3 Sayfadan 1. 123 SonSon
Toplam 27 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  Auraile6his

  Red face Burçlar ve Hastalıkları

  Burcunuz sağlığınızı da etkiliyor


  Burçların gezegenler ve belli organları temsil ettiğini belirten astrologlar, herkesin özel yıldız haritasının, kişinin sağlık ve hastalık durumları hakkında bilgi verdiğini belirtti.


  Gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında oluşan açıların, insanların ne tür hastalıklara istidatlı olduğunu belirlediğini ifade eden astrologlar her burcun, zıt burcunun temsil ettiği organlar açısından hassasiyet gösterdiğini kaydetti.


  Astrologlar, burçlara göre sağlığı şöyle anlatıyor:


  Koç Burcu: Baş bölgesi hassastır. Baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, yüz nevraljisine sık rastlanır. Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabı, adale rahatsızlıkları, ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya istidatlıdır. Adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi burcundan gelen zıt etki böbrek ve bel bölgesinde de hassasiyet verir. Koçlar genelde sık hastalanmazlar, bünyeleri oldukça sağlamdır. Zaten yatağa bağlı kalmak hiç mi hiç hoşlarına gitmez. Henüz tam iyileşmeden ayağa kalkarlar. Her konuda olduğu gibi tedavi için de kendi kafasına göre hareket ederler.


  Boga Burcu: Boğaz, boyun ve ense bölgesi hassastır. Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler, kulaklarla ilgili sağlık sorunları sık görülür. Kilo almaya istidatlıdır. Kilo ile ilgili diyabetik rahatsızlıklar, tansiyon, astım, soğuk algınlığı, anjin, hassas organlarla ilgili iltihaplanmalar olabilir. Aşırı yemek vücudun hastalıklara karşı savunma sistemini bozabilir. Akrep burcundan gelen zıt etki ile cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabilir. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. Boğalar genel olarak kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Kendilerini daima genç hissederler. Yaşlanmayı kabul etmezler. Açık havayı, gezmeyi ve yürümeyi sevdikleri için sağlıkları genellikle iyi olur.


  İkizler Burcu: Sinir sistemleri pek güçlü değildir. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassastır. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları olur, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik, konuşmayla ilgili problemlere rastlanabilir. Sindirim sistemleri çok çalışır. Bu yüzden kilo almaları zordur. Fazla merak sinir sistemini yorar. Vücut direnci azalır, yorgunluk, uykusuzluk görülür.


  Yay Burcu: Burcundan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler görülebilir. İkizler insanı dinlenmeyi pek bilmediği için aşırı yorgunluklar yaşar. Genelde zayıf bünyelidirler. Yerinde durmayı beceremeyen ikizlerin hastalığı kendine sorun olur. Uykuya ve dinlenmeğe zaman ayırmalıdırlar.


  Yengeç Burcu: Göğüs kafesi, memeler ve mide en hassas bölgeleridir. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. İleri yaşlarda kilo sorunları yaşanabilir. Duygulardaki ani değişikler, duygusal hassasiyet mideyi etkiler. Üşütme gaza neden olur. Hava değişikliklerinden çabuk etkilenirler. Lodos, aşırı baş ağrısı yapar. Süt bezleri iyi çalışır. Memelerle ilgili rahatsızlıklar, kadın üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Güneş ışınlarına karşı hassasiyet vardır. Vücut enerjisini yitirir, yorgunluk olur. Oğlak burcundan gelen zıt etki ile iskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olur. Yengeçlerin bünyeleri kuvvetli değildir. Acı, ağrı, rahatsızlıklara dayanıksız olur, hastalığını çok büyütür, endişe ve evham yüzünden ufak bir şeyi abartabilirler. Bakımı zor bir hasta olurlar.


  Aslan Burcu: Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir hayat, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini artırır. Sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Mikrobik hastalıklara istidat artar, ateş yükselir. Kendilerine güvenmeleri ve etrafın beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya uğramalarına, kırıklara sebep olabilir. Kova burcundan zıt etki ile dolaşım sistemi rahatsızlıkları, bacak ağrıları, bacağın alt kısmında hassasiyet görülebilir. Aslanların bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi isterler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Güçlü bünyeleri sayesinde çabuk ayağa kalkarlar. Hastalıklara karşı çok dayanıklıdırlar.


  Başak Burcu: Sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastır. Psikomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar, tırnak iltihaplanması, çıbanlar gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı, ayakları üşütünce mide yanması, hazımsızlık, gaz rahatsızlıkları olur. Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir, kara sevda hastalığına da tutulmaları mümkündür. Balık burcundan aldıkları zıt etkiler sonucu ayakları oldukça hassas olur. Başakların bünyesi kuvvetli değildir fakat sağlık kurallarına, temizlik ve beslenmelerine dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Hastalık konusunda aşırı titizlenmeleri kendilerini sık sık hasta sanmalarına neden olur. Tedaviye, ilaçlara çok itina ederler. Başkalarına da öğüt verebilir.


  Terazi Burcu: Böbrekler ve bel bölgesi en hassas kısımlardır. Sırtın alt tarafında adale, kemik ve sinir uçları ağrıları olur. Yorgunluk, ağır yük taşımak belde ağrı yapar. Siyatik ve bel fıtığına yol açabilir. Nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır yorgunluklar yaşar. Şişmanlamamak için sık sık yapılan rejimler sorun olur. Zıt burç olan koçtan gelen sert etkilerle baş bölgesi, gözler hassas olur. Görme bozuklukları, gözde çeşitli rahatsızlıklar, kızarma, kanlanma, şişme gibi durumlar olabilir. Terazilerin canları çok tatlıdır. Zor bir hasta olurlar. Aşırı ilgi ve sevgi görmek, naz yapmak isterler. Aksi halde huysuz olurlar.


  Akrep Burcu: Üreme ve genital organları hassas olur. Kasık ağrıları, mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar görülmesi mümkündür. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları olabilir. Kalın bağırsak sorunları, iltihaplanma, polip, fıtık, basur, cinsel salgı bezleri, üreme organları hastalıklarına istidat vardır. Aşırı hırslı oluşları sinir gerilimlerine yol açar. Sinir ve asabiyet görülebilir. Boğa burcundan aldıkları zıt etkiyle boğaz, koku ve tat alma organları da hassas olur.
  Burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanıdır. İradeleri ile hastalıklarla savaşırlar. Tedavi için gerekli her şeyi yapmaktan çekinmezler. Çabuk iyileşirler. Aslında kan ve iğneden çok korkarlar. Ama acımasızca korkularının üzerine gidebiliriler. Zayıf ve çaresiz görünmekten nefret ederler.


  Yay Burcu: Karaciğerleri ve bacakların üst kısımları hassastır. Kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili kilo sorunları olur. Romatizma, siyatik, gut, kuyruk sokumu ağrıları çekebilirler. Dişlerle uğraşmaları gerekebilir. Diş eti rahatsızlıkları, kemik erimesi görülebilir. Karaciğer hassasiyetinden kaynaklanan alerjiler, kansızlık, zafiyet olabilir. El ve ayaklar soğuk olur. İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sinir sistemleri zayıftır. Sinirsel kökenli rahatsızlıklar geçirebilirler. Ciğerler ve bronşlar da hassastır. Bünyeleri güçlü değildir. Küçük hastalıkları bile önemli gibi abartabilirler. Ama iyimser oluşları sayesinde kendilerini bırakmazlar. Hasta oldukları zaman bile hareketliliklerini kaybetmezler. Her zaman kullanabilecekleri bir enerjileri vardır.


  Oğlak Burcu: Vücutlarının hassas kısımları kemikler ve deridir. İskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunları olabilir. Romatizma ağrıları çekebilirler. Deri hastalıkları, egzama, çıban, sivilce görülebilir. Aşırı sabır mide rahatsızlıklarına yol açar. Mide asidi çok salgılanır. Yengeç burcundan gelen zıt etki mide ve sindirim sistemlerinin hassasiyetine sebep olur. Ağır kanlı, sakin oluşları sinir sistemlerinin sağlam olmasını sağlar. Acılara çok dayanıklıdırlar. Başkalarının hemen şikayet ettikleri ağrılara onlar günlerce dayanırlar. Kimseye belli etmezler. Kendilerine dikkat ederler. Hemen doktor ve ilaca sarılmazlar. Gerektiği zaman da tedaviyi disiplinli bir şekilde uygularlar. Etrafını rahatsız etmeyen bir hasta olurlar.


  Kova Burcu: Adaleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Kan dolaşımı kan serumuyla ilgili sorunlar olur. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis görülebilir. Adale ağrıları, baldır, bilek, topuk kısımları rahatsız olabilir. Bilek burkulmaları olur. Dişlerde sorunlar çıkabilir. Aslan burcundan aldıkları zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olur. Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır. drı yorgunluklar yaşar. Genel idealleri, umut ve hedefleri düş kırıklığına uğrarsa sağlıkları bozulabilir. Ama akılcı yoldan kendilerine yeni bir ytkön çizerek çabuk toparlanırlar.


  Balık Burcu: Ayakları ve sinir sistemleri oldukça hassastır. Psikomatik rahatsızlıklara istidatları çoktur. Karamsar ve agresif oldukları zamanlarda içki, ilaç, uyuşturucu gibi maddelere meylederler. Fazla yemek yüzünden kilo sorunları olur. Ayaklarını iyi korumalı, dar ayakkabılar giymemeli ve üşütmemelidirler. Gut, nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak defarmasyonu gibi sorunları olabilir. Vücutları su tutmağa çok müsaittir. Sulu şeylerden zehirlenme görülebilir. Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir, mikrop kapabilirler. Lenf sistemleri de zayıftır. Başak burcundan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri de hassas olur. Hasta olunca güvenlerini kaybeder, evhamlı olurlar. Bu yüzden geçimsiz davranabilirler. Her şeyden bir mana çıkarır, hayal güçlerini olumsuz yönde çalıştırarak kendilerini mutsuz ederler 2. #2
  faceofface

  Burçların Hastalıkları

  KOC BURCU
  Bas bolgesi hassastir. Bas agrisi, ates yukselmesi ,
  migren, yuz nevraljisine sik rastlanir.
  Bas, kafatasi, sah damari, yuzle ilgili sorunlar,
  beyin iltihabi, adele rahatsizliklari , ileri yaslarda
  yuksek tansiyon gorulebilir.
  Asiri heyecen ve telas beyni zorlar.

  Aceleci, ani ve atak olus yuzunden kazalara aciktir.
  Kanamaya istidatlidir.
  Adrenalin bezi fazla calisir.

  Terazi burcundan gelen zit etki bobrek ve bel
  bolgesinde de hassasiyet verir.

  Koclar genelde sık hastalanmazlar,
  bunyeleri oldukca saglamdir.
  Zaten yataga bagli kalmak hic mi hic hoslarina gitmez.
  Henuz tam iyilesmeden ayaga kalkarlar.
  Her konuda oldugu gibi tedavi icinde
  kendi kafasina gore hareket ederler.


  BOGA BURCU
  Bogaz, boyun ve ense bolgesi hassastir.
  Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler,
  kulaklarla ilgili saglik sorunlari sik gorulur.
  Kilo almaya istidatlidir.
  Kilo ile ilgili, diyabetik rahatsizliklar, tansiyon, astim,
  soguk alginligi, anjin, hassas organlarla ilgili
  iltihaplanmalar olabilir.
  Asiri yemek vucudun hastaliklara karsi savunma
  sistemini bozabilir.
  Akrep burcundan gelen zit etki ile cinsel organlar,
  salgi bezleri, bosaltim sistemi de hassas olabilir.
  Erkeklerde prostat, kadinlarda yumurtalik ve rahim
  hastaliklari gorulebilir.

  Bogalar genel olarak kuvvetli bir bunyeye sahiptirler.
  Kendilerini daima genc hissderler.
  Yaslanmayi kabul etmezler.
  Acik havayi, gezmeyi ve yurumeyi sevdikleri icin
  sagliklari genellikle iyi olur.


  İKİZLER BURCU
  Sinir sistemleri pek guclu degildir.
  Ayrica omuzlar, kollar ve eller hassastir.
  Koprucuk kemigi kiriklari, omuz ve kol agrilari olur,
  parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsizliklar gorulebilir.
  Kekemelik, konusma ile ilgili problemlere rastlanabilir.

  Sindirim sistemleri cok calisir.
  Bu yuzden kilo almalari zordur.
  Fazla merak sinir sistemini yorar.
  Vucud direnci azalir, yorgunluk, uykusuzluk gorulur.

  Yay burcundan gelen zit etki ile kalca ve bacakla ilgili
  siyatik agrilari, romatizma, karaciger hassasiyeti,
  allerjiler gorulebilir.

  İkizler insani dinlenmeyi pek bilmedigi icin
  asiri yorgunluklar yasar.
  Genelde zayif bunyelidirler.
  Yerinde durmayi beceremeyen ikizlerin hastaligi
  kendine sorun olur...
  Uykuya ve dinlenmeye zaman ayirmalidirlar. ..


  YENGEC BURCU
  Gogus kafesi, memeler ve mide en hassas bolgeleridir.
  Gastrit, ulser , 12 parmak bagirsagi, pankreas,
  bagrisak iltihaplari gorulebilir.
  Hazimsizlik sorunlari olur.
  İleri yaslarda kilo sorunlari yasanabilir.

  Duygulardaki ani degisikler,
  duygusal hassasiyet mideyi etkiler.
  Usutme gaza neden olur. Hava degisikliklerinden
  cabuk etkilenirler.
  Lodos hava, asiri bas agrisi yapar.

  Sut bezleri iyi calisir. Memelerle ilgili rahatsizliklar,
  kadin ureme sistemi bozukluklari gorulebilir.
  Gunes isinlarina karsi hassasiyet vardir.
  Vucut enerjisini yitirir yorgunluk olur.

  Oglak burcundan gelen zit etki ile iskelet sistemi,
  dizler ve deri hassasiyeti olur.

  Yengeclerin bunyeleri kuvvetli degildir.
  Aci, agri, rahatsizliklara dayaniksiz olur.,
  hastaligini cok buyutur., endise ve evham yuzunden
  ufak bir seyi abartabilirler.
  Bakimi zor bir hasta olurlar.

  ASLAN BURCU
  Kalp ve sirt bolgeleri hassastir.
  Kalp rahatsizliklari , kalp romatizmasi, carpinti gorulur.
  Kalp krizi riskleri oldukca fazladir.
  Dengeli bir yasam, asiri yorulmamak ve uzulmemek
  saglikli kalmalari icin cok onemlidir.
  İleri yaslarda kilo sorunlari olur ki bu kalp krizi riskini artirir.

  Sirt, adele agrilari, omurga ve bel kemigi
  rahasizliklari olabilir.
  Moral bozuklugu saglik direncini azaltir.
  Mikrobik hastaliklara istidat artar, ates yukselir.

  Kendilerine guvenmeleri ve etrafin begenisini kazanma
  cabalari yuzunden cesurca davranislari
  kazaya ugramalarina, kiriklara sebeb olabilir.

  Kova burcundan zit etki ile dolasim sistemi rahatsizliklari ,
  bacak agrilari, bacagin alt kisminda hassasiyet gorulebilir.

  Aslanlarin bunyeleri genellikle guclu olur.
  Hastalandiklari zaman asiri ilgi isterler.
  Rol yaparak durumlarini dramatik hale sokarlar.
  Guclu bunyeleri sayesinde cabuk ayaga kalkarlar.
  Hastaliklara karsi cok dayaniklidirlar.

  BASAK BURCU
  Sindirim ve merkezi sinir sistemleri hassastir.
  Psikomatik hastaliklar gorulur. Hastalik hastasi olabilirler.
  Asiri titizlikten dolayi sinirsel kokenli yaralar,
  tirnak iltihaplanmasi , cibanlar gibi cesitli rahatsizliklara
  yakalanmalari mumkundur.

  Bagirsak sorunlari, kolit, karin zari iltihabi,
  ayaklari usutunce mide yanmasi, hazimsizlik, gaz rahatsizliklari olur.

  Evhamli oluslari ulsere neden olabilir, karasevda hastaligina da
  tutulmalari mumkundur.

  Balik burcundan aldiklari zit etkiler sonucu
  ayaklari oldukca hassas olur..

  Basaklarin bunyesi kuvvetli degildir
  fakat saglik kurallarina, temizlik ve beslenmelerine
  dikkat ettikleri icin saglikli olurlar.
  Hastalik konusunda asiri titizlenmmeleri kendilerini
  sik sik hasta sanmalarina neden olur.
  Tedaviye, ilaclara cok itina ederler.
  Baskalarina da ogut verebilir.


  TERAZİ BURCU
  Bobrekler ve bel bolgesi en hassas kisimlardir.
  Sirtin alt tarafinda adale, kemik ve sinir uclari agrilari olur.
  Yorgunluk, agir yuk tasimak belde agri yapar.
  Siyatik ve bel fitigina yol acabilir.

  Nefrit, lumbago, soguk alginligi, bulasici hastaliklara karsi
  direncleri azdir.
  Sismanlamamak icin sik sik yapilan rejimler sagliklarini bozar.

  Zit burc olan koctan gelen sert etkilerle bas bolgesi,
  gozler hassas olur.
  Gorme bozukluklari, gozde cesitli rahatsizliklar,
  kizarma, kanlanmma , sisme gibi durumlar olabilir.

  Terazilerin canlari cok tatlidir. Zor bir hasta olurlar
  Asiri ilgi ve sevgi gormek , naz yapmak isterler.
  Aksi halde huysuz olurlar.

  AKREP BURCU
  Ureme ve genital organlari hassas olur.
  Kasik agrilari , mesane, idrar yollari, genital organlarla
  ilgili rahatsizliklar gorulmesi mumkundur.

  Erkekte prostat, kadinda rahim ve yumurtalik rahatsizliklari
  olabilir. Kalin bagirsak sorunlari, iltihaplanma, polip,
  fitik, basur, cinsel salgi bezleri, ureme organlari hastaliklarina
  istidat vardir.
  Asiri hirsli oluslari sinir gerilimlerine yol acar.
  Sinir ve asabiyet gorulebilir.

  Boga burcundan aldiklari zit etki ile bogaz,
  koku ve tad alma organlari da hassas olur.

  Burclar icinde en guclu bunyeye sahip olanidir.
  iradeleri ile hastaliklarla savasirlar.
  Tedavi icin gerekli her seyi yapmaktan cekinmezler.
  Cabuk iyilesirler.

  Aslinda kan ve igneden cok korkarlar.
  Ama acimasizca korkularinin uzerine gidebilirler.
  Zayif ve caresiz gorunmekten nefret ederler.

  YAY BURCU
  Karacigerleri ve bacaklarin ust kisimlari hassastir.
  Kalcalar ve uyluk bolgesi ile ilgili kilo sorunlari olur.

  Romatizma, siyatik, gut, kuyruk sokumu agrilari cekebilirler.
  Dislerle ugrasmalari gerekebilir.
  Dis eti rahatsizliklari , kemik erimesi gorulebilir.

  Karaciger hassasiyetinden kaynaklanan allerjiler,
  kansizlik, zafiyet olabilir.
  El ve ayaklar soguk olur.

  İkizler burcundan aldiklari zit etki ile sinir sistemleri zayiftir.
  Sinirsel kokenli rahatsizliklar gecirebilirler.
  Cigerler ve bronslar da hassastir.

  Bunyeleri guclu degildir.
  Kucuk hastaliklari bile onemli gibi abartabilirler.
  Ama iyimser oluslari sayesinde kendilerini birakmazlar.
  Hasta olduklari zaman bile hareketliliklerini Kaybetmezler.
  Her zaman kullanabilecekleri bir enerjileri vardir.


  OGLAK BURCU
  Vucutlarinin hassas kisimlari kemikler ve deridir.
  İskelet sistemi, disler, eklemler, diz kapagi ve cesitli ortopedik
  sorunlari olabilir. Romatizma agrilari cekebilirler.

  Deri hastaliklari, egzama, ciban, sivilce gorulebilir.
  Asiri sabir mide rahatsizliklari na yol acar.
  Mide asiti cok salgilanir.

  Yengec burcundan gelen zit etki
  mide ve sindirim sistemlerinin hassasiyetine sebeb olur.

  Agir kanli, sakin oluslari sinir sistemlerinin
  saglam olmasini saglar.
  Acilara cok dayaniklidirlar.
  Baskalarinin hemen sikayet ettikleri agrilara
  onlar gunlerce dayanirlar.
  Kimseye belli etmezler.

  Kendilerine dikkat ederler.
  Hemen doktor ve ilaca sarilmazlar.
  Gerektigi zaman da tedaviyi disiplinli bir sekilde uygularlar.
  Etrafini rahatsiz etmeyen bir hasta olurlar.


  KOVA BURCU
  Adeleleri ve dolasim sistemleri hassastir.
  Kan dolasimi kan serumu ile ilgili sorunlar olur.
  Zehirlenme, yuksek ates, kramplar, bacak damarlarinda
  varis gorulebilir.

  Adele agrilari, baldir, bilek, topuk kisimlari rahatsiz olabilir.
  Bilek burkulmalari olur. Dislerde sorunlar cikabilir.

  Aslan burcundan aldiklari zit etki ile
  kalpleri ve omurgalari hassas olur.

  Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar.
  Sagli k konularina akillica yaklasir,
  tibbi gelismeyi takip ederek saglikli kalmayi basarabilirler.

  idealleri, umut ve hedefleri dus kirikligina ugrarlarsa
  sagliklari bozulabilir.
  Ama akilci yoldan kendilerine yeni bir yon cizerek cabuk toparlanirlar.

  BALİK BURCU
  Ayaklari ve sinir sistemleri oldukca hassastir.
  Psikomatik rahatsizliklara istidatlari coktur.
  Karamsar ve agresif olduklari zamanlarda icki, ilac, uyusturucu gibi
  maddelere meyl ederler.
  Fazla yemek yuzunden kilo sorunlari olur.

  Ayaklarini iyi korumali, dar ayakkabilar giymemeli ve
  usutmemelidirler.
  Gut, nasir, tirnak iltihaplari, taban, ayak defarmasyonu gibi
  sorunlari olabilir.

  Vucutlari su tutmaga cok musaittir.
  Sulu seylerden zehirlenme gorulebilir.
  Mikrobik haastaliklara direncleri azdir.
  Cabuk usutebilir, mikrop kapabilirler.
  Lenf sistemleri de zayiftir.

  Basak burcundan gelen zit etki ile bagirsaklari ve
  sindirim sistemleri de hassas olur.

  Hasta olunca guvenlerini kaybeder, evhamli olurlar.
  Bu yuzden gecimsiz davranabilirler. Her seyden bir mâna cikarir,
  hayal guclerini olumsuz yonde calistirarak kendilerini mutsuz ederler.

  ....

 3. #3
  AKREP BURCU
  Ureme ve genital organlari hassas olur.
  Kasik agrilari , mesane, idrar yollari, genital organlarla
  ilgili rahatsizliklar gorulmesi mumkundur.

  Erkekte prostat, kadinda rahim ve yumurtalik rahatsizliklari
  olabilir. Kalin bagirsak sorunlari, iltihaplanma, polip,
  fitik, basur, cinsel salgi bezleri, ureme organlari hastaliklarina
  istidat vardir.
  Asiri hirsli oluslari sinir gerilimlerine yol acar.
  Sinir ve asabiyet gorulebilir.

  Boga burcundan aldiklari zit etki ile bogaz,
  koku ve tad alma organlari da hassas olur.

  Burclar icinde en guclu bunyeye sahip olanidir.
  iradeleri ile hastaliklarla savasirlar.
  Tedavi icin gerekli her seyi yapmaktan cekinmezler.
  Cabuk iyilesirler.

  Aslinda kan ve igneden cok korkarlar.
  Ama acimasizca korkularinin uzerine gidebilirler.
  Zayif ve caresiz gorunmekten nefret ederler.  gercekten dogru

 4. #4

 5. #5
  İDİL
  KOVA BURCU
  Adeleleri ve dolasim sistemleri hassastir.
  Kan dolasimi kan serumu ile ilgili sorunlar olur.
  Zehirlenme, yuksek ates, kramplar, bacak damarlarinda
  varis gorulebilir.

  Adele agrilari, baldir, bilek, topuk kisimlari rahatsiz olabilir.
  Bilek burkulmalari olur. Dislerde sorunlar cikabilir.

  Aslan burcundan aldiklari zit etki ile
  kalpleri ve omurgalari hassas olur.

  Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar.
  Sagli k konularina akillica yaklasir,
  tibbi gelismeyi takip ederek saglikli kalmayi basarabilirler.

  idealleri, umut ve hedefleri dus kirikligina ugrarlarsa
  sagliklari bozulabilir.
  Ama akilci yoldan kendilerine yeni bir yon cizerek cabuk toparlanirlar.


  kesinlikle doğru

 6. #6
  dualarım
  Emegine saglik hepsi dogru

 7. #7
  AKREP BURCU
  Burclar icinde en guclu bunyeye sahip olanidir.
  iradeleri ile hastaliklarla savasirlar.
  Tedavi icin gerekli her seyi yapmaktan cekinmezler.
  Cabuk iyilesirler.

  Aslinda kan ve igneden cok korkarlar.
  Ama acimasizca korkularinin uzerine gidebilirler.
  Zayif ve caresiz gorunmekten nefret ederler.
  bu kısım tam bana uygun iğne vurulurken yada kan aldıkları zaman özellikle bakarım

 8. #8

  Burçlara göre Hastalıklar..  Astrolojinin sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmadığını, burçlar, gezegenler ve evlerin belli organları da temsil ettiğini belirten astrologlar, astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki olduğunu savunuyor.


  Astrologlara göre; gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında oluşan açılar, kişinin ne tür hastalıklara eğilimli olduğu konusunda ipucu veriyor. Hastalıkların altında yatan nedenler arasında, kişi henüz anne karnında iken güneş ve ayın etkileri de yer alıyor.


  Hastalık konusunda en evhamlı burçlar Yengeç ve Balık, en canı tatlı Terazi, en çabuk iyileşen Akrep ve en dayanaklı ise Oğlak burcu. Burçların, sağlıkta ilgileri şöyle:

  http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam/burclara_gore_hastaliklar?tc=27&albumId=29703&page =1

 9. #9
  Ilıman
  burcum balık.. yükselenim de yengeç büyük ihtimal
  evhamlı mı oluyorum şimdi

  ayy olabilir aklıma geldi şimdi

 10. #10
  Alıntı Ilıman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  burcum balık.. yükselenim de yengeç büyük ihtimal
  evhamlı mı oluyorum şimdi

  ayy olabilir aklıma geldi şimdi
  valla ne yalan söyleyim benim eşim balık burcu tesadüf bir kişi sen hastamısın biraz hasta görünüyorsun dese gitti gider daha onu hiç kimse tutamaz kesin 15 gün bu hastalık sürer....

3 Sayfadan 1. 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Burçlar Aşık Oldugunda Neler Olur..
  Konuyu Açan: pyramid, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 18
  Son Mesaj : 12-Tem-2014, 02:10
 2. Burçlar ve Hoşlandıkları Çikolata Çeşitleri...
  Konuyu Açan: Daphne, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 75
  Son Mesaj : 10-Ara-2013, 00:44
 3. Dost Burçlar ve Düşman
  Konuyu Açan: blaxx, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 42
  Son Mesaj : 05-Ara-2013, 02:46
 4. Anneleri Ele Veren Burçlar
  Konuyu Açan: KaosGL, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 05-Ara-2013, 00:24
 5. Astroloji (Burçlar İlmi)
  Konuyu Açan: pyramid, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26-Mar-2008, 00:29
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com