Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1

  Esrar Nedir ve Etkileri Nelerdir?..

  Esrar bir çok farklı isimle bilinir. Bunlar: siyah, patlama, rüzgâr, budala, çalı, haşhaş, marihuana, çimen, haşhiş, sativa, kendir, mary jane, kuzey ışıkları, puf, duman, sıfır, ot, kokarca ya da yabani ot. Esrar, kenevir bitkisinden üretilen doğal bir uyuşturucudur.

  Kenevir, dünyanın hemen her yerinde yetişen ve İngiltere'de kolayca yetiştirilen yabani bir bitkidir. Üç biçimde olur: çamsakızı olarak bilinen katı ve koyu renk öbek halinde, yaprak, sap, kök gibi ot biçiminde ya da yapışkan bir yağ halinde olabilir. Tütün ile birlikte sarılarak içilebilir ya da tek başına kağıda sarılarak içilebilir. Ayrıca kek ya da pastanın bir parçası olarak yenilebilir. Genellikle yumuşak bir tadı olmasına karşın, farklı sertlikte kenevir türleri vardır. Kokarca gibi türleri çok güçlüdür ve kullananlar hayal görürcesine tepki verirler.

  Esrarın ilk kez Milattan Sonra ilk yüzyılda Çin'liler tarafından bitkisel bir ilaç olarak kullanıldığı kayıtlar arasındadır ve bugün esrarın kanserin ilerleyen seviyelerinde AIDS ve diğer ciddi hastalıklarda acıyı hafiflettiği kusmayı kolaylaştırdığı iddia edilir.

  Esrar çekme, kullanıcıyı rahatlatır bu yüzden birçok kullanıcı karar verme mekanizmalarını ve yeteneklerini olumsuz yönde etkilemeyen günlük rutinin doğal bir parçası olarak görürler. Fakat esrar aslında dikkate değer ancak hafif fiziksel etkilere neden olur. Örneğin; tansiyonun ve kalp atışlarının yükselmesi, kanlanmış gözler, kuru bir ağız, ve artan bir iştah.

  Esrar, aynı zamanda hisleri yoğunlaştırır özellikle de renk, tat ve koku söz konusu olduğunda. Beklentiler ya da atmosfer gibi dış etkilere bağlı olarak, esrar kullanmak, sosyalliği geliştirir, konuşkanlığı ve neşeyi arttırır. Esrarın daha kuvvetli çeşitlerini aldıktan sonra ya da uzun süreli kullanımdan sonra kullanıcı kendini yorgun ve enerjisiz hissedebilir. Çay olarak içildiğinde ya da kek içinde yenildiğinde esrarın etkileri çok daha az tahmin edilebilir ve genellikle çok daha güçlü olabilir.

  Vücuda Ne Yapar?

  Nikotin bağımlılığının yanı sıra esrarı yoğun bir biçimde solumak akciğerleri etkileyebilir ve kansere ya da sigara ile ilgili diğer hastalıklara yol açabilir. Esrar, kısa süreli belleği konsantrasyon ve koordinasyon yetisini etkiler ki bu kaza oluşma riskini arttırabilir. Sonuç olarak, eğer esrar aldıysanız, araba ya da bisiklet kullanmak, bir makine tamir etmek oldukça tehlikelidir. Uyuşturucu kullanma durumunuza bağlı olarak, esrar kullanımı sizi paranoyak ya da endişeli hissettirebilir ve alkol ile birlikte alındığında mide bulantısı ya da baş dönmesi hissine kapılabilirsiniz.
 2. #2
  abla kötü örnek olmuşsun olmadı şimdi esrar tanıtılırmı bu kadar

Benzer Konular

 1. Bir kişiye birden fazla havas uygulaması aynı anda yapılabilir mi ? Etkileri nelerdir
  Konuyu Açan: songuku, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 23
  Son Mesaj : 16-Mar-2012, 09:56
 2. Antibiyotik Zararları Yan Etkileri Nelerdir?..
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Sağlık.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-Nis-2011, 01:39
 3. Botoksun Yan Etkileri Nelerdir?..
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Estetik Cerrahi.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 22-Mar-2011, 11:44
 4. Şok Nedir?Şok Çeşitleri Nelerdir?..
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Sağlık.
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 23-Şub-2011, 02:28
 5. Sosyopat Nedir?-Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir?...
  Konuyu Açan: Settled_stranger, Forum: Sağlık Haberleri.
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 18-Şub-2011, 18:50
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com