Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arası gösteriliyor
 1. #1
  Göktürk

  İstihare Duası

  "Allâhümme innî estehîruke bi ılmike ve estakdiruke bikudretike ve es ´elüke min fazlike ´Lazım. Feinneke tagdîru ve lâ agdiru ve ta ´lem u velâ a´lemü ve ente allâmü´l-ğuyûb. Allâhümme in künte ta?Iemü enne hâzel emra hayrım lîfîdînî ve meaşî ve âgıbeti emrî, âcili emrî ve âcilihî fagdür-hü lî ve yessirhü lî sümmebârik lîfîhi ve in künte ta ´îemü enne hâzel emra şerrun lifi dînî ve meaaşî ve aagıbeti emrî aadli emrî ve âciîihî, feasrifhü annî vagdürliyel hayra haysü kâne sümme razzınî bihî.

  (Allah´ım! Senin ilminle Senden hayır istiyorum. Senin kudretinle Sen­den güç istiyorum ve Senin büyük fazlından Senden istiyorum: çünkü Se­nin gücün yeter, benim gücüm yetmez; Sen bilirsin, ben bilmem ve Sen gayıblan hakkıyla bilensin. Allah´ım! Eğer bu işin, dinim, geçimim ve işi­min sonu için hayırlı olduğunu biliyorsan, (yahud işimin dünya ve âhiret için hayırlı olduğunu biliyorsan) onu bana takdir et. Sonra da onda bana bereket ver. Eğer bu işin, dinim için, geçimim ve işimin sonu için kötü olduğunu biliyorsan (yahud dünya ve âherit İşim için kötü olduğunu bili­yorsan), onu benden sav ve bana hayır nerede ise onu takdir et. Sonra da o işe beni razı kıl). Bu duayı yaparken dileğini de insan söyler (diye Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem, buyurmuştur). 2. #2
  namaz kılınmıyormuydu bunu okumadan önce?

 3. #3
  (Allah´ım! Senin ilminle Senden hayır istiyorum. Senin kudretinle Sen­den güç istiyorum ve Senin büyük fazlından Senden istiyorum: çünkü Se­nin gücün yeter, benim gücüm yetmez; Sen bilirsin, ben bilmem ve Sen gayıblan hakkıyla bilensin. Allah´ım! Eğer bu işin, dinim, geçimim ve işi­min sonu için hayırlı olduğunu biliyorsan, (yahud işimin dünya ve âhiret için hayırlı olduğunu biliyorsan) onu bana takdir et. Sonra da onda bana bereket ver. Eğer bu işin, dinim için, geçimim ve işimin sonu için kötü olduğunu biliyorsan (yahud dünya ve âherit İşim için kötü olduğunu bili­yorsan), onu benden sav ve bana hayır nerede ise onu takdir et. Sonra da o işe beni razı kıl). Bu duayı yaparken dileğini de insan söyler (diye Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem, buyurmuştur).
  -----------------------------
  Her şeyi bilen ALLAH CC HU ya gizli olan hiç bir şey yoktur...Her şeyi en dogrusunu ALLAH cc hu biliyor..

 4. #4
  Göktürk
  "Yatağına girdiğin zaman

  "Eûzü bikelimâtiîlâhit´tâmmeü min ğadabihi ve ikâbihi ve şerri ibâdihi ve min hemezâti´ş-şeyâtîni ve en yahzurûni."

  (Allah´ın gazabından ve azabından, kullarının şerrinden ve şeytanların dürtüşlerinden ve benimle bulunmalarından, Allah´ın kitabına sığınırım.)

  Artık (bunları söyleyince) kötü şeyler sana zarar vermez, yahud sana yak-laşmaz."

 5. #5

  İstihare Duası ve Namazı

  ''Allahümme inni estahiruke ve estagdiruke bikudretike ve es'elüke min fadlikel azim. Feinneke takdiru vela akdiru ve ta'lemu vela alemü ve ente allamul ğuyub. Allahümme in künte ta'lemü Enne hazel emre hayrün li fi dini ve maaşi ve akibetü emri fakdürhüli ve yessirhüli sümme barikli fihi. Ve in künte ta'lemü enne hazel emre şerrünli fi dini ve maaşi ve akibetü emri fasrifhü anni vasrifni anhü vagdürlil hayra haysü kane sümme razzıni bihi.''

  Anlamı: Allah'ım! ilminle bana hayır takdir etmeni, kudretinle muvaffak kılmanı Sen'den talep ediyorum. Sen'in büyük lütuf ve kereminden istiyorum. Çünkü muhakkak Sen kadirsin, ben kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem. Ve Sen bütün gizli işleri olduğu gibi en iyi bilensin. Allah'ım! Sen'in ilminde bu iş, benim dinim ve hayatım ve netice itibariyle benim için hayırlı ise, onu bana mukadder kıl, onu bana kolaylaştır ve berekli kıl. Eğer Sen'in ilminde bu iş, dinim ve hayatım ve netice itibariyle benim için şer ise onu benden, beni ondan uzaklaştır. Hayır nerede ise, bana onu takdir et, beni onunla memnun eyle.


  Açıklama:

  Bu şekilde istihareye yedi gece devam edilir. (Gündüz de istihareye yatmak caizdir) Gusül sadece ilk gün alınır. Diğer günler gusle gerek yoktur.


  Namazda, makbul olanı; ilk rekatta Fatiha ve Kafirun Suresi, ikinci rekatta ise Fatiha ve ihlas suresi okumaktır.
  İki rekat namaz kılıp bu duayı yaptıktan sonra, kalbe doğacak istek veya nefretle, yahut yapıcı veya engelleyici sebeplerle işin hayırlı olan tarafı gerçekleşmiş olduğuna kanaat beslenir ve buna rıza gösterilir.
  Namazı kıldıktan sonra dünya kelamı etmemek, sağ tarafa ve kıbleye doğru yatmak, uyumaya çalışırken kalpten "Allah Allah" demek güzel olan şeylerdir.

  Dua ve anlamı ''mesnun dualar'' adlı Hayri DEMİRCİ nin adı yazdığı ufak bi el kitapcığından buldum. Burda istihareyle ilgili çok farklı şeyler var bunuda ben paylaşmak istedim. Eğer yanlış bişiy yazdıysam veya gözümden kaçan birşey olduysa allah affetsin. İnşallah faydasını gören olur. Yanlışım varsa ve düzelten olursa sevinirim. Selametle.

 6. #6
  h.kerrar

  İstihare Namazı ve Duası Tecrübe Edilmiştir.

  Cabir bin Abdullah r.a. dan rivayetle rasulullah s.a.v. buyuruyor: sizden birinize bir iş hakkında tereddüd ve üzüntü çöktüğü zaman farz namazlarından başka olarak iki rekat namaz kılsın ve şöyle dua etsin.

  Allahümme esthıruke bi ilmike ve estegdiruke bi gudretike ve eselüke min fazlıkel azim fe inneke tegdiru vela egdiru ve telamü vela elemu ve ente allamul ğuyub. Allahümme in künte telamü enne hazel emra hayrunli fi dini ve meaşi ve agibeti emri ev gale acili emri ve ecilihi fegdirhuli ve yessirhuli sümme barikli fihi ve in künte telamü enne hazel emra şerrunli fi dini ve meaşi ve agibeti emri ev gale fi acili emri ve ecilihi fasrifhu anni vasrifni anhu vegdirliyel hayra haysu kane sümme erdını bih.

  Ey rabbim senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum. Çünkü sen her şeye kadirsin ben bir şeye kadir değilim sen bilirsin ben bilmem sen gaybleri bilirsin. Ey rabbim senin ezeli ilminde bu iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akibeti hakkında –çabuk veya geç olmasında- hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver eğer bu iş senin ezeli ilminde benim dinim ve haytım hakkında ve işimin akibeti hakkında –erken veya geç olmasında- şerli ise onu benden geri çevir beni de ondan vazgeçir ve benim için nerede olursa olsun yalnızca hayırlı olanı takdir et. Sonra beni ona razı kıl.

  Bu dua yapıldıktan sonra haceti istiharesi ne için ise onu Allahtan ister ve her hangi bir şey yiyip içmeden konuşmadan yatağına yatar sağı üzerine yüzü kıbleye gelecek şekilde mümkün değilse kıbleye gelmesi sadece sağı üzerine yatar. Bir üç ve yedi de tekrarlanır eğer ilk yapıldığında görülmezse gerçi şimdiye kadar bu olmadı ilk defa da görülüyor rüyada Allahın izniyle.

 7. #7

Benzer Konular

 1. İstihare Duası
  Konuyu Açan: onlinesifa, Forum: İstihare Bölümü ve Yorumlar.
  Cevap: 41
  Son Mesaj : 04-Tem-2016, 05:40
 2. Çevirgel Duası
  Konuyu Açan: SCARRED, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 1053
  Son Mesaj : 16-Nis-2015, 20:49
 3. İstihare Namazı ve Duası
  Konuyu Açan: mikaha, Forum: İstihare Bölümü ve Yorumlar.
  Cevap: 31
  Son Mesaj : 26-May-2013, 01:26
 4. Şişirme Duası
  Konuyu Açan: 3ni6w4tic, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 35
  Son Mesaj : 27-Ara-2012, 23:45
 5. Eşsiz Bir İstihare Duâsı
  Konuyu Açan: haktan, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 07-Mar-2011, 03:47
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com