2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  BARON

  Red face Cinlerden Kurtulma Yolları

  Cinlerden kurtulma yolları


  Soru

  Cinlerle iletişim halinde olan birisini nasıl normal bir insan haline getirebiliriz. Bunun için kalıcı bir çözüm var mı etrafta bir sürü bu işi yapan sahtekarlar dolaşıyor şu ana kadarki yaptıklarımız sadece o günü kurtarıyor. Kalıcı bir çözüm bulamadık dinimize aykırı işler yapmak istemiyorum dinimize uygun şekilde bu dertten tamamen nasıl kurtulabiliriz.

  Cevap:

  Değerli Kardeşimiz;

  Cinler genellikle tek başına kalan ve bünyesi uygun olan, vücudunda açık menfez bulunan insanları korkuturlar. İnsanlara ürperti, vesvese, heyecan, asabiyet, telaş gibi hisler verirler. Asr-ı saadette cinler maddi olarak da saldırı yapabiliyordu. Hz. Ali (r.a.) Celcelutiye'de kendine hüddam olan ifritler vasıtasıyla, namaz kılarken kafir cinlerin veya düşmanlarının taarruzundan korunuyordu. Veya hz. Peygamber, beyt-ül mal'dan hırsızlık yapan bir cini direğe bağlıyordu. Günümüzde böyle maddi görüntü ile karşımıza çıkmıyorlar. Asr-ı saadette meydana gelen hadiseleri ve rivayetleri iyi anlamalı, iyi tabir etmeliyiz. Yoksa bir çok konuda yanılabilir, hatalı bilgilere sahip oluruz.

  Olayın meydana gelişi ile şahıslar arasında iyi bir irtibat kurmalıyız. Hadiselerin hikmetini ve mahiyetini iyi kavramalıyız. Hangi söz, nerede, hangi olay neticesinde söylenmiş, bunu idrak etmeliyiz. Cinler, insanları korkutmayı, vesvese ve şüpheye düşürmeyi, aciz ve çaresiz bırakmayı severler, kendilerine yalvarılmasından hoşlanırlar. Halef, selef meselesi bu konuda tesirli bir sebeptir. Yani, insan yaratılmadan evvel yeryüzünde cinlerin hakimiyeti vardı. Mantık, muhakeme, iz'andan uzak cin toplulukları yeryüzünü fesat ve savaşa boğdular. Sonra üzerlerine halife olarak insan geldi. Kafir cinler insanlara rahatsızlık verirken bu zarar insanın bünyesine, yapısına göre değişir. Yoksa cinler, her insana gidip zarar veremez.

  Cin, insana tasallut edince, onu korku, ürperti hisleriyle sefahat ve kötü alışkanlıklara sevk eder. Yani, sıkıntı ve korku, endişe ve ürperti ile insan ibadeti terk eder; içkiye, kötü alışkanlıklara, intihar etme duygusuna müptela olur. Böyle bir cin tasallutuna maruz kalan kişiler, eğer iyi niyetli, ihlaslı ve metafizik aleme kabiliyeti olan kişilere rast gelirse, Allah'ın (c.c.) İzniyle şifa bulabilir. Sadece dindar olmak yeterli değildir; bazı medyumluk kabiliyetlerinin de olması gerekir. Bu olayların hepsi ilmidir. Bu bakımdan maddi menfaat için bu işi yapmayan ilim ehlinden yardım alınabilir. Ayrıca tılsımat-ı kur'aniye, ehil kimseler vasıtasıyla cinlerin tasallutuna uğramış insanlara yardımcı olabilir.

  Cinin zararsız hale getirilmesi mümkün müdür?

  Evet mümkündür. Zira cinin başka yere kaçmaması, medyumluk kabiliyeti olan kişinin gözlerinin hüneriyle sağlanır. Ancak buradaki maddi gözümüz değildir. Çünkü biz cinleri, beş duyu organımızdan biri olan göz ile göremeyiz. Manyetik akım, el, göz ve nefesten farklı farklı frekansta çıkar. Gözden çıkan bir şua, cini olduğu yerde sabitler, kımıldayamaz hale getirir; cini bulunduğu yere adeta mıhlar. Belki cin çeşitli kılıklara girebilir, korku ve ürperti veren görüntü gösterebilir, ama insanın bu konudaki üstünlüğü tartışılmaz. İnsanlar arasında meşhur “göz hapsi” deyimi tam bu hadise için geçerlidir. Nazar devam ederken cin bir yere kaçamaz. Bu arada okunacak olan tılsımat-ı kur'aniye dediğimiz ayet ve dualarla cinin üzerine gönderilen manyetik nefes onu nötr hale getirir, yani öldürür. Ama gönderilen akıma göre bu yaralanma ve çeşitli zarar verme şeklinde de olabilir. 2. #2
  se7en

  aşık cinden nasıl kurtulabilirim?

  başımda çok büyük bir musallat var. bana aşık bir cinin mağduruyum yıllardır. hoşlandığım kimseyle beraber olamıyorum. olabilecek, bildiğiniz her şeyi yaşadım. hoşlandığım karşı cinse değil ama bana dayanılmaz şeyler yapıyor. ne zaman birini düşünsem o gece içime girip "işkence" ediyor. ama kesinlikle fiziksel bir zarar vermiyor ve bu dediğim gibi yıllardır böyle. artık takaatim kalmadı. beyin fonksiyonlarım durma noktasına geliyor bazen, inanılmaz bir kronik halsizliğim var ve 6-7 yıldır kilo da alamıyorum. ne manevi doktor diye tabir ettiğiniz şahıslar ne de tıp doktorları bir çare bulabildi. dua vb. şeylerle sadece biraz rahatlayabiliyorum ama kesinlikle GİTMİYOR! ne olur bana yardım edin artık.. biraz daha böyle giderse sonumu pek hayır görmüyorum. intiharı bile düşünmeye başladığım zamanlar oluyor. bu cini TAMAMEN yok etme şansımız yok mudur?lütfen bir cevap bekliyorum.
  * bir de geldiği zaman duruma isyanımdan mütevellit küfür ediyorum ona. şimdiye kadar bir şey olmadı, sinirlendirmiyor galiba bu onu? bu konuda da bikaç kelam ederseniz sevinirim.

 3. #3
  se7en
  neden kimse cevap yazmıyor???

 4. #4
  Celal
  size bir kaç seçenek sunuyorum biri %100 sizi rahatlatacaktır
  1-Felak,Nas , Ayetel kürsi okuyunuz
  2-Bir kere sizden üstün bir varlık yoktur git dediğiniz zaman gitmek zorundadır.
  zihin gücünüzle ona zarar verebilirsiniz. SİZ daha güçlüsünüz.
  3-Eski Ahitten ....İnternette bulabilirsiniz (mezuza ) çıktısı alın ve üstünüzde taşıyın . Yaratıcısına ...çocukluğuna dönecektir . Kesin sizi terk edecektir.

  Sevgiler

 5. #5
  se7en
  deneyeceğim.. özellikle her ne kadar bir yahudi geleneği de olsa 3üncü madde ilgimi çekti.
  ilginize teşekkürler..

 6. #6
  Se'nik
  Alıntı BARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cinin zararsız hale getirilmesi mümkün müdür?

  Evet mümkündür. Zira cinin başka yere kaçmaması, medyumluk kabiliyeti olan kişinin gözlerinin hüneriyle sağlanır. Ancak buradaki maddi gözümüz değildir. Çünkü biz cinleri, beş duyu organımızdan biri olan göz ile göremeyiz. Manyetik akım, el, göz ve nefesten farklı farklı frekansta çıkar. Gözden çıkan bir şua, cini olduğu yerde sabitler, kımıldayamaz hale getirir; cini bulunduğu yere adeta mıhlar. Belki cin çeşitli kılıklara girebilir, korku ve ürperti veren görüntü gösterebilir, ama insanın bu konudaki üstünlüğü tartışılmaz. İnsanlar arasında meşhur “göz hapsi” deyimi tam bu hadise için geçerlidir. Nazar devam ederken cin bir yere kaçamaz. Bu arada okunacak olan tılsımat-ı kur'aniye dediğimiz ayet ve dualarla cinin üzerine gönderilen manyetik nefes onu nötr hale getirir, yani öldürür. Ama gönderilen akıma göre bu yaralanma ve çeşitli zarar verme şeklinde de olabilir.
  önerilen ritüeli yapmanın ters etki yapabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmanda fayda var,zira bu verilen yöntemi cinlerden muzdarip kişiler de denemek isteyebilir ve bunu deneyen herkes kendini gerektiği kadar koruma altına alamayabilir

 7. #7
  nasıl arıcaz internetten mezuze diyemi ?

  --- Sonraki mesaj ---

  çıktısını alınca faydası olur inşallah.peki siz yada yakın çevrenizdeki insanlar bunu üstlerine alıp fayda görenler oldumu ?

 8. #8
  Vandrak
  Alıntı Celal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  size bir kaç seçenek sunuyorum biri %100 sizi rahatlatacaktır
  1-Felak,Nas , Ayetel kürsi okuyunuz
  2-Bir kere sizden üstün bir varlık yoktur git dediğiniz zaman gitmek zorundadır.
  zihin gücünüzle ona zarar verebilirsiniz. SİZ daha güçlüsünüz.
  3-Eski Ahitten ....İnternette bulabilirsiniz (mezuza ) çıktısı alın ve üstünüzde taşıyın . Yaratıcısına ...çocukluğuna dönecektir . Kesin sizi terk edecektir.

  Sevgiler
  Dediklerinizin bir tanesi hariç diğerleri doğru.Mezuza musevilerin(yahudilerin) kullandığı ve ibranice olan bir tür metindir.Yani İslami değildir,bazı alimlere göre(bildiğim kadarıyla çoğunluk)islami olmayan yönetemlerin kullanılması yanlıştır ve şirke dönebilir.

  Bilmeyenler için söyleyeyim mezuza'da tevrat'ın Tesniye(6:4-9 ve 11:13-21) bölümleri yer alır.

  Selam ve Dua ile

 9. #9
  67bas rhin

  lutfen cevap yazin

  merhaba ben SE7EN ni çok iyi anliyorum çunki bende de buna benzer problemler var 6 senedir bende çok hocaya falan gittimherseyi denedim okumayi namazi ibadeti... bisey degismedi yada çok az rahatlik oldu ama gitmedi bunlardan kurtulmanin yolu yokmu bu koca dunyada?? ne olur gercekten yardim etmek isteyenler ciddiye alsinlar yazdiklarimi,2 tane çocugum var ve bu sekilde yasamak çok zor onlarada yansiyor bu bendeki bu durum..lutfen benim gibi olup kurtulan yokmu varsa nasil kurtuldugun yazsin kime gittigini??isim verin ltfen..celal diye biri mezuza çiktisi tasiyin giderler yazmis bu ne kadar dogru?burdan kendisinede sesleniyorum detayli yazarsa bu mezuza konusunu sevinirim kendisi bunun etkili olduguna sahit olmusmu aciklama yapin lutfen CELAL bey simdiden tskr ederim....

 10. #10
  67bas rhin
  Alıntı Celal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  size bir kaç seçenek sunuyorum biri %100 sizi rahatlatacaktır
  1-Felak,Nas , Ayetel kürsi okuyunuz
  2-Bir kere sizden üstün bir varlık yoktur git dediğiniz zaman gitmek zorundadır.
  zihin gücünüzle ona zarar verebilirsiniz. SİZ daha güçlüsünüz.
  3-Eski Ahitten ....İnternette bulabilirsiniz (mezuza ) çıktısı alın ve üstünüzde taşıyın . Yaratıcısına ...çocukluğuna dönecektir . Kesin sizi terk edecektir.

  Sevgiler
  meraba yazdiklarima cevap yazin lutfen..

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Cinlerden Kurtulmanın Yolları
  Konuyu Açan: fortuneteller, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 27-Şub-2013, 20:53
 2. Sufli Cinlerden Korunma Ve Kurtulma Yolları
  Konuyu Açan: cagri28, Forum: Doğaüstü Olaylar ve Varlıklar.
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 18-Kas-2012, 14:17
 3. --Cinlerden Kurtulma-- ??
  Konuyu Açan: ASHTAROTH, Forum: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 03-Eyl-2007, 09:50
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com