7 Sayfadan 5. İlkİlk ... 34567 SonSon
Toplam 64 sonuçtan 41 ile 50 arası gösteriliyor
 1. #41
  mfc210c
  formda burun kanamasıyla ilgili bir yazı yayınladım toplam 35 kişi görüntledi bu paylaşımı diger tarafta sevdignizi geri getirme var 1000 kişiden fazla kişi görüntülemiş sence hangi bilgi daha yararlı yapmayın lütfen genel bilgilere bakın hep muhabbet sevgi celb bunlara meilleri olan kişilere gercek bilgileri vermek dogrumu. ben ehliyim demedim ne senin bildigime ihtiyacın var nede benim senin bilgine varsa paylaşımın yayınlarsın yorum yapmam sadece bakarım almam gereken bilgiyi alırım. 2. #42
  delete
  Haklısın YaHu kardeşim. Teşekkür ederim.
  --------------------
  Bilgiye ihtiyacımız olmasa burda işimiz ne? ya da bu kadar sene neden okuduk?
  --------------------
  Ama kimse istemiyorsa bilgi vermek zorunda değil tabiki. Zorla değil.

 3. #43
  mfc210c selamlar cok tsk edrim cevapaniz icin ve yine tsk ederim bu bilgileri bizimlen paylastyiniz icin .Allah sizden razi olsun ne muradanaz varsa versin .selametla kalanaz...

 4. #44
  nasreddinhoca
  Ayıp Olmuyormu mfc210c Kardeşim.. Keşke Yazılarımı Kopyalamadan evvel Sorsaydın bana.

  Belki dikkat etmedin ama , Yazdıklarımın altına hep yazarım ben : İzinsiz Kopyalayanlara hakkım helal değildir. diye

 5. #45
  jojo
  neden nasreddin hoca kardeşim mfc210 adlı arkadaş senin bildiklerini bizlerle paylaşmakla seni büyük bir vebalden kurtarmış, bence teşekkür etmen lazım.
  çünkü ilmini paylaşmayan kişi gerçekten cimridir

 6. #46
  mfc210c
  Alıntı jojoba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  neden nasreddin hoca kardeşim mfc210 adlı arkadaş senin bildiklerini bizlerle paylaşmakla seni büyük bir vebalden kurtarmış, bence teşekkür etmen lazım.
  çünkü ilmini paylaşmayan kişi gerçekten cimridir  nasreddin hocana sor 4ncü makama cıkıptamı bu bilgiler zuhur mu etti ona yok mustafa iloglu olmak üzere her yerde varmı laf çarpıştırması yapma varsa bildigin ortaya koy ayetel kürsiyle ilgili tüm bildiklerimizi karşılaştıralım ama hiç biryerden alıntı olmucak şekilde bakalım laf çarpıştırmak nasıl oluyor paylaşım yapmış oluruz eksiksiz senin dedigin gibi

 7. #47
  Ulvi

  Ayet'el Kürsi'nin Fazileti

  Aye'el Kürsi'nin Faziletne Dair Olan Hadisi Şerifler
  Okunuşu:
  Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum,late'huzühu sinetün vela nevmün,lehu mafissemavati ve mafil ardı,men zelleziy yeşfe-u ındehu illa biiznih yalemü mabeyne eydiyhim vema halfehüm vela yühıtune bişey'in min ılmihı illa bimaşae,vesia kürsiyyühüssemavati vel'arda vela yeudühu hıfzuhüma vehüvel aliyyül azim.
  MANASI:Ondan başka ilah olmayan Allah,hay ve kayyumdur(ezel ve ebedidir).O'nu uyuklama ve uyku tutmaz.Göklerde ve yerlerde olan şeyler O'nundur.İzni olmaksızın O'nun yanında şefaat eden yoktur.Halkın önünde ve arkasında olanı(istikbal ve maziyi) bilir.İnsanlar O'nun ilminden,O'nun isteğinden başkasını ihata edemezler.Kürsisi semaları ve yeri içine alır.Onların hıfzı O'nu (Cenab-ı Ecelli Ala'yı)yormaz.O,pek yüksek ve büyüktür.

  Ayet-el Kürsi'nin Fazileti

  Allah'ın Resulü buyurdu:

  "Bir Ayet-el Kürsi okumak bin ayet okumaya bedeldir."
  Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz,Kaab(r.a.)a:
  "Ya eba Münzir Kur'an-ı Kerim'in(6666 adet)ayetleri içinde hangisi en büyüktür?buyurduklarında,"Allah(C.C.)ve Resulü daha iyi bilir",Resulüllah(s.a.v.)ikinci defa sorduklarında,(Allahü la ilahe illahüvel hayyül kayyum)u okudu,bunun üzerine Resulüllah mübarek ellerini Kaab'ın göğsüne koydular:"Bu ilim,sana afiyet olsun...." buyurdular.
  Yine bir hadisi şerifte:
  "Bir mü'min,Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab-ı Ecelli ve Ala ervah-ı mü'mininin kabirlerini nurlandırır,vasi kılar.Okuyana da ecri azim verilir.Her harfi için bir melek halk olunur.Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler..."buyurdu.
  Resulüllah Efendimiz:
  "Muhakkak Ayet'el Kürsi'nin lisanı vardır.Bir mü'min Ayet'el Kürsi'yi okuduğunda,Arş-ı Ala'nın altında secdeye kapanır.Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister..."buyurdu.
  "Ayet'el Kürsi'de yedi kale vardır..."buyurmuşlardır.Hulusi kalple bir tane Ayet'el Kürsi okunursa,iç içe yedi tane kale içine girmiş kadar manevi kuvvet kazanılacağını Resulüllah Efendimizin bu hadisi şeriflerinden anlaşılmıştır.Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir.Bu Ayet-i Kerime'nin hikmet,azamet ve esrarırından dolayıdır ki,Cenab-ı Fahri Alem (s.a.v.) e yetmiş bin melaike-i kiramla nazil olmuştur.
  Resulü Ekrem:
  "Kur'an'da en büyük ayet;Ayet'el Kürsi'dir.Bir kimse okursa Allah ona bir melek gönderir.Ertesi günü okurduğu saate kadar o kimsenin hasenatını yazar,seyyiatını mahveder.." buyurdu.

  Namazdan Evvel Ayet-el Kürsi
  Ayet'el Kürsi namazdan evvel okunursa,huzurla kılınır.Şeytan vesvese vermez.Ve yaklaşamaz.Ayet'el Kürsi'yi okuyanı, Allah Teala cümle kaza ve belalardan,tehlikelerden,şeytanın şerrinden muhafaza eder.Şeytanın yetmiş türlü tuzağı vardır.Eğer bunlardan Allah(C.C.)ya sığınıp Resulüllah Efendimiz'in öğrettiği dualar okunmazsa insanın imanını alırlar.

  Farz Namazından Sonra Ayet-el Kürsi
  Hadisi şerifte:

  "Her kim farz namazından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,diğer namaza kadar Cenab-ı Ecelli ve Ala'nın tahtı himayesindedir."
  Diğer hadisi şerifte:
  "Her kim farz namazlarından sonra Ayet'el Kürsi'yi okursa,ölüm olmasaydı,doğrudan doğruya Cennete girerdi"buyurdu.
  Ebu Ümame(r.a.)dan rivayet edildiğine göre Resulüllah Efendimiz:
  "Bir mü'min,beş vakit namazın arkasından Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab- Hak harp meydanında şehid olan nebilerinin canını aldığı gibi,bu mü'minin canını da kendi yedi kudretiyle alacaktır."buyurdu.Eğer bir kimse,Ayet'el Kürsi'yi sabah ve akşam okumaya devam ederse,kıyamet günü melekler:"Ya Rabbi,bu kulun ölmedi,biz bunu dünyada görmedik"diyecekler.
  Allahümme inni ükaddimü ileyke beyne yedeyye külle nefesin ve lemhatin ve tarfetin yatrıfü biha ehlüssemavatı ve ehlül ardı ve külle şey'in hüve fı ılmike kainün evkad kane.Ukaddimü ileyke beyne yedeyye zalike küllehu.Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum.....sonuna kadar.....
  Resulü Ekrem bu dua ve Ayet'el Kürsi hakkında buyurmuşlardır:
  "Allah Teala bu dua ile birlikte Ayet'el Kürsi'yi Cebrail (a.s.) ile Musa (a.s.) a indirdiğinde,Cebrail:"Ya Musa,Rabbin buyurdu ki:Her kim bunları her namazın arkasından okursa,günün her saatinde o kimsenin Allah(C.C.) ya yetmiş milyon sevabı çıkar,İsrafil(a.s.) kıyamet surunu nefh edene kadar(yani kıyamet kopana kadar) bu ecir böyle devam eder..." buyurdu.

  Evden Çıkarken Ayet-el Kürsi

  Resulüllah Efendimiz:
  "Her kim evinden çıkarken Ayet'el Kürsi'yi okursa,evine dahil olana kadar Allah Teala'nın tahtı himayesindedir.Ayet'el Kürsi okunan eve otuz gün şeytan giremez,kırk gün sihirbaz erkek ve kadın giremez.Ya Ali(r.a.),Ayet'el Kürsi'yi çocuklarına,zevcelerine,komşularına bu ayeti öğret,bundan daha büyük bir ayet nazil olmadı.Bir kimse yatacağı vakit Ayet'el Kürsi'yi okursa,Allah Teala kendi nefsini,komşusunu,komşusunun komşusunu ,evinin etrafında bulunan evleri,her türlü fenalıktan emin kılar.Sözlerin efendisi Kur'an'dır.Kur'an'ın efendisi Sure-i Bakara'dır.Sure-i Bakara'nın efendisi ise Ayet'el Kürsi'dir..." buyurdu.
  Diğer hadis-i şerifte:
  "Her kim evinden dışarı çıktığında Ayet'el Kürsi'yi okursa,Cenab-ı Hak o kimse için yetmiş bin melaike vazifelendirir,onun için istiğfar ederler.Evine avdetinde de okursa Cenab- Hak o kulundan fakirliği kaldırır."

  Ayet-el Kürsi'yi Üüzeinde Taşısa
  Eğer bir kimse Ayet'el Kürsi'yi üzerinde taşırsa Allah Teala'nın izniyle her türlü afat ve cinnilerin şerrinden korunur

  Sabahları Okumak
  Hz.Ömer buyuruyor:
  "Bir kimse sabahleyin yatağından kalktığında,Ayet'el Kürsi'yi bir defa okursa,her okuyuşunda önüne,arkasına,sağına,soluna,altına,üstüne ,içine sekizinci ile de kendini halka içine alırsa,o gün o kimseye hiç kimse zarar veremez.Evinin önünde kıyamet kopsa,haberi olmaz.Maddi ve manevi ne kadar kuvvete sahip olduğunu kendisi müşahede edecektir."

  Ayet-el Kürsi'nin Esrarı
  Bir kimsenin,bir zalimin yanında haceti olur da ondan korkarsa,yanın agiderek Ayet'el Kürsi'yi okuyup"Ya hayyü ya kayyumü ya bediassemavatı vel ardı ya zel celali vel ikram" ve (Yarabbi,bu ayet-i kerime ve içindeki esma-ı ilahinin hürmetine bu zalimin dilini bağla,ağzını kilitle,hakkımda iyilikten başka birşey konuşmasın) der de zalimin yanına girerse,Cenab-ı Hak o zalimi dilsiz kılar.Allah Teala'nın izni ile ondan zarar gelmez.
  Kalp ağrısında ,nefes tutulmasında,ciğer ve karın ağrılarında Ayet'el Kürsi'yi,temiz bir tabağa üçer defa yazar da temiz su ile yazıyı imha eder de içeceği vakit(Hangi dert için içiyorsa mesela karın ağrısında emin olmak için içiyorum)der içerse,Cenab-ı Allah Ayet'el Kürsi hürmetine o kimseyi o dertten şifaya kavuşturur.
  Bir kimse Cuma günü ikindiden sonra Ayet'el Kürsi'yi ıssızbir yerde 17 defa okursa,daha evvel kendisinde olmayan haller oluşur.O anda dua etse,duası kabul olunur.

  Şer Zamanında ve Her Gün Okumaya Dair
  İmam-ı Bunı diyor ki:
  "Aklın ve fehmin ziyadeleşmesi için Ayet'el Kürsi suya 50 defa okunarak içilirse,Allah Teala aklı ve fehmi ziyadeleştirir."
  Resulü Ekrem:
  "Ayet'el Kürsi,İsm-i Azam'dır"buyurdu.
  Bir kimse her gün 100 defa okursa ,kendisinden ruhani haller zuhur eder.

  Resulü Ekrem buyurdu:
  "Yatağına geldiğin vakit Ayet'el Kürsi'yi oku,muhakkak ki Allah Teala sana bir melek gönderir,sabaha kadar seni şeytanın şerrinden korur."
  Alıntıdır
  En Doğrusunu Allah Bilir

 8. #48
  EHLİ_HAVAS
  Allah razı olsun bu güzel paylaşım için
  alimin bir tanesinin ayetelkürsinin hassaları hakkında 500 sayfalık kitap yazdığı vede kitabın sonunda bunlar ayetelkürsinin hassalarından bir nebzedir diye belittiği rivayet edilir
  anlayınki ayet el kürsi nedir
  anlamıda zaten ayetlerin kürsü südür

 9. #49
  dilimden hiç düşürmediğim,adım atarken dahi okuduğum ayetlerden biridir...
  emeğine sağlık.

 10. #50
  emegine sağlık.hakkını helal et.bu siteyi tesadüfen buldum.allahıma şükrediyorumki sizleri tanıyıp değerli paylaşımlarınızı okuyorum.herkese nasip olsun inş.

7 Sayfadan 5. İlkİlk ... 34567 SonSon

Benzer Konular

 1. Ayet'el Kürsi'nin Havassı
  Konuyu Açan: feo, Forum: Büyü.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 22-Ara-2012, 00:35
 2. Ayete’l-Kürsî’nin Koruyuculuğu Bilimsel Olarak İspatlanacak
  Konuyu Açan: red angel, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 21-Ara-2012, 23:34
 3. Ayet-El Kürsi'nin Denenmiş Tedavileri..
  Konuyu Açan: şemhamforas, Forum: Büyü ve Nazar İçin Dualar.
  Cevap: 57
  Son Mesaj : 19-Ara-2012, 01:11
 4. Ayet-El Kursi'nin Faydaları
  Konuyu Açan: heval79, Forum: Rukye ve Tedavi.
  Cevap: 30
  Son Mesaj : 31-Eki-2012, 08:43
 5. Ayete'l-Kürsi'nin Bazı Havass-ı Celilesi
  Konuyu Açan: EL-MUSAVVİR, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 15
  Son Mesaj : 21-Nis-2012, 19:47
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com