Arkadaşlar merhaba
üniversitede kredi yurtlar kurumundan burs alan ve ödeme için eline tebligat ulasan var mı?
bana geldi, memleketteki vergi dairesine evrak yollamıslar
7 gün içinde ödemezseniz filan falan diye de yazmıslar

lisans için 4.500, yüksek lisans için 8000, katkı kredisi(sanırım üniversite harcı için) 1500 kusur diyor

benim anlamadıgım ben masterdan temmuz 2007 de mezun oldum
daha 4 yıl dolmadı kı, ana para 4.500 faızı nasıl bu kadar olabiliyor 8 milyar yazmıslar
acaba erteletebilir miyim bu borcu?
ben çok ama çok pişmanım kardeşleriniz akrabalarınız varsa uyarın o 3 kuruş için
burs alıp bir de başlarına faiz çıkarmasınlar
malesef 1. sınıftayken tüm ögrenciler gibi ne diye başvurduysam, o zamanki aklımızla
çok büyük hata etmişiz

Kardeşime de gelmiş, onun sadece lisans.. 7 bucuk diyorlar
benim lisansım neden 4.5 iken onunkı aynı fakultede-bölümler farklı ama- 7 bucuk milyar oluyor onu da anlamadım

--- Sonraki mesaj ---

Borçlunun, Kuruma müracaatı esnasında; Emekli Sandığı, SSK, BAĞ-KUR gibi sosyal güvenlik kuruluşu niteliğindeki başka kuruluşlarla ilişkisinin bulunmaması halinde, ilgilinin yazılı talebi ile borç ödemesi kredi alma süresinin bitiminden itibaren endeks uygulanmak sureti ile ve birer yıllık sürelerle Kurumca uzatılmaktadır.
şöyle bir haber buldum ama
sinirlerim çok bozuk

Yüzyılın affı ile 1 milyon işsiz ya da son krizde işinden olan üniversite mezunu gencin de yüzü gülecek. Haciz durumundaki 200 bin ve borcu faize giren 800 bin üniversitelinin sıkıntısı bitecek.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın önceki gün açıkladığı kamu borçlarının yeniden yapılandırılması taslağı öğrenciler ile devlet arasında da ‘beyaz sayfa’ açacak. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) verilerine göre; kuruma harç ve öğrenim kredisi borcu olanların sayısı 1 milyonu geçiyor. Borcun rakamsal değeri 1.5 milyar TL’yi buluyor.
Haciz uygulaması başlatılan öğrenci sayısı ise 200 bin civarında. Hacze düşen öğrencilerin ortalama borcu 2-8 bin lira arasında değişiyor. Bunun da rakamsal değerinin 250 milyon lira olduğu ifade ediliyor. Katkı ve kredi borcu okulun bitiminden başlayarak 2 yıl içinde ve kredi alınan sürenin yarısı kadar zamanda 3′er aylık taksitlerle ödeniyor.
Ödenmezse, borca aylık yüzde 2.5 faiz işliyor. Yapılandırma taslağı ile haciz durumuna düşen 200 bin ve borcuna faiz işlemeye başlayan 800 bin üniversitelinin borçları, geçmişe dönük faizler silinerek anapara üzerinden yeniden taksitlendirilecek.
Burslar zamlandı
YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, 2011′de burs ve kredi rakamının en az 240 lira olacağını açıkladı. Albayrak, kredi ve burs miktarlarının bu yıl ilk defa yüzde 20 zamlandığını söyledi.
tabi dogru mu bilmiyorum