Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1

  Erkekler Zamanla Neden İlgisizleşir

  Sizin peşinizden aylarca koştu, sizi elde edebilmek için yapmadığı şirinlik, çılgınlık kalmadı. Bu kadar çırpındığını görünce sizi gerçekten sevdiğini, size aşık olduğunu ve hayatınızın erkeğini bulduğunuzu düşündünüz ona inandınız ve ona “tamam” dediniz. İlk zamanlar her şey harika gidiyor geleceğe dönük güzel hayaller kuruyorsunuz. Yatak odasının renginden tutun da perdenin şekline varana dek her şeyi planladınız. Ancak öyle bir zaman geldi ki onun size karşı ilgisinin her geçen gün azaldığını, artık o tanıdığınız erkeğin “o” olmadığını anladınız. Peki neden? Neden erkekler belli bir süre sonra kadınlara olan ilgisini kaybeder? Hiç düşündünüz mü?

  Av Konumundan Çıkmayın

  İlk ve en önemli sebep erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde etmenin yarattığı heyecan hissi”nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av, erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av, avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı emeline ulaştığında avcı olmaktan çıkar, av da yakalandıktan sonra av olmaktan. Sonuç olarak artık heyecan bitmiştir. İlgi kaybolmuştur.

  Sorumluluk Duygusu Erkekleri Kaçırabilir

  Toplum olarak aile sorumluluğunu ve yöneticiliğini erkeklere vermişiz. Yani ataerkil bir toplumuz. Erkek evlendiğinde ciddi bir sorumluluğun altına gireceğini çok iyi bilir. Bu sorumluluk özellikle sorumluluk duygusu yeterince gelişmemiş erkekleri inanılmaz korkutur. Evlilik öncesi lay lay lomdur; lakin o günler yaklaştıkça erkek korkmaya mümkünse kaçmaya çalışabilir. Bu da bir ilgisizlik nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

  Çok Sık Partner Değiştirme Psikolojiktir

  Erkeklerin çok sık partner değiştirmesi konusuna gelince bunun da altında birtakım psikolojik nedenler yatar. Bunun iki nedeni vardır.
  - Yeni bir ilişki demek yeni bir heyeca demektir.
  - Ego yani kendini tatmin ve ispat etme psikolojidir.

  Ona her şeyinizi vermeyin

  Neredeyse erkeklerin en büyük hedefi fethetmek, elde etmektir. İlk baştan itibaren size sahip olmak, sizi tamamen ele geçirmek ve size kendilerinin ne kadar zeki, akıllı olduklarını göstermek isterler, tüm bunları yaptıklarında yani sizden almak istedikleri her şeyi aldıklarında artık heyecan da bitmiştir. Bunun sonucunda ise kendilerini gösterecek yeni bir kadın yani yeni bir heyecan peşinde koşmaya başlarlar.

  Erkekleri Korkutan Heyecanın Bitmesidir

  Kadınların en büyük yanılgısı ilişkide erkeklerin bağlanmaktan korktukları yanılgısıdır. Oysa erkekleri asıl korkutan bağlılık değil yaşanılan ilişkinin heyecanının bitmesidir. Bu noktada kadınların bu heyecanı bitirmemeleri için bir anda kendilerini tümden teslim etmeleri doğru bir adım değildir.

  Araya Mesafe Koyun

  Henüz evlenmediyseniz ve sizinle sürekli görüşme isteğiyle sizi arıyorsa ,her ne kadar, bu durum sizin çok hoşunuza gitse de hemen ona teslim olmayın. Mevcut pozisyonunuzu koruyun ve başka işlerinize ağırlık vererek partnerinizle aranıza birazcık da olsa mesafe koyun. Fakat sizin açınızdan durum daha ağırsa yani onsuz yapamıyorsanız yeni arkadaşlıklar edinin ve biraz da onlarla zaman geçirin. Unutmayın hızlı gelişen bir ilişki yine aynı hızda son bulur ve sağlam bir temel üzerine oturmamış olur.

  Erken Evlilik Teklifine Dikkat

  Henüz ilşikinin başlarındaysanız ve bu ilişkinin daha başında size evlilik teklifi yaptıysa bunu oturup ciddi ciddi düşünmelisiniz. Çünkü bu çok da sağlıklı bir durum değildir. İnsan henüz yeni tanıdığı birine nasıl hemen evlilik teklifi yapabilir. Bu davranışın çeşitli sebepleri olabilir. Karşınızdaki erkek henz yeterince olgun ve tam olarak ne istediğini bilmeyen biri olabilir. Gelecekte mutsuz olmak istemiyorsanız bu durumu çok iyi tahlil etmelisiniz.

  Peki Ne Yapmalı?

  Peki kadın bu durumda ne yapmalı? İlşikisinin ömrünü nasıl uzatabilir? Erkeğini kadın elinde tutmak için ne yapmalı?
  Öncelikle işi yavaştan alın. Kendini yamamaya çalışan bir kadın pozisyonuna asla düşmeyin. Her an elinden kayıp gidecekmişsiniz gibi bir psikoloi yaratın.
  Hayatın merkezinde kendilerinin olmadığını anlasınlar. Onsuz da yapabileceğinizi ona hissettirin. İlgisiz olduğunu gördüğünüzde kesinlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi sevdirmeye onu eski haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir durumda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz.
  Konu Visall tarafından (30-Mar-2012 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzenleme... 2. #2
  gizLi_baHçe
  Ne yapmalı kısmının büyük çoğunluğuna katılıyorum. Ayrıca kadınlar belli bi dönemden sonra salar kendini,bu olduğunda da erkeğin ilgisi illaki diğer kadınlara kayar. Tecrübeyle sabittir ki dekolteye yada aşırı makyaja gerek duymadan (kararında giyinip makyaj yapan) erkekleri kendine baktırabilen,bakımlı,kadın gibi olan kadın heyecanı hep üstte tutar Erkeğin her zaman rakipleri olduğunu bilmesi erkekte 'çok şanslı adamım o kadar kişiye rağmen benim sevgilim,ben elde ettim' tarzı ego patlaması yaratır. Elde edilmesi zor imajı her zaman etkili Hem azıcık kıskançlık iyidir iyidir

 3. #3
  yani ilgisizlesir degilde hani genelde istediklerini elde edemezlerse birden karakter degisirler kivirda kivirlar oooo bir yuz iki yuz uc yuz derken uzar gider..

  ayrica allahdan bole insanlarla alakam yok bunlar sadece etrafimdakilerin tecrubesi

  ha beraberken ilgisizleseni bilmiorum raslamadim

 4. #4
  İlk ve en önemli sebep erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde etmenin yarattığı heyecan hissi”nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av, erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av, avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı emeline ulaştığında avcı olmaktan çıkar, av da yakalandıktan sonra av olmaktan. Sonuç olarak artık heyecan bitmiştir. İlgi kaybolmuştur

  doğrudur........

 5. #5
  caneriko
  Malesef kadınlarımız evlendikten sonra kendilerine olan ilgilerini azaltıyorlar ... eve gelen erkek karısını pazen etek başında tülbent ve elleri soğan kokar buluyor ... ama dışarı çıkalım dediğinde kadın dışarısı için süslenmeye başlıyor ... oysa dışarı çıkarken değil eşi eve gelirken süslenmeli.... hiç bir erkek hanımını ayağında mes başında tülbentle görmeye fazla dayanamaz çünkü o evde anne değil kadın istiyor ...

 6. #6
  Alıntı caneriko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Malesef kadınlarımız evlendikten sonra kendilerine olan ilgilerini azaltıyorlar ... eve gelen erkek karısını pazen etek başında tülbent ve elleri soğan kokar buluyor ... ama dışarı çıkalım dediğinde kadın dışarısı için süslenmeye başlıyor ... oysa dışarı çıkarken değil eşi eve gelirken süslenmeli.... hiç bir erkek hanımını ayağında mes başında tülbentle görmeye fazla dayanamaz çünkü o evde anne değil kadın istiyor ...
  ben öğrenciyken kursta.........Müftü gelmişti oda bunun aynısını demişti kadınlara

 7. #7
  caneriko
  hocama allah afiyet versin doğru söylemiş birde şu mesele var ki kadınlarımız türk olduğu halde malesef avrupa ve amerikalı gazetecilerin türkiyedeki uzantılarının yayınladığı anket ve yazılarla türk erkeklerini irite ediyorlar .. mesela yok kocanızı nasıl 7 aşamada maymuna çevirirsiniz .. kocanızın sizi aldattığını nasıl anlarsınız ... erkeği elde etmenin yolları falan gibi şimdi aklıma gelmeyen ama bu forumda dahi sayfa açılan abuk fikirler ... oysa türk erkekleri çok basit şeylerden memnun olan ve hakikaten kadına saygılı eşlerdir..
  istekleride zor değildir... temizlik , nezaket , saygı ve kadının kadın olduğunu unutmaması ... şimdilerde en büyük mesele islam ahlakından uzaklaşıldığı için kadının kendisini koca , kocasınıda afedersiniz ama karı haline sokmak istemesi.. demin başka bir sayfada nişanlısını evlenince değiştirmek istediğini söyleyen bir kardeşimizin yazısını okudum ... kadın erkek icin bir cazibe merkezidir.. erkek karısından saygı görmeliki erkek olduğunu unutmasın .. yoksa her olur olmaza çemkiren , edepsiz durmadan kavga çıkarıp evde liderlik kavgasına giren eşini gerek söz gerek davranışlarıyla aşağılayan bir kadın erkeğin o evdeki hakimiyetini erozyona uğratır . ve inanın erozyona uğrayan erkeklik ilk önce o kadını vurur çünkü o erkek o kadını artık kadın gibi görmemeye başlar ... arzulamaz olur ..
  bunun tam tersi olarak edilgen kişiliksiz sürekli suskun ezgin kadında aynı şekilde erkekte isteksizlik uyandırır ... tabiki evlilik kutsal bir birliktelik olmakla beraber önemli amacı insanın nefsini haramdan koruması için sağlıklı bir cinsellik yaşamasıdır ... ama bu aşırı kişiliksiz veya aşırı cabbar bir kadınla sağlanabilecek bir huzur değil ... konumuz kadınlar olduğu için kadınlardan bahsettik ama erkeklerinde çok hatalı olanları var ... velhasıl kadın kadın gibi olmalı ... resulallah efendimizin buyurduğu gibi yüzüne baktığınızda içinize sevinç veren kadınlarla evlenin buyuruyor... daha bu söz uzar sürçü lisan ettiysek affola...

 8. #8
  Hicbirsey ilk tanistiginiz gibi olmayacaktir arkadaslar bosuna ugrasmayin. Ama su var ki, erkek rahatsa bu size alistiginin gostergesidir, fazla rahatsa ve umursamamaya baslamissa buda sizin kendinize olan sayginizin az oldugundan kaynaklidir ki bence yapilacak fazla birsey de yoktur. Ya kendinize olan sayginizi kazanmaniz gerekecektir ki bu ha degince olacak birsey degil, yada iliskiyi fazla uzatmadan daha fazla uzulmeden noktayi koymak, ama o kadar sayginiz yoktur ki kendinize karsi bunu bile yapamayacaksinizdir, en sonunda sevgiliniz sizden ayrilicak ve salya sumuk aglayarak noktalanicaktir bu iliskide.

Benzer Konular

 1. Erkekler Kadınları Neden Kıskanır?
  Konuyu Açan: natilyus81, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 02-May-2013, 20:48
 2. Erkekler Depresyonu Neden Gizler?..
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Ruh Sağlığı.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 14-Jul-2012, 01:40
 3. Erkekler Birayı Neden Kadınlara Tercih Ederler?
  Konuyu Açan: türk_kızı, Forum: Estanbul Cafe.
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 28-Nov-2009, 23:05
 4. Erkekler Evlilikten Neden Korkar?
  Konuyu Açan: uğur böceği, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 29-Nov-2008, 23:36
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com