Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1

  Alında Oluşan Kırışıklıklar İçin Neler Yapılmalı

  Alında Oluşan Kırışıklıklar İçin Neler Yapılmalı Kırışıklıklar karşı koyulamaz izler. Doğrusu 20 yaşını geçen herkes bu gerçekle yüze gelecek. Evet acı ama gerçek bunlar maalesef. Fakat bunları geciktirmek ya da en aza indirmek günümüz tıbbında mümkün.Günümüzde sık kullanılan tedavi botoks enjeksiyonu gereğini yerine getirmektedir. Daha genç dinamik yüze sahip olma, öncelikli herkesin arzuladığı şeydir. İsteğinizi yerine getirmek için bazı şeyleri sağlayabilmeli ve fedakârlık yapabilmelisiniz. İşte kırışıklar daha başlamadan önce nasıl geciktirilebilir merak edilen bir konudur.Alın kırışıklıklarına engellemek için yapmamamız gerekenler;

  1-Kırışıklıkların paralel artacağını unutmayın. Katlanan deride kalıcı çizgiler olur. Sonra çizgiler derinleşir kırışıklıklar meydana gelir. Gözlerinizin kısılmaması, gülmek, mimik tekrarlanması örnektir.
  2-Vücut susuz kalmamalı. Yaşamımızın içeceği su olmalı. Suyun iyi nemlendirici olduğunu, bedeninin %60-70’i su olduğunu unutmayın. Yüzünüzü çok yıkamamalısınız. Cilt kendi yağlama mekanizması sahiptir. Bu yağ bakım demektir. Sık yıkanması yüzde kırışıklık oluşmasına neden olur. Yüz yıkarken sabun kullanacaksan, nemlendirici olmasına önem gösterin.
  3-Stres; hayatınızdan çıkarın.
  4-Sigara içmeyin kırışık dostu maddedir. Cildin pörsümesine neden olur.
  5-Güneşte çok kalmayın; Güneş kalıyorsanız cildinize güneş kremi kullanmalısınız. 15 dk el ve yüzü güneşle olması yeterli oluyor. Fazla güneş cilt kanserine sebep çıkarmaktadır.
  Açık cilt rengi olan kimse güneşe hassastırlar. Güneşte gözlerin kısılıp bakılması söz konusu. Bu da, deriyi hareket ettirir. Uzun tekrarlanan hareket alında kırışıklığın olmasına zemin hazırlar.Çoğu kadının psikolojisini bozabilen sorunu ertelenebiliyor.
  Alın kırışıklıklarından kurtulmak istiyorsanız listeyi okumanızda yarar var.
  1- C VİTAMİNİ: C vitamini deri dostudur. Güneşin zararlarını C vitamini bertaraf eden vitamin grubudur.
  2- YÜZ EGZERSİZİ: yüzdeki kasların ve derinin çalıştırılmasını sağlar. Bu işlemde deriye kan taşınır. Kan besin taşıdığı için derinin bakımının yapılır.İşlem basit. Baş dik kollar omuzlara kaldırılır. El baş üstüne konulur. Başparmak baş üstü dört parmak alınla saçın birleşim yerine konumlandırılır. Sık-bırak baskı yapılır. Günde 3 defa önerilir.
  3- CİLT NEMLENDİRİCİLERİ
  4- KAKAO
  5- BALIK
  6- SIRT ÜZERİ UYUMAK
  7- SOYA

  ALIN KIRIŞIKLARINA BOTOKS
  Çizgileri gidermenin yolları vardır. Çizgilerin içine iğne yaparak dolgu enjekte ederek üstesinden gelinebilir. Dolgu maddesi “botoks” dur. Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden yapılan zehirli bir toksindir. Zehir tedavi olmaması anlamına gelmemekte.
  Balık tüketmek yetişkinlik, gebelik, çocukluk ve yaşlılık gibi durumlarda çok önemli olan bir besindir. Balık deri üzerindeki uv ışınlarının zararlı etkilerini azaltmakta. Balık deri kanserinin başlamadan durdurulmasında önemlidir. Balıkta olan balık yağı ciltteki kırışıkları önler. 2. #2
  Kullandığım kortizonlu merhem sonrası benimde alnımda bariz bi çizgi oluştu ,aynaya her baktığımda alnımdaki çizgi dikkatimi çekerdi...merhemi bıraktım şükür şimdi konuyu görünce tekrar baktımda azalmış demek ki artık belli olmuyor ki dikkatimi çekmemiş Not özel kullandığım birşey yok evde zaman zaman yaptığım maske dışında

Benzer Konular

 1. Kolesterolü Dengede Tutmak İçin Neler Yapılmalı?..
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Kalp ve Damar Hastalıkları.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06-May-2013, 11:40
 2. El Bakımı İçin Neler Yapılmalı?
  Konuyu Açan: Sidre, Forum: Güzellik, Cilt Bakımı ve Kozmetik.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 24-Şub-2013, 22:15
 3. Trafikte Dikkatli Olmak İçin Neler Yapılmalı?
  Konuyu Açan: hayatkardelen, Forum: Genel Kültür.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22-Tem-2011, 07:13
 4. İyi Bir Baba Olmak İçin Neler Yapılmalı
  Konuyu Açan: yavin, Forum: Erkek Dünyası.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 29-May-2011, 03:46
 5. Gözenek açikliği ve elastikiyet kaybi için neler yapilmali
  Konuyu Açan: reiki, Forum: Güzellik, Cilt Bakımı ve Kozmetik.
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 09-Şub-2009, 00:08
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com