106 Sayfadan 24. İlkİlk ... 2223242526 ... SonSon
Toplam 1054 sonuçtan 231 ile 240 arası gösteriliyor
 1. #231
  s2008
  arkadaslar bıde kuddurıyeyı deneyın sıcaklık oluyor 2. #232
  ^^pıtırcık^^
  ben bu duayı daha önce yaptım hemde defalarca.bıraz degişme var gibi durumumda ama o kadar cok dua okudum kı hangısının netıcesı bılemıyorum.
  Allah bilir yalnız yarı türkçe yarı Arapça dualar hep bana tuhaf gelmıstır.yıne de umut işte..

 3. #233
  wireles
  Merhaba arkadaşlar yaptım olmadı olmuyor diyen arkadaşlar için arkadaşımızın verdigi cevirgel duasında çok hata vardı bunları düzelttim ve hataları kırmızı ile gösterdim bazı yerler fazladan yazılmış onlarıda çıkardım olması gereken hatasız şekli budur.

  Bismillâhirrahmânirrahîm

  Elhamdülillâhi leke ya Allahu…………………………………… gönlünü bana dost kıl.
  Elhamdülillâhi ya Allahü yine …………………………………… gönlünü çevirgel.
  BihakkıilâheillâllahüMuhammedün ResulullahîYarab sen ol Şan'ı büyük Allah sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın. Yarab senin izzetin hürmeti için …………………………………gönlünü ve canını ve yedi kat endamını vecevabınıve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgılahiyyen şerahiyyen asbavülinbi hürmeti Hızır Aleyhisselâm ……………………………. gönlünü bana dost kılıvergil.
  İlâhîbi hürmeti hüvelhayyü kayyumlâilâhe illâ hüvebikatiiçin ve doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil.Bihürmeti Tevrat ve bi hürmeti Zebur vebihürmeti İncil ve bi hürmeti fürkanil azimi ve Kur'ân-ı Kerim.
  Vebihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.
  VebihürmetiAdem Aleyhisselâm.
  Vebihürmeti İmanil mü'mininvelmüslimin vebihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.

  İlâhîsenin lûtfun için ve seninin'amıniçin ve senin ihsanın için.
  İlâhînuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için.

  Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duaiteşehhüd hürmeti için ………………………………. Gönlünüvecanını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.

  BihürmetiAdemSafiyullah ve bihürmeti NuhNecibullahvebihürmeti İbrahimHalilullah vebihürmeti Musa Kelîmullah vebihürmeti İsa Ruhullah vebihürmetiYusuf Sıddîkullah vebihürmeti Muhammed Mustafa SallallahüAleyhi VesellemHabibullah İlâhi yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için …………………………. gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdanbikarar kılıvergil.

  Muhammed Mustafa veHabibil mürtezavelmüctebavemabud ya Mahmud yaMennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyüvekayyümü ve Cebarrü

  İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyaivelmürselin ve evliyalar hürmeti için…………………………… gönlünü bana çevirgil.

  İlâhi Musa Aleyhisselâmın iki gözü ve yüzü hürmeti için esrarı Muhammed ve Muhammed’in gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için ilâhi mü’minin velmü’minatvelmüsliminevelmüslimati hürmeti için. İlâhi müşfik gönüller hürmeti için………………………………..aklını……………………………. gönlüne ve gözüne beni şirin vemahbubkılıvergil.

  Ya gani ya mugnîbihürmeti kitabı malûm zemekanide isebikarar kılıvergil.

  İlâhîsenin sırrın için ve sübhani devrani hürmeti için İlâhîzinnunimısrî ve fethi Mehdi Musalli ve Ahmed Tugranî ve meşari sellem hürmeti için. İlâhîŞeyh Şiblive İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmuttasıl, İlâhî ibni Hallaç Mansur veHacve ebulleysve Veysel karanî ve Şeyh Muhammedhürmeti için, İlâhîHasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhî imanlı kullarağabedlerve sadıklar vemü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eylebihürmeti innemaemruhu iza eradeşey’enen yekule lehu künfeyekünu.

  Fesubhanellezi biyedihi melekütü küllişey’inve ileyhi türceun.İlâhîyevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahebikalbin selîmi.

  Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. …………………………….. gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırıgıl.

  İlâhîcümle hâlâik arasında ve has ve âm arasındasözüm makbul ve âlem halkınıbanamüsahhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemimü’minler arasındahüpeyle.

  Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanüllahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhîbihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas yamüsebbibel esbab ya müfettihalebvabya kadiyelhâcati ya mükilei’aserati ya mukallibelkülübivel ebsar,…………………………………… gönlünü bana dost kılıvergil.

  Tailâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nesteinve bihürmetiSübbühunkuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketiverruhü.

  Vebihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmüve bihürmetimekketavemedinetemellahüteâla vebihürmeti kâf ha ya ayınsad veha mimayınsin kafvebihürmeti Yasin veKur’ânilhakiminnekeleminelmürseline. Âlâ sıratin müstekimin.

  Vebihürmeti sümmün hükümün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün bükmün ümyün fehüm lâyübsirune.

  Vebihürmeti femen kâne minkummeridanevbihi ezen min re’sihi fe-fidyetünmin siyamin ve sadakatinenvüsükin fe’iza emintüm femen temettea bil’umretiilelhacci.

  Bismillâhirrahmânirrahîm.

  Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entelvehhabu.Birahmetike yaerhamerrahimine. Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemin

  Görüldüğü gibi hatalar azınsanmayacak kadar fazladır.

  Burda bir kaç hususa da dikkatinizi çekmek istiyorum, Bu duayı yapmaya karar verdiginizde itikat ile dua okumanın şartlarına uyarak her gün aynı saatte 7 kez okuyarak 7 gün devam etmelisiniz ve noktalı yerlere anne adı ve okunacak kişinin adı yazılsın diye boşluk bıraktım pirint edersenin ve yazarsanız arada kesilmeden hissederek kalpten etmiş olursunuz konsantreniz bozulmaz ayrıca okuyacagınız kişin burcunu ve yıldızını biliyorsanız ve bu saatlerde başlarsanız okumaya daha kısa zamanda sonuç alırsınız Allahın izni ile.Yine ayrıca buna 7 gün devam etmelisiniz 6 gün okuyup bırakmayın bazen bu ilk günlerde tesiri başlar bazen 7 günü başlar bazende okuduktan 7 gün sonra başlar itikadlı olun bekleyin.Allah herkesi sevdiğine kavuştursun.
  --------------------

  Sanırım düzeltmelerimde html formata dönüşünce yazılarda birleşmeler olmuş aşagıdaki linkte word belgesi olarak upload ettim oradan cevirgeli downloada edebilirsiniz.

  http://rapidshare.com/files/15608270...rgel.docx.html

 4. #234
  bu kadar hata varsa anlamı bozulmuştur duanın.o zaman Allah muhafaza daha olumsuz şeyler çıkabilir ortaya.

 5. #235
  bu hatalarla ztn olmaz dicem ama Allah icimizdeki niyeti biliyor yinede umutsuzluga kapilmamak lazim dimi

 6. #236
  fenomen17
  ben bu duayı okudum ayrıyetten bu duanın devamı var onuda okudum dusunun 7 kere bunu 7 kere devamını okurken neendır bılmem hep uykum gelıyor zor tamamlıyorum bazen ama bır turlu tamamlayamafdım cunku cok uzun ve gerı teptıgını dusunuyorum

 7. #237
  bu dua o kadarda uzun bir dua degil ve okumasıda çok çabuk rahatça bitiyor.
  duanın en dogrusu Mustafa Varlı hocanın çevirgel ve surhubat duası kitabında var.
  ya da yine Mustafa Varlı nın yasin-i şerif tebareke süreleri kitabında mevcut.

 8. #238
  fenomen17
  saenem ıyıde benım okudugum da zaten surhubattı

 9. #239
  çevirgel duasıyla surhubat duası ikisi farklı diye biliyorum ben.o yuzden çevirgeli tek okuyorum ve diğerini hiç okumadım.

 10. #240
  fenomen17
  tmm canımda benım ılk okudugum dua bu cevırgel duası ben onu okuyorum zaten bır de surhubatı okuyorum

106 Sayfadan 24. İlkİlk ... 2223242526 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Şişirme Duası
  Konuyu Açan: 3ni6w4tic, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 35
  Son Mesaj : 28-Dec-2012, 00:45
 2. Çevirgel duası
  Konuyu Açan: Devinsu, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 52
  Son Mesaj : 16-Feb-2009, 23:45
 3. Bu da Çevirgel Duası - ymışş
  Konuyu Açan: BEBEGİM, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 25-Dec-2008, 04:13

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com