81 Sayfadan 3. İlkİlk 12345 ... SonSon
Toplam 806 sonuçtan 21 ile 30 arası gösteriliyor
 1. #21
  jasna
  Alıntı waterlily Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  (özel günlerde okunmaz die biliorum...)
  ( İmkansız die nitelendirdiğiniz veya düşündüğünüz )


  .MADDİ VE MANEVİ OLARAK YÜKSELMEK İÇİN OKUNACAK SIRLARLA DOLU SALAVAT-I MECULE
  Allah dostlarından birisi diyor ki:
  -Yüce Allah’ın bana sırrını bildirdiği salavatın adına “Salat-ı Mec’ule” denilir.Bu salavat her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.
  Bu salavatı okuyan kimseye cennette verilecek alanın binlerce köşesinden her bir köşesinde bin çadır, her çadırda bin tane hizmet eden huri gılman cennet ehline elbise taşımaktadırlar. Her çadırın çevresinde bin tane ağaç, her ağaç üzerinde bin tane dal, her dalda yüzbin çeşit renkte meyveler,istenen her şey dallardan insanın önüne gelmektedir. Her çadır içinde altından ve çeşitli mücevherattan bin sofra kurulmuş, her sofrada altından kap içerisinde bin çeşit yiyecek, hiçbirinin tadı ve rengi diğerine benzemeyen beşyüz bin çeşit yiyecek. Bütün bu ikramlar, anılan vakitlerde aşağıdaki salavatı (51) defa okuyacak kimse içindir.

  (sanırım daha açıklayıcı oldu )


  ....anılan vakitlerde aşağıdaki salavatı (51) defa okuyacak kimse içindir.....diyor anılan vakitler?derken??...kusura bakmayın 2. #22
  Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:
  - Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.
  - Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.
  - Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.
  - Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."
  - Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.
  - Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.
  - Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.
  - Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.
  - Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.
  - Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,
  - Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.
  - Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahi affolunur.
  - Üzerime salavat getirilmeden yapilan hiçbir dua kabul olunmaz.
  - Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar. Iştiyakla daha fazla getiren için kiyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.
  - Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.
  - Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i serife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.
  - Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.
  Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir.Yani Allah Teala(C.C) sana on defa rahmet nazariyla bakmaktadir.
  Allah Teala'nin (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayirlidir. Çünkü Allah(C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.
  - Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.
  * Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanin derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kilar. Kazanci en bol bir ticaret kaynağıdır

 3. #23
  kumdil

  Dilekçe

  sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra veya gece uykudan kalkıp 51 defa
  ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALATEN TENHALLÜ BİHA UKTEDİ VE TÜFERRİCÜ BİHA KÜRBETİ VE TAKDIY BİHA HACETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM

  hemen ardından 2 rekat namaz kılıyosun 1.rekatında fatiha ile elemneşrah lekeyi 2.rekatta fatiha ile kulyaeyyühel ve iza-cae yi okuyosun YÜCE ALLAHTAN MURADINI İSTİYOSUN SIKINTILARINI DİLE GETİR

  bu salavatı okudugum kitabın adını unttum O kitabı yengeme vermiştim bu hafta oraya gidicem inşallah kitabın adını sizlere yazarım yalnız o kadar çok övgüyle bahsetmişki yazan kişi muhakkak bunu okuyun diyordu YÜCE ALLAH(c.c) HERKEZİN DUALARINI KABUL ETSİN amin

 4. #24
  aysuncuk
  bu duaların cogunu bılmıyomkı ezberımde degıl

 5. #25
  kumdil
  arkadaşım bende çoğnu ezbere bilmiyorum ama yazar bu konu hakkında çok güzel şeyler yazmış ben bu kitabın adını ve yazarını bu hafta ögrenirim ve size yazarım

 6. #26
  gerçekten güzel paylaşım arkadaşım teşekkürler.Elemneşrah suresi gerçekten çok büyük mucizelere sebep diyebilrim.inanarak yapın arkadaşlar.Dualarınızın kabul olması dileğiyle.......

 7. #27

  Salat-ı Mec'üle

  Allah dostlarından birisi diyor ki:
  -Yüce Allah'ın bana sırrını bildirdiği salavatın adına ''Salat-ı Mec'üle'' denilir.Bu salavat her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.

  Allahümme salli ala seyyidina muhammedin tehullü biha ukdeti ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim*


  Bir kimse sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra yahut da uykusundan uyanır uyanmaz yukarıdaki salavat-ı şerifeyi (51) ellibir defa okuyup arkasından Allah rızası için iki rekat namaz kılsa ve kılılan namazın birinci rekatında Fatiha ile Elem neşrah leke'yi,ikinci rekatta da Fatiha ile birlikte ''Kul ya eyyühel kafirün'' ve ''İza cae nasrullah'' surelerini okusa,Yüce Allah o kimsenin kıldığı bu namazın her rekatı için yüz şehit sevabı verir.
  Faziletlerini yazmamı rica ederseniz.Yazarım.Uzun olduğu için okumakta çekinirsiniz diye düşündüm.

 8. #28
  Faziletlerini paylasirsan cok mutlu oluruz/olurum

 9. #29
  prenses12
  Ben de... Uzun değil bence ayrıca

 10. #30
  Tamam.Yarın yazmaya çalışıcam.Bugün yoğunum biraz.

81 Sayfadan 3. İlkİlk 12345 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Salavât-ı Fetih
  Konuyu Açan: phoebe, Forum: Salavat-ı Şerifeler.
  Cevap: 25
  Son Mesaj : 07-Eki-2013, 16:09
 2. Tuhfet-üs Salavât
  Konuyu Açan: maiadam, Forum: Salavat-ı Şerifeler.
  Cevap: 72
  Son Mesaj : 01-May-2013, 11:42
 3. Piramitlerin Sırrı (Dünyada Çözen Yok Bu Sırrı)
  Konuyu Açan: caslanova, Forum: Antik Medeniyetler, Mitoloji ve Efsaneler.
  Cevap: 37
  Son Mesaj : 19-Ağu-2011, 18:52
 4. 700.000 Salavata Denk Salavat...
  Konuyu Açan: psychick, Forum: Salavat-ı Şerifeler.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 28-Oca-2008, 18:46

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com