8 Sayfadan 1. 123 ... SonSon
Toplam 75 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Esmaül Hüsna'nın Muhteşem Etkileri...

  Allah C.C. "Allah" ismi şerifi bütün esmaların özü ve temelidir. Diğer Esmalar Allah'ın, Allah ismini anlatan sıfatlarıdır. Tüm esmaların özelliklerini içermektedir. Sonsuz faydası vardır. Okumayı vird edinenlere alemlerin kapıları açılır. Maneviyatı güçlenir. Yüksek makamlara ulaşır, nurlanır. Günlük okuma sayısı 66'dır. Hergün "Ya Allah, Ya Hu diye 1000 defa zikirde bulunan kişiye, Allah maddi-manevi muhteşem güzellikler sunar. Zikir eden kişi mucizevi olaylar yaşar Allah'ın izniyle.
  Ya Adl Manası: Sınırsız adaletli, hak ile hükmeden. Bu esmayı zikreden kişi, haklı davalarını kazanır ve okuyan kişiye haksızlık yapılmaz. Özellikle hak ve hukuk davalarıyla ilgilenen kişilerin örneğin hakimlerin okumasında son derece faydalıdır. okuyanın karşısında yalancı şahit bile olsa gerçeği söylemek durumunda kalır. Hakkını vermeyen kişiden hakkını almak isteyen, borcunu ödemeyenden borcunu almak isteyen bu Esmayı okumalıdır.
  Okuma sayısı
  , 104. Büyük bir hak davasında kazanmak isteyen ya da borcunu bir türlü alamayan kişi 10816 kere gece yarısında okursa hakkını alır.
  Ya Afüvv
  Manası: Pek çok suçları şefkatiyle affeden, doğru yola sevk eden, temizleyip, arındıran anlamındadır. Bu Esmayı okuyan kişi arınır, temizlenir, rızkı bollaşır, ümit etmediği yerlerden kendisine hayırlı kapılar açılır, kalbi huzurla dolar. Hapse girmez ya da hapisten k
  urtulur. Düşmanları bile kendisine yardımcı olur. Güvende ve rahat içerisinde yaşar. Okuma sayısı, 156. Ya Ahir Manası: Sonsuz olan, zamanın ve mekanın yok oluşunda da sonsuz olan. Bu Esmayı zikreden kişi, sonsuzluk, bolluk ve bereket bilincine geçer. Okuyan kişinin ömrü uzar, maddi-manevi varlığı daim olur. Kendisine hiç kimse kötülük yapamaz. Yapmaya kalkanlar eza görür.
  Okuma Sayısı, 801. Hergün 801 kere okumayı vird edinen kişi daima güvende olur, korunur, desteklenir ve uzun ömürlü olur. "Ya Evvel Ya Ahir" şeklinde günde 838 defa suya üflenerek dili tutulan ya da kekeme olan kişilere okutulursa, büyük ihtimal rahatsızlıklar son bulur. Ayrıca kendisen zarar vermek isteyenlere karşı galip gelir Allah'ın izniyle.
  Ya Alim Manası:
  Sınırsız ilme ve bilgiye sahip olan, herşeyi en gerçek şekliyle bilen. Bu esmayı okuyan kişiye maddi- manevi tüm ilim kapıları açılır, her türlü ilim ve bilgi akar. Hafızası güçlenir, odaklanmayı sağlar. Kişinin idraki artar, okuduğunu anlar, gizli olanı algılar. Kişinin ilim ve bilgi hazinesi artar. Çevresi tarafından daima saygı görür ve yüceltilir. Sınavlara hazırlanan kişilerin hafızalarını güçlendirmeleri için çok faydalıdır. Okuma Sayısı, 150. Ya Aliyy Manası: Büyüklüğü, yüceliği, ilmi sonsuz olan. Okuyan kişi, maddi ve manevi bolluğa ve berekete, zenginliğe, şana, şöhrete ulaşır. Kendisine ilim kapılarıaçılır. İnsanlar isteklerini sevgi ile yerine getirir. Kişinin istekleri kabul olur. Etrafına ışıklar saçar, çevresini aydınlatır, daima yüksek enerji alanlarında var olur. Herkes tarafından çok sevilir, sayılır. Mevkisi daima yükseltilir, el üzerinde tutulur, baş tacı yapılır.
  Okuma Sayısı,110.
  "Hüvel Aliyyül Aziym" şeklinde okunursa iki esma birlikte zikredilmiş olur.
  Ya Azim Manası: Büyüklüğü ölçüsüz, sınırsız olun, emsali olmayan ve muhteşem yüceliğe sahip olan. Bu esmayı zikreden kişi muhteşem yükselişler yaşar. Maddi-manevi yükselmek, saygı ve sevgi görmek için okunur. Okuyanın sözü her yerde geçer, şanı, şerefi yükselir. Herkes tarafından sevilir ve çok değer görür. Korunur ve desteklenir. Daima kendini güven içerisinde hisseder. Tüm istekler gerçekleşir Allah'ın izniyle.
  Okuma Sayısı,
  1020.
  Ya Aziz Manası: Değerli, şerefli, güçlü, mağlup edilmesi asla mümkün olmayan, mutlak galip olan çok yüce. Bu esmayı okuyan kişi, büyük işlerin çözümlenmesini sağlar, zafer kazanır. Nüfuzlu kişileri etkisi altına alır. Her türlü haklı davasını kazanır, bu konuda kimse önüne geçemez. Kişinin şanı ve şöhreti çok yükselir, herkes tarafından sayılır ve sözü her yerde geçer. Kendisine kötülük yapmak isteyenler kazdıkları kuyuya düşerler. Huzuru ve mutluluğu daima artar Allah'ın izniyle.
  Okuma Sayısı, 94. Kırk gün boyunca 8836 kere "Ya Aziz" esmasını okuyan kimseye çok büyük maddi ve manevi kuvvet verilir, her zaman her yerde üstün olur. Çok büyük rızk kapıları açılır. Kırk günden sonra da 94 kere okumaya devam edilmelidir. Nilda Ferhan Efeçınar'ın Esmaların Gizli Hazinesi isimli kitabından alıntıdır. 2. #2
  Arkassalar bı konu başlığında okumuştum affedin yanlış başlığa yazıyorsam
  Kemtamin arkadasımız sınav kağıdının arkasına Arapça olarak ya beduh yazın demiş yazınca ne etkisi oluyor ? Eskiden mektupların üzerine yazılırmış güvenle ulaşsın diye ama sınav kağıdına niye yazılır bileniniz var mı?

 3. #3
  Alıntı lmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkassalar bı konu başlığında okumuştum affedin yanlış başlığa yazıyorsam
  Kemtamin arkadasımız sınav kağıdının arkasına Arapça olarak ya beduh yazın demiş yazınca ne etkisi oluyor ? Eskiden mektupların üzerine yazılırmış güvenle ulaşsın diye ama sınav kağıdına niye yazılır bileniniz var mı?
  Beduh bir esma değildir.
  Çok eskilerde bir mektup hemen ulaşsın diye yazılırmış.

  İstenen şey hemen ulaşsın diye.

 4. #4
  Alıntı lmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkassalar bı konu başlığında okumuştum affedin yanlış başlığa yazıyorsam
  Kemtamin arkadasımız sınav kağıdının arkasına Arapça olarak ya beduh yazın demiş yazınca ne etkisi oluyor ? Eskiden mektupların üzerine yazılırmış güvenle ulaşsın diye ama sınav kağıdına niye yazılır bileniniz var mı?
  Sınav kağıdı arada kaybolmasın ya da birisininkiyle karışıp karambole gitmesin diyedir.Çünkü böyle durumlarda oluyor ve olduğu zaman sınav kağıdını bulmak için uğraşmaz kimse.Baştan sınav yapar...

 5. #5

 6. #6
  Ya Bais

  Manası:
  Ölüleri diriltip kabirlerinden çıkaran, herşeye güü yeten ve olmayacakmış gibi gözükeni bile oldurtan, herşeye kadir. Okunması halinde olmayacakmış gibi görünen bir iş bile hayata geçirilebilir. Güç ve cesaret sahibi olunur. Başarıya ve zafere ulaşmak için, hayırlı bir evlilik yapmak için, ticarethane açıp bol kazanç sağlamak için, hastalıkların deva bulması için, satılamayan bir malın satılması için okunur. Borçlulardan borcun geri alınması içinde okunur. Her türlü zorlu görünen iş için okunduğunda mucizevi sonuçlarla karşılaşılır Allah'ın izniyle. Cumartesi günü güneş doğarken 4584 defa "Ya Bais" esması okunduğu takdirde borçludan borç, hakkını yiyenden hak geri alınır. Hayırlı bir ticarethane açmak, hayırlı bir evlilik yapmak, hayırlı bir evlat sahibi olmak için cuma günü sela vaktinde 1062 kere "Ya Bais Ya Fettah" esmaları okunmalıdır. Satılması istenilen mal satılır, ticarethaneye müşteri karınca gibi akar ve bolluk bereket sağlanır.

  Okuma Sayısı: 573


 7. #7
  Ya Bari

  Manası:
  Evrende var olan herşeyi en uygun şekilde ve düzende yaratan.

  Okuyan kişi uğradığı haksızlıklardan kurtulur, hakkını alır ve zafer kazanır. Şifa enerjilerini açar ve özellikle baş ağrısına iyi gelir. Doktorlar ve yazarlar okursa muhteşem sonuçlar alır. Sanatçılık ve yaratıcılık enerjisi yükselir ve güzel eserler ortaya koyar. Düzeni bozulmuş aile ve iş gibi durumlar düzene girer. Öğrenciler sınavları kazanır iftaharla geçer.

  Okuma Sayısı: 214

  Haksız yere hapse giren veya büyük bir haksızlığa uğrayan kişi veya onun yakınları 45796 kere "Ya Bari" esmasını bir, üç, beş ya da yedi kez okurlarsa kişi beraat eder veya haksızlıktan kurtulur. Hüküm verilmiş bile bozulur Allah'ın izniyle. Öğrenciler büyük sınavlarında başarı kazanırlar.

  --- Sonraki mesaj ---

  Ya Basir

  Manası:
  Görme gücünün kaynağı. En iyi şekilde gizli saklı herşeyi gören.

  Okuyan kişinin sezgileri güçlenir, kalp gözü açılır, şansı artar, isabetli kararlar verir. Aciz kalınan durumlardan kurtulmak, görünenin ardındaki hakikati görmek, doğru yola yönelmek için okunur.

  Okuma Sayısı: 302

 8. #8
  emeğine sağlık harika olmuş notlarıma aldım

 9. #9

 10. #10
  Allah hepimizden razı olsun. Yüce Rabbim bütün dualarımızı hayırlısı ile kabul etsin

  --- Sonraki mesaj ---

  Ya Baki

  Manası:
  Varlığının hiç sonu olmayan, ebedi olarak var olacak.

  Sağlıklı ve uzun ömür sürme ve kalıcı eserler bırakma, her türlü kazadan ve beladan korunmak için okunur. Sanatçılar ölümsüz eserler bırakır. İstekler gerçekleşir.

  Okuma Sayısı: 113
  Hergün 565 kez okunması yukarıda yazılanları güçlendirir.

  Ya Basıt

  Manası:
  Açan, genişleten, ferahlık, iç huzuru, bolluk ve bereket veren, yayan ve çoğaltan.

  Bol rızık, iç huzuru ve ferahlık, göğsün genişlemesi, iç sıkıntısının giderilmesi, ferah bir evlilik ve iş yaşamı, işlerin çoğalıp genişlemesi için okunur. Okuyan kişinin malı mülkü çoğalır. Destekçiler ve yardımcılar atanır ve tüm işleri rahatlıkla çözülür. Ruhsal hastalıklara çok iyi gelir. Bağımlılıkların tedavisinde faydalıdır.

  Günlük Okuma Sayısı: 72

  Ruh hastalıklarının tedavisi için, Cuma günü sala vaktinde 5184 adet okunması daha etkili olur inşallah.

  Ya Batın

  Manası: Gizli, saklı, gözle görülemeyen, her şeyde ve her varlıkta kendisinden bir güç bulunan.

  Bu esmayı okuyan kişi gizli ilimlere sahip olur, idraki ve ilhamı gelişir, gözle görünenin ardındakileri fark edebilir, gizli olandan haberdar olur, enerjisi yükselir, nuru artar.

  Okuma Sayısı: 3844 (Günde en az 62 defa zikretmekte fayda vardır.)

  Ya Bedi

  Manası:
  Bütün varlıkları eşi ve örneği olmadan muhteşem bir biçimde yaratan, örneksiz, hayret verici alemler yaratan ve yarattıklarını ahenk ve güzellikle donatan.

  Okunması ortaya muhteşem eserler koyacak yaratıcılık enerjisinin ortaya çıkmasını sağlar. Her ne meslekte olursa olsun herkes yaptığı işte harikalar yaratır ve en yüksek mertebelere ulaşır. Kişi bilmediği ilimlere vakıf olur. Hafızası, idraki ve ilhamı genişler. Muhteşem eserler ve işler ortaya çıkarır.

  Günlük Okuma Sayısı: 7963

  7963 kez okunamıyorsa hergün 430 kez okumaya devam edilmelidir. Görevinden uzaklaştırılan bir kişi 7 gece 8000 defa okursa tekrar işinin başına döner Allah'ın izniyle.

  Ya Berr

  Manası: İyilik ve lütfu sonsuz olan, eşsiz ve cömert, bağışlaması ve şefkati çok olan.

  Okuyan kişi daima doğruya kılavuzlanır, olumsuz davranış ve düşüncelerinden uzaklaşır, kendisini her zaman her yerde güvende hisseder. Tüm bağımlılıklarda, kötü huy ve alışkanlıklardan kurtulmak için, sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürmek için, afetlerden ve kazalardan korunmak için okunur.

  Okuma Sayısı: 202
  Hergün 786 kez okunursa yukarıda yazılanlar daha hızlı ve güçlü bir biçimde gelişir inşallah.

8 Sayfadan 1. 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Dileğiniz için..Esmaül Hüsna'dan
  Konuyu Açan: denizz23, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 80
  Son Mesaj : 02-Nis-2014, 23:43
 2. Esmaül Hüsna Ya Sehid
  Konuyu Açan: *cennet*, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 22-Tem-2011, 01:42
 3. Esmaül Hüsna
  Konuyu Açan: özel_01, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 23
  Son Mesaj : 29-Ara-2010, 03:34
 4. Esmaül Hüsna
  Konuyu Açan: tutsulu, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 05-Mar-2009, 01:31

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com