Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arası gösteriliyor
 1. #1

  Gerçek Sevgi ve Gerçek Muhabbet İçin

  Sevgili Arkadaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum ve burada gördüğüm insanların çaresizliğine ve buna istinaden olan davranışlarını ve dualarını gördüm. Ben gizli olan bir ilimden, gizli olan bir duadan bahsetmeyeceğim sizlere. Çünkü ben gizliliğe inanmıyorum. Her şey açık net Kuran da vardır. Hatta insanların kalbinde de mevcuttur. Rahman ve Rahim olan ile biz kulları arasına gizli olan ne girebilir ki ? Havas, Ledün, ...vb emevilerin ve bazı kavimlerden bugüne gelen kulaktan dolma olan, İslamda yeri olmayan anlayışın size ne yararı olabilir ki ? Bunlar insan iradesini elinden almak için yapılan, masumane gibi gözüken ama aslında büyü olan uygulamalar değil midir ? Eğer yanlışlıkla ya da bilerek bunları uyguladıysanız önce tevbe edin. En kötü günahta bile tevbe edin, Rabbin merhametine sığının, kalbinizdeki inancı koruyun.

  Sizler muhtemelen sevdiğinizden ayrıldınız, tıpkı benim gibi. Bende sizler gibi baktım buraya. Aradım aradım okudum hatta bir iki dua diye denilen şeyleri. Sonra da olmadığını da gördüm. Ayetel Kürsi, Nas, Felak okursanız olmaz ki zaten, çünkü bunlar Allah tan istenerek rahmani modda bir çalışma gibi gösterilir. Ancak aslında olan şey üç harflilerin kullanılması ile yapılan büyüdür. Derler ki ; melekler kullanılıyor dua ile. Allah yönlendirebilir melekleri sadece ; ve o zaman dua Allah a edilir. Duaların olduğu yerde bellidir Kuran-ı Kerim.

  Kuran surelerden ve surelerin de ayetlerinden oluşur. Ama bunlara 3 kere oku, 5 kere oku, 7 kere oku gibi matematiksel değerler sunmak tamamen hurafe değil midir ? Gönülden şevkle birer kere okunan dua daha makbul değil midir ? Bazı insanlar bu sayılara çok fazla takmış durumda. Hatta sayı sayarken duayı bile düşünemiyor konsantre olamıyor. Bakın devamlı dua edersin ama kaç olduğunu saymazsın, belki de o duayı 100 kere söylemiş olursun. Ama onun sevabı ayrıdır. Fakat şöyle düşün ben bunu 11 kez okursam bu olur diye okursan sen kimi kandırıyorsun ? Rahman kanmaz ki böyle bir düşünceye...Özellikle de Allah isimleri sayı ile ve amaç için zikredilmemelidir. Kalbinden geçirirsin zaten o bir niyettir ama 1 kez söylersin ya da 500 kez bu sana kalmıştır.

  Uzun lafın kısası. Ben bu formülü deniyorum. Başarılı oldum mu ?, sevdiğim kız dönmedi fakat ruhum rahat. Döner mi, ben bilemem ? Allah bilir. Çünkü ben sınanıyorum. Nefsime müdafa olmakla, günah işleyip işlememekle sınanıyor ve özgür irademle hareket ediyorum.
  Gönlümden Geçerek Hazırladığım, Hiçbir Gizliliği Olmayan Bana Ait Olan Allah A Dua Etme Biçimim :

  1- Öncelikle Güzelce Namaz Abdesti Alıyoruz.
  2- İki Rekat Sadece Allah Rızası İçin Namaz Kılıyoruz. Namaza Başlamadan Önce Tevbe Ediyorum Estafirullah, Estafirullah,Estafirullah Diyerek( Namaza "Niyet Ettim Allah Rızası İçin Hacet Namazımı Kılmaya Diye Başlayarak" 1.Rekatta Kevser, 2. Rekatta İhlas Suresi Okuyorum. Son Oturuşta İse Seccadede "Etteyyatü, Allahümme Salli Ve Barik Dualarını Okuyorum.Sonra Selam Verip Namazımı Bitiriyorum.)

  3-Seccadede Oturur Pozisyonda ( S.A.V ) Diye İçimden Yettiği Kadar Sayılara Bağlı Kalmadan Salavat Getiriyorum. Şükrediyorum Şu An Yaşadığım İçin, Şükrediyorum Bu Nimetleri Gördüğüm İçin, Şükrediyorum Benden Daha Muhtaç İnsanlar Ne Haldeyken Ben Halime Şükrediyorum.

  4- Ellerimi Açıyorum. Başlıyorum Duama :

  "Ya Rabbim Her Şeyi Gören, Her Şeyi Duyan Ve Bilen Sensin. Senin Eşin Ve Benzerin Yoktur, Sen En Yüce Olansın. Rahman Ve Rahim Olan Allahım Sana Sığınırım, Senden İsterim Yalnızca Senden Dileyebilirim. Bilirim Ki Sen Bir Şeye Ol Dersen O Olur. Ya Rabbim Benim Şu ......... ( Bu Kısma Hacetinizi Söylersiniz) Konuda Bir Dileğim Var, Hayırlısıyla Olmasını Dilerim, Lütfen Dualarımı Kabul Eyle Ya Rabbim" Sonra Da Amin Der. Elimizi Yüzümüze Süreriz.

  5- Ardından Da Ellerimizi Tekrar Açar. İçimizden Hangi Dua Geliyorsa. Mesela Fatiha Suresi, Nas, Felak, Ayetel Kürsi, Kevser, İhlas. Sayı Gözetmeden Kalpten İnanarak, Gülümseyerek Belki De Ağlayarak, Rabbimize İnanarak Dua Ederiz Ve Tekrardan Ellerimizi Yüzümüze Sürerek Amin Deriz.

  6- Ardından Peygamber Efendimize İstediğimiz Salavatlardan Sayı Gözetmeden 1 De Olabilir 100 De Olabilir. Dilediğimiz Kadar Salavat Getiririz.

  7- Daha Sonra Da Yasin Suresini Alırız. İstersek Arapça Ama Ben Türkçe Okuyorum Daha Şevkle Anlayarak Okuduğum İçin. Okuduğumuz Bu Yasini Şerifi De Peygamber Efendimiz,Tüm Peygamberler Ve Tüm Ölmüşlerin Ruhlarına Göndeririz. Ve Ben Bir De Fatiha Okuyorum Sonra İçimden Gelerek. Ve Dileklerimin Kabulunu Temenni Ediyorum Ama Herşeyin Hayırlısıyla Olmasını, Hayırlıyı İse Sadece Yüce Rabbin Bildiğine İnanarak.


  not :bunlar dışında ek olarak ben dileklerim için çok sevdiğim bir dua olduğu için Yunus ( A.S ) 'ın duasını okuyorum ben bazen içimden. " La ilahe illa ente Subhaneke inni küntü minezzalimin (Enbiya suresi 81.Ayet )

  not 2 : gün içinde üzerimde nazar kalmışsa da Kalem suresi (51.Ayeti Okuyorum )

  evet size 7 adımlık bir formül verdim. uygulamak için zaman olarak gece geç saatlerde kılınan namazlar daha bir sevap olduğu için ister gece, ister gündüz yaparsınız. Önemli olan temiz ve güzel niyetlerdir. ben sonuç aldım mı ? henüz almadım ama alana kadar da bu yürekten gelen formülümü denemeye devam edeceğim. müslümanlıkta ümitsizlik ve pes etmek yoktur ama doğru yol kalpten iman ve Kuran dır. Adı sanı bilinmeyen Kuran da olmayan, resime, şekere, suya üflenen,boyuna takılan vb...hurafelerden kurtulun öncelikle...saygılarımla
  Konu pinkaso tarafından (17-Nis-2012 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Büyük harfler küçültüldü... 2. #2
  Îکє†
  gerçek sevgi ne demek ki, benim duyduğum sevgi gerçek değil mi yani

 3. #3
  Alıntı îکɇɬ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  gerçek sevgi ne demek ki, benim duyduğum sevgi gerçek değil mi yani
  gerçek sevgi Rahman ve Rahim olan Allah ın biz kullarını sevmesi gibi, bizim de herşeyden önce Rabbimizi sonra da kullarını sevmemiz gibidir.

 4. #4
  elin kızıyla bu şekilde görüşmen caiz mi onu düşün

 5. #5
  çookk güzel yaaaa inan ki okurken çok duygulandım gerçekten de adı sanı belli olmayan işlerle pek uğraşıyoruz biri bişi dedi mi hemen yapalım diyoruz.halbuki elimziin altında allahın bize gönderdiği mükemmel ötesi kuran mevcuttt..içimiz mi sıkıldı abdest alıp yasin ya da fetih okusak ki öyle yapıyorum artık ne sıkıntım kaldı ne de çok büyük bi derdim evet belki ufak tefek sorunlarımız vardır ki dertsiz kul yoktur bunu unutmayalım ki rabbim kullarını snamayı çok sever şükretmeyi,zikretmeyi öğrenelim sadece zor zamanlarda değil her daim allahı analım ki bi derdimiz olduğunda ellerimizi rahahtça raabimize açmak için bi yüzümüz olsun ...bi hacetiniz olduğunda üflemeli boyuna takılmalı yok bilmem neli bi takim işlerle uğraşmayalım sadece gönülden ve rabbimize inanarak gece teheccüd namazına kalkmadan yada kalakarken 2rekat allah rızası için hacet namazı kılalım ve secdedeyken (ki duların en çok kabul olduğu andır)dua edelim sonra ettahyatü okuyalım her gece yaparsak bakın neler görüceksiniz ben yaptım çookk istediğim bir şey vardı kabul oldu çok şükür)lütfen arkadaşlar istemesini bilelim ben de eskiden ne görseydim yapardım ama artık sadece kuran ayatlerini okurum hem allahı zikretmiş oluyorum hem de rabbim okuduklarımın hürmetine kabul ediyo tabi resuülümüz unutmamamk gerek duaya başlamadan önce ona salavat edin sonra dua daha sonra tekrar salavat sonrasında da zaten mücizeleri görüceksiniz..rabbim hepimizin yardımcısı olur inş.duada ısrarcı olun selametle...

 6. #6
  o caiz mi bu caiz mi diye fetva aramam, gerici değilim modern bir insanım caiz olan şey insanın vicdanından ışıldayan parlayan ışıktır. kafanı yastığa rahatça koyarak uyuyabiliyorsan amelin niyetine eş değer olmuştur zaten... caiz mi değil mi diye başkalarının düşüncelerini düşünmeden konuşanlara, benim laf söyleyipte düşünmelerini sağlamam mümkün müdür ? Allah her kula akıl fikir ihsan etmiş, o zaman bunu kullanacaksın işte...

  size ufak bir örnek vereyim ; hocaların çoğu faiz haram der. ama faizin anlamını bile bilmezler ya...ki banka faizi faiz bile değildir aslında... ekonomi okumuş herkes bunu da bilir. bankaya paranı koyarsın, paran o senenin alım gücü oranlarına göre değer kazanır 10 koymuşsan 1 alırsın ama alım gücün yine aynı kalır. sadece global ekonomi de paran değer kaybetmemiş olur. bunun adı faizdir ama işlevi paranın değer kaybetmemesidir....gerici zihniyet buna haram der, oysa haram denen şey başkasının kalbini kırarak tefecilik şeklinde faizcilikle borç verip karşı tarafı ezmektir... ama bazı bankalarda "kar payı" adı altında komedi şeklinde aynı faiz oranlarını verir. ayrıca şu da vardır vergi ödersin ödeyemedin mi faizi ile ödersin, peki o zaman neden devlet faizi ile vergiyi alır ?

  o hocalar size faiz haram der bankaya ilk parayı onlar koyarlar. ya da kredi çekip ilk evi onlar alırlar...o hocalardır ki imam nikahı, cenaze selası gibi şeyleri zarfta para görmeden yapmazlar. o zarfı alırlar ceplerine atarlar 1.500-2000 tl maaşla çalışıp günde sadece 5 vakit namaz kıldırıp, diğer vakitler çalışmazlar... sonrada derler ki faiz haramdır, o günah bu günahtır diye fetvacı olur hepsi...bazen doğru da derler ama çoğu zaman kesin net konuşurlar, düşünmeyenin anlaması zordur bunları....

 7. #7
  Alıntı pinkaso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  o caiz mi bu caiz mi diye fetva aramam, gerici değilim modern bir insanım caiz olan şey insanın vicdanından ışıldayan parlayan ışıktır. kafanı yastığa rahatça koyarak uyuyabiliyorsan amelin niyetine eş değer olmuştur zaten... caiz mi değil mi diye başkalarının düşüncelerini düşünmeden konuşanlara, benim laf söyleyipte düşünmelerini sağlamam mümkün müdür ? Allah her kula akıl fikir ihsan etmiş, o zaman bunu kullanacaksın işte...

  size ufak bir örnek vereyim ; hocaların çoğu faiz haram der. ama faizin anlamını bile bilmezler ya...ki banka faizi faiz bile değildir aslında... ekonomi okumuş herkes bunu da bilir. bankaya paranı koyarsın, paran o senenin alım gücü oranlarına göre değer kazanır 10 koymuşsan 1 alırsın ama alım gücün yine aynı kalır. sadece global ekonomi de paran değer kaybetmemiş olur. bunun adı faizdir ama işlevi paranın değer kaybetmemesidir....gerici zihniyet buna haram der, oysa haram denen şey başkasının kalbini kırarak tefecilik şeklinde faizcilikle borç verip karşı tarafı ezmektir... ama bazı bankalarda "kar payı" adı altında komedi şeklinde aynı faiz oranlarını verir. ayrıca şu da vardır vergi ödersin ödeyemedin mi faizi ile ödersin, peki o zaman neden devlet faizi ile vergiyi alır ?

  o hocalar size faiz haram der bankaya ilk parayı onlar koyarlar. ya da kredi çekip ilk evi onlar alırlar...o hocalardır ki imam nikahı, cenaze selası gibi şeyleri zarfta para görmeden yapmazlar. o zarfı alırlar ceplerine atarlar 1.500-2000 tl maaşla çalışıp günde sadece 5 vakit namaz kıldırıp, diğer vakitler çalışmazlar... sonrada derler ki faiz haramdır, o günah bu günahtır diye fetvacı olur hepsi...bazen doğru da derler ama çoğu zaman kesin net konuşurlar, düşünmeyenin anlaması zordur bunları....

  arkadaşlar burada hocalar hakkında yazdığım genellemedir ve her hoca aynı değildir, kimsenin günahını almak istemem. çok doğru ve dürüst hocalarımız da vardır. ayrıca banka faizi konusundaki cümlelerime körü körüne inanmayınız. o sadece benim düşüncemdi ve benim düşünceme göre davranmanızı istemem. çünkü vebal almak istemem. Herkes kendi düşüncesine göre yaşasın ve Allah herkesin hakkında hayırlı olan şeyleri nasip etsin. teşekkürler

Benzer Konular

 1. Sevgi ve muhabbet için
  Konuyu Açan: ecrin, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 26
  Son Mesaj : 20-Şub-2013, 15:02
 2. Gerçek Sevgi
  Konuyu Açan: güneşin kızı, Forum: Serbest Kürsü.
  Cevap: 63
  Son Mesaj : 20-Eyl-2012, 16:01
 3. Gerçek Sevgi
  Konuyu Açan: eqinox, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 54
  Son Mesaj : 27-Tem-2011, 02:12
 4. Gerçek sevgi için...
  Konuyu Açan: jalinos, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10-Nis-2011, 00:18
 5. Dünyada Gerçek Sevgi ve Aşk Var mıdır?
  Konuyu Açan: güneşin kızı, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 26-Ara-2008, 16:05
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com