2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Çekim Yasasının Sırrı

  Çekim yasası ile ilgilenmem yaklaşık 4 sene öncesine dayanıyor. Çekim yasası maceram “The Secret” kitabını okumamla başladı. Hedefim aslında bir çok insanla aynıydı. Maddi anlamda kendimi daha iyi duruma getirmekti. Bu nedenle konu ile ilgili çalışmalara başladım ama hep bir yerlerde bir şeyler eksik kalıyordu. Bunu da okumuş olduğum bir çok kitap ve makale sonrasında keşfettim.
  Gerçekten çekim yasasına inanan kişiler için başaramayacakları bir şey olmadığını biliyorum ve buna kesinlikle inanıyorum. Tabi ki işin sırrı nasıl isteyeceğinizi bilmekten geçiyor.

  Bir şeyi elde etmenin adımlarını kısaca göz atalım;
  1. Ne istediğinizi bilmek ve tanımlamak
  2. Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek
  3. İstediğinize sahip olmanın, onu yapmanın ya da o olmanın nasıl bir şey olacağını hissetmek
  4. İçgüdülerinize göre hareket ederken akışına bırakmak ve so­nuçların kendilerini ifade etmelerine izin vermek.
  Yukarıdaki adımları gerektiği gibi uygulayabilirsen kesinlikle istediğini elde edeceğinize eminim.
  Evrende her şey enerjidir. Bir tabak yemek de, son model arabada. Eğer yemek bulmak kolay ama araba zor derseniz isteyişi algılamadınız demektir. İstediğiniz arabada olsa yemekte ikisini de elde etmeniz ayni mekanizma ile çalışır. Oysa yemeği her gün buluyorsunuz, çünkü bulacağınızı biliyorsunuz, buna inancınız tam. Oysa son model arabayı bulacağınıza inancınız yok. Eğer doğru şekilde istemeyi bilirseniz, yemek de araba da ayni şekilde size gelecektir. Ancak arabayı da bulacağınıza, yemeği bulacağınız kadar emin olmanız yada arabayı da açken yemek ister gibi istemeniz gereklidir. İkisine sahip olmanın en önemli farkı budur.
  Burada en önemli olan konu insanın istedikleri şeylerin olmasında önceliklene istediğini bilmesi, kendisini sınırlayan düşüncelerden kurtulması vegerektiğinde hedefine ulaşmada esnek olması ve azimli davranılması olduğunu anladım. İki konuyu hallettiğinizde başaramayacağınız bir şey yoktur.
  The Secret kitabında ve filminde eksik olan konu bunlar. “İste, İsteklerini Sahip Ol” diyor. Evet bu doğru birçok insan bunu başarmış ama her işte olduğu gibi bu işin püf noktaları var. İsteme şekliniz, ruh haliniz ve istediğiniz şeyi elde etmeye olan inancınız yani bilinçaltı kayıtlarınız. Aslında en önemli nokta bilinçaltı kayıtlarınız. Bilinçaltındaki olumsuz kayıtlarınızı değiştirebildiğiniz anda olay bitiyor.

  “Bana bir dayanak noktası verin dünya'yı yerinden oynatayım” Arşimet
  İşte çekim yasasının dayanak noktası da bu, içinde bulunduğunuz ruh halinizin durumu aslında bilinçaltı kayıtlarınızın yansıması. Bu dayanak noktası size dünyayı kaldırmanızı sağlayabileceği gibi tam tersi bir olayada sebeb olabilir. Eğer bilinçaltınızda bir şeyi hak etmediğiniz düşünüyorsanız ona sahip olduğunuzda mutlu olamazsınız. Sürekli bir şeyler peşinde olursunuz ki çekim yasasına ters bu duruma girmiş olursunuz. Ve istiyorum ama olmuyor demeye başlarsınız.. Çekim yasası temel dayanaklarından birisi şimdi bulunduğun durumda mutlu olmaktır. Eğer sen şimdi bulunduğun durumda mutlu değilsen ileride elde edeceğin durumda da mutlu olmazsın gerçeği temel dayanak noktasıdır.

  Mutlu ruh haliyle her istediğin gerçekleşir ama her tarafımızı bir çok olumsuzlukların kuşattığı dünyada bunlarda sıyrılıp sürekli mutlu olmayı nasıl becereceğiz. Bizi mutsuz eden duygulardan nasıl kurtulacağız. Aslında çekim yasasının sırrı burada ikinci adımda; “Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek” te yatmaktadır.
  Bizi sınırlayan olumsuz ve sınırlayıcı öğeler, bizim bilinçaltı kayıtlarımızdır. Bilincimiz bir hareketi yapacakken bilinçaltına müracaat eder ve bilinçaltında kayıtlı duruma göre hareket eder. Eğer bilinçaltımızda “Çok gülünce başıma bir şey gelir ” kaydı varsa -ki bu bizim yapımızda var- düğüne gidip somurtup geliriz. Eğlenmeden döneriz. Hareketlerimizi kısıtlarız. Ve sonrada yakınmaya başlarız hiçbir şey beni mutlu etmiyor. Tabi ki etmez sen kendini bacağından bağlamışsın. Ancak ipin uzunluğu kadar alanda hareket edebilirsin. Özgür yaşamak istiyorsan o ipten kurtulman lazım. Yani seni bağlayan olumsuz bilinçaltı kayıtlarından kurtulman.
  Bilinçaltı kayıtlarından kurtulmak için bir çok yöntem mevcut. Ben bilinçaltı kayıtlarımın hayatımı yönlendirdiğini anladıktan sonra olumsuz kayıtlarımı temizlemek için birkaç yöntem üzerinde çalıştım. Bunlardan birincisi "EFT – Duygusal Özgürleştirme Tekniği" idi. Faydalı bir çalışma oldu ama derine inemediğimi fark ettim. Devamında Reiki çalışmasına başladım. Reiki ikinci derece uyulmaması alıp yaşamımdaki her yılı temizleme çalışması yaptım. Ama hala bazı isteklerime ulaşmada içimde bir direnç vardı. Çözemediğim bir direnç. Ben zengin olmak istedikçe içimde bir şey bana “sen zenginliği hakketmiyorsun” diyordu.

  Kendimi hayal ettiğim arabaya binerken düşündüğümde arabaya binmeye utanıyordum. Eğer o arabaya binersem sanki birilerine hava atacakmışım gibi geliyordu. Ve inip, binmeye utanıyordum. Garip bir durumdu. Yada yine sahip olmayı istediğim evi hayal ederken o eve girip çıkarken kendimi o dünyaya ait hissedemiyordum. İnsanlarla iletişim kuramıyor, utanıyor dışlandığımı hissediyordum. Yani ben o dünyaya ait değildim. Her ne kadar dilim “ben o eve sahip olmayı seçiyorum” dese de kalbim “sen o dünyaya ait değilsin” diyordu. Bilinçaltımdaki kaydı fark etmiştim ama onu çözemiyordum.

  Günün birinde konu ile ilgili bir arkadaşla paylaşımda bulunurken bana içsel temizlik diye bir yöntemden bahsetti. Merak ettim. Konuyu incelemeye başladım. Konu Nil Avunduk isminde bir hanımın kendisinin bulduğu çok basit bir tekniğe dayanıyordu. Temeli korku çalışması olan çok basit bir teknik. Bu teknikle ilgili olarak Nil hanım seminerler veriyordu. Benim İstanbul dışında olmam nedeniyle bu seminerlere katılmam şu an için mümkün değildi bende farklı bir yöntem izledim ve seminer kayıtlarının dvd kaydının satıldığını görerek satın aldım ve videoları seyrederek tekniği uygulamasını öğrendim. Teknik çok basitti ve oldukça etkiliydi.
  Tekniği uygulamaya başladığımda gördüm ki, çocukluğumda yaşamış olduğum olaylar ( başkasının yardımları ile geçinme, yoksulluk, annemin anlattığı kıtlık hikayeleri ) bilinçaltımda yer ettiği için dilim lüks yaşam isterken, kalbim “sen o dünyaya ait değilsin” diyordu. Yani benim çocukluğumda ben başkalarının atmış olduğu malzemelerle zorluklarla büyüdüğüm için bugün lüks yaşam dünyasında yaşamayı hak ettiğimi kalbime inandıramıyordum. O dünyaya ait olamıyordum. Çünkü ben başkalarının istemediği attığı malzemelerle büyümüştüm. Ben bunlara layıktım. Zenginlik benim için ulaşılmazdı. Ve ben milletin artıkları büyüdüğüm için lüks yaşam dünyasında kendime yer bulamıyordum. Ben o dünyaya yabancıydım. Hak etmediğimi düşündüğüm bir dünyayı kendime çekmem mümkün değildi tabii ki. İçimdeki direncin kaynağı buydu.

  Bunları keşfetmem benim için bir dönüm noktası oldu. Ve şimdiye kadar aslında yaptığım çalışmalarla evin kaba temizliğini yaptığımı derine inemediğimi fark ettim. Bu çalışmaları yapmayla birlikte bakış açım değişti, kendime güvenim arttı. Çalışmayı tavsiye ettiğim arkadaşlardan inanılmaz geri dönüşümler aldım. Burada paylaşmaya karar verdim.

  Çalışma toplam 6 farklı alanı kapsamakla birlikte temeli korkularımızın tespiti ve onları yok etmeye dayanan korku çalışmasıdır. Korkularımızı tespit edip onları sevgi enerjisine dönüştüren bir çalışma. Eğer içimizdeki korkularımızın kaynağını bulup onları sevgi enerjisine dönüştürürsek olaylara sahip olduğumuz korkulardan dolayı verdiğimiz tepki değişecektir. Ve korkumuz olmadan özgürce yaşama imkanına sahip olacağız.

  Çalışmayı merak ediyor musunuz?
  Yazının uzun olması nedeniyle çalışma detaylarını bir sonraki yazıda yayınlamanın uygun olacağını düşünüyorum. Hepiniz sevgiyle kalın.

  Halis Şahiner 2. #2
  2. Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek
  Ben bunu defalarca yaptim bu yonde yardim dahi aldim ancak ben bu durumu beynimde temizlesemde olaylar bana tekrar hatirlatiyor ve ben tekrar olumsuz dusunmeye basliyorum.

 3. #3
  Alıntı Aysima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  2. Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek
  Ben bunu defalarca yaptim bu yonde yardim dahi aldim ancak ben bu durumu beynimde temizlesemde olaylar bana tekrar hatirlatiyor ve ben tekrar olumsuz dusunmeye basliyorum.
  Bunun için alt bilincimizi temizlememiz lazım canım benimde bu konuda pek başarılı olduğum söylenemez önce kendimize güvenmemiz lazım ve sağlam bir inanç olucak eyer istediğimiz her ne ise olucağına yürekten inanmıyorsak işte burada bir şeyler ters gitmeye başlıyor ve cekim yasasını kulanmakta başarısız oluyoruz

  emeyine sağlık meleyim cok güzel bir paylaşım olmuş

 4. #4
  Her olumlu dusundugumde bir mektup bir haber aliyorum beynimdeki butun tabular tekrar yikiliyor ve inancim sarsiliyor ..Her ayaga kalkisimda tekrar yikiliyorum sanki.bu gunden itibaren yine denicem

 5. #5

 6. #6
  Yazar paylaşırsa bende yayınlarım burda..

 7. #7
  (Her olumlu dusundugumde bir mektup bir haber aliyorum)

  önce bu düşünceyi deyiştirmekle başla bence ve serbes bırak ve bundan sonra kendimi olumlu olmaya kotluyorum diyebilirsin mesela

 8. #8


  sırrı halattır. iki aracı çelik bir halat ile bağlar ve çekersiniz

 9. #9
  Alıntı Aysima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her olumlu dusundugumde bir mektup bir haber aliyorum beynimdeki butun tabular tekrar yikiliyor ve inancim sarsiliyor ..Her ayaga kalkisimda tekrar yikiliyorum sanki.bu gunden itibaren yine denicem

  Konu içinde anlatıldığı gibi geçmişte yaşadığınız bilinç altınıza işlemiş olumsuz bir bilgi var muhtemelen bu size engel oluyor sanırım.. İnanç ve sabırla devam etmelisiniz..

 10. #10
  merhaba
  İsmim Halis Şahiner
  Yazımı paylaştığınız için teşekkür ederim.
  Yazıyı paylaşırken site adresinide yayımlarsanız daha çok memnun olacağım.
  Yazını devamını yazmıştım. Onuda paylaşmışsınız.
  Eğer bilinçaltınızdaki kayıtları temizleyemezseniz. İstediklerini elde etmeniz zorlaşacaktır.
  Ben bu konuda EFT, Reiki tekniklerini denedim ama bir sonraki yazımda paylaştığım Nil Avunduk tarafından bulunan İçsel Temizlik gibisini görmedim. EFT ve reiki ile evin kaba temizliği alınırken. İçsel temizlik koku çalışmaları ile çamaşır suyu ile temizlik yapılıyor. Sistem çok basit. Korkularınız tespit edip onları korku dörtlükleri ile temizlemey dayanan çok basit bir sitem.
  tavsiye ederim. Yazının devamında açıkladım. Yardım isteyen kişilerede elimden geldiğince yardımcı olurum.
  Sevgi ve saygılarımla

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. "Secret" (Çekim Yasası) Sırrı Dua'Da Mı Gizli?
  Konuyu Açan: VERDA., Forum: Çekim Yasası.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 29-Nis-2014, 14:43
 2. Çekim Yasasının Asıl Sırrı
  Konuyu Açan: AvataR, Forum: Çekim Yasası.
  Cevap: 31
  Son Mesaj : 05-Ağu-2013, 22:10
 3. Çekim Yasasının Uygulamadaki Sırları
  Konuyu Açan: MedCezir, Forum: Çekim Yasası.
  Cevap: 37
  Son Mesaj : 20-Mar-2013, 00:48
 4. Mevlananin Esrarengiz Srrı (Mezar Odasının Sırrı)
  Konuyu Açan: KENTMEN, Forum: Doğaüstü Olaylar ve Varlıklar.
  Cevap: 69
  Son Mesaj : 24-Haz-2012, 00:56
 5. Piri Reis 'in Sırrı
  Konuyu Açan: bolsoru, Forum: Doğaüstü Olaylar ve Varlıklar.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 08-Şub-2008, 16:42

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com