Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1

  Deste Katina Aşk Falı Nasıl Bakılır? Öneriler ve İpuçları

  Deste Katina Rehberi

  Bu yazımda Deste’ye dair çeşitli kişisel notlarımı aktarmak istiyorum. Burada yazanları başta Tarot olmak üzere pek çok kehanet destesine uyarlayabilirsiniz, ancak ben özellikle Deste’ye dair olacak şekilde anlatmaya çalışacağım.

  Deste, birlikte çokça anıldığı Katina’nın mizacına binaen en zor destelerden biri olarak addedilir. Tam tabir bu olmasa da biraz zor olduğu bir gerçektir, özellikle herhangi bir şekilde davet almadan kendisini edinenleri kolay kolay kabullenmez: Zorla istemediği bir yere götürülmek istenen inatçı bir hanımefendi düşünün. Yine de onunla bir alışma evresi geçirdikten sonra net ve detaylı cevaplar alabilirsiniz, burada yorum gücünüzün önemi çok büyüktür. Ancak Deste sizi çağırmadıysa, kartların anlamları ve temel fal bilgisi ötesindeki sırlarını ifşa etmeyecektir.

  Adlandırılması konusunda, “deste” kelimesi her türlü kartı ifade için kullanılan bir cins isim olduğu için Deste’nin zaman zaman “Deste Katina”, “Katina Deste’si” gibi adlarla anıldığı doğrudur. Bu adlandırma sadece onu başka destelerden ayırmak içindir, Katina’nın Deste’ye dair önemi seçilmiş bir Desteci olması, onu koruması ve yaşatması, sonrasında ise aile mirası yolu ile geleceğe aktarması nedeniyledir. Onun yerine bir başkası seçilmiş olabilirdi, burada önemli olan sanıyorum ki kişinin kendisinde ve/veya aile ağacında semavi dinlerle olan bir bağ ve melezlik özelliği, Deste hakikaten aile gen haritası etnik çeşitlilik içeren kişileri daha çok seviyor, İzmir’le ise özel bir bağı var.

  Destenin enerjisinde genel itibariyle dişil özellikler daha baskındır. Bunun Katina ile doğrudan bir ilgisi yoktur. Gerçekte Katina’nın değil, Attarti Ana’nın bir armağanı olma özelliğine sahiptir diyebileceğimiz Deste’nin aydınlığı ve karanlığı temsil eden iki Mag’ı kadındır, Attarti Ana ve Valide. Onların kadın olmaları da aslında bu özelliğe tek başına etki etmez. Buna benim yorumum şu şekildedir: Bir kadının “şefkati” kadar “gazabı” da büyüktür ve dişil olan bu iki zıt karakterli özelliği bünyesinde bir arada taşıyarak eşit titreşimler yaymaya daha yatkındır. Bu nedenle Deste’nin enerjisi daha dişildir.

  Attarti Ana’ya gelince… Attarti Ana'ya ve onun yolunda yürüyenlere kitapların bir iki yerinde Astart / Astartçı deniyordu, fonolojik bakımdan "t" ve "s" sesleri denklik gösteren seslerdir, zaman zaman birbirlerinin yerine geçtikleri de görülür. Şu bağlamda diyebiliriz ki Tanrıça Astarte (ki Astarti diye okunur) ile zaten bir alakası mevcut Attarti Ana'nın. Kaynağını ve neresi olduğunu hiç hatırlamamakla birlikte; birkaç yerde rastladığım, Attarti~Astart ilişkisinin Hekate'ye dek uzandığı bilgisi var bir de, ancak detaylıca araştırma içerisine girmediğim için doğru ya da yanlış diyemem, sadece değinmekle yetineceğim şimdilik.

  Eğer Deste’nin çağırdığı kişilerdenseniz bu paragraf sizi özellikle ilgilendiriyor! Deste sizi çağırmış ise (Rüyanıza girmesi, kartları görünce garip ve engellenemez bir çekim hissetmeniz, kartların size hediye edilmesi, vb.) iki ihtimal söz konusudur. Ya Desteci olacaksınız ya da bir Desteci adayının eline geçmek üzere size geldi. İkinci ihtimal durumunda zaten bir süre sonra kartlar ulaşması gereken yere ulaşır ve kişi kartlara çekimini yitirdiği için de doğal bir süreç gerçekleşmiş olur. Deste’nin çağırdığı/seçtiği bir kişi iseniz, bir şekilde size bu konuda yardımcı olabilecek doğru insanlarla ve başka Destecilerle planlanmış tesadüfler dahilinde tanışır, bir araya gelirsiniz. Bana Deste’yi öğreten ablam-hocam ile böyle tanıştım. Diğer Deste'ci yakın arkadaşlarımla bir araya gelişimiz de buna örnektir.

  Deste genelde aşk amaçlı olmak üzere dünyevi sorular ve sorunlar için kullanılıyor, “Aşk Falı” denilerek piyasaya sürülmüş olmasının bunu etkilediğini düşünüyorum. Ancak bana kalırsa kişisel ve spiritüel gelişime katkıları muhakkak deneyimlenmelidir. Çünkü her kartın, özellikle de kişi ve ruh kartlarının ruhsal boyutlara sahip olduğu hem “İzmir Büyücüleri” kitabında hem de kartların açıklama kitabında yer alan diyaloglarda (Attarti Ana, Selana, vb.) açıklanmış ve bu pek çok Desteci tarafından tecrübe edilmiştir, buna ben de dahilim. Deste ile tıpkı Tarot’taki gibi meditasyon yapın, her kartı tek tek yastığınızın altına koyun ve rüyaya yatın, Deste’nin tamamı ile uyuyun, Deste’yle konuşun, bu şekilde ruhsal bir bağ oluşturmaya çalışın.

  Çevreden zaman zaman “Deste benimle dalga geçti alakasız şeyler gösterdi”, “Deste bana kendini kapattı!” şikayetini alıyorum. Bazen kehanet destelerinin kendilerini bakımcıya kapattıkları söylenir. Deste ise bakımcı onu oyuncak yerine koymadığı sürece muhattap olmayı hemen kesmez. Bu nedenle böyle bir sorun varsa hemen üzülmemelisiniz, Deste’yi sabırla okumaya çalışırsanız ve çalışmalarınızı ciddiye alırsanız, korkularınızın üzerine giderek sizi ehlileştirme ve eğitme konusunda yardımcınız olacaktır. Mesela ölüm korkusu taşıyorsanız ve dolayısıyla Mezar kartını görmek size ölümü çağrıştırarak ürkmenize neden oluyorsa, sık sık karşınıza Mezar kartını getirerek sizi yerinizden hoplatacaktır, ta ki onu gördüğünüzde ilk yorum olarak “Hah, gene bir son geliyor, çevredeki kartlara bakayım da biten neymiş,” diyene dek.

  Deste hem ona hem de kendine saygı, güven, sevgi duyan iradeli ve sabırlı bir bakımcı ister. Bu Tarot dahil her kehanet destesi için geçerlidir. Kartlar hemen herkese bir şekilde açılır, ancak onların ifade ettiği anlamları herkes “göremez”. Kartların kendini kapatma hadisesi de bu “görememe” ile ilgilidir. Hepsine olduğu gibi, Deste’ye de psişik yeteneklerinizin tezahür ettiği bir aracı olarak yaklaşmak ve sunulan bilgiye inanarak, en azından saygı duyarak bakmak gerekir. Ne onun size hükmetmesine izin verecek kadar zayıf olmalısınız, ne de ona hükmedecek kadar dominant. Aranızdaki bağ arkadaşlık, yoldaşlık çerçevesinde oluşmalı. Sorularınızı güvensiz ve obsesif düşüncelerle sorarsanız, kartlarla vakit geçirirken tereddütte kalırsanız ve içinizde “Acaba Deste beni kabul etmiş midir? Acaba hakikaten işe yarıyor mu?” hissiyle kartlara yaklaşırsanız, size zaman zaman “şakalar” yaparak alakasız hikâyeler anlatabilir. Çünkü kartlar sizi hisseder.

  İleri seviyede bir Desteciye de zaman zaman alakasız gibi görünen, en azından sorulan soru ile bağdaşmayan bir hikaye anlatabilir Deste. Dinlemeye ve yorumlamaya devam edin:
  A- Sorduğunuz soru ile ilgili bir arka plan raporu veriyordur.
  B- Sorduğunuz sorunun alakalı olduğu olay ve bu olaya dahil olan kişiler hakkında bir detay veriyordur.
  C- Bu soru/olay ile ilgili henüz farkında olmadığınız kendi arzu/korkularınıza işaret ediyordur.
  D- Sorunuz ve alakalı olduğu olay ile ilgili kişilerin niyetlerine dair ipuçları veriyordur.
  E- Sorunuz ve olay(lar)ın geçmiş/geçmekte olan hâlini, bunun şu anki durumunuza olan etkilerini; ayrıca şu anki durumunuzu/tavrınızı sürdürürseniz yakın gelecekte olayların nasıl bir hâl alabileceğini açıklıyordur.
  Bu anlam tabakaları doğrudan sorunuza yanıt verdiği zamanlarda da geçerlidir, kısacası aslında her zaman geçerlidir, aklınızda olsun!

  Yorum konusuna gelince, kitapta verilen anlamlar haricinde her kartın tanıtımı için yazılan cümleler de altın değerinde diyebilirim, yorumlarken onları da göz önünde bulundurmalısınız. Bu şekilde salt ten-göz rengi ve yaş değil, meslekler, huylar, vb. pek çok şey açığa çıkar. Genç bir hanım yaşının üzerinde bir olgunluğa sahip ise Deste onu Sultan kartlarından biri ile gösterebilir, egosu çok baskın olan sarışın bir erkeği de Sunit kartı ile gösterebilir. Metresi temsil eden Selçuksassa kartı kadın çok şuh bir kadınsa sadece onun bu özelliğini göstermek için açılımda çıkabilir. Yorumlarken her olasılığa açık olabilmek çok önemlidir. Bunların yanı sıra en önemlisi kartların size fısıldadığı anlamlardır, yine bu durum da her kehanet destesi için geçerlidir ancak Destecilerine karşı oldukça konuşkan olan Deste’de bu durum daha da önem taşımaktadır. Her bir kart hayata dair boyutlar içermektedir, bu nedenle Deste açılımlarımızı yorumlarken kendi hissiyatımızı muhakkak katmamız gerekmektedir. Sizi hisseden Deste, sizden daima hislerinize güvenmenizi bekler.

  Her kehanet destesinde olduğu gibi, Deste ile de bakımcısı yazı boyunca çerçevesi kabataslak çizilmiş olan özel bir bağ kurar. Bu bağ kurulduğu andan itibaren kişi Desteci olarak yoluna devam eder. Bundan sonra yine her kehanet destesi için geçerli olduğu gibi, kişi Deste’sine çok iyi bakmalı ve mümkün mertebe yakınında tutmalıdır. Diğer kehanet destelerinde durum nedir net bilemem ama, Deste’nin tek bir kartını bile kaybetmek insana türlü türlü şey yaşatabilir, ya da bir eksikliğe/yanlışa işaret ediyor olabilir. Alıştan Deste’nin içinden eksik çıkan kart(lar) varsa da aynısı geçerlidir. Örneğin alıştan Deste’sinde Kalp kartı çıkmayan birinin hayatında sevgi eksikliği olabilir ya da bu kişi sevmek konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir. Sonradan Deste’sinden İsfahan kartı kaybolan bir kişi inanç duygusu konusunda bir hataya düşmüş olabilir, vb.

  Nâçizâne tavsiyem her durumda hemen Deste’ye danışmamanızdır. Zaten her türlü kehanet destesine gün aşırı danışmanın bakan kişinin enerjisini, ruh hâlini ve dahası yorum yeteneğini olumsuz yönde etkileyebildiği bilinir. “Kaderde ne varsa kabulümdür” parolasına sahip olan Deste size sadece olasılıklar sunar, şu anda içinde bulunduğunuz durum ve ruh hâliniz ne ise ona denk düşen öngörüler ve tavsiyelerde bulunur. Durumunuzu ve ruh hâlinizi muhafaza ederek adımlar atarsanız %95 öngörülen sonuçlara ulaşırsınız, ancak ruh hâlimiz hiçbir zaman durağan değildir ve tek bir adım bile bütün geleceği değiştirebilir, bu nedenle netice hiçbir zaman kesin değildir. Deste; seyri kişiye bağlı olan durumlarda seçenekler sunmak haricinde kadere müdahele etme vasfına sahip değildir. Kendi adıma, Deste’den sadece bilmeme izin verilenleri ve “şimdiki zaman” çerçevesinde durumları göstermesini istiyorum.

  Deste’nizi periyodik olarak arındırmak için özellikle kilise mumu, günlük ve/veya adaçayı+lavanta tütsüsü tavsiye ediyorum. Deste’yi siyah deri bir kese içerisinde, kırmızı/bordo tül/ipek bir kumaşa sarılı olarak saklayabilirsiniz. Yanında ufak bir kristal kuvars taşı bulundurmanız enerjisini hem temiz hem sakin tutar, sizin de psişik gücünüzü artırmada ve kanalize etmede yardımcınız olur. Tabi usulünce kristali programlamayı unutmamalısınız. Ayrıca bakım yaparken ortamda kilise mumu ve bahsi geçen tütsülerden yakmaya özen göstermelisiniz, özellikle bu iki unsur için Deste'ci dostlarımla hemfikiriz ve özel bir bakım yapacaksanız muhakkak tavsiye ederiz. Kilise mumu bulamaz iseniz, Tarot vb. destelerde olduğu gibi önceden başka bir amaçla kullanılmamış herhangi uygun bir mum da işinizi görecektir.

  Son olarak tekrar etmeliyim ki, Deste’ye bakarken asla unutmamanız gereken en önemli şey kaderinizde ne varsa kabulünüzün olması gerektiğidir.


  dır.. 2. #2
  nnic
  Sevgili İSHTAR ın yorumu..Çok değerlidir.Çünkü kısıtlı olan kaynaktan ziyade tecrübe ve gözlemlerini kullanarak emek vermiştir..
  Kendisine bu vesile ile teşekkür etmemiz gerekir.
  teşşekkürler sevgili ISHTAR.....

Benzer Konular

 1. Deste Katinanın Aşk Falı - İlişki Açılımı
  Konuyu Açan: Mira, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 03-Oct-2012, 20:56
 2. Tarot fali nasil bakilir, ufak bir aciklama
  Konuyu Açan: falciabla77, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 17-Nov-2010, 19:39
 3. Kül Fali Nasil Bakilir ?
  Konuyu Açan: keskin29, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 03-Jan-2010, 17:07
 4. Rune Falı Nasıl Bakılır?
  Konuyu Açan: Gizdüşüm, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 07-May-2008, 02:03
 5. İskambil Kartı Falı Nasıl Bakılır
  Konuyu Açan: pyramid, Forum: Astroloji, Fal ve Kehanetler.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 04-May-2008, 19:38
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com