3 Sayfadan 2. İlkİlk 123 SonSon
Toplam 26 sonuçtan 11 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #11
  dirilis
  Dogrulugu/yanlisligi hakkinda kesinlik belirtmek haddim degil, zira boyle bir sey icin yeterli bir birikime sahip de degilim.
  Namaz kilarken bende cok esnerdim ve bunu rahatladigim icin yaptigimi dusunuyordum. Ve isittigime gore bu benim dusundugum gibi degil E.A_ arkadasimizin bahsettigi uzere seytanin isiymis. Sevgili anneannemin bana ufak bir onerisi oldu bu konuda, Peygamber Efendimizin bu esnada esnemedigini dusun dedi ve hakikatten bende ise yaradi. Sabah namazina uykudan kalkiyorum gunu geliyor, bu durumda esnemek cok dogal bir eylemken bunu aklimdan gecirdigimde aninda esneme istegim sona eriyor.
  Dedigim gibi dogrudur/yanlistir haddim degil soyleyeyim. Paylasayim istedim. 2. #12
  Okuma sırasında gelen esneme, ağırlık hissi, uyuklama ve göz yaşları, okunan dua ile çekilen enerjinin fazla olduğunu ve okuyanın kendi enerjisinin yetersiz kaldığını gösterir. Okumalar günlük olarak devam ettirilirse okuyan kişinin enerjisi yükselir, esnemeler, ağırlık hissi ve uyuklamalar bir süre sonra biter. Nazara karşı yapılan okumalarda ise biraz daha farklıdır. Kendimize veya başkasına okunduğunda, nazar değdirenin yoğun negatif enerjisi okuma ile çekilip alınır ve okuma yapan kişinin ve okunan duaların enerjisi ile temizlenip nötralize edilir. Enerji çıkıp temizleninceye kadarda esneme ile birlikte değişik reaksiyonlar olur. Nazar etkisi temizlendiğinde biter. Buradaki esneme daha yoğun ve sıkıntı vericidir. Hatta nazar edenin niyeti çok kötüyse okuyana öğürme veya geğirme hissi gelir okumaya devam ettikçe bu hisler geçer. Babaannemin bilgilerinden aktardım arkadaşlar. Birde o derki; nazara okurken bir bardak suya çok az tuz atarak okunursa esnemeler olmazmış çünkü nazarın enerjisini tuz ve su çeker alırmış.

 3. #13
  asera cigim babaannenin bildiklerini lutfen kitap haline getir ve en guzel ceyizin olsun....insanin icini isitiyorsun sen

 4. #14
  canfeza
  ama peygamber sas efendimiz hayatı boyunca hiç esnememiş

 5. #15
  merhaba gönül dotları dua güzel enerjileri çağirma frekansıdır.her gün aynı saatte yaparsanız o duanın enerjisi ağırlığınızı alır .su nötrler tuz da nötrler ikisi birden yapılırsa müthiş olur.eskiler sizce neden muskaları denize atıyordu.kötü enerjiyi tuzlu su yakarak bozar.arkadaşlar evinine kaya tuzu lambası alın kötü enerjilerden eviniz nötrlensin.RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

 6. #16
  güzel cvplar verilmiş.
  bende bişey sormak istiyorum.namaza her durdugumda kalbim yerinden çıkıck gibi çarpıo namaz bitiyo selam veriorum kalp atışlarımda düzelio.

 7. #17
  Laleli bir düştür benimki,laleden bir gülüş seninki.Llalezar bir serzeniştir benimki,laleden bir cevap seninki.Lale diyorsam siyahındandır,lale sevdasıdır bizimki........
  --------------------
  namaz kılarken hem ruhumuz terbiye olur,bedenimizde aptes alıp suyla nötrleyip vücuttaki her kası ve uzvu çalıştıracak hareketler yaparız.bu gibi olaylar zamanla geçecek ve tam ilahi odaklanmaya geçeceksiniz.Rabbim bütünün hayrına bize o kadar mucize vermişki umarım hepimiz aynı pencereden bakarız olaylara.

 8. #18
  Se'nik
  üzerinde aniden negatif bir etki görüldüğüne çoğu zaman da nazar değdiğine inandığınız kişiye bilhassa "felak" ve "nas" surelerini okuduğunuzda, o kişinin arka arkaya esnediğine şahit olabilirsiniz. dolayısıyla bu durum "dua okunurken" esnemek gibi bir şey oluyor. ancak bu işlemin bir nebze de olsa faydalı olduğuna aynel yakin şahit olunmuştur.

 9. #19
  isot06
  Nazardan dolayı.

 10. #20
  yassinn_34
  nasıl nazardfan dolayı?iide madem nazar var neden normaldeyken okadar esnemio?sadece dua ederken ve namaz kılarken?peki neden normalde uykun yok ama dielimki subhanallah çekmeye başlıosun pat uykun gelio neden?bnce şeytanın işi bakıoki bunları yaparsa sevap kazanacak iisimi bende fazla zarar etmiyim şunun uykusunu getirimm de uyusun

3 Sayfadan 2. İlkİlk 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Dua Ederken Göğe Bakmak
  Konuyu Açan: BEBEGİM, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 15-Nov-2012, 00:49
 2. Dua Ederken Evliyayı Vasıta Etmek
  Konuyu Açan: BEBEGİM, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 69
  Son Mesaj : 15-Nov-2012, 00:47
 3. Gece Yattığmızda Dua Ederken Neden Esneriz ?
  Konuyu Açan: Mira, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 11-Sep-2011, 03:40
 4. Dua Ederken......
  Konuyu Açan: baharakka, Forum: Kişisel Gelişim.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 16-Nov-2008, 23:45
 5. Dua Ederken Huzursuz Olmak
  Konuyu Açan: natilyus81, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 29
  Son Mesaj : 06-Sep-2008, 22:37
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com