Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arası gösteriliyor
 1. #1

  Karikatür Giydirildi!

  KARİKATÜR GİYDİRİLDİ!

  New Yorker dergisinin bir karikatürünü Facebook ‘kadın göğsü’ gözüktüğü gerekçesiyle yasaklayınca dergi esprili bir çözüm buldu. Karikatür ‘giyinik’ olarak tekrar çizilince bu kez yayınlandı


  DIŞ HABERLER SERVİSİ

  Popüler paylaşım sitesi Facebook’un çıplaklık konusundaki kuralları ABD’de yayımlanan entellektüel haber dergisi New Yorker’ın bir karikatürünün sansürlenmesine yol açtı. New Yorker’ın Facebook üzerinde dergide yayımlanan karikatürleri paylaştığı ayrı hesabında Mick Stevens tarafından çizilen bir Adem ve Havva karikatürü paylaşıldı. Fakat site yönetimi ‘kadın göğüs ucunun göründüğü bir görüntünün kurallara aykırı olduğunu’ belirtip karikatürü kaldırdı.
  Facebook’un cinsellik ve çıplaklık konusunda yönetmeliğine takılan karikatürün Facebook’ta yer alması için Stevens biraz da tepki olarak Adem ve Havva’yı tamamen giyinik olarak tekrar çizdi. Karikatür bu haliyle Facebook’ta yer alabildi. New Yorker’ın karikatür editörü Robert Mankoff olayı ‘Nipplegate’ (Göğüs ucu skandalı) olarak niteleyip karikatürün ‘bütün esprisinin gittiğini’ belirtti. Mankoff derginin blogunda “İki nokta ne kadar büyük ve ne kadar koyu olursa sorun oluyor, anlayanınız var mı?” sorusuyla dalga geçti.


  Facebook ise kendini ‘çizgi karakterler bile olsalar kadın ve erkek cinsel organlarının ya da cinsel ilişkinin görüntüsü siteye konulamaz’ kuralıyla savundu. Facebook kurallarına göre bir fotoğrafta ya da bir resimde bir erkeğin göğüs ucunun gözükmesinde sakınca yok. 2. #2
  O kadar çıplak kadın varken kariaktür kalmıştı zaten bi giydirilcek

 3. #3
  Alıntı fans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  O kadar çıplak kadın varken kariaktür kalmıştı zaten bi giydirilcek
  olayın en can alıcı noktası ise bunu yaptıranın facebook olması...
  hatayla kazayla ülkemizde yetkililer bunu yaptırsaydı vay hallerine şeriatın hortlamasından tutun da nelerine kadar giderdi artık hakaretler aşağılamalar..

Benzer Konular

 1. Karikatür nedir?
  Konuyu Açan: mole, Forum: Karikatürler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 10-Nis-2009, 11:15
 2. Karikatür
  Konuyu Açan: bilge, Forum: Karikatürler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01-Eyl-2008, 17:46
 3. Korku Filmi (Karikatür)
  Konuyu Açan: Gizdüşüm, Forum: Karikatürler.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 25-Şub-2008, 15:24
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com