Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arası gösteriliyor
 1. #1

  Küçük Odalar İçin Dekorasyon Fikirleri  Eğer eviniz ve odalarınız küçükse canınızı fazla sıkmayın…
  Büyük odalı evler herkes hayal eder. Eğer eviniz ve odalarınız küçükse canınızı fazla sıkmayın. Odanızı dekore ederken yapacağınız bazı hilelerle olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.
  Öncelikle odanızın şekline ve büyüklüğüne uygun pratik ve portatif eşyaları seçmelisiniz. Gereğinden fazla ve büyük eşyalarla odanızı hıncahınç doldurmanıza gerek yok. Seçtiğiniz eşyalarla odanızın içinde rahat hareket edebilecek durumda olmanıza dikkat edin.
  Odanızda kullanacağınız aynalar mekana derinlik katacağından küçük ve dar alanlar için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Aynanız ne kadar büyük olursa katacağı derinlikte o kadar fazla olacaktır. Tercihlerinizde bu pratik bilgiyi göz önünde tutun. Odanıza alacağınız eşya aksesuarlarda açık renk ve cam objelere ağırlık verin. Koyu renk ve ahşap mobilya odanızı daraltır ve içinizi sıkan bir hal alır.
  Odanıza ne kadar çok ışık girerse o kadar çok sizin lehinize olacaktır. Ayrıca kalın ve koyu renk perdelerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. İçeriyi aydınlık gösterecek açık ve ince kumaşlı perdeleri seçmenizi öneririz. Odanızın aydınlatması önemli bir konudur. Çünkü dar alanlarda ışığın duvara yansıması gerekir.
  Tavandan aydınlatmanın doğru bir tercih olabileceği gibi yerden aydınlatmayıda önerebiliriz. Örneğin ayaklı amba ve abajur gibi. Bu tarz aydınlatmalar odanıza ayrı bir hava katan aksesuarlarda olacaktır.
  Duvarlarda kullanacağınız renk asla uçuk renkler olmamalı. Açık renkler her zaman odanızı aydınlık ve geniş gösteriri. Ayrıca önemli bir detayda tavan rengi mutlaka beyaza boyanması gerekmektedir. Kullanacağınız mobilya açık renkte olmasında fayda var. Sandalyelerin ince ve uzun bacaklı olanlarını alırsanız odanız daha ferah bir havada olacaktır. 2. #2
  bir zamanlar ögrenciyken 14 bucuk metrekarede hem yatak odam hem çalışma masam hemde tv konsolum vardı ha birde kitaplık ama saolsun bir marangoz abi bana katlanır masalı kitaplıklı 2 li koltuk yapmıştı çok pratikti. 2 li koltuk açılınca yatak oluyordu. bu arada kücük mekanlar için duvar kagıdı yada koyu renkler tercih etmeyin duvarlarda özellikle çok daha daraltıyor. limon yeşilinin de açığı bir renk hem gün ışıgını yansıtıyor hemde daha geniş gösteriyordu.

 3. #3
  Az ve küçük ebatlı eşyalarda odayı büyük gösterir... Bize gelen komşularımız bizim salonların kendilerinkinden daha büyük olduğunu iddia ederlerdi hep halbuki aynı bina aynı metrekare evler fark olmasına imkan yok..

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com