3 Sayfadan 1. 123 SonSon
Toplam 28 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Bas Melek Mikail Enerjisi

  Baş Melek Mikail (Mikhael) Allah’ın kendisinden yarattığı ilk varlık, ilk melektir. Allah’ın yedi baş meleğinden biridir.Kendisinden sonra Evrenin ve diğer tüm varlıkların yaratılışında Allah’ın yanında yeralmıştır.


  Baş Melek Mikail, Evrenin düzeninden ve koruyuculuğundan sorumlu, olumsuz enerjiyle savaşan ve olumsuz enerjiyi arındıran komutan Baş Melektir.Semavi ordunun komutanı, Cennet’in genel yöneticisi, Baş Meleklerin lideridir.

  Mikha’el ‘Tanrı Kimdir’ anlamına gelir.Melek Mikail bütün dinlerde tanınır ve kabul edilir.Hristiyanlıkta Kutsal Ruh ile (Ruhlkudüs) eşit tutulur.Mavi alevden kılıcı ve kalkan ve zırhla sembolik olarak resmedilir. (Kılıç adaleti, zırh bilgeliği ve kalkan Ruh’un korumasını simgeler) Tüm melekler gibi dişil ya da eril değildir , görünmek istediği şekilde görünebilir.

  Enerjisi Altın sarısı, mor ve mavi renklerde algılanır.

  Baş Melek Mikail’in enerjisi arıtan,nötrleyen ve olumsuz enerjiyi temizleyen çok güçlü bir enerjidir.Kişileri, grupları, uyumsuzluğu ve olumsuzluğu temizleyip arındırır.
  Yardıma çağrılan her an yardıma sevgiyle gelir, korunma istenilen her an korur ve yardım eder.


  Dünyanın diğer çeşitli evrelerinde olduğu gibi Uyumlu Evre’ye geçiş döneminde de Dünya’dan ve insanlığa yardımdan sorumlu Baş Melektir.
  Baş Melek Mikail’in adı ve enerjisi Allah’ın saf sevgisidir.
  Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmak için ;

  Melek Mikail Enerjisi’ne uyumlanamabilmek için tek şart vardır ; Tanrı’ya / Allah’a inancın olması ve niyet edip talep etmek.


  Melek Mikail Enerjisi’nden bahsederken ‘Melek’ kelimesi kullanmadan ‘Mikail Enerjisi’ gibi yanlış söylemler olabilmektedir. ‘Mikail Enerjisi’ denildiği zaman Evren tarafından, çağırdığımız enerji herhangi sıradan bir insan Mikail enerjisi gibi algılanır ve ‘Melek Mikail Enerjisi’nden bahsetmiş olmayız.O nedenle söylemimizde çok dikkat edip mutlaka ‘Melek Mikail Enerjisi’ demek gerekmektedir.  Melek Mikail Enerjisi’nde en önemli konu niyetlerdir.Gereken arınma duaları ve niyetleri kalıp şeklinde aşağıda bulabilirsiniz.Bu kalıplar aynen yazıldığı gibi uygulanmalı, tek bir kelimesi bile değişmemelidir.Anahtar veya şifre gibi düşünebilirsiniz bunları.Kelime değişince niyet yada dua çalışmıyor, sonuca ulaşılamıyor.


  Niyet ve duada dikkat edilecek tek unsur var; samimi olmak ve kalp çakrasıyla yani sevgiyle yapmak.Endişe ve üzüntüyle ya da samimiyetsiz yapılan dualar ve niyetler geçersiz olmaktadır.

  Melek Mikail Enerjisi’ne bir kez uyumlanmanız yeterlidir. Uyumlanmadan sonra enerji akışını başlatmak için; iki elinizi göğüs hizanızda avuç içleri birbirine yapışık olacak şekilde bir araya getirin ve şöyle söyleyin: Allah’ım / Tanrım, Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmak için Senden ve Melek Mikail’den izin istiyorum.Melek Mikail Enerjisi sevgiyle açılsın ve ellerimden akmaya başlasın lütfen.


  Enerji akışını hissetmek için kısa bir süre bekleyin ve akışı hissettikten sonra (avuç içlerinde ısınma,karıncalanma veya nabız atışı gibi bir hareketlenme) dua ve niyetlerinizi yapmaya başlayın.


  Eğer başka birine Melek Mikail Enerjisi vereceksek, bu cümleden sonra enerjiyi o kişiye vermek için (Allah’tan ve Melek Mikail’den) izin isteyin.Bu hareketin herhangi bir dinle ilgisi yoktur.Ellerinizi bir araya getirmenin özel bir anlamı vardır,insanın sol tarafı negatif iyonlar,sağ tarafı pozitif iyonlar taşır.İki el bir araya geldiği zaman nötrleşir yani arada hiçbir şey yoktur.Avuç içinde Melek Mikail Enerjisi’nin sıcaklığını duymak için biraz bekleyin.Sıcaklığı hissettikten sonra dua ve niyetlerinizi uygulayın.Melek Mikail Enerjisi’yle çalışmanız tamamlandıktan sonra akışı durdurmak için şöyle söyleyin; Melek Mikail Enerjisi’ni kullanmama izin verdiğiniz için Allah’a / Tanrı’ya ve Melek Mikail’e teşekkür ediyorum.Melek Mikail Enerjisi sevgiyle kapansın lütfen.


  Eğer bir başka kişiye Melek Mikail Enerjisi uygulamayı bitirmişseniz, o kişiye enerji vermenize izin verildiği için Allah’a / Tanrı’ya ve Melek Mikail’e teşekkür edin.
  Bir başkasına Melek Mikail Enerjisi uygulamadan önce yapılacak ilk şey kendini Melek Mikail Enerjisi ile korumaya almaktır.Bu çok önemlidir. Ellerinizi başınızın iki yanından yukarıya doğru açın ve Melek Mikail Enerjisi’nin taç çakranızdan girdiğini ve aynı zamanda avuçlarınızı doldurduğunu düşünün ve avuç içlerinizi auranıza döndürün ve şöyle söyleyin; Melek Mikail Enerjisi beni koruma kalkanına alsın ve hiçbir negatif ve düşük yoğunluklu enerjinin bana ulaşmasına izin vermesin lütfen.


  Auranızın Melek Mikail Enerjisi ile çevrelendiğini gözünüzün önüne getirin.Bu hareketi yapamazsanız (dışarıda,kalabalık içinde) o zaman kendinizi enerjinin korumasıyla korunmuş, çevrelenmiş olarak imgeleyin ve aynı sözleri tekrar edin.Bu sırada avuç içleriniz aşağıya ayaklarınıza doğru gelecek şekilde durabilir ve Melek Mikail Enerjisi’nin auranızı ayaklarınızdan başınıza doğru doldurduğunu düşünebilirsiniz.
  Tüm bu çalışmaları yaparken, dua ve niyetlerde içten olun yeter.İçinizde ‘acaba tam oldu mu, yapabildim mi’ gibi şüphelerinde olmaması lazım. Allah / Tanrı sevginin kendisidir ve niyetlerinizde O’na dua ettiğinizi ve yalnız O’ndan yardım isteyip yardım gördüğünüzü unutmayın.


  Melek Mikail Enerjisi’nin Gün İçinde Kullanımı:

  Melek Mikail Enerjisi’ni, günlük yaşamımızda her an yardım, rehberlik ve şifa istemek için kullanabiliriz.İşlerimizin daha düzgün gitmesi için, rahat yolculuk etmek İçin, günümüzün iyi geçmesi için kullanabiliriz.Kullanımı aynen Reiki gibidir, tek farkı sadece niyet edip seslendirmenin yeterli olmasıdır.
  Melek Mikail Enerjisi en büyük sevgi ve ışık enerjisidir. Bizim ve bütünün en yüksek hayrına olanı gerçekleştirmemize yardım eder.Korur.


  Niyetlerle ilgili değişik örnekleri aşağıda bulabilirsiniz. Siz de kendi yaşamınızda Melek Mikail Enerjisi’sini bu örneklerdeki niyetler gibi çeşitlendirebilirsiniz.
  • Ben güzel bir gün geçirmeye niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde gerçekleşmesine yardımcı olsun.
  • Melek Mikail Enerjisi bu toplantıma aksın ve iyi bir toplantı geçirmeme yardımcı olsun, bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde.
  • Ben kendime en uygun evi bulmaya niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve gerçekleşmesine yardımcı olsun.
  • Ben güzel bir yolculuk geçirmeye niyet ediyorum.Melek Mikail Enerjisi bu niyetime aksın ve gerçekleşmesine yardımcı olsun.
  • Melek Mikail Enerjisi evime kolaylıkla ulaşmama yardımcı olsun.
  • Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve …… sıkıntıdan kurtulmama bütünün ve benim en yüksek hayrıma olacak şekilde yardımcı olsun.
  • Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve …… konudaki dersimi görmeme ve sevgiyle geçmeme yardımcı olsun.
  • Melek Mikail Enerjisi eşimle arama aksın ve aradaki sorunları sevgiye dönüştürsün.
  • Melek Mikail Enerjisi Ayşe ile Ahmet’in arasına aksın ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde aradaki sorunları sevgiye dönüştürsün.
  • Melek Mikail Enerjisi bana aksın ve heyecanımın sevgiye dönüşmesine yardımcı olsun(örneğin toplantılar öncesi)
  • Melek Mikail Enerjisi oğluma aksın ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde ona yardımcı olsun.
  Konu Rest tarafından (13-Nis-2012 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  emegine sağlık çok güzel ama bu acalışmaları tek başına yapmanın sakıncalı oldugunu duydum bir rehberin yönlendiricin olması gerekiyormuş örnegin telefonla yada yüzyüze seni yönlendirecek bilgi verecek

 3. #3
  Alıntı GÜLBENCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  emegine sağlık çok güzel ama bu acalışmaları tek başına yapmanın sakıncalı oldugunu duydum bir rehberin yönlendiricin olması gerekiyormuş örnegin telefonla yada yüzyüze seni yönlendirecek bilgi verecek
  bende yorum icin tesekkur ederim.hic duymadim. cok ilginc. neden sakincali imis biliyormusunuz?

 4. #4
  Bu uyumlama nasil aliniyor merak ettim;bir bilgin varmi;neticede uyumlanma almadan kullanilamz öyle degilmi???

 5. #5
  Alıntı bebegim3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu uyumlama nasil aliniyor merak ettim;bir bilgin varmi;neticede uyumlanma almadan kullanilamz öyle degilmi???
  Bu konuda bilgili degilim.Aslinda bu konuyu sildirmistim ama demekki silinmemis.

  Bilgisi olan arkadaslar olabilir. Umarim yardimci olurlar.

 6. #6

 7. #7
  Alıntı bebegim3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  tesekkürlerrr
  Rica ederim.

 8. #8
  pinkbluee
  deneyen etkisini gören var mı

 9. #9

 10. #10
  roseaura
  Alıntı bebegim3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu uyumlama nasil aliniyor merak ettim;bir bilgin varmi;neticede uyumlanma almadan kullanilamz öyle degilmi???
  Evet uyumlama almak gerekiyor. Ben de aldım Reiki Master Şule Pak hocadan. Çok faydasını gördüm. Tüm korkularım çözüldü farketmeden. Mutlaka deneyim derim . Tam 2 ay oldu ve sorunlarımla yaşamayı öğrendim. Mutsuz değilim artık çünkü hayata güvenim arttı. Bu da uyumlama sayesinde oldu. Ben de işe yaradı umarım sizde de öyle olur arkadaşlar.

  sonraki mesaj

  Alıntı pinkbluee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  deneyen etkisini gören var mı
  Evet uyumlama almak gerekiyor. Ben de aldım Reiki Master Şule Pak hocadan. Çok faydasını gördüm. Tüm korkularım çözüldü farketmeden. Mutlaka deneyim derim . Tam 2 ay oldu ve sorunlarımla yaşamayı öğrendim. Mutsuz değilim artık çünkü hayata güvenim arttı. Bu da uyumlama sayesinde oldu. Ben de işe yaradı umarım sizde de öyle olur arkadaşlar.

3 Sayfadan 1. 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Baş Melek Kartları Nerde???
  Konuyu Açan: Renesme, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 12-Ara-2011, 01:01
 2. Melek Mikail Enerjisi’nin Gün İçinde Kullanımı
  Konuyu Açan: Mira, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 22-Kas-2011, 22:50
 3. Baş Melek Cebrail Enerjisi
  Konuyu Açan: yavin, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 31-Ağu-2011, 11:32
 4. Baş Melek Uriel Yardımıyla Bağışlama Meditasyonu
  Konuyu Açan: Dark_Dream, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17-Tem-2010, 20:00
 5. Baş Melek Mikael'e Dua
  Konuyu Açan: Suzie, Forum: Hristiyanlık.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-Nis-2008, 05:36
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com