teşebbüs etmiş, intihar etmiş birileri varsa bunlar gelecek kuşakları etkileyebiliyor. Aile acıları ruhsal olarak gelecek kuşaklara transfer oluyor. Kişide panik atak var, görünürde de bunu çağrıştıran bir şey yok. Ama ailenin ruhsal haritasında buna denk düşen bir travmayı buluyoruz.


  Nasıl yapılıyor bu dizim?


  Bireysel yapılıyor ya da kalabalık gruplarla seminerlerle yapılıyor. İlk defa birbirini gören, sorunlarına çözüm arayan insanlar toplanıyor. Bir halka çalışması oluyor. O yok sayılan, kişi sisteme dahil edildiğinde, travmatik yapı aydınlanıyor ve kişinin yaşamında büyük bir iyileşme oluyor

  ruhsal problemlerden başlayıp ifade eksikligi geçmeyen rahatsızlıklar birde parası akışkan gelmeyenler vb şekild dizim yapılıyo.dizimin faydası sınır tanımıyo ilgilenen arkadaşlarımıza duyrulur
  Konu Rest tarafından (22-Apr-2012 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.Benzer Konular

 1. Aile Dizimi ile köklerin negatif etkilerinden kurtulma
  Konuyu Açan: Renesme, Forum: Doğaüstü (Paranormal).
  Cevap: 27
  Son Mesaj : 25-Sep-2010, 23:26
 2. Aile Geçimsizliğine Karşı Dua
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 15-Jun-2010, 17:13
 3. Aile ve Sistem Dizimi
  Konuyu Açan: güneşin kızı, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 04-May-2009, 17:35
 4. Sistem Geri Yükleme ile Neler Geri Yüklenir, Neler Yüklenmez?
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Bilgisayar & Cep Telefonu.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 13-Feb-2009, 18:55
 5. Aile Sergisi
  Konuyu Açan: secret shadow, Forum: Doğaüstü (Paranormal).
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 13-Feb-2008, 00:23
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com