4 Sayfadan 2. İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 39 sonuçtan 11 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #11
  naacal
  Çok güzel açıkladınız Ulvi bey teşekkürler. Derin bilginize saygı duyuyorum. ancak katıldığım bir seansta habis ruhun mezarına geri gönderildiğine tanık oldum. Ayrıca birçok papaz bu yöntemle islama hizmet eden insanlara büyüler yapmaktalar. 2. #12
  daha önce okuduğum bir kaynakdan söz etmek istiyorum.ismi aklımda değil fakat sizin konuya belki bir açıklama getirir.gerçi bende ulvi nickli kardeşimizin açıklamasını çok yerinde buldum.şimdi yapılan bazı meditasyon seanslarından çıkarılan istatiksel sonuç şöyle: insanlar öldükten sonra ruh bu fani boyutu terketmek istiyor.artık yen, bir boyuta ait olduğu için bir an önce oraya ulaşmak istiyor.ve rehber varlıklar(ruhani melekler)ona bu yolculukta eşlik ediyorlar.bu tarz durumlar daha ziyade cenneti hak etmiş veya en azından yaptığı iyilikler günahlarına göre daha ağır basmış insanların ölüm sonrasında olan hallermiş.birde işin diğer yüzü var.çok günahkar ve hiç inancı olmayan acımasız insanların ruhları ne yazıkki ölünce hemen bu boyuta geçmiyor.arada kalıyor.deli koyun gibi dönüp duruyormuş.ki bunuda kabir azabının bir çeşidi olarak izah etmişler medyumlar ve parapsikologlar.gelen kişiler hatta çok acı çeken ve çok aksi yapıda ruhlarmış.bana ne oldu nerdeyim boğuluyorum karanlıkdayım gibi ifadeleri oluyormuş.tabi takdir Allahın.kabir azabı nasıl bir şey bilemeyiz.fakat bunlar bizim ülkemizdede araştırlmış parapsikologlar tarafından.yani kısaca bu günahkar ruhlar belli bir boyutta sıkışıp kalıyorlarmış ve ne bu fai aleme ait oluyorlar nede ahiret alemine.bundan dolayı inanılmaz acı çekiyorlar ve negatif egolarından kurtulamıyorlar.benim bu konudaki görüşlerim tabikide her inançlı insanda olduğu gibikati ve kesindir.ve Rabbimden gelen herşeyi sorgusuz sualsiz kabul ediyorum.burda paylaştığım konu sadece bir metafiziksel bir araştırmadan elde edilen bir teorem.ve tartışmaya açık bir konu.Allah herşeyi bilen ve görendir...

 3. #13
  portege moi
  insan ruhumu yoksa başka bi varlığın ruhumu?
  ~~
  insan ruhu musallat olmaz bence

 4. #14
  bir dipnot daha: yapılan seanslarda bu günahkar kişilerin ruhlarını ne yapmışlarsa dua etmeye ve inanmaya ikna edememişler.ısrar edildikçe küfredip odadaki masa sandalye ne varsa kırılmış.sanırım bir seri katilin ruhumuş.adam aynı zamanda ateist.alkol uyuşturucu her çeşit madde kullanmış hayattayken.
  --------------------
  vallahi bana kalırsa cinlerden ifritlerden daha zararlı olan insanlarda varhani cinler en azından yaramazlık yapıp sadece korkutuyordur vs.ama insan canına kast eden aramızdaki canilere ne demeli.

 5. #15
  Ulvi
  Alıntı naacal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok güzel açıkladınız Ulvi bey teşekkürler. Derin bilginize saygı duyuyorum. ancak katıldığım bir seansta habis ruhun mezarına geri gönderildiğine tanık oldum. Ayrıca birçok papaz bu yöntemle islama hizmet eden insanlara büyüler yapmaktalar.

  Ayrıca bardakkıran kardeşim şimdiye kadar gördüğüm en net ve acemiler için öğrenilmesi kolay esma derlemesi için size de teşekkürler.
  Sevgili kardeşim teşekkür eder Allah Razı Olsun derim ama orda mezara gönderilen Ruhi dediğimiz yapılanma bir varlık asıl ve gerçek bir ruh değil, ruh musallatları hakkında bizim tanıdığımız insanların 2000 - 3000 civarı tecrübesi vardır ve şimdiye kadar kurtulmayan yoktur. Yani yazdığım bilginin tecrübesi bir sefer değil en az 2000 - 3000 seferdir.
  Mesele şurda tanık olduğunuz olayda arkadaşlar ve siz daha önce hiç ruh görmemiş olduğunuzdan görüken yada kendini belli eden varlıklara ruh dediniz ama bu onların gerçek ruh olduğunu göstermez.
  --------------------
  Alıntı lal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bir dipnot daha: yapılan seanslarda bu günahkar kişilerin ruhlarını ne yapmışlarsa dua etmeye ve inanmaya ikna edememişler.ısrar edildikçe küfredip odadaki masa sandalye ne varsa kırılmış.sanırım bir seri katilin ruhumuş.adam aynı zamanda ateist.alkol uyuşturucu her çeşit madde kullanmış hayattayken.
  --------------------
  vallahi bana kalırsa cinlerden ifritlerden daha zararlı olan insanlarda varhani cinler en azından yaramazlık yapıp sadece korkutuyordur vs.ama insan canına kast eden aramızdaki canilere ne demeli.
  Sevgili kardeişim teşekkür eder Allah Razı Olsun derim
  Ruhilerin telekinezi kısmi yeteneklerinden zannedersem bahsetmiştim. Hiçbir ruh bedenden ayrıldıktan sonra boşlukta kalıpta kendi lafasına göre kalamaz. İsterse denizde boğulmuş isterse uzayda kaybolmuş olsun. Sorgu sual meleklerinin eline düşer ve ya Cennet Bahçesi'bden bir Bahçe içinde yaşar yada kabir azabı ve işkencesi çeker. Meleklerin elindende o ruhu kimse fincanla falan yada başka türlü alamaz bu kadar basit değil. Ama o insanın bu dünyada yaptıklarına göre, yaşadığı hayata göre, günah ve sevaplarına göre o kişinin yaşarken yaydığı enerji kullanılarak ve somurularak bir yada birden fazla Ruhaniler tarafından oluşturulan ve şekillendirilen varlıklanma varlıklar vardırki bir nevi o insanın habersiz yapılmış bilinçli robotudur yani İnsan vefat ettikten sonra görevlerinin bitmesi sebebi ile bunlar boşta kalır ve bu tip basit davetlerde o ruhun adına açığa çıkarlar. Ama bunlarda köken olarak cin taifesidirler gerçekte. İnsan vefat etmeden önce bunların adı yaşam musallatıdır.
  Bunlardan yayılan enerjiyle ise ikinci daha az biliç sahibi varlıklar yani az bilinçli robotlar üretilirki bunlarda zaman içinde ruhsal ve psikoljik yapısı uygun yaydığı enerji denk ve eş, beyinsel ve düşünsel yapısı uygun insanların beyin ve ruhlarının içine yerleştirilir bunlarada analar grubu denir onlarda hissi varlıklanma taifelerdir. Sadece ruh'ta kalırsa insan vefat etmeden ruh musallatı adını alır. hem ruhta hemde beyinde olursa reekarnasyonda açığa çıkan geçmiş yaşam olur.
  Bu tip musallata uğramışlarda sadece ruhta olanlarda devamlı bir sebepsiz iç sıkıntısı, karamsarlık ve mutlu olamama, ve tatminsizlik devamlı sebepsiz bir bekleyiş ve arayış, bazen kendi kendine ağlama halleri
  Hem beyin hem ruhta olanlarda hiç tanımadığı yerleri daha önce tanıyor biliyormuş hissi, şu an yaşadıklarını daha öncede yaşamış hissi ve gözünün önüne gelen hayaller, Tarihteki insanlardan yada filim ve dizilerdeki karakterleri daha önce yaşamış ve tanımış hissi, sanki kendiside ozamanında o olayın bir parçasıymış hissi, sebepsiz yere bazı tanımadıkları hakkında bilgiler ve hatta isimlerini bilme vs sayılabilir.
  Reekarnasyon denilen olayı aslı budur gerçekte , yoksa reekarnasyon denilen bir olay yoktur sizin anladığınız gibi. Yani önceden yaşam yoktur insan tek yaşar.

 6. #16
  naacal
  Evet Ulvi bey anlıyorum. Haklısınız ben seanslara sadece gözlemci olarak katıldım ve orda konuşulanları izledim sadece. Cin çıkarma seanslarına da katıldım çok sefer ama bunlar çok farklıydı. Yazdıklarınız çok yardımcı oluyor teşekkürler. Fakat yine de çok iyi bildiğim bir konu var O da işin ehli ve bu ilme sahip kişilerin habis ruhları kullanarak da büyüler yapabildikleri. Buna hiç şüphem yok ama elimdeki kaynaklar ingilizce oldukları için burada vermemin bir anlamı olmayacak. Bu işi en iyi bilenler de bir kısım papazlar ve hahamlar. isterdimki ülkemin imamları da bu konularda bilgi sahibi olsunlar ama cin büyü diye birşey yok inanma diyen bir çok imam tanıdım bugüne kadar ve düşününki insanlar bunların arkasında saf tutup namaz kılmaktalar. Daha Kuranı eline alıp bir kez okumamış adamlar. Zaten en büyük sorunumuz da bu gibi duruyor. İlahiyat anlayışının kökten değişmesi lazım ülkemizde.

 7. #17
  Ama o insanın bu dünyada yaptıklarına göre, yaşadığı hayata göre, günah ve sevaplarına göre o kişinin yaşarken yaydığı enerji kullanılarak ve somurularak bir yada birden fazla Ruhaniler tarafından oluşturulan ve şekillendirilen varlıklanma varlıklar vardırki bir nevi o insanın habersiz yapılmış bilinçli robotudur yani İnsan vefat ettikten sonra görevlerinin bitmesi sebebi ile bunlar boşta kalır ve bu tip basit davetlerde o ruhun adına açığa çıkarlar. Ama bunlarda köken olarak cin taifesidirler gerçekte.
  ulvi kardeşim bahsettiğin konu yani celselerdeki süjeden yayılan ektoplazma ilemi oluyor.hani süje medyum ve davet edilen ruh,cin ve herne geliyorsa.süjeden yayılan ektoplazma davet edilen ruhun şeklini alıyor.zaten duymuştum celse sırasında bu ektoplazma yayılırken süjenin ağırlığı 1,5 -2 kg eksik geliyor.naacal arkadaşım elinizdeki bu ingilizce olan kitapın adı varmı?bende bir kaç kitap ve kaynak var yabancı dilde.ayrıca bu işi en iyi bilenler hahamlar ve papazlar demişsiniz.onların doğruları ve bizim din adamlarımızın doğruları bir noktadan sonra ayrılıyor.zaten din evrensel ve kollektif durum olsaydı ozaman din olmazdı herkes aynı dinde olurdu.gerçi konunun dışına kaydım ama henüz çözemediğimiz öyle çok konular varki.fakat Kuranı Kerimin çok önemli matematiksel şifreler içerdiğine inanıyorum.ama biz hala bize rehper olarak yollanan yüce kitabımızı okuyup anlamak yerine baş ucumuza asıp bizi koru diyoruz.oysa içeriğini okumadan verilen mesajı anlamıyoruz ve bu noktadan sonra dinde olmayan ve sadece geleneklerden kalma hurafeleri dinleştiriyoruz...

 8. #18
  Ulvi
  Alıntı naacal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet Ulvi bey anlıyorum. Haklısınız ben seanslara sadece gözlemci olarak katıldım ve orda konuşulanları izledim sadece. Cin çıkarma seanslarına da katıldım çok sefer ama bunlar çok farklıydı. Yazdıklarınız çok yardımcı oluyor teşekkürler. Fakat yine de çok iyi bildiğim bir konu var O da işin ehli ve bu ilme sahip kişilerin habis ruhları kullanarak da büyüler yapabildikleri. Buna hiç şüphem yok ama elimdeki kaynaklar ingilizce oldukları için burada vermemin bir anlamı olmayacak. Bu işi en iyi bilenler de bir kısım papazlar ve hahamlar. isterdimki ülkemin imamları da bu konularda bilgi sahibi olsunlar ama cin büyü diye birşey yok inanma diyen bir çok imam tanıdım bugüne kadar ve düşününki insanlar bunların arkasında saf tutup namaz kılmaktalar. Daha Kuranı eline alıp bir kez okumamış adamlar. Zaten en büyük sorunumuz da bu gibi duruyor. İlahiyat anlayışının kökten değişmesi lazım ülkemizde.
  Sevgili kardeim teşekkür eder Allah Razı Olsun derim aslında habis ruhları kullanarak büyü dediğin sadece o habise yön ve görev tayinidir. Çünkü gerçekte büyü daha ayrı birşeydir ve cinlerde insanlar gibi birbirlerine büyü yaparlar ve daha Alim Cin'lere giderek bu büyüyü çözdürüler.
  Aslında hata nerdedir biliyormusunuz isimlendirmede. Nasıl kıpçak, kuman, çerkez, macir, kürt, oğuz boyları bunların genel adı Türk oluyor ve hepsini simgeleyip kapsıyorsa görevlendirme, davetiye, celbiye, yaptırım uygulama, mendel, bağlantıya girme ki bunların çoğu sonradan çıkarılma şeylerdir hepsi büyü adı altında toplanmıştır.
  Karışıklık burdan çıkmaktadır halk genel olarak hepsine büyü demiş ve olay bitmiştir. Kullanılış olarak bunlardan çoğu büyüye girebileceği ve büyü olarak kabul edebileceği gibi asıl büyü çok daha tehlikeli ve hiçbir cine şeytana ihtiyacı yoktur.
  Ve cinlerde birbirlerine büyü ve sihir yaparlar. İngilizler yada papazlar daha yolun başında bile sayılmazlar onların uyguladığı ilim ve görevlendirme şekli şimdiye kadar insanlara pek zarar vermemiş ve etkili olmamıştır. Sadece uygulama olarak göz doygunluğu oluşturup insanları kendi etraflarına toplamaktır.
  Sizin oraları bilmem ama bizim buralarda papazlara manevi ilimler konusunda ders verebilecek çok insan vardır ve buralardaki ben manevi ilimleri bilirim diyen papazların hepsi karşılarında susmuşlardır.

 9. #19
  evet doğru söylüyorsun ulvi kardeşim.ilim konusunda çok değerli insanlarımız var ülkemizde.ben yurtdışında uzun yıllar yaşadım ve bir çok yabancı kardeşlerimizle dinleri tartıştık ve araştırdım.bizim müslüman olarak kaybımız hep kulaktan dolma veya medyatik din adamlarının söylediklerini baz almamızdan kaynaklanıyor.aslında günah olmayan ama sadece atalarımız günah demiş diye araştırmadan bu gibi ayrıntılarıda dinleştirmişiz ve günah demişiz.
  --------------------
  gerekli ehemmiyeti ve hassasiyeti gösterirsek papazların ve hahamların aslında okadar duruma hakim olmadıklarını daha iyi ayırt ederiz.bunun içinde önce kendi dinimizi daha iyi anlamamız lazım.ne garip bir çelişkidirki bizim insanımız papazlara iltifat ederken onlarda bizim dinimizin inceliklerine gıpta ediyorlar.benim izlenimim bunlar oldu.çünkü bu kardeşlerimizle dinleri konuşuyorduk ve elimden geldiğince anlattım ve tartıştık.bu birazda bizden kaynaklı bir durum.bilgiyi verebilmek bilgiyi yeterli ve dosdoğru öğrenmemiz lazım.ozaman hayranlık duyduğumuz sınıfların okadarda nitelikli olmadığını anlarız.

 10. #20
  Ulvi
  Alıntı lal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  evet doğru söylüyorsun ulvi kardeşim.ilim konusunda çok değerli insanlarımız var ülkemizde.ben yurtdışında uzun yıllar yaşadım ve bir çok yabancı kardeşlerimizle dinleri tartıştık ve araştırdım.bizim müslüman olarak kaybımız hep kulaktan dolma veya medyatik din adamlarının söylediklerini baz almamızdan kaynaklanıyor.aslında günah olmayan ama sadece atalarımız günah demiş diye araştırmadan bu gibi ayrıntılarıda dinleştirmişiz ve günah demişiz.
  --------------------
  gerekli ehemmiyeti ve hassasiyeti gösterirsek papazların ve hahamların aslında okadar duruma hakim olmadıklarını daha iyi ayırt ederiz.bunun içinde önce kendi dinimizi daha iyi anlamamız lazım.ne garip bir çelişkidirki bizim insanımız papazlara iltifat ederken onlarda bizim dinimizin inceliklerine gıpta ediyorlar.benim izlenimim bunlar oldu.çünkü bu kardeşlerimizle dinleri konuşuyorduk ve elimden geldiğince anlattım ve tartıştık.bu birazda bizden kaynaklı bir durum.bilgiyi verebilmek bilgiyi yeterli ve dosdoğru öğrenmemiz lazım.ozaman hayranlık duyduğumuz sınıfların okadarda nitelikli olmadığını anlarız.
  Allah Razı Olsun sevgili kardeşim kesinlikle katılıyorum. Nedense bizim insanımız kendi ilim ehline ve ilme gerekli değeri vermiyor dediğin gibi daha ilimle doğru düzgün haşır neşir olmamış başka dine ait insanlardan medet bekleyip onları revaçta tutuyorlar. Halbuki Manevi ilimlerin en kuvvetlileri bizdedir ve bu konuda en çok Alim yetiştirip çıkaran insanlarda bizlerizdir. Aslında milletimiz içine sokulmuş olan menfaatçılığı bir kere kaldırmamız lazım. İnsanlardan maddi menfaat temin edicem diye kendini bu ilimlerle uğraşan bir insanmış gibi göstererek insanların umut ve zayıflıklarıyla oynayan insanlar farkında olmadan ilme ve İlmi kullanan insanlara zarar veriyor ve bir kaos ortamı oluşturuyorlar.

4 Sayfadan 2. İlkİlk 1234 SonSon

Benzer Konular

 1. Vitriol: Ruhların Serüveni ..
  Konuyu Açan: HaYaLGöZLüM, Forum: Doğaüstü (Paranormal).
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 03-May-2014, 20:02
 2. Davet Edilen Ruhların Görülmesi için "Melek Tespihi"
  Konuyu Açan: üstünkural, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 26-Mar-2014, 14:46
 3. Ruhların Dansı Auralar
  Konuyu Açan: Vakt-i Leyl, Forum: İlginç ve Komik Resimler.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 27-Haz-2011, 05:21
 4. Cini Ve Şeytani Tard (Kovulması)için Okunur.
  Konuyu Açan: HAKDAN_DEVRİ_ALEM, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 10-Oca-2010, 05:14
 5. Aşktan Cıldıran Ruhların Dansı
  Konuyu Açan: shadow, Forum: Deneme & Makaleler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17-Ara-2008, 20:44
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com