2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Hastalıkların Ruhsal sebepleri ve olumlamalar

  Ruhumuz, bizim yaşam kalitemizi belirleyen bir güçtür  “hemen hemen her sağlık probleminin altında mutlaka, duygusal düşünce travmaları vardır”
  Yazar Burcu akarın kişisel kaleminden;

  Sağlığımızın olumsuz düşünce davranışından etkilendiğini ve bu hasarların nasıl onarabileceğimizi paylaşacağız.
  Kimi fiziksel rahatsızlıklar vardır ki sonradan değil doğuştandır. Çeşitli sakatlıklar, organ eksiklikleri, zekâ seviye düşüklükleri, hastalıklar. Bu konuya devam etmeden önce kısa bir açıklamayla bir bağlantı yapmak istiyorum, konunun daha iyi anlaşılır olabilmesi adına.

  Evrendeki hiçbir oluşum, hiçbir varoluş ya da işleyiş, öylesine ya da nedensiz olarak yaratılmamış ve süre gelmemiştir. Bu yüzden de evrende tesadüf diye plansız oluşumlar yoktur. Her şeyin bir oluşum nedeni, oluşum süreci ve sonucu vardır. Kısacası, evrende plansız programsız ve yedek plansız hiçbir bir işleyiş söz konusu değildir. Tıpkı bizlerin bu dünyaya gelişimiz gibi. Kaçımız buraya sadece; doğmak, üremek ve ölmek üçlemesinin temel olduğu bir hayat için geldiğimize inanıyor bilemiyorum ama inanının bundan çok daha fazlasıyız ve çok çok daha değerliyiz. Bizler dünyaya bedenlenmeden önce, neler yaşayacağımızı, kimlerle olacağımızı planlıyoruz, senaryomuzu yazıyoruz ve oynamak üzere dünyaya geliyoruz. Ama dünyadaki yaşantımıza göre ( egolara göre ) düşüncelerimizden oluşan kendimize çektiğimiz enerjilerle bu senaryoyu zaman zaman değiştiriyoruz. Ana konu baki kalıyor ama bazen oyuncular değişiyor, bazen dekor değişiyor, bazen de söyleyeceklerimizi unutup farklı cümleler kuruyoruz.

  Eğer ki; dünyaya geliş amaçlarımızdan biri, fiziksel bir rahatsızlığı deneyimlemek ve aynı zamanda da birilerine de deney imletmekse, işte o zaman seçmiş olduğumuz fiziksel rahatsızlığımızla doğuyoruz. Bu yüzden: “Hemen hemen tüm sağlık sorunlarının altında mutlaka duygusal düşünce travmaları vardır, ama hepsinin değil” diyoruz.

  Her zaman, büyük bir hassasiyetle ve üzerine basa basa anlattığım bir konu, bir gerçek var ki; o da farkına vardığımızdan çok daha güçlü varlıklar olduğumuz. Elimizdeki bu güç tanrısallığımızdandır ama zamanla bu gücü kullanmayı unuttuk. Ezberimizde olan tanrısal bilgilerimizin üzerine biraz dünya bilinci bilgileri eklenince, aslında hâlihazırda bekleyen bilgileri yeniden tam olarak hatırlayabilmek adına, bir süre bilgi ve tekrar çalışmaları yapmamız gerekiyor. Düşünün bir lütfen, bu yaşınıza kadar, bir sürü egoyla tanışmak zorunda bırakıldınız ve bu egoları hayatınızın bir parçası yaptınız. Size; değersiz olduğunuz, öfkeli olduğunuz, kıskanç olduğunuz, kul olduğunuz, başarısız olduğunuz, bolluk ve berekete kapalı olduğunuz kodlandı yıllarca ve siz de bunları fiziksel bedeninize yansıttınız. Şimdi tüm bu egoları yok sayacak bilince ulaşmış olabilirsiniz ama bu, sadece bir başlangıçtır, atılan ilk adımdır. Tüm bu saydığım ve sayamadığım birçok egoyu tek tek ve çalışarak yok etmemiz gerekiyor ki, hem fiziksel hem de ruhsal bedenimizden etkilerini silebilelim. Yani aslında çok kolay olan işimizi biraz zorlaştırdık ama asla imkânsızlaştırmadık. Bunun için ilk öncedüşüncelerimize hâkim olmamız gerekiyor. Buna destek olarak da birçok enerji çalışmaları var. Bunlar hakkında ufak da olsa bilgi kırıntılarınız olduğuna eminim.

  Zihninizdeki karmaşanın yerini dinginliğin alması için sizlere bu enerji destek çalışmalarını öğrenmenizi ve uygulamanızı tavsiye ediyorum. En azından bir yemek yapabilmek için bile; bir tencereye ve bir ocağa ihtiyacınız olduğunu unutmayın lütfen. Sanırım ileriki aylarda sizlerle bu konuları da paylaşacağız.
  Düşüncelerimizi nasıl değiştirebiliriz? Tam ayrıntılı bir bilgiden önce ufak ufak başlamakta fayda var diye düşüyorum. Düşüncelerimizi değiştirmeye başlayabilmek için, öncelikle dilimizi kullanacağız. Dilimizde dolaşan olumsuz tüm sözcükleri olumlu kelimelerle değiştireceğiz. Beynimizi dilimizden çıkan olumlu cümlelerle yeniden programlayacağız.

  • BEN KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ ONAYLIYORUM VE SEVİYORUM
  • BEN SAĞLIKLI VE DENGEDEYİM
  • BEN KEYİFLİ, HUZUR DOLU BİR HAYATI DENEYİMLİYORUM
  • BEN EVRENİN TÜM BOLLUK VE BEREKETİNİ HAYATIMA ÇEKİYORUM
  • BEN ELİMİ ATTIĞIM HER İŞTE BAŞARIYA ULAŞIYORUM
  • BEN KENDİME GÜVENİYORUM
  • BEN DOĞRU YERDE DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İNSANLARLA BERABERİM  İlk başlarda, huzurlu olmadığınız halde, huzurluyum demek size biraz doğru gelmeyebilir ya da sağlığınız bozuksa sağlıklıyım demek. O zaman şöyle düşünelim, bizler bu düşüncelerle geleceğe yatırım yapıyoruz. Bir banka da hesabınız olduğunu düşünün lütfen. Her ay oraya bir miktar para koyduğunuzu düşünün. O para her ay çoğalacak, artacak ve zamanla sizin çok işinize yarayacak.

  Beyni de öyle düşünelim, beyin bankasına her an ne kadar fazla olumlu düşünce atarsanız bankanız o kadar zenginleşir ve geleceğinizi olumlu yönde, ister istemez değiştirir. Ayrıca biliyorsunuz; bir şeyi 40 kere söylerseniz olurmuş. İlk 10’da inanmayabilirsiniz, 20’de neden olmasın demeye başlarsınız, 30’da diliniz birden bu cümleyi otomatik olarak ağzınızda döndürmeye başlar, 40’a geldiğinizde beyniniz de bu oyuna dâhil olur ve hayatınızı değiştirme kararı alır. Ve siz huzurlu şeyler düşünmeye başlarsınız, kendinizi sağlıksal açıdan çok iyi hissetmeye başlarsınız. Yaptığınız işin sonucuna ne kadar içten inanırsanız, sonuca da o kadar çabuk ulaşırsınız.
  Şimdi de geçen sayıda vermiş olduğum fiziksel rahatsızlıkların bir kısmının olumlu cümlelerine değinelim.

  Hangi rahatsızlığınız varsa, lütfen önce nasıl oluşturduğunuza bir bakın. Daha sonra o konudaki düşüncelerinizi değiştirerek geleceğinize yatırım yapın.


  Hastalıkların Ruhsal Sebeplerine olumlamalar:

  ALERJİLERÜNYA GÜVENLİ VE DOSTÇA BİR YER. BEN EMİN ELLERDEYİM. HAYATLA BARIŞ İÇERİSİNDEYİM

  İŞTAHSIZLIK: BEN İYİ VE GÜVENLİ BİR ŞEY. OLDUĞUM GİBİ HARİKAYIM. MUTLULUĞU VE KENDİMİ KABULLENMEYİ SEÇİYORUM.

  AŞIRI KİLO: DUYGULARIMLA BARIŞ HALINDEYIM. OLDUĞUM YERDE GÜVEN IÇERISINDEYIM. KENDIMI SEVIYOR VE ONAYLIYORUM.

  ATEŞ: BEN SEVGİ VE BARIŞIN SÜKÛNET DOLU İFADESİYİM

  BAŞ AĞRISI: KENDİMİ SEVİYOR VE ONAYLIYORUM. KENDİMİ VE YAPTIKLARIMI SEVGİYLE ONAYLIYORUM. BEN EMİN ELLERDEYİM

  BAŞ DÖNMESİ: BEN HUZUR İÇERİSİNDEYİM. YAŞAMAK VE NEŞELİ OLMAK İYİ VE TEHLİKESİZ BİR ŞEY.

  BADEMCİK İLTİHABI: BENİM HAYRIMA OLAN ŞEY ARTIK RAHATÇA AKIYOR. TANRISAL FİKİRLER BENİM VASITAMLA İFADE BULUYOR. HUZUR İÇERİSİNDEYİM.

  ARPACIK: HERKESİ VE HER ŞEYİ NEŞE İLE VE SEVGİYLE GÖRMEYİ SEÇİYORUM.

  BAYILMA: HAYATIMDAKİ HER ŞEYLE BAŞA ÇIKABİLECEK GÜCE VE BİLGİYE SAHİBİM

  BOĞAZ AĞRISI: KENDİM OLMAKTA ÖZGÜRÜM, TÜM KISITLAMALARIMDAN KURTULUYORUM

  BOYUN AĞRISI: BİR MESELENİN HER YÖNÜNÜ ESNEKLİK VE KOLAYLIKLA GÖRÜYORUM. MESELELERİ GÖRÜP DEĞERLENDİRMENİN VE BİR ŞEYLER YAPMANIN SAYISIZ YOLU VARDIR. GÜVENLİK İÇERİSİNDEYİM.

  BRONŞİT: İÇİMDE VE ÇEVREMDE BARIŞ VE UYUM İLAN EDİYORUM. HEŞEY YOLUNDA

  BURUN AKINTISI: BENİ MUTLU KILAN, HOŞNUT EDEN YOLLARLA KENDİMİ SEVİYOR VE RAHATLIYORUM.

  BURUN KANAMASI: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. KENDİ GERÇEK DEĞERİMİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORUM.

  GASTRİT: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. EMİN ELLERDEYİM.

  KİSTLER: ZİHNİMDEN GÜZEL FİLMLER GEÇİYOR. ÇÜNKÜ BEN BUNLARI BÖYLE KILMAYI SEÇİYORUM. KENDİMİ SEVİYORUM.


  Bu bilgilerin devamını Louise L. Hay’in “Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri” adlı kitabında bulabilirsiniz. Yolumuz sevgiyle açık olsun.
  Konu Rest tarafından (03-May-2012 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  güzel paylaşım elinize sağlık...yeni bişi sinirlenip gerilim yaşarsam yani karşımda akıllı muhatap bulamaz isem ellerim bir anda kaşınıyor hemde nası bir yanma kaşınma fark ettim o kişi ile konuşamaz isem yani kontak kuramaz isem oluyor...

 3. #3
  ArslaN
  Önemli ve gerçekten yılların birikimi olduğu anlaşılan bir çalışma. Tanıtım ve paylaşım için teşekkürler.

 4. #4
  çok sade ve anlaşılır ..
  teşekkürler paylaşım için..çok güzel.
  ben sürekli yapamıyorum olumlama..biriki gün sonra bırakıyorum..nasıl aşılır bilmem..

 5. #5
  blöf
  Haddini bilme ile ilgili de olumlulamalar paylaşılmalıymış...

 6. #6
  Alıntı Şanaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  güzel paylaşım elinize sağlık...yeni bişi sinirlenip gerilim yaşarsam yani karşımda akıllı muhatap bulamaz isem ellerim bir anda kaşınıyor hemde nası bir yanma kaşınma fark ettim o kişi ile konuşamaz isem yani kontak kuramaz isem oluyor...
  Kendinizi ruhsal açıdan olumsuz tüm düşünce kalıplarına kapattığınız zaman sizi olumsuzluğa süürkleyecek herhangi bir olayda bu tür algıları yaşayabilirsiniz

  öncelikle avuç içlerinizde terleme, şakaklarda baskı veya göz kılcal damarlardada sinir hali ile yanma ve hareketlilik görülebilir çünkü kastığımız zaman sinir hormonları ve metobolizmamız sarsılmış oluyor söz konusu insanlar 'bedenleri iyileşmeden ruhlarının iyileşmediğini fark etmiş oluyorlar'' size oan tavsiyem avuç içinizde sürekli yumuşak el kası geliştirici ve sinir anınızda sıkabileceğiniz bir plastik nesne tavsiye edebiliyorum hatta sadece ve sadece size olumsuzluk yaratacak anlarda değil gündelik hayatta elinizde olması tamamen olumsuzluk anında normal tepki vermenize yardımcı olacaktır.


  --- Sonraki mesaj ---

  Alıntı blöf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Haddini bilme ile ilgili de olumlulamalar paylaşılmalıymış...

  Merhabalar blöf, Dediğin gibi birşey düşünüyorum ama aklıma bundan başka birşey gelmiyor;

  - BEN NERDE NE ŞEKİL KONUŞACAĞIMI İYİ BİLİYORUM gibi mesela bazen insan nerde ne şekil konuşacağını olumlasa bukadar sıkıntı olmaz dimi ? sende haklısın,

  Ne oldum değil ne olacağım demeli insan Olumlama ile haddini bilmek arasında uzayla insan arasında yüksek farklar olsada kendini bilen (adaleti-hukuku-kanunu- öncelikle ahlakı bilen) insanlar arasındaki medeniyete uyum sağlayan ve insan gibi yaşayan haddini bilir bu önce anne babanın öğreteceği sonra kültür medeniyetimizde ahlak dersleri okul gibi eğitim merkezlerinde verilmeyen insanın yaşama standartında olağan ahlak bilgisine giriyor ama yeri burası değil diye düşünüyorum iyi günler.

 7. #7
  hım olabilir..yumuşak bir top alıyım bari..geçti lakin yinede ben hazır edeyim ..nerde bulacam ki leb demeden leblebiyi anlayan saygılı insanları tedarikli olmam gerek .huyum değişti bazen öyle insanlar oluyor ki ağzımdan tek kelam çıkmıyor o vakitte uyus oluyorum.enerji sıkışması yaşıyorum pöf içe atar oldum ya deneyeceğim elime yumuşak bir nesne alıp hırsımı ondan çıkartacağım saolun efem..

 8. #8
  Alıntı Şanaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hım olabilir..yumuşak bir top alıyım bari..geçti lakin yinede ben hazır edeyim ..nerde bulacam ki leb demeden leblebiyi anlayan saygılı insanları tedarikli olmam gerek .huyum değişti bazen öyle insanlar oluyor ki ağzımdan tek kelam çıkmıyor o vakitte uyus oluyorum.enerji sıkışması yaşıyorum pöf içe atar oldum ya deneyeceğim elime yumuşak bir nesne alıp hırsımı ondan çıkartacağım saolun efem..
  Kesinlikle, olumsuz ruh kalıbını olumlu ruh kalıbına döndürmeye uğraşmak bir zaman sonra sizin elinizde olmadan kendisi oto kontrolsüz şekilde kendi kendine gelişecektir insanlarla olan sinir bağınız bir zaman sonra koptuğuna şahidlik edeceksiniz

  sizler saolun kendinize dikkat edin ve kendinizi ihmal etmeyin..

 9. #9
  ArslaN
  Konuyla ilgisiz olabilir ama aklıma geldiği için söylüyorum. Bu gibi telkinleri yaparken şahsen ben telkin cümlesini "ben" öznesiyle ilişkilendiremediğimi sadece dümdüz tekrarlar yaptığımı farkettim. Telkin yapılırken ilgili cümle "ben" öznesiyle ilişkilendirilerek hissedilirse daha etkili olur diye düşünüyorum. Yani örneğin "Bağışlıyorum ve bırakıyorum" gibi bir telkin cümlesi söylerken bunu hissetmediğimi farkettim. Örnekteki cümleyi söylerken gerçekten "ben bağışlıyorum" u ve her neyi bırakıyorsa onu "tamamen kendisinin bıraktığını" hissetmesi, çok daha etkili olur.

 10. #10
  bağışlamak bazen imkansız olabilir işte o yüzden ip bir yerde kopuyor ..olumlama devamlı yaptığım halde bir dangalak çıkıyor bende şafak atıyor her şey bir yere kadar orada bitmeli ve şahsi sınırlarıma girmemeli ki işe yarasın..

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Fibromiyalji Hastalığının Sebepleri...
  Konuyu Açan: Renan, Forum: Sağlık.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 28-Kas-2012, 16:27
 2. Cinni Hastalık ve Musallatlık Sebepleri
  Konuyu Açan: ravi, Forum: Doğaüstü Olaylar ve Varlıklar.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 10-Şub-2012, 20:35
 3. Bakteri Hastalıkları - Bakterilerin Neden Olduğu Hastalıklar
  Konuyu Açan: tugce, Forum: Hayvanlar Alemi.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 04-Nis-2011, 13:22
 4. Hastalıkların Zihinsel Nedenleri Ve Olumlamalar
  Konuyu Açan: dadu, Forum: Pozitif Düşünce.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 10-Oca-2011, 00:12
 5. Hastalıkların Ruhsal Sebepleri
  Konuyu Açan: krema, Forum: Bilinçaltı ve Farkındalık.
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 29-Ağu-2009, 03:27
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com