2 Sayfadan 2. İlkİlk 12
Toplam 18 sonuçtan 11 ile 18 arası gösteriliyor
 1. #11
  bise sormak istiyorum. peki niyetimiz esmadan esmaya nası değişir ? mesela bu verdiğiniz örnekte ne diye niyet etmemiz gerekir ? 2. #12
  levanten
  niyet esasta değişmez arkadaşım ama esmanın manasıyla ilişkilendirilerek niyet edilirse daha etkili olur camiu toplayan biraraya getiren demektir yani aslında bu kavuşmak için bizi kavuşrtur diye niyet edilebilir birarada olabilmek için okunur. vedud sevgiyle alakalıdır muid ise geri döndürmek istediğinde okunur. manaları daha geniştir esamaların kısaca kelime manasından söyledim özet oldu ancak verdiğim bilgi doğrudur... ebced gerçektir osmanlıda da kullanılmıştır fetih günleri padişah isimleri bunlar hesap edilerek ayarlanmıştır. konu uzun ancak kısa bilgi vermek daha iyidir kanımca

  --- Sonraki mesaj ---

  arapça da her harfin bir değeri vardır kelimelerin isimlerin ebcedleri buna göre hesap edilir esasen çok derin bir ilimdir

 3. #13
  benimde merak ettiğim ve korktugum bir konu var.. gerçekten bu esmaları sayıyla okumak bize musallat yaparmı bazı varlıkları.. yani beynim diyorki Allahın ismini söylemekten kötü birsey olurmu hiç.. ama bazı arkadaslar böyle yazdıkca okumaktan kacıyorum

 4. #14
  levanten
  hayır arkadaşım dua etmekten zarar gelmez esma cekmekten de asla ama asla fakat bu işimleri çekip bazı tılsımlarda kullanıp haram yere özellikle ve bir de yakma işlemi varsa işte ondan uzak durun derim yakmada girer işin icine ha bunu islami olarak yapanda var ama yıllarca ilimini yapmış olması lazım normal namaz bile kılmayan sadece menfati için bu işe girenler mazallah derim ben hiç bir koruma olmadan aman... dua edin yahu Allah isteyin vereceğim diyor. peygamberimiz dua müminin silahıdır diyor daha cok ayet ve hadislerde ne yapmamız gerektiği anlatılıyor

  --- Sonraki mesaj ---

  ha bazılarında görüyorum agırlık oldu falan öyle bir beklenti icine psikolojik olarak girilmiştir belki ondan belki şeytan Allahı anmaktan alıkoymak ister insanı, vehm verir yani şüphe düşürür içine esma cektim ondan mı oldu haşa öyle şey olur mu yahu bunu düşünmek bile sakıncalıdır he yinede korkuyorsanız felak nas okuyun ayetel kürsi okuyun şeytanlar kaçışır zaten hadis var bu konuda
  AYETELKÜRSİ FAZİLETİ
  Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i Kerimedir.

  Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd’i (RA) çağırarak yazdırmıştır.

  Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır.

  Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis’in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber vermişlerdir.

  Peygamber Efendimiz’in(SAV) Ayet-el Kûrsi’de bulunan “Yâ Hayyu - Yâ Kayyumu”, “Hayy ve Kayyum olan ALLAH’ım Senin Rahmetinle yardım istiyorum” buyurarak (üzüntü ve keder anında) ettiği duadır. İsm-i Azâm olduğu da rivayet edilmekle beraber, Ariflerin Sultanı Beyazıd-ı Bistami (RA) “Bu ismin belli bir tarifi yoktur, lâkin sen kalbini herşeyden boşaltıp, onu ALLAH’ın C.C. Vahdaniyyetine teslim ederek istediğin İsimle zikret” buyurmaktadır.

  Ayet-el Kûrsi’de bulunan Esma-i İlahiye hiçbir Ayet-i Kerimede yoktur. Çünkü bu Ayet-i Kerime’de, bazısı açık, bazısı gizli olmak üzere onyedi yerde ALLAH’u Teâlâ’nın İsmi geçmektedir.

  Yatmadan okuyana ALLAH’u Teâlâ tarafından bir koruma verilir, sabaha kadar hiçbir şeytan yaklaşamaz.

  Yâ RasulULLAH (SAV) Kur’ân-ı Kerimin hangi Sûresi(derece bakımından) daha büyüktür? Diye soran Sahabe’ye(RA), “İhlâs Sûresi” buyurdu. O Sahabe(RA) “Kur’ân-ı Kerimde hangi Ayet(Fazilet bakımından) daha üstündür.” diye sorunca, Peygamber Efendimiz(SAV) “Ayet-el Kûrsi’dir” buyurdu. (Darimi)

  Ayet-el Kûrsi’yi okuyan kimse yedi kalenin içine girmiş gibi muhafaza edilir. Ayet-el Kûrsi, Kur’ân-ı Kerimin dörtte biridir.

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “İlim sana olsun ey Eba Münzir, Canım Kabza-i Kudretinde olan ALLAH’a C.C. yemin ederim ki, muhakkak Ayet-el Kûrsi’nin bir dili ve ikide dudağı vardır ki, Arş’ın direğinin yanında Melik-i (Müteâl olan ALLAH’u Teâlâ Hazretlerini) takdis eder(O’na Tazimde bulunur.)” (Ebû Dâvud, Ahmed İbni Hambel)

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim, her farz namazın arkasından Ayet-el Kûrsi’yi okursa, Cennete girmekten onu ancak ölüm men eder.Her kim onu yatacağı zaman okursa, ALLAH’u Teâlâ ona kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verir.” (Beyhâki)

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Bakara Sûresinde bir Ayet vardır ki Kur’ân Ayetlerinin Efendisidir. Şeytan olan herhangi bir evde okunursa (şeytan) o evden çıkar. (O Ayet) Ayet-el Kûrsi’dir.” (Beyhâki)

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim farz namazın arkasında Ayet-el Kûrsi’yi okursa, diğer namaza kadar ALLAH’ın C.C. zimmetinde olur.” (Heysemi)

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Her kim Ayet-el Kûrsi’yi ve Bakara Sûresinin sonunu sıkıntılı(kederli) anında okursa ALLAH C.C. ona yardım eder” (Suyuti, Dürrül Mensûr)

  (şeytan, cinler v.s. şerli yaratıkların şerrinden ve anne yada çocuğuna zarar vermelerinden yada öldürmelerinden korunmaları için) Doğum yapacak kadının, Ayet-el Kûrsi, A’raf 54. Ayeti sonuna kadar, Felâk ve Nâs Sûrelerini okuyarak ALLAH’u Teâlâ’ya sığındırılması gerekir(Hadis-i Şerifle bildirilmiştir).

  Efendimiz(SAV) buyurdu ki; “Sen Ayet-el Kûrsi’den neredesin? O herhangi bir yemek veya katık üzerine okunursa mutlaka ALLAH C.C. o yemek ve katığın bereketini çoğaltır.” (Suyuti)

  Efendimiz(SAV) Sûre-i Bakaranın sonunu(Amener Rasûlü) ve Ayet-el Kûrsi’yi okuduğu zaman gülerdi ve “Onlar Arş’ın altındaki, Rahman’ın (Teâlâ) hazinesindendir.” buyururdu. (Suyuti)

  Seleme İbni Kays(RA) “ALLAH’u Teâlâ, ne Tevratta, ne İncil’de, nede Zebur’da Ayet’el Kûrsi’den daha büyük bir Ayet indirmedi.” (Suyuti)

  Ayet-el Kûrsi, cinlere karşı kendisinden yardım alınacak duaların en büyüğüdür. Ayet-el Kûrsi’nin insandan şeytanları kovmakta çok tesirli olduğunu söylemişler, ayrıca saralı kişiye, şeytanın kendisine yardım ettiği sahir(büyücü), kâhin, falcı, nefis ve şehvet ehli, zulüm ve gazab erbabı üzerine sadakatle okunulduğunda onların şeytanlarını etkisiz hale getirmekte de büyük gücü olduğunu denemişlerdir. Ancak sadakatle okunması şartı koşulmuştur.

  Herhangi bir muradın hasıl olması için Ayet-el Kûrsi 313 kere okunduğunda, dünya ve Ahiret hakkındaki o istek ALLAH’ın C.C. izniyle hasıl olur(ne bir eksik ve ne bir fazla okunmamalıdır bu sayıların adedi çok önemlidir).

  Cin musallat olan çocuğa 18 kere Ayet-el Kûrsi okunursa BİİZNİLLAH şifa bulur.

  Yemeğe okunursa yemek bereketlenir.

  Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz Ali (K.V.) buyurmuştur.

  Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir.

  ?Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi’yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

 5. #15
  valla ben korkuyorum.. havas calısması yapmadan once koruma yapın deniliyor.. bakıyorum calısmaya Allahın isimleri.. şimdi beni Allahın isimleri kötü yapacakta onlamı koruncam..
  inanın esmayı sayıyla okumaktan korkuyorum artık

 6. #16
  levanten
  Ozaman sayisiz okuyun buzciceği sayi birazda iradeyi niyeti sürekli kilmak akilda tutmak anlamindada (ebced apayri bir konuda) israr etmek içinde verilir, sayisizda okusaniz fayda görürsünüz muhakkak ama sunu iyibilin peygamberimiz öğrettiği dualarda hep en az 3 kere yada 7 kere okunulmasini tavsiye etmiştir bu günlük dualar için bile böyledir özel dualar hariç tabii mesela salavati şerife 4444 kez okunur bunda en büyük islam alimleri birleşmiştir hatta derler ki ne bir eksik ne fazla salavat okuyunca sayiyla telefon numarasi gibi büyü mü yapmiş olduk haşa burda gayet bilgili insanlar var bakiyorum birde islami alt yapisi olmadan bişeyler bilir gibi konuşanlar var ha büyü vardir ama haramdir bunuda akilda tutmak lazim

 7. #17
  Alıntı levanten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ozaman sayisiz okuyun buzciceği sayi birazda iradeyi niyeti sürekli kilmak akilda tutmak anlamindada (ebced apayri bir konuda) israr etmek içinde verilir, sayisizda okusaniz fayda görürsünüz muhakkak ama sunu iyibilin peygamberimiz öğrettiği dualarda hep en az 3 kere yada 7 kere okunulmasini tavsiye etmiştir bu günlük dualar için bile böyledir özel dualar hariç tabii mesela salavati şerife 4444 kez okunur bunda en büyük islam alimleri birleşmiştir hatta derler ki ne bir eksik ne fazla salavat okuyunca sayiyla telefon numarasi gibi büyü mü yapmiş olduk haşa burda gayet bilgili insanlar var bakiyorum birde islami alt yapisi olmadan bişeyler bilir gibi konuşanlar var ha büyü vardir ama harabunuda akilda tutmak lazim
  Allah razı olsun

 8. #18
  Sonucta hepimizde Esmalara Allah'in o büyük isimlerine saygi duydugumuz icin ve bunlari zikr ederken yalnisa düsmemek icin soruyor ve yanitliyoruz burda bilmediklerimizi. Ben Levanten arkadasima katiliyorum. Yani söyleki, her esmanin okunacak belirli sayilari vardir. Bunlarda ebced degerleridir. Internette Esmaül Hüsna 99 Isim verildiginde Her Esmayi kac kez ne icin okuyabilecegimiz zaten yaziyor. Elbetteki insan Istedigi kadar okuyabilir. Yani ben cogu esmayi gün boyunca zikrederim ve sayisini hic bilmem. Ama bir SIKINTIM oldugunda o SIKINTIMIN giderilmesi icin niyet eder ve o esmayi ebced degerince ayriyetten okurum. Bugüne kadarda hic bir zararini görmedim. Neyse. Ortaligi biraz yatistirmak istedim. Herkese Hayirli aksamlar. Allah'a emanet olun arkadaslar

2 Sayfadan 2. İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. Daha Hızlı Okumak İçin 10 Neden
  Konuyu Açan: PinkSheker87, Forum: Kişisel Gelişim.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 03-Tem-2011, 22:26
 2. Kitap Okumak İçin 27 Neden
  Konuyu Açan: İη¢ιѕєℓ, Forum: Estanbul Kitap ve Dergi.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 30-Mar-2011, 18:10
 3. Tüm Gündem Haberlerini Okumak İçin
  Konuyu Açan: natilyus81, Forum: Bilim & Teknoloji.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 05-May-2008, 14:41
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com