25 Sayfadan 17. İlkİlk ... 1516171819 ... SonSon
Toplam 249 sonuçtan 161 ile 170 arası gösteriliyor
 1. #161
  bayceydek_
  Alıntı pinar945 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sıkıntısı çok büyük oluyor helede devamlı okunduğunda
  haklısın arkadasım yorumlardan sıkıntının baya buyuk oldugu anlasılıyor.. 2. #162
  Moon Shield
  Arkadaşlar merhaba.. Dualarla ilgili yapılan yorumlarım okudum.. Şimdi Berhetiye duasını okumak isteyenlere bir iki sözüm olacak.. Arkadaşlardan biri yapılacak ve okunacak duanın kesinlikle temiz arapça bilerek yapılması gerektiğini söylemiş.. Haklı.. Arapçada olan bazı kelimeler türkçede eşseslilik getirebilir.. Kısa bir örnek vermek gerekirse.. Halega kelimesi.. Eğer arapçadaki hırlatarak söylenen şekilde okunursa yaratmak anlamındadır.. İgra' bismirabbikellezi Haleg.. ''Allah insanı kan pıhtısından yarattı '' Eğer göründüğü gibi okursanız hırlatmadan H harfini.. Halega kelimesinin arapçası ''Traş Etti '' olur.. Allah insanı kan pıhtısından traş etti.. Rica ediyorum.. Okuduğunuz ayetleri arapçaları ile okumaya gayret gösterin.. Bu sadece bir örnek. Başınıza istemediğiniz olaylar gelmemesi için öğrenin..

  Selametle,

 3. #163
  Alıntı Moon Shield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar merhaba.. Dualarla ilgili yapılan yorumlarım okudum.. Şimdi Berhetiye duasını okumak isteyenlere bir iki sözüm olacak.. Arkadaşlardan biri yapılacak ve okunacak duanın kesinlikle temiz arapça bilerek yapılması gerektiğini söylemiş.. Haklı.. Arapçada olan bazı kelimeler türkçede eşseslilik getirebilir.. Kısa bir örnek vermek gerekirse.. Halega kelimesi.. Eğer arapçadaki hırlatarak söylenen şekilde okunursa yaratmak anlamındadır.. İgra' bismirabbikellezi Haleg.. ''Allah insanı kan pıhtısından yarattı '' Eğer göründüğü gibi okursanız hırlatmadan H harfini.. Halega kelimesinin arapçası ''Traş Etti '' olur.. Allah insanı kan pıhtısından traş etti.. Rica ediyorum.. Okuduğunuz ayetleri arapçaları ile okumaya gayret gösterin.. Bu sadece bir örnek. Başınıza istemediğiniz olaylar gelmemesi için öğrenin..

  Selametle,
  evet katılıyorum. türkçede X (kh) harfi olmadığı için yalnış okunuyor. ama bizde Xa harfi var o yüzde Xalaq okuruz Halaq diil. mümüknce arabça okumak gerekir.

 4. #164
  berhetiye hakkında size bilgi yardımı için yazıyorum!
  yazılan tüm metinleri gözden geçirdim , malesef tam metni yazabilen yok ve fakat bu duruma şaşırmış da değilim çünkü tutarı bu! tam olarak bilmemek , biz bunu zamanında ezberledik ve fakat sadece tabiat olayları için bitakım girişimler yaptık!
  berhetiye sadece cinleri teshir etmek içindir diye bir hassa yok! , bilmeyen bilene danışmalı!
  yine mühim olan birtakım misaller verececeğim , nitekim Süleyman Aleyhisselem; ( Ya Rabbi bana öyle bir saltanat ve mülk ver ki bunu benden başkasına verme! ) bu cümle hakikaten çok şey ifade ediyor!
  berhetiye hakkında metafiziksel ve parapsikolojik misaller de vereceğim , insan vücudunda 7 asliye ve 28'de kollektif üzere menzil vardır , bu menzillerden kollektif olanı tamamıyla esma-i tahatıl'ın ism-i tesirlerinden oluşmaktadır , diğer 7 asliye olan menzil ise farklı bir isimlendirmeden geçer , bunlar esma değildir ve akabinde ayette değildir! bunun hakkında detaya girmek çok sakıncalıdır , fakat bir ipucu olarak bunların hepsinin de ismi azam duasında geçtiğini haber vereyim!
  berhetiye okunmadan önce ön hazırlık yapılır ve ardından tahassun duası ilgili kişi seccade üzerinde olduğu halde 7 kez okunmalı ve sağ elinin şahadet parmağı ile başlayarak saatin ters yönünce sol elinin şahadet parmağınla aynı yere kadar bir daire çizerek muhafaza olursun , daha sonra berhetiye'yi 66 kez okursun 66 sayısı vasıtasız üzeredir kaide -i asliye üzerinden iş yapılınca bu sayı lazım gelir , fakat içinden bir esma alınıp mecmu'u adedi hesaplanıp gününü ve saatini de hesap edip o vakit başlayarak , misal mecmu'u 456 olsa her 6'da 50'de ve kalan her 100'de bir kez tekvil yapılır , tekvilin ne olduğunu bir arkadaşımız sormuş fakat cevap alamamıştı , yazıyorum kardeşim , tekvil berhetiyenin tamamını esmalarıyla beraber okumaktır...
  bu isimlerin manasını bilmek harflerin seslendirilişine dikkat etmek gerekir
  mesela şemhahirin esmasıni bir türlü çözemediler kimi 6 kez olrak not aldı kimi de farklı bir isim ( şemhahir ) şeklinde yazdı! hiçbir kişi de hiçbir kitapta tam metni veremedi , bunu mirasçı kalan alimler deşifre yapabilirler ama çok mühim bir hal olmadıkça okumazlar!
  nitekim arifin yazdığı bir beyit'in iki cümlesinde
  ( yüz kitap evde dolsa faydasızdır )
  ( sine kitabın korkusuz oldu )
  şu halde ilm-i ledün'i hakkıyla velayet sahipleri bilirler , irşat'ta kişiye lazım olan halini alınca ancak taktir olur! zarar getirici uygulamalar kişinin sürmekte olan hayatına olumsuz betimler verecekse bunun sorumluluğu da ancak yine kendisine aittir , letargıe ( derin uyku ) haricinde biliçli olarak sürekli bişeyler alıp veriyoruz! önce buna bi adapte olmak gerekiyor!
  Süleyman Aleyhisselam yaptırmış olduğu zorunlu hizmetten sorulmayacak!
  cinlerden bir kısmı içinde bulunduğu durumdan elbette memnun değildiler!
  fakat diğer kısmı üzerinde bi hüküm olmadı şu halde cinlerden de dinde ileri gelenler vardır bunun için genelleme yapmak ta sakıncalı olmuştur!
  bütün bunları izah etmemin sebebi birlerleriyle olan bağlantısı olduğu içindir!
  nitekim kelam-ı kadimde; ( biz insanın kaderini boynuna bağladık )
  melekut aleminin zirvesindeki Kürsi'nin altından bu menziller sırasıyla aşağı doğru hiza alır , Kürsi insanın baş kısmını oluşturur fakat bu insan kamil insan olmuştur ve kainattaki deklemin müthiş alaveresini hissedebilir ve müdehale de edebilir , fakat bu insan bunu kattiyyen yapmaz!
  nitekim sultanımız bir kudsi hadisinde; ( benim kazama razı olmayan gitsin kendisine başka bir rab bulsun )
  bir arif kattiyyen müdehale yapmaz!
  bir beyitte; ( arif anı seyreyler ) dedikte!
  şu halde biz Hz Muhammed (sav) ümmeti olarak kur-an'ın hükümleri ve onun örnek olduğu ehli sünnetiyle iş yapsak bunlara vaktimiz bile olmaz!
  insanoğlu için öyle müthiş alternatifler var ki saymakla bitmez! , fakat kontrolsüz güç kamu düzeninin bozulmasına sebep olur!

 5. #165
  severad
  arkadaşlar berhetiyye okumak için izin lazım ...inş izinde şöyledir .28 tane ismi bir tabak içine zaferen ve misk ve gülsuyu ile yazdıktan sonra ..bir hafta oruç tutulacak ve iftar bu su ile açılacak ve berhetiye isimleri her namaz sonrası 45 defa okunacak ve bir hafta devam edilirse .berhetiyye isimlerini kullanma hakkı verilir.......bu isimler süryanicedir cin ismi degildir

 6. #166
  Alıntı star67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  şunu atlamışız .işe yaramaz gelmez vs nin yanında belki istediğiniz şekilde bişeyi getiremeseniz bile ,bişey gelir ve bunu size başka birisi birgün söyler ...iloğlunukiyle .arif pamuğun kitabı arasındada okunuş tarzı yönünden farklılıklar vardır .bendede en eski el yazması var ama diyorumki yinede gerçek gücünden kimse istifade edemez ..bazen tavşanın suyunun suyu olan formüller için yaptım bişeyler geldi demek o tertibin işe yaradığı anlamınada gelmeyebilir .bunuda naçizane bir hatırlatma olarak ekleyeyim .......bir eklemede eski kitapların sahihliği hakkında örnek vererek yapayım davetname davetname diye bi zamanlar kıvranıp dururduk büyükkarcınınkini okuyunca biraz avunduk ,ama orjinali sonunda elimize geçince ne oldu????? partimi verdik davet ede ede ...
  --------------------


  bunu yaptım oldu diyebilirmisin 41 yasinle cinmi gelir birader bi yanlışlık olmasın .bide 41 yasin kaç satte bitiyor??merakımdan soruyorum kusura bakma
  evet sana katılıyorum,tam tersi olması gerek.hatta 40 ı çıkan çocuklara da koruma için 41 Yasin okunur.( izbe yerde okunuca farklı mı oluyormuş?)

 7. #167
  arkadaşlar ben bi gece sadece gözattım bu duaya ve o gece gözüme birşeyler göründü rüyamda hep korkutuldum ben hiç denemeyin derim. selma ve dua ile...

 8. #168
  arkadaşlar ben yazılan tüm isimleri sayısız okudum ve imkansız olan oldu...lütfen birbirinizi yok şöyledir böyledir diye korkutmayı bırakın şimdiye dek okuduğum en etkili duadır bu.
  lütfen dilekleriniz için sayısıızca okuyun anında oluyo 40 dakika okudum sayısızca ve duam oldu diyorum şahid arkadaşlarımda var hepimiz şaşkınız imkansız oldu

 9. #169
  pişman
  Başta İloğlu olmak üzere bazı kitaplarda geçmektedir.Manası tam olarak bilinmemektedir.Özellikle iloğlunun kitaplarındaki bir çok bilgi bilerek yada bilmeyerek hatalı bir şekilde verilmektedir.Hatta bazı konularda insanı dinden çıkaran kısımlar bulunmaktadır.Tavsiye etmem.Onu ne niyet için okuyacaksanız onun yerine bence başka dualara yer veriniz.Çünkü gerçekten her an bazı varlıklarla başınız belaya girebilir.

 10. #170
  Arkadaşlarberhetiyeyi okumadan önce kendinizi tahassun duasıylaokuyarak daire içine aldıktan sonra berhetiyyeyi okuyabilirsiniz .berhetiyyenin tesir ve faydaları saymakla bitirilemez.İki tarafı keskin bir kılıç gibidir.Kötü işler için kullanılmamalıdır.haksızsanız geriye size döner.

  --- Sonraki mesaj ---

  vakit buldukça berhetiyyenin açıklamalarını size yazmaya çalışacağım.

  --- Sonraki mesaj ---

  BERHETîHİN-Harfi(elif),menzili şarteyn'dir.Arapça manası Subbuh,Kuddus,demektir.HASSALARI=temiz ve beyaz bir tabağa 35 kere bu ismi şerif yazılıp su ile silerek doğumda zorluk çeken bir kadına içirilirse kolaylıkla doğurur.geçiminde zorluk çeken kimse bu ismi gecede 100 defa okumayı adet ederse kırk gün tamamlanmadan o kimse servet ve bolluğa kavuşur.refah ve saadeti artar,geçimi genişler.

25 Sayfadan 17. İlkİlk ... 1516171819 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Esmai’l Erbain Duası Hakkında Muhakkak Okuyun Ne Kadar Önemli...
  Konuyu Açan: mutluyum77, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 111
  Son Mesaj : 20-Mar-2017, 09:09
 2. Üzüntü Duası Hakkında
  Konuyu Açan: selefi, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 05-Nis-2011, 21:53
 3. Tatlı Üzerine Okunacak Kadeh Duası Hakkında
  Konuyu Açan: lock, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 15-Oca-2011, 23:00
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com