Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor

Konu: Cuma Suresi

 1. #1

  Cuma Suresi

  Bismillâhirrahmânirrahîm

  (1)Yusebbihu lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardıl melikilkuddûsil azîzil hakîm(hakîmi) (2)huvellezî bease fîl ummiyîne resûlen minhum yetlû aleyhim âyâtihî ve yuzekkîhim ve yuallimuhumul kitâbe vel hikmeh(hikmete), ve in kânû min kablu le fî dalâlin mubîn(mubînin). (3) ve âharîne minhum lemmâ yelhakû bi him, ve huvel azîzul hakîm(hakîmu) (4) zâlike fadlullâhi yu’tîhi men yeşâ’ vallâhu zulfadlil azîm (azîmi) (5) meselul lezîne hummilût tevrâte summe lem yahmilûhâ kemese lil hımâri yammilu esfârâ(esfâren), bi’se meselul kavmillezîne kezzebû bi âyâtillâh(âyâtillâhi), vallâhu lâ yehdîl kavmez zâlimîn(zâlimîne) (6) kul yâ eyyuhellezîne hâdû in ze’amtum ennekum evliyâu lillâhi min dûnin nâsi fetemen nevul mevte in kuntum sâdikîn(sâdikîne) (7) ve lâ yetemen nevnehû ebeden bi mâ kaddemet eydîhim, vallâhu alîmun biz zâlimîn(zâlimîne) (8)kul innel mevtellezî tefirrûne minhu fe innehu mulâkîkum summe tureddûne ilâ âlimil gaybi veş şehâdeti fe yunebbiukum bi mâ kuntum ta’melûn(ta’melûne) (9) yâ eyyuhellezîne âmenû izâ nûdîe lis salâti min yevmil cumu’ati fes’av ilâ zikrillâhi ve zerul bey’, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta’lemûn(ta’lemûne) (10) fe izâ kudîetıs salâtu fenteşirû fîl ardı vebteguû min fadlillâhi vezkurullâhe kesîren leallekum tuflihûn(tuflihûne) (11) ve izâ re’ev ticâreten ev lehveninfeddû ileyhâ ve terekkûke kâimâ(kâimen), kul mâ indallâhi hayrun min ellehvi ve min etticâreh(etticâreti), vallâhu hayrur râzîn(râzîne).

  bir internet sitesinden . 2. #2
  simsiyah
  Teoka bu duayı okuyordum.biri bana fazla okumamı söyledi. Ve tabiki nedenini ısrarlarıma rağmen söylemedi.beni dinle gibi esrangiz konuşmalar iyice gerer beni...ne tehlkesi var ? bunun nedenini biliyormusun?

 3. #3
  Bilmiyorum ama eğer o kadar tehlikeliyse ya davette kullanılıyordur,ya hüddamda başka bir durum olacağını sanmıyorum tehlike bakımından sonuçta sure...

 4. #4
  simsiyah
  evet..bilmediğim için bişi diyemedim.birisi aydınlatmadan tedirgin etmemeli kimseyi

 5. #5
  LOVE ME
  cuma suresinin fazileti 10 defa okuyan kısmeti kapalı olanlar hayırlı bir eş bulurlar .bu sureyi okuyanlara cuma namazı lılan ve kılmayan kişi kadar sevap nasip eder.şeytanın her kötülüğünden korunmak için okunabilir sedef üzerine yazdırıp servetinin olduğu yere koyarsa sevetini kat kat artırıp her türlü kötülükten korur.arası bozuk eşlerin arasının düzeltilmesi için okunur kitapyasin tebareke son baskı yolcu yayınevi

 6. #6
  simsiyah
  teşekkürler

 7. #7
  per!
  arzu ettiğimiz kişi ile evlilik nasip olması için 18 kere okunur diye duymuştum. plaridess arkadaşımız da 21 gün boyunca her gün 7 kere okunmalıdır evlilik için demişti. arkadaşlar benim merak ettiğim bu 21 günlük uygulama yine sevdiğimiz kişi ile evlilik için mi yoksa genel kısmetin açılması için mi - bilen arkadaşlar cevaplayabilir mi???

 8. #8
  eurolion
  Ben bu duanın bir formülünü uyguladım. Eşler için sevgi ve muhabbet için cuma günü selayla ezan arasında 5 kere okunur ve 3 gün devam edilir diyordu. Ben eşimle 1 yıldır ayrıyız aramız düzelsin muhabbet olsun diye okumuştum amma velakin 2.hafta okuduktan sonra akşam üstü patdiye çıkageldi e haliyle aradaki sorunlar hal olmadığı içinde geri dönmek zorunda kaldı. Başa döndük.

 9. #9
  Beray.
  elimde şu an Yusuf Tavaslı'nın 14 Secde ayetleri ve şifalı dualar kitabı var orada Cum'a suresi için cuma günü 3-5-7 defa kısmeti kapalı olanlar okursa allah o kuluna en kısa zamanda evlenmeyi nasip eder, arası bozuk eşler 5 kez okursa aralarındaki soğukluk gider yazıyor.

 10. #10
  Alıntı simsiyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teoka bu duayı okuyordum.biri bana fazla okumamı söyledi. Ve tabiki nedenini ısrarlarıma rağmen söylemedi.beni dinle gibi esrangiz konuşmalar iyice gerer beni...ne tehlkesi var ? bunun nedenini biliyormusun?
  Öncelikle bu dua değil Allah'ın kelamı olan Kuran'dan bir suredir.Kuran'dan bir ayet veya sure okumanın hiç bir zararı olmaz.Bilakis sevabı ve ecri vardır.Lütfen kendinize ''Karga''ları kılavuz edinmeyiniz.Unutmayınızki yarım doktor candan eder,yarım hocada imandan eder.Sen okuyabildiğin kadar oku Allah rızası için.Hiç bir zararı olmaz kardeşim.

Benzer Konular

 1. Cuma Suresi Hakkinda
  Konuyu Açan: Cangirl75, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 09-Eyl-2012, 22:43
 2. Cuma Suresi Faydalı Bir Tesbih
  Konuyu Açan: blade787, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 10-May-2011, 06:17
 3. Cuma Suresi Kıssası
  Konuyu Açan: Mira, Forum: Kuran-ı Kerim.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 18-Ara-2009, 23:51
 4. Cuma süresi ve meali
  Konuyu Açan: dört_mevsim, Forum: Kuran-ı Kerim.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01-Eki-2008, 09:28
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com