Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arası gösteriliyor
 1. #1
  majisyen

  İnsanı Kirleten

  İsa halkı yanına çağırıp:

  '' Dinleyin ve anlayın! dedi.Ağıza giren insanı kirletmez, ağızdan çıkan kirletir insanı ''.

  (Mat.15.10-11) 2. #2
  Madem ki; söz özün tercümanıdır. O halde, dilin afetlerinden korunmanın yolu da özü (kalbi) temizlemekten, temiz tutmaktan geçer.

 3. #3
  Lucky
  İsa, halkı yanına çağırıp onlara, "Dinleyin ve şunu belleyin" dedi. "Ağızdan giren şey insanı kirletmez. İnsanı kirleten ağızdan çıkandır." Bu sırada öğrencileri O'na gelip, "Biliyor musun?" dediler, "Ferisiler bu sözü duyunca gücendiler." İsa şu karşılığı verdi: "Göksel Babam'ın dikmediği her fidan kökünden sökülecektir. Bırakın onları; onlar körlerin kör kılavuzlarıdır. Eğer kör köre kılavuzluk ederse, ikisi de çukura düşer." Petrus, "Bu benzetmeyi bize açıkla" dedi. "Siz de mi hâlâ anlamıyorsunuz?" diye sordu İsa. "Ağza giren her şeyin mideye indiğini, oradan da helaya atıldığını bilmiyor musunuz? Ne var ki ağızdan çıkan, yürekten kaynaklanır. İnsanı kirleten de budur. Çünkü kötü düşünceler, cinayet, zina, fuhuş, hırsızlık, yalan yere tanıklık ve iftira hep yürekten kaynaklanır. İnsanı kirleten bunlardır. Yıkanmamış ellerle yemek yemek insanı kirletmez. (Matta 15,10-20)

  Yüreğin temizliği kendini en başta insanın nasıl konuştuğunda gösterir, çünkü insanın sözlerinde düşünceleri ve yüreğindeki dilekler kendini gösterir.

  Tanrı başlangıçda insanı kusursuz ve mükemmel yaratmıştı. Ancak insan Tanrı'nın buyruğuna karşı gelip itaatsizlik ederek yüreğini kirletti. İnsanın kirlenen yüreği yalnızca Tanrı'nın sonsuz gücüyle yardım etmesi sayesinde temizlenebilir. Tövbe edip Tanrı'ya iman ederek yüreğimizi temizleyen Tanrı'nın Ruh'u Kutsal Ruh'u alırız. Kutsal Ruh günah işlesek bile yüreğimizi temizleyerek sahip olduğumuz Rab İsa Mesih'in doğruluğunu korumamızı sağlar.

  Ağızdan giren herşey vücuttan atılacağı için insanı kirletmez. Ancak insanın ağzından çıkan, yürekten kaynaklanan kötülükler insanı kirletir.

  Tanrı Sözü Kutsal Kitap'a uygun Tanrı'nın hizmetinde bir yaşam sürmeye çalışmalıyız. Rab imanlısı Tanrı'nın verdiği, içinde yaşayan Ruh'a güvenerek günahtan uzak kalması için sürekli dua etmelidir. Sözünde duran Tanrı imanlısını asla terketmeyecek, asla yalnız bırakmayacaktır.

  Bedenimizin Tanrı'nın mabedi olduğunun bilinci içinde bizi kirleten ve Tanrı'nın tiksindiği her türlü kötülükten uzak durmaya gayret etmeliyiz. Tanrı yargı gününe kadar dayanmamızı sağlayacaktır.

  Rab'bin lütfu sizinle olsun.

 4. #4
  shadow
  Ağızdan giren herşey vücuttan atılacağı için insanı kirletmez. Ancak insanın ağzından çıkan, yürekten kaynaklanan kötülükler insanı kirletir.
  şayet bu söz doğru ise,neden yahudilik ve islamda yasaklar var(yeme ve içmede)o zaman kaç tanrı var her dinin ayrı tanrısı veya Allahı mı var.kafam karıştı barnaba dostun.bu yazdıklarımı biraz açıklarsan sevinirim

 5. #5
  Lucky
  Sevgili kardeşim Rab İsa Mesih imanlıları Kutsal Kitap'a iman ettikleri için ağızdan giren hiçbirşeyin insanı kirletmediğine inanırlar.

  Yahudiler İncil'e iman etmedikleri, yalnızca Tevrat'ı Kutsal Kitap olarak kabul ettikleri için Tevrat'ın yiyecek yasaklarıyla ilgili kurallarını uygularlar.

  Müslümanlık ise inancınız olduğu için Kuran'da yasaklanan yiyecekleri daha iyi biliyor olmalısınız.

  Bedene giren yiyeceklerin değil bedenden çıkan kötülüklerin insanı kirlettiği Rab İsa Mesih'in her zaman ve her koşulda herkes için geçerli olanbir öğretisidir. Gerçekten Rab İsa Mesih bedensel kirlenmenin değil ruhsal kirlenmenin önemine işaret ederek kötülüklerden uzak durmamızı buyurmaktadır.

  Kötülüklerden uzak durmanın tüm inançların temelinde olması elbette şaşırtıcı değildir.

  Rab'bin lütfu sizinle olsun.

 6. #6
  hexexe
  ben şu an tüm dinleri araştırma sürecindeyim.Yüreğim aslında neyin doğru olduğunu seziyor ama emin olmaya çalışıyorum.Objektif bir değerlendirmeyle baktığımda İsa Mesih in bu sözleri de tamamen doğru geliyor.İnsan yediği birşeyle niçin kirlensin ki sonuçta maddesel şeyler gelip geçici.Ama yüreğimiz ruhsallığımızın kaynağı olduğuna göre elbet yüreğimizin işleri belirleyici olacaktır arınmışlık anlamında...

Benzer Konular

 1. Estanbul Yurdum İnsanı Arşivi
  Konuyu Açan: teoka, Forum: İlginç ve Komik Resimler.
  Cevap: 299
  Son Mesaj : 05-Ağu-2014, 13:44
 2. Bir İnsanı Tanıma Yolları Nelerdir? (Dini Hikaye)
  Konuyu Açan: teoka, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 22
  Son Mesaj : 29-Tem-2011, 00:01
 3. Sevdiginiz İnsanı Geri Döndürmek için....
  Konuyu Açan: begyy, Forum: Büyü.
  Cevap: 29
  Son Mesaj : 12-Nis-2010, 23:48
 4. Bilgisayarın İnsanı Geçmesini, Genetik Mühendisliği Önler
  Konuyu Açan: Gizdüşüm, Forum: Bilim & Teknoloji.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 18-May-2008, 17:46
 5. Güneş Aktivitesi İnsanı Zihinsel ve Fiziksel Etkiliyor
  Konuyu Açan: sirius, Forum: Uzayın Gizemi ve Ufolar.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 08-May-2008, 11:56
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com