Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1

  Cinci Hocalar

  Cenabı hakkın ateşten hal ettiği cinleri , kendi hükmü altına alması veya onlarla dostluklar kurarak olmasını istediği bir işte yardımlarını ve bilgilerini alarak sonuca ulaşmaya çalışan kimseye denir.
  Cinlerle arkadaşlık kurmak, belkide son zamanlarda hepimizin sıkça rastladığımız, hatta bazen ise kıskanarak bakılan bir olay halime gelmeye başlamıştır. Fakat, bazı insanların benim iki tane cinim var, gibi bir takım dengesiz laflar ortaya koyması, konunun aydınlanmadığının bir yanıtı olarak karşımızda durmaktadır. Oysaki, insan yaradılışındaki üstünlüğünü kabullenemeyen şeytan ve yandaşları, insanları alt etmek için ellerinden gelen gayreti göstererek insanlardan üstün olduklarını kanıtlamaya çalışmaktadırlar. Şeytanın Allah"tan insan oğlundan üstünlüğünü kanıtlamak için izin almasıdır.
  Şunu hatırlatmak isterim ki, cinlerle insanların arasında bir perde Cenabı hak tarafından mevcuttur. Yaradılışımızda, bizlerin onları görmemesi için gözlerimize Allah bir perde ile kapatmıştır. Bazı yapılan dualar sonucunda, kalp gözümüzün açılmasıyla birlikte onları görme şansımız vardır. Fakat bunun tam tersi olarak da, bazılarının ise şeytanın yardımıyla da perdeleri açılmıştır. Bu kişiler şeytana ruhunu satmış ve inançlarında düşüklük olan ve cinlerle tam bir dostluk kuran kişilerdir. Bu yüzden de kötü güçten perdeleri açılanların, rahmani olan cinleri görmesi zordur. Fakat şer cinler, kendilerini rahmani iyi cinli gibi onlara gösterebilirler. Şer güçten perdesi açılan hocaların, bakan kişilerin iyi ve kötü cinli ile arasındaki ayırımı yapmaları çok zordur. Algılamalarının rahmani güçte çok az ve zayıf tır. Bunun nedeni ise gücünü şer güçten şeytandan almış olmalarıdır.
  Toplumda kendini cinci hoca diyen insanların bir çoğu, sadece ve sadece cinlerle diyalog kurduklarını ve onları gördüklerini savururlar. Oysaki, günümüz cinci hocaların sadece ve sadece kötü niyetli işlerle uğraştıklarını, çok azının ise iyilik yönünde bir takım işlemler yaptığı bilinen bir gerçektir.. Cinler, hocalara ilk başta bir takım olaylar için doğru bilgi verirler. İleriki zamanlarda da duygu ve algılama ile ilgili bir takım his vererek, kişinin her konuyu bilmek istemesi, her şeyi ben bilirim sevdasına kapılmalarına yol açar.
  Daha sonraki zamanlarda, kişi kendine verilen en büyük nimet olan akıl ve mantığını çalıştırmadan sadece kalbine gelen hisle ve cinlerin yönlendirmelerine bakarak konu ve hayat akışını sağlamaya çalışırlar. Bazı ileriki boyutlarda ise durumlar daha da artarak verilen bilgiler doğrultusunda güven sağlayan cinler kişinin evliyalık mertebelerine ulaştıklarını anlatır ve o kişin evliya"lık makamının üst düzeylerine kadar gideceğini söyleyerek, kişinin kendini üstün bir varlıkmış gibi hissederek kibirlenmesini sağlarlar. İşte bu andan itibaren, bakan kişi sorunlarla karşılaşma zamanı gelmiş olacaktır.Bir başkasının sözü doğru bile olsa kabullenmeyerek tek doğru olarak kendini göstermeye çalışır.
  Buradaki en önemli olan olay cinlerle dostluk kuran kişiler, belli bir aşamadan sonra, cinlerin verdikleri bilgilerin tutarsız ve yalan çıkması üzerine psikolojik bunalımlara düştükleri, kabullenemedikleri ve onların yanlış bilgilerini doğru sayarak kendilerini aldattıkları görülmektedir.
  Cinci hocalarda, da bakım yapanların değişik olarak bakış şekilleri vardır. Bunlardan bazıları, suda bakanlar,kitaptan bakanlar,tırnakta bakanlar, bir boşluğa bakarak, görerek bakanlar, hamile yada küçük çocukları dualar okuyarak uyutarak bakanlar, diye ayırmak mümkündür. Buradaki en önemli olay ise bu bakımların en ortak özelliği cinci hocaların bildikleri duaları okuyarak cinleri etki altına almaya çalışmalarıdır.

  . 2. #2
  cinci hoca diyen lerin cogu dinden cıkmıs sahtekar tayfasıdır okadar

 3. #3
  Barose
  Tecrübelerime göre yüzde doksanı kesinlikle bilinçli sahtekar, yüzde beşi ne yaptığını bilmeyen (onların her dediğini yapan, hükmedilen), kalanı da altı ay sonra başına gelecek olayları en küçük ayrıntısına kadar söyleyebilen tuhaf adamlar. Nereye giderseniz gidin o yüzde doksana rastlama ihtimaliniz çok yükek ve çok yüreksizler eminim gerçekten bir bedensizle karşılaşsalar akıl sağlığını da kaybeder çoğu ancak birde ahkam keserler ki sormayın. Üstelediğinde ve sert bir biçimde sorulduğunda hemen gerçekleri itiraf ederler.

 4. #4
  tevvaben
  benm bilgime göre bu kişiler o ruhani varlıklarla evleninp o şekilde işlerini yaptırıyorlarmış. TABİKİ GÖZÜMLE BİRŞEY GÖRMEDM KULAKTAN DOLMA BİLGİ BU

 5. #5
  hazan
  benim bir tanıdığımdan bildiğimde çok alim müslüman olan bir ifritle bağ kurmuş ihtiyacı olduğunda çağırıyor ona yardım ediyor.kendisiyle nette tanıştım.o türkiyenin bir ucunda ben diğer ucunda ve bir kaç kez benim yanıma birinin gelmekte olduğunu yazdıklarını görmemesi için pencereyi kapatmamı yazdı.tam okudum yazıyı kapı açıldı ve dediği kişi içeri girdi tesadüf olmasına imkan yoktu.evdeki onca kişiden kim olduğunu bildi.aslında çok ilginç şeyler.ama ender kişiler bunlar.zaman mekan olmadan boyut değiştirebiliyorlar.

 6. #6
  shadow
  bilmesi çok doğal,ama şunu unutmamalı ki o varlıklara emredemessiniz sadece emrediyorum zannedersiniz işte hatada zannetmekte.o varlıklar neden bizlere yardım etsinki evet neden.o sizlerin nesi oluyor.anneniz,babanız,kardeşiniz yoksa ablanız.hiç biri dimi.unutmayın o varlıklar seni senden almadıkça sana asla yardım etmezler.çünki görmediğin bir varlığa asla hükmedemessiniz.hükmettiğini söyleyen kişide sadece kendini kandırır.sizler süleyman a.s değilsiniz unutmayın

 7. #7
  hocemr
  yellowrosa senin annenin adı ne

 8. #8
  musa_ba1
  Selamualeyküm arkadaşlar Allah c.c ilmini para karşılığı bu işi yapıyor ve tamamen ticarete döküyorsa bu insandan hayır geliyor gibi düşünsede insana içten içe zarar verir.Bu tür şeyler rahmani insanları bulmak lazım Allah c.c için hizmet eden zaatlardan el almak lazım neticede herşey Allah'tan c.c
  Sitemizde olduğu gibi Medyum kutsal gibi sitesine baktım direkt şu para diyor.Allah c.c rızası için bu tür şeylerin reklamını yapmayın hayır gelmez bu insanlardan neticede rahmani olmayanlarda bazı şeyleri bilebiliyor.
  Yanlış bir kelime kullandım ise hakkını helal edin.
  --------------------
  Alıntı hocemr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  yellowrosa senin annenin adı ne
  Hocemr üstü kapalı tehdit sezdim.yanlış anlamıyorsam her fikre açık olmamız lazım bence doğrularımızı anlatmak yanlışlıklarımı düzeltmek önemli olan bu çünkü ne olursa olsun hepimiz cahiliz.(kızlık soyadıda gerekiyor)

Benzer Konular

 1. Büyü, Cinler ve Cinci Hocalar
  Konuyu Açan: çakra, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 31-May-2012, 17:51
 2. Muskacılar,Cinciler,Hocalar vs. Hakkında
  Konuyu Açan: star67, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 68
  Son Mesaj : 03-Ara-2010, 16:34
 3. “cinci hoca”
  Konuyu Açan: Muhabbetci, Forum: Sinema & Tiyatro.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 20-Eki-2008, 23:47
 4. Medyum, Cinci Hoca, Büyü, vs İle İlgili Okumadan Geçmeyin
  Konuyu Açan: Zem_heri, Forum: Büyü İle İlgili Soru ve Yardım.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 16-Tem-2008, 21:14
 5. Cevap: 21
  Son Mesaj : 18-Haz-2008, 23:10
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com