Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arası gösteriliyor
 1. #1

  Kristaller Ve Taşlar Üzerine Güzel Bir Röportaj

  “Kristalleşmeyi başaran her birim, mensubu olduğu alemin evliyasıdır. O’ artık keramet ehlidir ve mucizeler yaşatabilir” Cemal Bencan
  Daha önce anlaşılır bir biçimde işlenmemiş konuları, özellikle “Enerjitik Parazitler” gibi kavramları kaleme alan, kendine özgü doğal terapi yöntemleri ile yaşamında da bir örnek oluşturan Cemal Bencan, “Taş” diye bildiğimiz canlılarla ilgili bilgilerini bizimle paylaştı.

  Ferhan Gürbüz: Doğada çeşitli renk ve yapıda mineraller var. Bir taş nasıl oluşur?
  Cemal Bencan: Gezegenimiz oluşurken eriyik halde bulunan değişik atom yapısına ve frekansına sahip minerallerin hızla veya yavaş yavaş soğuması ile değişik renk ve yapılarda taş diye genellenen mineral tabakası oluşmuştur. Bunlar hep birlikte dağlarıyla, mağaralarıyla, kanyonları ve kaya parçalarıyla kum, toprak şeklinde insanoğluna ve diğer kara canlılarına bir yaşam ortamı hazırlamışlardır. Bunların içersinde çok yüksek ısıya sahip bir eriyik iken bir anda aşırı soğuk hava ve yağmurlarla yıkanan bazı erimiş cevherler vardır ki, bunların frekansı çok yüksektir. Kuvars, ametist, florid, granat , turmalin kalseden, sitrin gibi. Mineraller bu yüksek ve düzenli titreşimleri ile insana hizmet için fark edilmeyi beklemektedirler.
  F. Gürbüz: Bir kristali satın alırken ve daha sonra nelere dikkat etmek gerekir?

  C. Bencan:Günümüzde yüksek teknolojinin yardımı ile artık neredeyse bütün minerallerin taklitleri yapılabilmektedir. Bu neden ile mümkünse güvenilir yer ve kişilerden, doğal ve gerçek kristaller alınmalıdır. Bunlarında içersinde renk, doku ve fasetaları düzgün olanlar seçilmelidir. Sivri uçların kırılmamasına dikkat edilmelidir.
  F.Gürbüz: Kristaller ve minerallerin enerjileri azalıp yükselebilir mi?
  C.Bencan: Bazı kristaller, özellikle de kuvars ve ametist ortamdaki kirli enerjileri temizlerler. Gerek terapide gerekse mekan temizliğinde kullanılan bu kristaller zamanla dolar ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Böyle durumlarda enerjileri azalır. Dolup tıkanmış bir kristal ile herhangi bir işlem yapılamaz.
  F.Gürbüz. Doygunluk noktasına gelmiş bir kristal nasıl temizlenir?


  C.Bencan: Bu haldeki kristalin en pratik temizliği, en az bir saat ile bir gece arası deniz suyu oranında tuzlu suda bekletmek ve mümkünse yarım saat güneşe tutmak ile gerçekleşir. Ayrıca yine bir gece toprağa gömülür. Yalnız evdeki çiçek saksısına değil. Her iki durumda üzerinde topladığı kirli enerjileri toprağa veya tuzlu suya bırakır. Böylece kendisi temiz ve akortlu olarak yeniden hizmete hazır hale gelir.
  F.Gürbüz: Kristaller nasıl programlanır?
  CB:Binlerce ton basınç altında, yüksek ısı farklarına maruz kalarak ve milyonlarca yıl sabırla bekleyip çile çekerek kristalleşmeyi başaran bu mineraller bünyelerinde dünyanın oluşumundan beri biriken bilgileri olağanüstü bir şekilde kayıt edebilme özelliği kazanmışlardır. Özellikle bir silisyum kristali olan kuvarslar, bu konuda büyük yeteneğe sahiptirler.


  Silisyum kristali olan kuvarslar atom uzayları ve elektronları arasında bilgi saklama özelliklerine sahiptirler. Bu özelliklerinden dolayı bilgisayar içinde, çiplerde ve transistörlerde kullanılırlar. Bilgisayarlarda binlerce bayt bilgiyi uhdesinde barındıran bu tekamül etmiş mineraller, doğal halleriyle veya takı olarak insan üzerinde taşındığında aynı fonksiyonları yerine getirirler. Kuvarslar, bir elektrik akımını, herhangi bir tesiri kaydedip bilgiyi hapsedebildiklerinden dolayı, eğer bir insan üstünde taşıyor ise öfke, kin, nefret gibi olumlu olmayan düşünce ve replikleri de sahibinden önce yakalayıp kişinin bunlardan korunmasını sağlarlar. Yaratıcı, insanı yaratmış ve ona halifelik yetkisi vermiştir. Bu yetkiye binaen tüm kuantlar, melekler insana hizmet akdi vermişlerdir. Bu nedenle kristaller de insana hizmet için hazırdırlar. Bir kristal sahibi olduğunuzda, onu önce tuzlu suya veya toprağa yatırarak temizlersiniz. Ertesi gün saf ve temiz olan kristali elinize alır ve onunla iletişim kurarsınız. Bu şöyle olur; hafif sesli olarak seslenebilirsiniz:

  “Sevgili kristalim, Allah’ın izni ve inayeti ile şimdi seni, insanlığa, evrene ve tüm mevcudata sevgi ve iyilik yolunda her zaman ve her koşulda yalnızca pozitif olguları yükselterek yayınlayıp hizmet etmek üzere programlıyorum. Şimdiden sonra sen benim sadık partnerimsin.”
  Artık pozitif olgularda size sadık olan ve hizmet etmeye hazır bir kristaliniz var demektir.
  Teknolojide kullanılan transistörlerden birini kırdığımızda içinde, minicik bir parça silisyum kristali olan kuvarsa rastlarız, bunlar elektronik sanayinde ve teknolojide yaygın olarak kullanılmaktadır. Amplifikatörlerde bir sesin binlerce watt yükseltildiğine hepimiz tanığız, sesi yükselten işte bu kristallerdir. Kendisine uygulanan her tesiri yükseltebilen bu harika mineraller, muhatap oldukları düşünceyi ve duyguları da yükseltirler. Kendisine uygulanan bir düşünceyi binlerce defa yükseltip bir anten gibi yayabilirler.

  FG: Hangi mineraller programlama için uygundur?
  CB: En uygun kristal kuvarstır. Beyaz şeffaf bir kuvars programlandığı zaman şifada, her türlü terapide, tezahür ettirmelerde etkili bir şekilde kullanılabilir.
  FG: Programlar genellikle hangi duygu ve olgular içindir?
  CB: Pozitif olgular için programlanabilirler. Pozitif duygular için kullanılır ise hayırlara vesile olur.
  FG: Spa taşları nedir?
  CB: “Spa taşları” diye bilinen obsidyen, esasında volkanik siyah silisyum eriyiğidir. Buna kısaca volkanik cam diyebiliriz. Burada yine silisyumun kayıt edici özelliği kullanılmaktadır. Obsidyen ve buna benzer bazı mineraller ağrı ve hastalıkların sağaltılması amacıyla antik dönemlerden beri kullanılmıştır. İlkel bir yöntem olmasına rağmen her zaman çalışmıştır. Halen de bilinçli uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir.
  FG. Kendimizde kullanabilir miyiz SPA taşlarını? Bize bir tarifte bulunur musunuz?
  CB: Avuç içini dolduracak büyüklükte bir obsidyen parçası, yazın buzdolabında soğutularak, kış ise kaynar suda veya bir ısıtıcı üzerinde ısıtılıp ağrıyan yere beş-on dakika ovularak sürülür. Isı ortalaması, 40 derece civarında, vücudu yakmayacak kadar olmalı. Burada ağrı ya da rahatsızlığa sebep olan enerjinin her seferinde bir miktarı taşa geçer. Bu enerjiyi kaydeden obsidyen, yine beş on dakika tuzlu suya bırakılır. Burada amaç, toplanan ağrı veya parazit enerjinin taştan suya bırakılmasıdır. Yaklaşık bir saat sonra kendini temizleyen taş tekrar kullanılır.Terapinizi tüm vücuda yapacaksanız 12-15 tane çeşitli büyüklükte taşa ihtiyaç olabilir,
  FG: Başka ne tür terapiler var taşlarla?
  CB: Kristallerle parmak uçlarından içeriye yapılan kristal terapileri var. Böylece kristalin yükseltme özelliğinden faydalanarak tıkanmış meridyenlerin açılması ve blokajların kırılması mümkün olur.
  FG: Kristaller ne sıklıkla temizlenmelidir?
  CB: Eğer terapide kullanılıyorsa her terapi sonunda temizlenmelidir. Taş temizlenmeden iki kişi peş peşe asla kullanılmamalıdır. Eğer mekan için kullanılıyorsa on beş günde bir, gece tuzlu suya veya toprağa konularak temizlenmelidir.
  FG: Hiç arındırılmaya ihtiyacı olmayan taş var mıdır?
  CB: Ara sıra yıkanıp güneşlenmek, bütün mineraller için gereklidir ve iyi gelir. Ancak takı olarak kullandığımız kolye-yüzük gibi kristalleri toprağa veya tuzlu suya koymamız gerekmez. Onları duş alırken çıkarmayıp bizimle birlikte yıkanmalarını sağlarsak bu yeterli olacaktır.
  FG: Taşların kendiliğinden kırılması veya kaybolması nedir?
  CB: Eğer yeni sahibini bulan kristal veya mineral frekans olarak sahibiyle uyum sağlayamaz ise bir süre dayanır, sonra kendini imha eder, ya kırılır ya da bir şekilde evrendeki diğer güçlerin yardımı ile kaybolur. Bu sadece taşlar için değil, bardak, çanak, hediye edilmiş bir biblo veya herhangi bir eşya ve obje içinde böyledir.
  FG: Taşlarla duygusal bir iletişim olur mu?
  C.B: Tabii ki olur çünkü onlar canlıdır. Farkındalığı yüksek olan birisi bu iletişimi hemen kurabilir. Mesela yumruk büyüklüğünde bir ametist veya kuvarsı yatak odanızda başucunuza koyunuz. O gece veya ertesi gece mutlaka onun sizinle iletişim kurmaya çalıştığını fark edeceksiniz. Ben bir keresinde bir karpuz büyüklüğünde ametisti yatak odama koymuştum. Sabaha kadar beni uyutmadı, bir çocuk gibi ilgi istiyor. Benimle telepatik iletişim kurdu birlikte oynamak, astral seyahatler yapmak ve çok çeşitli enerji oyunları oynuyor. Ertesi gün onu salona yerleştirmek zorunda kaldım.
  FG: En çok bilinen taşlar nelerdir ve hangi özellikleri vardır?
  CB: En çok bilinenleri saymak gerekirse Agattan başlamak isterim.

  Agat: sahibine sadık dostlar edindiren, böyle insanları kendine çeken bir taştır. Vücutta tansiyonu ve salgı bezlerini dengeler.

  Akik: Turuncu ya da şeffaf kırmızı renklidir. Uğur ve bereket taşıdır.

  Ametist: Kullanıcısında denge ve uyum oluşturur. Ezoterik değere sahip olması için başkaları tarafından size hediye edilmelidir. Enerji bedeni dengeler, bilgisayar ve TV gibi aletlerin zararlı tesirlerini nispeten etkisiz hale getirir. Halk arasında negatif enerjiye karşı koruyucu olduğu söylenmektedir.

  Akuamarin: Açık mavi ve yeşil renkli bu taş, beden ve zihin ilişkisini güçlendirir.
  Aventurin: Metalik pırıltılı bu mineral “sınırsız imkanlar” taşıdır. Vizyonu genişletir ve yeni ufuklar açar.

  Aytaşı: Renksiz ya da süt beyazı rengindedir. Sezgilerimizi güçlendirir.

  Elmas: Titreşimi ve sertliği çok yüksek bir kristaldir. Bulunduğu yerde negatif enerji bırakmaz. Eskiden atalarımız mikropsuz bir ortam yaratmak veya ortamı arındırmak için elmas kullanırlarmış.

  Firuze: (turkuvaz): Nazara karşı iyidir.

  Hematit: (demir): Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır.

  Jasper: Sevgi ve inancın simgesidir.

  Kalsedon: (mavi akik) Tiroit ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendiricidir. Zihin açıklığı ve güven duygusu verir.

  Kaplan gözü: Altın rengi ve kahverengi katmanlardan oluşan çizgili bir taştır.
  Konsantrasyonu yükseltir.

  Kehribar (Amber) :Koyu sarı ve turuncu tonlardadır. Özellikle guatr ve bronşite karşı iyidir. Kehribar, Roma devrinde guatrı tedavi etmek için kullanılırdı.

  Kristal Kuvars: Üstündeki enerji kumaşlardan bile geçerek yaşlanmayı geciktirir. Zihinsel bedensel ve ruhsal enerjilerimizi destekler. Ortamdaki tüm negatif olumsuzlukları geri iterler.

  Krizopras: Girişilen yeni işlerin başarı ile sonuçlandırılmasına yardımcı olduğu söylenir. Bu nedenle büyük İskender tarafından bir tılsım taşı olarak kullanılmıştır.

  Lal (Sabır taşı granat): Bu taşın erkeği koyu bordo, dişisi kırmızı renktedir. Üzerinde taşıyanı bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı korur. Sabır taşı olarak efsanelere geçmiştir.

  Lapis-Lazuli (Lacivet taşı): Anlamı “göklerin taşı” dır. Ruh ve beden arsındaki dengeyi sağlar.

  Magnetit (Mıknatıs taştı): Çok güçlü bir mineraldir. Karaciğere iyi geldiği söylenir.

  Malahit: Koyu yeşil renktedir. Özünde neşe taşır ve her kademede dengeleyici rol oynar.

  Mercan: Kırmızı ve siyah renktedir. Bir deniz ürünü olduğu için okyanusların dibindeki sakinlik ve dinginlik programını sahibi insanlara aktarır.

  Obsidyen: (volkan camı) Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır. Negatif enerjileri çeker, üzerine alır.

  Oniks: Kontrol ve denge unsuru olan bu taş kaygıları azaltır.

  Opal: Latince isminin anlamı “göz taşı”dır. Geçmişte göz hastalıklarının tedavisinde kullanılırdı. Ümidin semboldür.

  Pembe Kuvars: Sevgi taşı diye bilinir. Huzur ve duygu yüklüdür. Çünkü insana sürekli sevgi titreşimi gönderir.

  Pirit (Üçüncü göz taşı): Metalimsidir ve irade gücünü arttırır.

  Safir: Spiritüel aydınlanma yolunda olanların taşıdır. Tüm kan hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

  Sitrin Kuvars: Vücudumuzun tüm dokuları ile etkileşerek güçlendir.Toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

  Topaz: Cesareti arttırır, neşe ve hoşnutluk duygusu verir.

  Turmalin: Hem pozitif hem de negatif kutuplara sahip olan nadir taşlardandır. Yirmi dakika elde tutulursa insanı şarj edip enerji ile doldurur.

  Yakut: Çok değerli ve yüksek huzur veren bir taş olmakla birlikte biraz risklidir. Pozitif düşünce yüklü bir insanda bereketi çekerken, bunun tersini uygulayan insanlarda talihsizliğe yol açabilir.

  Yeşim (Jade): Her çeşit korkuyu engeller kişinin güvende olduğu hissini güçlendirir.İyi ilişkilerin simgesidir.

  Zebercet (Krizolit Olivin): Yumuşak bir taş olup yeşil zeytin rengindedir. Korkuları yatıştırma özelliği vardır.

  Zirkon (Yemen taşı): Titreşimi çok yüksektir ve negatif enerjilerden korur.

  Zümrüt: Canlı yeşil renkli bir taştır. Kadın ve erkekte üretkenliği arttırır.

  Bütün taşlar ve kristaller canlıdır. Akıl, zeka, hırs ve ego gibi insana verilen programlara sahip olmadıkları için evrenle akort halde olup insana hizmet etmek için yüksek bir potansiyelle fark edilmeyi beklemektedirler. Her birinde kendine has özellikler ve yetenekler mevcuttur. Kendimizi hiçbir sınırlandırmaya tabi tutmadan ve ön yargılardan bağımsız, nötr baktığımızda vücudumuz ihtiyacı olan cevheri hemen tanıyacak ve ona karşı bir çekim duyacaktır. İşte o an siz o taşa sahip olmalısınız!
  Konu Rest tarafından (15-Apr-2012 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.Benzer Konular

 1. Çok İlginç ve Bi O Kadarda Güzel Bir Ev
  Konuyu Açan: teoka, Forum: İlginç ve Komik Resimler.
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 23-Mar-2014, 22:59
 2. Ata Nirun´la Ruhlar Üzerine Bir Röportaj
  Konuyu Açan: snoopy_, Forum: Büyü.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10-Jan-2011, 03:44
 3. Güzel Bir Soru Daha....
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Zeka ve Mantık Soruları.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 24-Oct-2009, 20:03
 4. Bence Güzel Bir Soru
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Zeka ve Mantık Soruları.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 29-Nov-2008, 11:40
 5. Xp İçin Güzel Bir Tema
  Konuyu Açan: Fatih, Forum: Bilgisayar & Cep Telefonu.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05-Feb-2008, 01:09
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com