Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arası gösteriliyor
 1. #1

  Eşler Arasındakı Soğukluğu Gidermek için Talak Suresi

  Evli olup eşi ile sorun yasayanların aralarında dargınlık ve sogukluk yaşayanlar günlük 7 kere talak suresini okurlar ise hane içersine mutluluk dogar eşler samimiyet ve muhabbet ile birbilerine yaklaşırlar.

  Evinde huzuru olmayan mutsuz olanlarin şiddetle okumasini tavsiye ederim.

  Ayrıca Talak suresini okumaya devam edenler bol rizka nail olurlar.

  Ummadikalri yerden zenginlik ihsan eder Allah ve borclarini rahatlikla ödetir.


  Bismillahirrahmanirrahim

  1. Ya eyyuhennebiyyu iza tallaktumunnisae fetallikuhunne li'ıddetihinne ve ahsıl'ıddete vettekullahe rabbekum la tuhricuhunne min buyutihinne ve la yahrucne illa en ye'tiyne bifahışetin mubeyyinetin ve tilke hududullahi ve men yete'adde hududallahi fekad zaleme nefsehu la tedriy le'allellahe yuhdisu ba'de zalike emren.

  2. Feiza belağne ecelehunne feemsikuhunne bima'rufin ev farikuhunne bima'rufin ve eşhidu zevey 'adlin minkum ve ekıymuşşehadete lillahi zalikum yu'azu bihi men kane yu'minu billahi velyevmil'ahıri ve men yettekıllahe yec'al lehu mahrecen.

  3. Ve yerzukhu min haysu la yahtesibu ve men yetevekkel 'alellahi fehuve hasbuhu innallahe baliğu emrihi kad ce'alallahu likulli şey'in kadren.

  4. Vellaiy yeisne minelmehıydı min nisaikum inirtebtum fe'ıddetuhunne selasetu işhurin vellaiy lem yehıdne ve ulatul'ahmali eceluhunne en yeda'ne hamlehunne ve men yettekıllhe yec'al lehu min emrihi yusren.

  5. Zalike emrullahi enzelehu ileykum ve men yettekıllahe yukeffir 'anhu seyyiatihi ve yu'zum lehu ecren.

  6. Eskinuhunne min haysu sekentum min vucdikum ve la tudarruhunne litudayyiku 'aleyhinne ve in kunne ulati hamlin feenfiku 'aleyhinne hatta yeda'ne hamlehunne fein erda'ne lekum featuhunne ucurehunne ve'temiru beynekum bima'rufin ve in te'asertum feseturdı'u lehu uhra.

  7. Liyunfık zu se'a tin min se'atihi ve men kudire 'aleyhi rizkuhu felyunfık mimma atahıllahu la yukellifullahu nefsen illa ma ataha seyec'alullahu ba'de 'usrin yusren.

  8. Ve keeyyin min karyetin 'atet 'an emri rabbiha ve rusulihi fehasebnaha hısaben şediyden ve 'azzebnaha 'azaben nukren.

  9. Fezakat vebale emriha ve kane 'akıbetu emriha husren.

  10. E'addallahu lehum 'azaben şediyden fettekullahe ya ulil'elbabi ellizyne amenu kad enzelallahu ileykum zikren.

  11. Resulen yetlu 'aleykum ayatillahi mubeyyinatin liyuhricelleziyne amenu ve 'amilussalihati minezzulumati ilennuri ve men yu'min billahi ve ya'mel salihan yudhılhu cennatin tecriy min tahtihel'enharu halidiyne fiyha ebeden kad ahsenallahu lehu rizkan.

  12. Allahulleziy haleka seb'a semavatin ve minel'ardı mislehunne yetenezzelul'emru beynehunne lita'lemu ennallahe ala kulli şey'in kadirun ve ennalahe kad ehata bikulli şey'in 'ılmen.


  Manası :

  1. Ey peygamber! Kadınları boşamak istediğinizde onları iddetlerini dikkate alarak (temizlik halinde) boşayın ve iddeti sayın. Rabbiniz olan Allah'a karşı gelmekten sakının. Apaçık bir hayasızlık yapmaları dışında onları (bekleme süresince) evlerinden çıkarmayın, kendileri de çıkmasınlar. Bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'ın sınırlarını aşarsa, şüphesiz kendine zulmetmiş olur. Bilemezsin, olur ki Allah, sonra yeni bir durum ortaya çıkarır.

  2. Boşanan kadınlar iddetlerinin sonuna varınca onları güzelce tutun, yahut onlardan güzelce ayrılın. İçinizden iki âdil kimseyi şahit tutun. Şahitliği Allah için dosdoğru yapın. İşte bununla Allah'a ve ahiret gününe inanan kimselere öğüt verilmektedir. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa Allah ona bir çıkış yolu açar.

  3. Onu beklemediği yerden rızıklandırır. Kim Allah'a tevekkül ederse, O kendisine yeter. Şüphesiz Allah emrini yerine getirendir. Allah her şeye bir ölçü koymuştur.

  4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

  5. İşte bu, Allah'ın size indirdiği emridir. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, Allah onun kötülüklerini örter ve onun mükafatını büyütür.

  6. Onları (iddetleri süresince) gücünüz nispetinde, oturduğunuz yerin bir bölümünde oturtun. Onları sıkıntıya sokmak için kendilerine zarar vermeye kalkışmayın. Eğer hamile iseler, doğum yapıncaya kadar nafakalarını verin. Sizin için (çocuğu) emzirirlerse (emzirme) ücretlerini de verin ve aranızda uygun bir şekilde anlaşın. Eğer anlaşamazsanız, çocuğu baba hesabına başka bir kadın emzirecektir.

  7. Eli geniş olan, elinin genişliğine göre nafaka versin. Rızkı dar olan da, Allah'ın ona verdiğinden (o ölçüde) harcasın. Allah bir kimseyi ancak kendine verdiği ile yükümlü kılar. Allah bir güçlükten sonra bir kolaylık yaratacaktır.

  8. Nice kentlerin halkı Rablerinin ve O'nun elçilerinin emrinden uzaklaşıp azdılar. Bu yüzden kendilerini çetin bir hesaba çektik ve görülmedik bir azaba çarptırdık.

  9. Böylece yaptıklarının cezasını tattılar ve işlerinin sonu tam bir hüsran oldu.

  10. Allah, ahirette onlara şiddetli bir azap hazırlamıştır. O halde, ey iman etmiş olan akıl sahipleri, Allah'a karşı gelmekten sakının! Allah, size bir zikir (Kur'an) indirdi.

  11. İman edip salih amel işleyenleri, karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size Allah'ın apaçık âyetlerini okuyan bir peygamber gönderdi. Kim Allah'a inanır ve salih bir amel işlerse Allah onu, içinden ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokar. Allah gerçekten ona güzel bir rızık vermiştir.

  12. Allah, yedi göğü ve yerden bir o kadarını yaratandır. Allah'ın emri bunlar arasından inip durmaktadır ki, Allah'ın her şeye kadir olduğunu ve Allah'ın her şeyi ilmiyle kuşattığını bilesiniz.


  Kaynak

  Surelerin Fazileti

  Sure ve meal : Kuran.gen.tr Den alinmiştir.
 2. #2
  sadece evli olanlar için mi

 3. #3
  Alıntı hurrem75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sadece evli olanlar için mi
  Evet )) Yuvası yıkılmak uzere olanlar icin özlelikle

 4. #4
  iyi kimsenin yuvası yıkılmasın rabbim yar yardımcı olsun amin....

 5. #5
  Alıntı hurrem75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  iyi kimsenin yuvası yıkılmasın rabbim yar yardımcı olsun amin....
  Amin insallah yikilmaz ....Rabbim yardimcilari olsun...

 6. #6
  Önce evleneyim ondan sonra kavga olursa inşallah olmaz o zaman okurum.

 7. #7
  Aminn herkes sevdiği ile evlenir inşallah.

Benzer Konular

 1. Karı Koca Arasındaki Soğukluğu Gidermek için
  Konuyu Açan: kaktüs, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 30-Eyl-2013, 22:52
 2. Eşler Arasındaki Soğukluğu Giderek ve Muhabbeti Artırmak İçin
  Konuyu Açan: HasanAli, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 31-Tem-2012, 21:04
 3. Eşler Arası Soguklugu Gidermek
  Konuyu Açan: İη¢ιѕєℓ, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 40
  Son Mesaj : 28-Eki-2011, 00:07
 4. Eşler Arasındaki Sevgi için
  Konuyu Açan: havasul_kuran, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 10-Şub-2011, 16:14
 5. Eşler arasındaki huzursuzluğun gitmesi için
  Konuyu Açan: filomena, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 13-Eki-2009, 21:12
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com