2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Çok Zengin Olma Duası

  Çok Zengin Olma Duası

  Mahlukata muhtaç olmamak, ticaretin iyi olması zengin olmak için 1060 defa okunur. Hastalık ve bela üzerine okunduğunda hastalık ve bela gider. Bir kimse okusa ve eliyle bütün azalarını sıvazlasa bela ondan uzaklaşır.

  1060 kere "EL GANİYY" ,her yüz kerenin sonunda aşağıdaki dua okunacak.


  "Bismillahirrahmanirrahim kulillâhumme mâlikel mülki tü\'til mülke men teşâü ve tenziul mülke mimmen teşâü ve tüızzü men teşâü vetüzillü men teşâü bi yedikel hayr İnneke alâ külli şey\'in kadîr Tûlicül leyle fin nehâri ve tûlicün nehâra fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşâü bi ğayri hısâb"

  Mal ve mülk sahibi olmak,maddi ve manevi iktidara erişmek,izzet ve şerefin artması,servet ve saadetinin çoğalmasını isteyen kimse her gün, (41) kere yukarıdaki ayet-i kerimeleri okur ve vird edinerek devam ederse ,çok kısa zamanda halinde ve malında muazzam değişiklikler zuhur eder.Her günü bir gün evvelkinden daha iyi olur ve daha rahat ve saadetli geçer. Herkes tarafından sevilir.


  Not: Üsteki duayıda her 100 defanın arasında 1'er kez okuyun.yani 11 defa da Ali İmran surelerinin 26.ve 27.ayetlerini okumuş olacağız. Ev sahibi olmak için bu dua 40 gün 41 kez okunur.

  Alim İmran surelerinin
  Manası:
  26. De ki: "Mülkün mâliki olan Allah'ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü alırsın. Ve dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. “Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin.

  27. Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızıklandırırsın.
  Fazileti:
  "Al-i İmran'daki bu ayet ism-i azamdır. Onunla dua edildiği vakit kabul edilir."
  "Bir kimse bu ayeti kerimeyi sonuna kadar okumayı adet haline getirirse, o kimse mülk ve saltanat sahibi ise Cenabı Hakk, o kimsenin mülk ve
  saltanatını her türlü tasalluttan korur. İşleri düzene girer. Mülk ve saltanat sahibi değilse, o kimseye mülk ve saltanat verir. Verdiği o mülk ve saltanatı da her türlü düşmanlıklardan korur."

  "Al-i İmran'ı okuyan kimseye kıyamet günü Sırat üstünde, okuduğu her bir ayetin karşılığında emniyet verilir."

  "Bir kimse Al-i İmran Suresi'ni cuma günü okursa, güneş batana kadar Allah Teala o kimseye rahmeti ile tecelli eder, melekler ise mağfiretini isterler."
  Abdullah bin Abbâs buyurdu ki:

  "Kim Âl-i İmrân sûresini okursa zengin olur.

  El-ganiyy ism-i şerifi'nin sirlari

  "Çok zengin ve her şeyden müstağni. "
  "Yâ Ğaniyyü" ismi celili hasta üzerine okunursa şifaya kavuşur. Bu ismi celili okuyan kimse maddi ve manevi zenginliğe nail olur.Adedi (1060), saati Zühal'dir.
  bu adede devam edip okuyanı Allah teala namerde muhtaç etmez.

  Konu camuro tarafından (25-Apr-2012 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  Allah razı olsun.Başkası için de okuyabilir miyiz? 40 gün 40 kez burayı mı ''1060 kere EL ALİM ,her yüz kerenin sonunda aşağıdaki dua okunacak.

  Bismillahirrahmanirrahim kulillâhumme mâlikel mülki tü\'til mülke men teşâü ve tenziul mülke mimmen teşâü ve tüızzü men teşâü vetüzillü men teşâü bi yedikel hayr İnneke alâ külli şey\'in kadîr Tûlicül leyle fin nehâri ve tûlicün nehâra fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşâü bi ğayri hısâb'' 40 kez yapacağız yoksa sadece ayeti mi 40 gün 40 kez okuyacağız.?

 3. #3
  teşekkürler arkadaşım..
  ev sahibi olma kısmını tam açıklayabilirmisin...
  yani 40 gün aralıksız okumam mümkün değil...

 4. #4
  bu dua zenginlik için "yâ Ganiyy" esmasını 1060 kez çekiyorsun.her yüzde 1 kez okuyorsun.toplam 11 yapar.eğer kişi ev almak için okumak istiyorsa sadece duayı 41 kez 40 gün okusun.özel günde okunmaz ara vermek gerekir.ama öncesinde yüz kez salavat getir.sabah ve ya yatsıdan sonra okunur.EL-Alim değil yanlışlık oldu kusura bakmayın.

 5. #5
  arkadasim bir düzeltme yapayim bu dua 4 kez degil 41 kez okunur yeni kitap basimi adetleri maalesef yanlis basiliyor.. her kaynakta 41 kez diye gecer...

 6. #6

 7. #7

 8. #8

  Ali İmran Suresinin 26'ıncı 27'inci Ayetleri İle Zengin Olma Duası

  Bismillahirrahmanirrahim kulillâhumme mâlikel mülki tü\'til mülke men teşâü ve tenziul mülke mimmen teşâü ve tüızzü men teşâü vetüzillü men teşâü bi yedikel hayr İnneke alâ külli şey\'in kadîr Tûlicül leyle fin nehâri ve tûlicün nehâra fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşâü bi ğayri hısâb

  Mal ve mülk sahibi olmak,maddi ve manevi iktidara erişmek,izzet ve şerefin artması,servet ve saadetinin çoğalmasını isteyen kimse her gün en azından (4) kere yukarıdaki ayet-i kerimeleri okur ve vird edinerek devam ederse ,çok kısa zamanda halinde ve malında muazzam değişiklikler zuhur eder.Her günü bir gün evvelkinden daha iyi olur ve daha rahat ve saadetli geçer. Herkes tarafından sevilir.  Esma olarakda Rabbimizn şu ismi zikledilir (El Alim) 1060 kere okumk yeterldr. Not:Üstteki duayıda her 100 defanın arasında 1'er kez okuyun.

 9. #9
  Son kısmı anlamadım.Şunu mu demek istedin 1060 kere Ya alim çekilirken 100 e gelince Alimran suresi 26,27 mi okunacak ?

 10. #10
  Alıntı haseneten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Son kısmı anlamadım.Şunu mu demek istedin 1060 kere Ya alim çekilirken 100 e gelince Alimran suresi 26,27 mi okunacak ?
  aynen anladığın gbi

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. İyi Ol Fakat Çok İyi Olma; Shakespeare
  Konuyu Açan: umay, Forum: Kişisel Gelişim.
  Cevap: 30
  Son Mesaj : 09-May-2012, 09:54
 2. Hz.Davut'un Yaptığı ve Allah'ın çok Hoşuna Giden Duası...
  Konuyu Açan: indigo, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 24-Dec-2010, 18:59
 3. Fakirlikten kurtulup zengin olma duası
  Konuyu Açan: roze, Forum: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 30-Oct-2010, 00:14
 4. kanaat ederek zengin olma formülü
  Konuyu Açan: jojo, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09-Mar-2009, 15:57

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com