90 Sayfadan 1. 123 ... SonSon
Toplam 895 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  lula

  Evlilik Duası 313 Ayet-El Kürsi

  Biismiallahir Rahmanir Rahim
  313 Ayet-el- Kürsi’nin evlilik için okunur bu tertibte okunma yöntemi diğer okumalara göre farklıdır.
  Sadece ve sadece belirtilmiş olan süreçte okunur. En fazla 3 ay arka arkaya okuna bilir. Genelde ilk ay okunma arkasında evlenecek bir kişi mutlaka karşınıza çıkacaktır. Buna içtenlikle inanarak okumanız gerekli Allah’a tam bir inanç ve güvenle okudunuz taktirde ve belirtilmiş şekilde uygulandığında Allah’ın İzniyle karşınıza birisi çıkacaktır.
  Okunması Arabi yani Hicri takvime göre ayarlanarak okunur. Buda her Arabi ayına göre ilk haftasının ilk pazartesi, Perşembe ve Cuma günü arka arkaya üç gün okunur. Arabi aya göre bu üç günden hangisi ilk geliyorsa o gün ilk okuma günü olarak başlanır. Önümüzdeki ay Rebüyelevvel dir rabüyelevvel’de başlaya bilirsin. Bu ayda takvime baktığımda 2/rabüyelevvel /1431 pazartesi o haftanın ilk günü bizim tarihimize görede 15.şubat.2010 oluyor.

  Bu tarih örnek olarak verilmiştir. Ondan sonraki gelicek aylarda internetten bakarak hangi tarihlere ilk başlama gününü ayarlaya bilirsiniz. Verilmiş tarihe göre tertibi;
  Okunmaz zamanı bellidir ya sabah namazından sonra öğlen 11’e kadar 313 Ayet al Kürsü bitecek. Yada öğlen namazı ile İkindi ezanı okunmadan yarım sat öncesine kadar bitmesi şarttır. Bu üçgün dşında ( pazartesi, Perşembe ve Cuma harici nede farklı zaman dilimlerinde okunur söylenmiş niyet için)
  İlk gün okuma uslubu 15. 02. 2010 ( 2. Rabuyeleevel, 1431)
  2 rekat hacet namazı kılınır. Ve duası okunur arkasından “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dedikten sonra
  5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar eyleé denir duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin.

  İkinci gün okuma uslubu 18. 02. 2010 ( 5. Rabuyelevvel, 1431)
  5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. ( ikinci günede Hz. Fatma ve HZ Zeynep ruhlarında hediye edilir. ) Ve Hz. Fatma (RA) ruhuna ve Hz. Zeynep (RA) ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. Ya Rabbim, onların hürmetine duamı kabul et denir “ duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin. “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dua edin.
  Üçüncü gün okuma uslubu 19.02. 2010 ( 6, Rabuyelevvel, 1431)
  5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. ( ikinci günede Hz. Fatma ve HZ Zeynep ruhlarında hediye edilir. ) Ve Hz. Fatma (RA) ruhuna ve Hz. Zeynep (RA) ruhuna hediye ettim ve Hz. Abdul Kadir Geylani ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. Ya Rabbim, onların hürmetine duamı kabul et denir “ duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin. “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dua edin.
  Okunma yöntemi budur. Allah Kabul etsin.

  not: arkadaşlar yukarıda verdiğim tarih sadece geçen ayı size kolaylık olsun diye verilmiştir. arabi ayın hicri takvime göre o ayın ilk haftasının, ilk pazartesi, perşembe ve cuma günü. 3 gün okuncaktır. sadece ilk hafta okunur. aya görede ilk gün perşembemi cuma mı yoksa pazartesimi değişe bilir. rebuyelevvel için ilk gün pazartesi denk gelmiş. 02.02.1431 tarihi olarak bu hicri tarihtir.bir sonraki ay rabuyalahir dir onda ilk okucagınız gün hangisi tam emin degilim. bende netten bakıp öğreniyorum. diyanetin takvimlerinde hicri takvim genelde verilir. oradanda baka bilirsiniz nettende islami takvim diye baktıgınızda prayer al diye bir site çıkacaktır buda islam konfederasyonu tarafından belirlenen hicri tarihi yani arabi aylarını verir. 2. #2
  aslimnur
  şimdi 3 gün arka arkaya mı okucaz arkadaşım verdiğin tarihler mi yani

 3. #3
  lula
  Alıntı aslimnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  şimdi 3 gün arka arkaya mı okucaz arkadaşım verdiğin tarihler mi yani
  bu tarih gelcek ay için. 3 gün okunuyor söylediğim günlerde pazartesi, perşembe ve cuma. ilk gün illaki pazartesi degil. tarihe göre değişir. geçen yılda zul hicca ayında ilk gün perşembe ikinci gün cuma ve üçüncü günde pazatesi olmuştu. Şidiki ay arabi ayının ikini ayı safer ayıdır.
  sadece 3 ay arka arkaya okunur. normal usşubunca okuduğunuzda ALlah'ın İzniyle ilk ayda birisi mutlaka çıkacaktır evlemek için. genelde ikinci aya gerek kalmıyor. ben kendim şahsen denedim ama işte demek zamanı gelmemiş. 2 ay üst üste denedim ama 3. günü okuyamadım. ayrıca kişi sadece kendisi okur bir başka kişi onun yerine okuyamıyor.

 4. #4
  lula bugün pazartesi ve sefer ayının ilk pazartesi bu gece başlasak olmazmı?
  yada sefer ayının ilk perşembesi öünümüzdeki perşembe günü oluyor ozaman başlayabiliriz
  benim anlamadıgım nokta hicri ayların ilk perşembesi başlarsak perşembe cuma cumartesi okuyup duamızı edip bekleycekmiyiz? olmazssa gelecek hicri ayda aynı şekilde üç gündahamı okuyacaz kafam karıştı kusura bakma
  --------------------
  lula bugün sefer ayının ilk pazartesi günü şimdi başlasak olurmu ?

 5. #5

 6. #6
  paylaşımın için saol bende inşallah okuyacağım

 7. #7
  lula
  Alıntı edibenur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  lula bugün pazartesi ve sefer ayının ilk pazartesi bu gece başlasak olmazmı?
  yada sefer ayının ilk perşembesi öünümüzdeki perşembe günü oluyor ozaman başlayabiliriz
  benim anlamadıgım nokta hicri ayların ilk perşembesi başlarsak perşembe cuma cumartesi okuyup duamızı edip bekleycekmiyiz? olmazssa gelecek hicri ayda aynı şekilde üç gündahamı okuyacaz kafam karıştı kusura bakma
  --------------------
  lula bugün sefer ayının ilk pazartesi günü şimdi başlasak olurmu ?
  okuma zamanları net söylediğim zamanlarda olur. onun haricinde okuyun ama etkisi aynı olmaycaktır. ben ezan okundu yetiştiremedim bıraktım. zaman net belirtilmiştir. onun dışındaki zamanlarda degil. ya sabah namazından sonra başlanır öğlen 11' e kadar vakti vardır. yada öğle namazının hemen arkasından başlayıp ikindi ezanı okunmadan bitirilmelidir.
  zamanı gelmeyen zaten bir şey oluyor kalıyor. ilk ayda mutlaka ve mutlaka evlenicek kişi ile tanışıyorsunuz.
  okuyanlar tanıdıklarımdı. hatta ben yanlış almışım geçen yıl okudum bir gün okudum öyle almıştım işte nasip. söylediğim de nasıl olur imkansız birşey kimsenin karşına çıkmaması dedi dua yı veren kişi sonra nasıl okudun sen duayı dedi. bir gün okudum sadece dedim. hayır 3 gün ayrı ayrı 313 okuyacaksın demişti.
  zul kaide ve zul hicca aylarında denedim arkadaşlar ama 3 günü bir türlü nasip olmadı. dedim zorlamın anlamı yok daha zamanı gelmemiş anlaşıldı.

 8. #8
  neşesu
  emeğine sağlık çok güzel dua.

 9. #9
  lula
  Alıntı kekremsi_kedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  güzel duaymış..Allah razı olsun..
  Allah Cümlemizden razı olsun hayırlı afiyetli huzurlu eş nasip etsin.

 10. #10

90 Sayfadan 1. 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. 313 Ayet’el Kürsi
  Konuyu Açan: Mira, Forum: Dilek Duaları.
  Cevap: 26345
  Son Mesaj : Bugün, 15:30
 2. Evlenmek İçin 313 Ayet-el Kürsi Okuyanlar Bunu Da Ekleyin
  Konuyu Açan: UGURBOCEGI, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 11-May-2013, 17:22
 3. Ayete'l Kürsi'nin Davet Duası
  Konuyu Açan: gerçekler, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 21-Şub-2011, 18:12
 4. Gunde İki Kez 313 Ayet'el Kürsi Okuyorum...
  Konuyu Açan: byrslf, Forum: Havas & Hüddam Soru ve Yardım.
  Cevap: 60
  Son Mesaj : 26-Eki-2010, 18:01

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com