2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Bakanlıktan Teşhir Listesi

  Bakanlıktan teşhir listesi!
  Yüzde 100 dana sucuğunda tavuk, dana kavurmada at eti...

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, baldan sonra tüketiciyi yanıltan et ürünleri ile peynir üreticisi firmaları da teşhir etti.

  Bakanlığın internet sitesinde, laboratuvar sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine gıdada taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen peynir üreticisi 3 firma ile et ürünleri üreticisi 3 firma ilan edildi.

  Söz konusu firmaların ürünlerine dönük laboratuvar incelemelerinde, yağlı tulum peynirlerinin içinde bitkisel yağ, pişmiş dana kavurmanın içinde at eti (tek tırnaklı eti), yüzde 100 dana eti sucuğun içinde kanatlı eti ve soyulmuş sosisin içinde yabancı doku ve iç organ tespit edildi.

  Laboratuvar sonucuyla ''taklit ve tağşiş'' yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firma adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numaraları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın sitesinde duyruldu.


  KAMUOYUNA DUYURULUR
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır. Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır.
  Kamuoyunun bilgisine sunulur.

  Kamuoyuna Duyuru Tarihi Firma Adı Ürün Adı Marka Parti/Seri No
  Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.Konya Yağlı Tulum Peyniri(Nişasta ve Bitkisel Yağ Tespiti) Hasan Dede 01.12.2012
  13.04.2012 Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.
  Kayseri
  Tam Yağlı Tulum Peyniri(Bitkisel Yağ Tespiti) Yalçıntepe 11.04.2012
  Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Konya Yağlı Tulum Peyniri(Bitkisel Yağ Tespiti) Güldemce 01.01.2013
  Efraim Usta Lokantası Nazım ÇAKMAK Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2 İzmit/KOCAELİ Pişmiş Dana Kavurma
  (Tek Tırnaklı Eti)
  Yemek -
  13.04.2012 Etsan Gıda Sanayi A.Ş Tepeören-Tuzla/İSTANBUL Acılı Kangal Sucuk %100 Dana Eti (Kanatlı Eti Tespiti) Apikoğlu 4701
  Karizma Beşler Et Tesisleri Kemerburgaz Cad. No 76 Kağıthane /İSTANBUL Soyulmuş Sosis(Yabancı doku, iç organ tespiti) Uludağ SN 08 – P 1
  11.04.2012 Marmaratürk Bitkisel ve Organik Ürünler Süzme Çiçek Balı Bal Teknesi 001
  Nurs Lokman Hekim Gıda Tarım Bitki Med. San. Tic. Ltd. Şti. Süzme Çiçek Balı Balderesi 019
  Tuana Bitkisel Ürünler Kozmetik Gıda İnş. San. Dış Tic. Ltd. Şti. Süzme Çiçek Balı Balderesi 02
  27.03.2012 Kayserilioğulları Gıda Sanayi Ticaret Ltd. Şti Süzme Çiçek Balı Oskar 03
  Tadaban Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti Süzme Çiçek Balı Maxitat 0106


 2. #2
  ooff alaca allah razı olsun cok güzel bir olay paylaşmıssın.
  sag ol var ol.

 3. #3
  emeğine sağlık canom inşallah yetkililer bu işin ucunu sıkı tutar ve bırakmazlar yoksa halk gözü kapalı bu iğrenç şeyleri yiyecek bilmeden

 4. #4

 5. #5
  keşke tüm gıda üretimi yapan ffirmalar araştırılıp sağlıklı üretim yapmayanlar teşhir edilse

 6. #6

 7. #7
  Eline sağlık hocam ,ama bir şey dikkatimi çekti çokta bilinen firmalar değil bük markalar yok , Bence onların incelemeleride açıklanmalıydı. Demem oki güçsüz olanı dövmek kolaydır. Başka bir konuda yazmıştım bu tahlil işleriyle ilgi ve konum itibariyle her türlü şeyden haberdar olabilecek bir tanıdığım çok ünlü markalarda bile domuz etinin olduğunu söylemişti o alınan sucuklar çöpe gitti.Hazır salam sucuk sosis kesinlikle almıyorum . Sucuğuda mahalle kasabından alıyorum. Tek tırnaklı yazıyorlar bu atmı eşekmi domuzmu belli değil ama benim tahminim domuz olabilr. At olsa iyi gene ,ya domuz etiyse . Bütün canlılar aldığı gıdalardan etkilenir ,domuzun nasıl nefisiz bir mahluk olduğunu bilirsiniz.

 8. #8
  blöf
  Apikoğlu gibi yılların üreticisi ve çok büyük bir tüketici kitlesi olan bir markanın bu listede yer alması eminim ki birçok kişiyi hayrete düşürmüştür..

  Bu durum üzerine Apikoğlu'ndan bir açıklama yapılmış...

  ''Talihsiz bir Durum
  Ancak tedbirlerimizi arttırarak sürdüreceğiz

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı testler neticesinde Apikoğlu Acılı Kangal sucukta kanatlı eti (tavuk ve hindi) tespit edildiği 13 Nisan Cuma akşam üzeri kamuoyuna duyurulmuştur.

  Öncelikle Bakanlığımızın yaptığı bu testleri ve sonuçları web sitesinde yayınlama uygulamasını desteklediğimizi belirtmek isteriz. Duyurular devam etmelidir.

  Çünkü tam 100 yıldır ticari faaliyetini sürdüren Apikoğlu markası bu gücünü Türk halkının güveninden almaktadır. Ve yaşanan son olayda bu güveni zedeleyecek bir durum söz konusu değildir.

  Apikoğlu üreticisi Etsan fabrikası resmi makamlarca Avrupa Birliği normlarına uygun tesis olarak yabancı heyetlere örnek gösterilmekte, çok sayıda resmi ziyaret gerçekleştirilmektedir. Firmamız saygın laboratuvarların testlerini kalibre ettiği güvenilir bir iş ortağı durumundadır.

  Firmamızın Cuma gecesi teşhir edilen ilk grupta yer alması, uygulanan test yönteminden kaynaklanan talihsiz bir durumdur. Ancak firmamız bundan da gerekli dersleri çıkarmış olup yeni önlemleri hızla devreye sokacaktır.

  İlgili test yöntemi ürünün içinde kanatlı oranını yüzde olarak tespit edememekte, sadece VAR ya da YOK demektedir. Ürün içinde binde bir, hatta DNA dizisi halinde kanatlı ürün olsa dahi VAR sonucu çıkabilmektedir.

  Ülkemizdeki tüm et tesislerinde kırmızı ve beyaz et üretimi aynı çatı altında yapılmaktadır. İlgili kodeks gereği kırmızı et- tavuk karışık üretim yapıldıktan sonra makinelerin yıkanması ve %100 dana üretimine geçilmesi öngörülmektedir. Tesislerimizde de bu kurala titizlikle uyulmakta, tavuk-hindi karışımlı mamüllerin üretimi yapıldıktan sonra makineler temizlenip %100 dana üretimine geçilmektedir.

  Biz %100 dana ürünlerine kanatlı eti koymadığımıza eminiz. Ancak üretim sırasında eser miktarda bulaşmalar olabilmektedir.

  Yine de şirketimiz sektörü yıllardır rahatsız eden ve sivil toplum örgütlerinde hep tartışılan bu talihsiz duruma bir son vermek için yeni kararlar almıştır. Yaptığımız makine yatırımlarıyla tavuk ve hindi eti kullandığımız ürünlerin hattını tamamen ayıracağız. 15 Mayıs 2012 tarihinden sonra binde bir dahi karışma olmayacağını kamuoyuna taahhüt ediyoruz.

  Ayrıca, ürüne tavuk eti karışması halk sağlığını tehdit eden bir risk olmamakla birlikte, ilgili dönemde üretilen tüm acılı kangal sucukları marketlerden toplayacağımızı bildiriyoruz.

  Apikoğlu’na yüz yıldır duyduğunuz güvene layık olmaya devam edeceğiz.''


  Ben hala bu markaya güveniyorum...

 9. #9
  Alıntı quardian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eline sağlık hocam ,ama bir şey dikkatimi çekti çokta bilinen firmalar değil bük markalar yok , Bence onların incelemeleride açıklanmalıydı. Demem oki güçsüz olanı dövmek kolaydır. Başka bir konuda yazmıştım bu tahlil işleriyle ilgi ve konum itibariyle her türlü şeyden haberdar olabilecek bir tanıdığım çok ünlü markalarda bile domuz etinin olduğunu söylemişti o alınan sucuklar çöpe gitti.Hazır salam sucuk sosis kesinlikle almıyorum . Sucuğuda mahalle kasabından alıyorum. Tek tırnaklı yazıyorlar bu atmı eşekmi domuzmu belli değil ama benim tahminim domuz olabilr. At olsa iyi gene ,ya domuz etiyse . Bütün canlılar aldığı gıdalardan etkilenir ,domuzun nasıl nefisiz bir mahluk olduğunu bilirsiniz.
  çok haklısın olması gereken pekçok büyük firmanın ismi yok.

  ayrıca ben de sucuğu mahalle kasabından alıyorum senin gibi.tanıdık olduğu için yüzde yüz dana eti kullanıyor.kilosuda zaten 30 tl falan.eskiden buna burun kıvıranlar arkadaşalarım şimdi bizim kasaba abone oldular..

 10. #10
  en çok apikoğluna şaşırdım. ne zamandır kullanırım bi yamuğunu görmedim diyordum ki burda karşıma çıktı... ne diyim. önlemlerini alırlar artık

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Cevap: 966
  Son Mesaj : 04-Mar-2017, 11:22
 2. Celb ve Teshir Formülleri....
  Konuyu Açan: pinar84, Forum: Büyü.
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 18-Oca-2017, 22:01
 3. Msn deki Yasak Listesi
  Konuyu Açan: Fatih, Forum: MSN Messenger.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02-Mar-2008, 16:12
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com