Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1

  İnsan Yiyen Hayvanlar


  İnsan yiyen vahşiler
  Bazı insanlar ilginç hayvanları evde beslerken, bazı vahşi hayvanlar da insanları karnını doyurmak için lezzetli bir yemek olarak görüyorlar. Halbuki biz bu vahşi hayvanları yemeyi aklımıza bile getiremeyiz çünkü onları gördüğümüz yerde tek düşündüğümüz şey kaçmak olur!


  1-Timsahlar
  İnsan avcıları olarak anılan timsahlar, bir insanı en hızlı yiyebilen hayvandır. Timsahın hangi ara sudan çıkıp avını suya sürükleyip afiyetle yediğini anlamamız oldukça zordur. Anlaşılan, 2007’de Çin’de bir hayvanat bahçesinde eğlence için timsahlara sataşan iki çocuğun, timsahların ne kadar tehlikeli olduğundan haberi yoktu. İki çocuktan biri, çitlerden atlayıp sopayla timsahlara vurmaya başlayınca, bir timsah sürüsünün akşam yemeği oldu!

  2-Aslanlar
  Hareket eden herşeyi avlayan aslanlar, kusursuz avcılardır. Hepimiz belgesellerde, bir aslanın avını yakalamak için nasıl pusuya yattığını, doğru zaman geldiğinde onu yakalayıp yediğini ve geri kalanını sürüsüyle paylaştığını görmüşüzdür. Afrikalı insanların, aslanların neden insanları avlamaya başladığına dair ilginç bir teorileri var. Bir gün dişi ağrıyan bir aslan, yakındaki bir köye saldırır ve köylüleri yemeye başlar. Bu aslan insan etini sevmiş olacak ki 20 ay sonra yakalanıp öldürülene kadar, üç farklı köydeki bütün insanları yer!

  3-Ayılar
  Genelde insan görünce uzaklaşan ayıların birine saldırdığını görmek oldukça zor ama kendisine saldırıldığında onlar da bir timsah kadar vahşileşebilirler. Rusya’da iki maden işçisine saldıran ayıların da bunun için geçerli bir sebebi vardı. Tek beslenme kaynakları olan somon balıkları, izinsiz bir şekilde insanlar tarafından avlanmaya başlayınca; bu ayılar da çareyi kendi yemeklerini ellerinden alan insanları yemekte buldu!

  4-Kurtlar
  Kurtların insanlar yakınındayken çekingen davrandığı söylenir ama eğer karınları çok açsa yakalayabildikleri her şeyi yemekten büyük bit zevk duyarlar. Afganistan’da çok şiddetli geçen kış aylarından sonra aç kalan bir kurt sürüsü, aynı bölgeden dört kişiye saldırdı.

  5-Kaplanlar
  Kaplanlar insanlara saldıran hayvanlar olarak bilinmese de Hindistan’daki kaplanların türdaşlarından farklı bir eğilimi var. Ellerine geçen her fırsatta insanlara saldıran kaplanların Hindistan’daki vukuatları her geçen gün artıyor ve onların neden insanları yemekten vazgeçmedikleri bir türlü anlaşılamıyor. 2. #2
  bir ayıyla karşılaşmak istemem

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com