8 Sayfadan 3. İlkİlk 12345 ... SonSon
Toplam 75 sonuçtan 21 ile 30 arası gösteriliyor
 1. #21
  Hakikaten Muhteşem olmuş emeğinize sağlık Allah razı olsun... 2. #22
  Ya Latif

  Manası:
  Sınırsız ve sonsuz lütuf sahibi olan, her işin tüm inceliklerini bilen, bilinen bilinmeyen, görünen görünmeyen yerlerden lütufta bulunan, tüm hak arzuları yerine getiren.

  Bu esmanın okunması hak olan tüm arzuların oluşumunu sağlar. Gerçekten çok güçlü ve etkili bir esmadır. "Ya Hayy Ya Kayyum" esması kadar çok etkili olan bu esmayı zikredenlerin kısmeti, rızkı mutlaka artar ve hak olan tüm arzuları yerine gelir. Maddi ve manevi anlamda gelişme sağlar. Bolluk ve bereket daim olur. Tıbbın ümit kestiği rahatsızlıklarda da çok etkilidir.

  Okuma Sayısı: 129

  16641 defa okuduktan sonra her gün 1000 veya 2000 kere okumaya devam eden kişiler yaşamlarında gerçekleşen mucizelere şaşıracaklardır. Hiç olmazsa her gün 129 kere okumaya devam edilmelidir. Okumayı vird edinen kişinin hayırlı olan tüm arzuları tahmininden daha güzel şekilde gerçekleşir.

 3. #23
  Ya Macid

  Manası:
  Kadir ve şanı çok yüce, kerem ve cömertliği sonsuz olan.

  Okayan kişi maddi ve manevi bolluk, bereket içerisinde yaşar. Herkes tarafından sevilir. Malın mülkün artması, maddi ve manevi zengenlik için okunur. Sözü herkes tarafından kabul olur ve çok saygı duyulur.

  Okuma Sayısı: 48

  Ya Malikü'l Mülk

  Manası:
  Mülkün ebedi ve ezeli sahibi.

  Okuyan kişinin malı mülkü çoğalır, rütbesi yükselir, terfi eder, şanı ve şerefi artar. Ticarethanesinin kazancı çok yükselir, maddi ve manevi zarardan korunur. Güven içinde bir yaşam sağlar.


  Okuma Sayısı: 212


  Ya Mani

  Manası:
  Dilediği şeyin meydana gelmesine, oluşmasına izin vermeyen, engelleyen.

  Bu esmanın okunması olumsuz olayların gerçekleşmesine engel olur. Güven içerisinde, tehlikelerden ve olumsuzluklardan, kazalardan, belalardan, hastalıklardan korunarak sağlıklı bir yaşam sürmek için okunur. Herhangi bir olumsuz olayın vücut bulmasına engel olmak için de okunur. Kötülük yapmak isteyen, işte veya başka yerde kişinin ayağını kaydırmak isteyen hiçbir şey yapamaz. Zararı kendisine olur. Maddi ve manevi herşeyin korunması için okunmalıdır.

  Okuma Sayısı: 161


  Ya Mecid

  Manası:
  Şanlı, şerefli, yapma ve yaptırma gücü sonsuz derece büyük olan.


  Okuyan kişi şan ve şerefinin, saygınlığının artmasını, maddi ve manevi şükselişini sağlar. Okuyan kişi terfi eder, mevkisi yükselir. Tahmin bile edemediği kişilerden destek görür, işsizse iş bulur. Her yaptığı iş başarı ile sonuçlanır.

  Okuma Sayısı: 3249

  Hergün 3249 kere okunamazsa 57 mes okunmalıdır. Hergün 365 kez "Ya Mecid Ya Rezzak" esmalarını okuyan kişi maddi bolluk ve bereket içirisende yaşar. Çeşitli yerden destek görür. Her gün 30 kez "Ya Mecid Ya Celil" esmalarını okuyan kişi terfi eder, işsizse iş bulur. Mevkisi yükselir. Hergün 194 kez "Ya Mecid, Ya Vasi" esmalarını okuyan kişi, başladığı her işi başarıyla sonuçlandırır, zafer ve ödül kazanır.

  Önce 57 kez Ayetel Kürs-i'yi okuyup sonra 3249 kez " Ya Mecid" zikreden kişi, maddi ve manevi muhteşem zenginlikler yaşamaya başlar.

  --- Sonraki mesaj ---

  Ya Melik

  Manası:
  Tüm kainatın sahibi ve mutlak suretle hükümdarı.

  Okuyan kişi zulüm ve zorbalıkla karşılaşmaz. Saygınlık ve değer görür. Korunur ve desteklenir. Çok mal ve mülke sahip olur. Şanı şerefi artar. Karşısındaki ne kadar nüfuzlu, güçlü de olsa bu esmayı okuyana başkaldıramaz. Görünür ve görünmez ilimlere sahip olur. Sezgileri yükselir.

  Okuma Sayısı: 90

  Hergün 121 kez okunduğunda kişinin şeref ve itibarı çok yükselir. 40 gün boyunca 10201 kez "Melik" esmasını okuyana görünür görünmez yerlerden büyük lütuflar yağar. Şanı ve şerefi çok artar.

  Ya Metin

  Manası:
  Çok sağlam, güçlü, herşeye gücü yeten, çok kuvvetli ve çok dayanıklı.

  Okuyan kişi çok güçlü, kuvvetli ve dayanıklı olur, sırtı yere gelmez, maddi ve manevi güçlenir. Yürümesi ve konuşması geciken çocuklara okunursa çok iyi gelir. Her türlü hastalıkta şifa verir. Kişinin çok sağlıklı bir ömür sürmesini sağlar.

  Okuma Sayısı: 500

  "Ya Kaviyy, Ya Metin" şeklinde her gün 616 defa okuyanın her türlü rahatsızlığına şifa gelir, bir ömür boyu sağlıklı yaşar.

  Ya Muğni

  Manası:
  İstediğini istediği anda, istediği kadar zengin eden.

  Maddi ve manevi zenginliğin, bolluğun esmasıdır. Okuyan kişi servet ve mülke sahip olur. Cüzdanı her zaman dolu ve bereketli olur. Her türlü darlığı bolluğa çevirir. Manevi olarak karanlıktan aydınlığa çıkarır.

  Günlük Okuma Sayısı: 1100

  Hergün 2160 kez "Ya Gani, Ya Muğni" esması ile bolluk, bereket, zenginlik, görünür görünmez yerden okuyan kişiye akar. Her türlü darlıktan maddi ve manevi feraha ve zenginliğe ulaşır.

  Ya Muhsi

  Manası:
  Bizlere sonsuz gibi gelen şeylerin hepsinin sayısını niceliğini bilen.

  Okuyan kişi güçlü bir hafızaya ve zekaya sahip olur. Zihni mükemmel çalışır. Kişiyi başarıya ve zafere taşır. İdrak gücü artar, bilimeyenlerden haberdar olur. Sınava çalışan kişilerin okumasında çok fayda vardır.

  Okuma sayısı: 148

  Ya Muhyi

  Manası:
  İsrafil Aleyhisselam'ın tespihidir. Dirilten, hayat veren, canlandıran.

  Ümit kesilmiş herşeyi canlandırabilecek bir gücü vardır. Tıbbın bile aciz kaldığı hastalıklara şifadır. ümit kesilmiş işleri ya da ilişkileri canlandırır. Doktorların okumasında çok yarar vardır.

  Günlük Okuma Sayısı: 4624

  Şifa adına her gün 68 veya 340 kez okumak faydalıdır. 40 gün riyazetle 10.000 kere okumak kanser gibi rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

  Ya Muid

  Manası:
  Yok edip tekrar can veren, dirilten, halden hale geçiren.

  Sürüncemede kalan işi canlandırmak, biten bir ilişkiyi tekrar alevlendirmek, kapanan rızık kapılarını tekrar açmak, karanlıktan aydığınlığa çıkmak için okunur. Çalınan bir malı, elden çıkanı geri getirmek için okunur. Okuyan kişi herkes tarafından saygı ve sevgi görür.

  Okuma Sayısı: 124

  181 defa "Ya Mübdi, Ya Müid" esmaları okunursa ümit kesilen işin yaşama geçmesi veya elden çıkanın geri dönmesi için çok daha etkili olur.

  Ya Muizz

  Manası: Şan ve şerefi yükselten, izzet veren.

  Okuyan kişinin şanı, şerefi ve şöhreti artar. Mertebesinde çok yükselir. Herkes tarafından saygı, sevgi ve itibar görür. Kişi onurlandırılır ve ödüllendirilir. Her yerde sözü geçer. Kişinin durumu fakirse ve mertebesinde yükselemiyorsa bu esmayı her gün okuyarak çok fayda görür. Manevi anlamda da kişinin yücelmesine sebep olur. okumaya Cuma sabahı güneş doğarken veya sala vaktinde başlamak daha etkili olacaktır. Daha sonra istenilen zamanda okumaya devam edilir.

  Okuma Sayısı: 117

  Ya Mukaddim

  Manası:
  İstediği kişiyi veya olayı zirveye taşıyan, öne geçiren, başarıya ulaştıran, kazandıran, şan, şeref ve varlık veren.

  Okuyan kişi mevkisinde çok yükselir, elini attığı her işte başarıyı yakalar, saygınlığı artar, ikna gücü yükselir. Mevkide yükselmek, bir işi almak, ihale, sınav, yarış kazanmak gibi öne geçmekle ilgili konular için okunmaktadır. Okuyan kişi daima zirveye çıkar.

  Günlük Okuma Sayısı: 184

  18440 defa okunduktan sonra her gün 184 defa okumayı adet haline getiren her zaman öne geçer, zafer kazanır. Özellikle sınava hazırlanan çocuklar için suya okunması ve içirilmesi çok etkili olmaktadır. Bu esma kişiyi birincilik statüsüne taşır.

  Ya Mukit

  Manası: Yarattığı tüm canlıların yaşamda kalma enerjilerini ve rızıklarını veren, onlara ulaştıran, bedenleri ve ruhları besleyen, koruması altına alan.

  Okuyan kişi maddi ve manevi bolluk, bereket ve sağlık içerisinde yaşar. Bol kazanca ve müşteriye sahip olur. Manevi olarak ruhu beslenir.

  Okuma Sayısı: 550

  "Ya Mukit Ya Rezzak" şeklinde 858 defa okunursa ticarethaneye bol müşteri ve bol kazanç gelir. Maddi ve manevi bereket daima akar sağlıklı ve varlıklı bir ömür sürer.

  Ya Muksit

  Manası: Adaletle hükmeden, herkesin hakkını adaletle veren, mazlumun hakkını zalimden alan, bütün iş ve oluşları birbirine denk, ahenkle bir düzen içerisinde gerçekleştiren.

  Okuyan kişinin düşmanları ile ilişkisi dostluk, sevgi ve muhabbete dönüşür. Hiç kimse ona kızamaz, nefret ve kin besleyemez, kötülük yapamaz. Eşler arasındaki anlaşmazlığı giderer, sevgi bağları örer. Öfkeleri, huzursuzlukları, hırçınlıkları giderir, kişiye sevgi ve hoşgörü duygusu verir.

  Günlük Okuma Sayısı: 209

  Olumsuz davranışları gösteren kişilere veya yaramazlık yapan çocuklara "Ya Allah, Ya Muksit" esmaları suya okunur ve içirilirse davranışlarının kısa sürede olumlu hale geldiği görülür.

  Ya Muktedir

  Manası:
  Herşeye gücü yeten, çok kudretli, kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde tasarruf sahibi olan.

  Yapılan her işte yüksek başarı yakalamak, zafer kazanmak için okunur. Hiçbir zalim ve cebbar kişi kendisine hikmedemez, aksine okuyandan korkar. Hastalıklardan kurtulup, sağlıklı yaşama geçmek için de okunur. Zafer kazanmak, başarılı olmak istenen her durum için çok güçlü ve etkilidir.

  Günlük Okuma Sayısı: 744

  Gece yarısı 7744 defa okuduktan sonra her gün 744 defa okumayı alışkanlık haline getiren kişinin yaptığı her iş başarıya ve zafere ulaşır, hiç kimse önünde duramaz. Güç ve saltanat sahibi olur. " Ya Kadir, Ya Muktedir" şeklinde 1049 kez okunursa hastalıklar şifa bulur Allah'ın izniyle.

 4. #24
  Ya Müntakim

  Manası:
  Suçların karşılığını veren, suçluları cezalandıran, acizlerin alamadıkları intikamı adaletle alan.

  Çift taraflı keskin bıçaktır. Haksız yere okunmamalıdır. Bu nedenle hakikaten haksızlığa uğramış ve karşılık verecek, hak ve adalet yoluna başvuramayacak ya da adaletle çözülemeyen durumlarda okunmalıdır. Bunun yanı sıra SARA hastalığının ya da musallatlarının temizlenmesi gerekli durumlarda okunur.

  Okuma Sayısı: 630

  7 gece üst üste 3969 kez okunursa yukarıdaki durumların çözümü çabuklaşır ve gücü daha fazla olur. Unutmayalım ki AFFETMEK her zaman daha hayırlıdır.

  Ya Muahhir

  Manası:
  Dilediği kişiyi geride bırakan, yenik düşüren, geciktiren.

  Okuyan kişi herkesin önüne geçer ve birinci olur. Birisinin bir yeri veya mevkii terk etmesi, işlerin geciktirilmesi için okunur. Bu esma da çift taraflı bıçak gibidir. Haksız yere okunmamalıdır.

  Günlük Okuma Sayısı: 847

  Ya Mübdi

  Manası:
  Herşeyi maddesiz ve örneksiz olarak ilk baştan yaratan.

  Okuyan kişi her işte başarıyı yakalar. Mucitlerin ve sanatçıların okumasında çok fayda vardır. Özellikle yazarların, bestecilerin eserlerini gerçekleştirirlerken ilham kazanmalarını ve eserlerinin çok beğenilmesini ve satılmasını sağlar. Daima maddi ve manevi bolluk içerisinde yaşar.

  Okuma Sayısı: 57

  Özellikle sanatçı ve mucitlerin her gün 258 kere okuması muhteşem eserler ortaya koymalarını sağlar.

  Ya Mucib

  Manası:
  Tüm hayırlı duaları kabul eden ve en kısa zamanda dualara yanıt veren, oluşum sürecini hızlandıran.

  Okuyan kişi tüm arzuların kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesini sağlar. Sevdiği kişinin sevmesinde etkili olur. Hak ve hayırlı olan niyetlerin en kısa ve en hayırlı zamanda gerçekleşmesini sağlar.

  Okuma Sayısı: 3025

  Hergün 3025 kez okunamıyorsa sabah ezanından önce 55 kez okunması çok etkilidir. Her ne istiyorsak onunla ilgili esmanın başına gelir ve iki esmanın sayısı toplanarak okunur. Mesela rızık istiyorsak; "Ya Mucib Ya Rezzak" (3025+308=3333) ya da adalet istiyorsak "Ya Mucib Ya Adl" (3025+104=3129) kez okunmalıdır.

  Ya Müheymin

  Manası:
  Kainatın bütün işlerini düzenleyen, gözetleyen, yöneten ve koruyan.

  Okuyan kişi her türlü haklı davasını kazanır. Kalbine ilim ve ışık dolar. Konuştuğu insanların düşüncelerini okuyabilir. Daima korunur ve desteklenir, güven içerisinde yaşar. İnsanların sevgi ve saygısını kazanır.

  Okuma Sayısı:
  145

  Ya Mümin

  Manası:
  Göklerde ve yerde iman ışığını uyandıran, rahatlık ve güven veren.

  Okuyan kişi daima güven içinde olur. Şifaya kavuşur, sağlıklı bir ömür sürer. Ruhen, bedenen ve zihnen çok sağlıklı olur. Kalbi ışıkla ve imanla dolar. Sezgileri güçlenir. Hiçbir kötülüğe ve haksızlığa uğramaz. Herkes tarafından sevilir ve saygı duyulur.

  Okuma Sayısı: 137

  Ya Mümit

  Manası:
  Yok eden, mahveden, öldüren.

  Okuyan kişi tüm olumsuz davranışlarından ve duygularından arınır. Bununla beraber çift taraflı keskin bıçak gibi olan esmalardan biridir ve haksız yere okunduğunda okuyan kişiye bumerang gibi döner ve okuyan kişiyi mahveder. Hakikaten çok haklı durumlarda zalim ve zorbaların helakı için okunabilir, ancak AFFETMEK daha hayırlıdır.

  Okuma Sayısı: 490

  Ya Musavvir

  Manası:
  Evrende her şeye şekil ve suret veren, biçimlendiren.

  Okuyan kişi yüksek boyutlarda yaratıcılık ve yeteneklere sahip olur. Herhangi bir meslek sahibi özellikle sanatçılar, mimarlar, plastik cerrahlar yeni ortaya eser koyan kişiler, "Ya Musavvir" esmasını okurlarsa aldıkları ilham sayesinde muhteşem eserler ortaya koyarlar. Manevi dünyalara kapıları açılır altıncı hisleri ve sezgileri güçlenir, rüyalarıda ya da vizyonlarında kendilerine mesaj ve yön verecek işaretlerle karşılarşırlar. Başkalarının zihinlerine ulaşmayı sağlayan çok özel bir esmadır. Bunun dışında hamile kalmak için ve sağlıklı bir doğum için de okunur. Hamileliği boyunca bu esmayı zikreden kişinin karnındaki çocuğu da kendisi de güvende ve sağlıklı olur. Kolay doğum yapar ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getirir.

  Okuma Sayısı: 336


  Bir kişiye rüyasında görünerek, ona kendisini ve duygularını ifade etmek isteyen kişi geceleyin herkes uyuduktan sonra 1000 kere "Kaf, ha, ya, ayn, sad" dedikten sonra 3360 defa "Ya Musavvir" esmasını okuyarak o kişinin zihnine ulaşır. Özel bir eser koymaya çalışan ya da mucitlik yapmak isteyen kişi aynı şekilde okuyarak kozmik alandan gerekli bilgiyi alır.

  Hamileliği esnasında hergün 1281 defa " Ya Halık, Ya Bari, Ya Musavvir" esmalarını zikrederse çok sağlıklı bir hamilelik ve doğum gerçekleştirir, hayırlı ve sağlıklı bir çocuğa sahip olur.

  Ya Müteali

  Manası:
  Akıl ve idrakle anlaşılamayacak kadar yüce, noksanlıktan uzak, her şeyi ile tam ve bütün, yüceler yücesi.

  Okuyan kişi, şanını ve şöhretini artırır, elini attığı her işte başarıyı yakalar. Tüm işlerde başarıya ulaşmak, saygı ve sevgi görmek, yücelmek amacıyla okunur. Okuyan düşman görmek, daima zafer kazanır.

  Okuma Sayısı: 551

  Ya Mütekebbir

  Manası: Herşeyde, her olayda ve her zerrede büyüklüğünü gösteren ve büyüklüğü görünen anlamındadır.

  Okuyan kişi yücelir, saygı ve takdir görür. Sözü kabul olur, zafer kazanır, korunur ve hep zirveye yükselir.

  Okuma Sayısı: 662

  Pazar günü güneş doğarken 662 kez "Ya Allah, Ya Mütekebbir celle celalüh" şeklinde zikir yapılırsa, şan şöhrete sahip olup çok büyük başarılar ve zaferler kazanılır. Kişi çok saygı ve değer görür, sözü her yerde geçer. Arzuları yerine getirilir. Her gün artan şana, şöhrete ve huzura sahip olur. Zalimler karşısında her zaman kendini güvende hisseder. Daima korunur ve desteklenir.

  Ya Müzill

  Manası: Kişiyi bulunduğu mevkiden düşüren, hor ve zelil eden, izzet ve şerefi yok eden.

  İki tarafı keskin bıçak gibi olan bir diğer esmadır. Hak olmayan durumlarda okunduğunda okuyan kişiyi helak eder. Zorba bir düşmanı her türlü olumlu yol denendikten sonra helak etmek ve galip gelmek için okunur. Affetmek her zaman daha hayırlıdır. Her türlü olumlu yol denendikten sonra ve haklı olan durumlarda okunmalıdır. Haksız olan durumlarda ve sırf egosu mutlu olacak diye bu esma okunursa, kişi kendi öz benliğine eza eder ve azap çeker.

  Okuma Sayısı: 770

 5. #25
  Şanslı
  Bazı esma-ül hüsnaların başında

  es
  el
  er
  geliyor biliyorsunuz. Okurken de başına genelde 'ya' koyarak okuyoruz. Sizce herhangi bir esma-ül hüsnayı zikir olarak çekerken, başına yazıldığı el,es koyarak mı çekmeliyiz yoksa başına ya koyarak mı çekmeliyiz.

 6. #26
  Sebebi hakkında bilgi sahibi değilim ama okunurken başına ya getirilmesi tavsiye ediliyor. Ben doğrudan tavsiye edilen okuma şeklinde yazdım.

 7. #27
  Ya Nafi

  Manası:
  Devamlı suretle yarattıkları için hayırlı ve güzel şeyler yaratmaya devam eden.

  Okuyan kişi maddi ve manevi bolluk, bereket bulur. Hastalıkların iyileşmesinde, bolluk ve bereketin artmasında, yaşamda güzel şeylerin oluşmasında, maddi ve manevi zenginliğin artmasında etkisi yüksek olan çok güzel bir esmadır.

  Okuma Sayısı: 201

  Ya Nur

  Manası:
  Tüm yarattıklarını ve tüm evreni kendi Nur'undan yaratan allah, aydınlatmanın, yol gösterişin kaynağıdır. İdrak veren, ışıklandırıp aydınlatandır.

  Okuyan kişi etrafına ışıklar saçar, gözle görülmese bile varlığı hissedilir. Işığıyla herkesi etkisi altına alır. Hem kendisini hem çevresindekileri aydınlatır. Kişinin kalp gözü açılır, görünenin ardındakileri görmeye ve idrak etmeye başlar. Maddi ve manevi ışık içerisinde parlak bir yaşam sürer. Herkes tarafından sevilir ve sayılır. Başka kişilere de yol gösterici olur. Her işin doğrusunu ve hayırlısını görür, isabetli kararlar alır. "Nur'un ala Nur" şeklinde de okunabilir. Anlamı, "O Nur üstüne Nur'dur."

  Okuma Sayısı: 256

  Ya Rafi

  Manası:
  Yükselten, zirveye ulaştıran, şanı şöhreti arttıran, yüksek mertebeler ulaştıran, karanlıklardan aydınlığa çıkaran.

  Okuyan kişi, sevgi ve saygı görür, mertebesi yükselir, kariyerinde ve yaşamında yükselir ve statüsü artar. Şan ve şeref sahibi olur. İşleri büyür. Herşeyi yükselten ve büyüten "Ya Rafi" esmasını okuyan kişinin karşısında hiçbir engel duramaz, hiçbirşey ya da kimse yükselmesine engel olamaz. İçinde bulunduğu durum ne kadar zor olursa olsun, o kişi okumaya devam ettikçe yükselmeye ve huzur bulmaya başlar. İş ve kariyerinde yükselmek isteyenlerin okumasında çok büyük fayda vardır. Sevilir, sayalır ve itibar görür. Pazar günü güneş doğarken başlamak daha tesirlidir.

  Okuma Sayısı: 351

  Ya Rahim

  Manası: Merhameti sınırsız olan, çok şefkatli olan, yaratıcı olan ve ödüllendiren.

  okuyan kişi, maddi ve manevi bolluğa kavuşur, daima korunur, desteklenir. Herhangi bir hastalığa sahipse şifa bulur ya da şifayı bulacağı kişilerle ya da durumlarla karşılaşır. İç huzuruyla, güven içerisinde bir ömür sürer.

  Okuma Sayısı: 258

  Hergün 618 kez "ErrahmanirRahiym" şeklinde okununca yaşam boyu güven, huzur, maddi ve manevi bolluk, bereket içerisinde yaşar.

  Ya Rahman

  Manası:
  Yarattığı canlıları seven, onlara rahmet ve merhamet başeden, ihsanda bulunan. Tüm yarattıklarına ayırt etmeden iyilikler sunan.

  Okuyan kişi işlerin yoluna girmesini, ümit etmediği yerlerden kendisine yardım ve destek gelmesini, herkes tarafından sevilip sayılmasını sağlar. Peygambelere ve Nebilere vahiyler Rahman katından gelir.

  Okuma Sayısı: 298

  7 gece boyunca 2980 kez "Ya Rahman" okuyup 20860 adede ulaşan kişi herkes tarafından sevilir. Her işinde başarıya ulaşır. İstekleri gerçekleşir. Duaları, niyetleri kabul olur.

  Ya Rakib

  Manası:
  Bakıp gözeten, kendisinden hiçbirşey gizlenemeyen.

  Okunması halinde hafıza güçlenir, zihni açar. Kavuşmak istenilen kişiler için okunur. Belirli bir kişi tarafından sevilmes isteyen kişinin de okumasında fayda vardır.

  Okuma Sayısı: 312

  7 gün boyunca 312 defa okunup suya üflenerek içilirse kişinin hafızası kuvvetlenir. 5000 kez okunduğunda ise pek çok gizli ilim kendisine bildirilir.

  Ya Reşid

  Manası:
  Doğru ve sağlam yolu gösteren, doğru yola ileten, belirli bir düzen içerisinde sonuca ulaştıran.

  Doğru yola kılavuzlanmak, olumsuz davranışlardan ve bağımlılıklardan kurtulmak için okunur. Her türlü olumsuz duygu ve davranışın düzelmesine, ruhsal rahatsızlıklara da iyi gelir.

  Okuma Sayısı: 514

  Ya Rauf

  Manası:
  Çok şefkat ve merhamet gösteren, esirgemesi sınırsız.

  Okuyan kişinin kalbi şefkat ve merhamet dolar, herkes tarafından çok sevilir ve herkes tarafından da şefkat ve merhamet görür. Yaşam boyu güven içerisinde yaşar. Kişiler arasındaki sevgi ve muhabbeti artırır.

  Okuma Sayısı: 287

  Ya Rezzak

  Manası:
  Yarattıklarının maddi ve manevi tüm rızkını ve yaşam enerjisini veren, ruhsal ve bedensel olarak besleyen.

  Rızık, yaşam enerjisi demektir, içerisinde arzu edilen para, iş, sağlık, sevgi huzur gibi kavramların hepsini içerir. Sanıldığı gibi sadece para ve yiyecek yemek değildir. Rızkın açılması yaşamda tüm güzelliklerin sunulması anlamına gelir. Okuyan ömür boyu maddi ve manevi bolluk ve bereket içerisinde yaşar.

  Okuma Sayısı: 308

  Sabah güneş doğarken "Ya Rezzak" esmasını okuyan kişilere maddi, manevi hiç ümit edilmeyen yerlerden bile bol bol rızık verilir Allah'ın izniyle. Yaşamı maddi ve manevi bolluk ve bereket içerisinde geçer. Bütün işlerden hayırlı kazançlar elde eder.

  " Ya Fettah, Ya Rezzak" şeklinde 797 kez okunduğunda muhteşem rızık kapıları açılır.

  Ya Sabur

  Manası:
  Sabrı ve dayanma gücü sonsuz ve sınırsız olan.

  Okuyan kişinin başladığı işi kolaylıkla bitirmesini sağlar. Kişilerin öfkelerini sakinliğe çevirir. Sağduyulu kararlar verilmesini sağlar. Okuyan kişiyi maddi ve manevi zafere taşır. Sabır, zafer ve başarının anahtarıdır.

  Okuma Sayısı: 298

  Ya Samed

  Manası:
  arzu ve isteklerin gerçekleşmesi, tüm sıkıntıların giderilmesi için başvurulacak, herşeyin herkesin kendisine muhtaç olduğu yegane varlık.

  Okuyan kişi maddi ve manevi refaha ve huzura erer, tüm olumlu niyetleri gerçekleşir. Maddi ve manevi tüm arzuların kabulü ve tüm sıkıntıların giderilmesi için okunur.

  Okuma sayısı: 134  Okuma Sayısı:

 8. #28
  Ya Selam

  Manası:
  Güven ve huzur içerisinde yaşatan, olumsuz durumlardan selamete çıkaran, koruyan ve destekleyen.

  Okuyan kişi güven içerisinde yaşar. Sevgi ve saygı görür. Arzu ettiği faydalı her konuda başarılı olur. Hayırlı bir evlilik yapmak ve çocuk sahibi olmak için de okunur. Kişi, ruhen, bedenen ve zihnen sağlıklı olur. Sürekli okunursa maddi ve manevi bolluk içerisinde yaşanır.

  Okuma Sayısı: 131

  Hergün 655 kez "Ya Selam" esmasını okuyan kişi her türlü olumsuz duruma karşı korunma kalkanı içersinde yaşar. Kötülük yapmaya kalkana yaptığı eylem bumerang gibi döner. Kendi kazdığı kuyuya düşer. Ya da 17161 kez "Ya Selam" esmasını okuyan kişi hayırlı her arzusuna kavuşur. Bundan sonra hergün 131 kez ya da 655 kez okumaya devam etmelidir.

  Ya Semi

  Manası:
  İster gizli ister açık söylensin, her şeyi duyan, işiten ve herşeyden haberdar olan.

  Okuyan kişi bilinen ve bilinmeyen herşeyden haberdar olur. Duaların kabulu için, kulak rahatsızlıklarının tedavisi için okunur. Devam eden kimse birçok şeyi vaktinden ve herkesten önce işitir. Bilinmeyenlerden haberdar olur.

  Okuma Sayısı: 180

  Ya Şehid

  Manası:
  Herşeyi gözetleyip gören, her anın, her saniyenin ve her nefesin şahidi.

  Okunması şanın ve şerefin artmasını ve herşeyden haberdar olunmasını sağlar. Cuma sabahı güneş doğarken 319 kez okunur, sonra devam edilirse kişinin şanı ve şerefi, saygınlığı artar, karşısındaki kişiler isteklerini kabul eder. Yüksek mertebeye ulaşır.

  Okuma Sayısı: 319

 9. #29
  emegine saglık var ol kardeş
  çok güzel paylaşım

 10. #30
  Okudukça okuyası geliyor insanın. O kadar da basit ki. Aklınıza gelen esmayı yürürken, otobüste her türlü boş zamanda çekmek mümkün. Ve muhteşem etkileri var. Sürekli okuyun derim. Allah'ı güzel isimleriyle anmaktan daha güzel ne olabilir ki

8 Sayfadan 3. İlkİlk 12345 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Dileğiniz için..Esmaül Hüsna'dan
  Konuyu Açan: denizz23, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 80
  Son Mesaj : 02-Nis-2014, 23:43
 2. Esmaül Hüsna Ya Sehid
  Konuyu Açan: *cennet*, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 22-Tem-2011, 01:42
 3. Esmaül Hüsna
  Konuyu Açan: özel_01, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 23
  Son Mesaj : 29-Ara-2010, 03:34
 4. Esmaül Hüsna
  Konuyu Açan: tutsulu, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 05-Mar-2009, 01:31

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com