Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arası gösteriliyor
 1. #1
  fantoma

  Kundalini Enerjisi

  Çok eski zamanlardan beri aydinlanmaya ulasmaya çalisan pek çok ögreti, kullandiklari yöntemlerde farklilik gösterseler de, temelde Kundalini enerjisinin uyarilmasý ve devindirilmesine yönelik çalismalar içerir.Kundalini, nesnelerin içindeki disi enerji demektir ve herþeyin içindedir.

  Omurganın tabaninda, Muladhara denilen temel çakrada, kivrilmis biçimde uyur.Bu çakranin nilüferinde dört tane kirmizi çiçek yapragi vardir. Ustlerinde Sanskrit harfleri ile va, þa, ça, sa yazilidir. Bu harfler sari bir karenin içine yerlestirilmistir; bu da yeryüzü ögesidir. Karenin içerisindeki ters üçgende, sembolik olarak omuriligin dibinde üç-buçuk kez kivrilmis uyuyan bir yilan þeklinde gösterilir.Kundalini,sözcügü de, spiral anlamina gelen "kundal" kelimesinden türemistir ve enerji uyandiginda, spiral şeklinde, yılan gibi hareket edip yükseliyor olmasından esinlenilmistir.

  Her kültürde kundalini sembolu farkli. Bunlardan biri de Azteklerin iki basli yilan sembolü Bu sembol, kundalininin iki yüzünü gösterir, biri yapıcı ve diğeri yikici. Tipki elektrik enerjisi gibi, aydinlatabilir de, yakabilir de Kisi hazir olmadan, zoraki yöntemlerle uyandirilan Kundalini hareketi, onceden bilinemeyecek derecede sorunlara yol açabilir. Normal olarak kundalini yükseldiginde kisinin yüksek ve yaratici düsünceleri, duygulari ve faaliyetleri tetiklenir. Bütün dahilerin az veya çok bir kundalini deneyimi yasadigi söylenir.

  Kundalini enerjisini uyaran pek çok gizli teknikten sözedilir ancak bazen kundalini bir kaza sonucu kendiliginden yukselebilir. Açiga çikmasini meditasyon, yoga, dua, bedensel talimler, psikodelik ilaçlar, bir yasam krizi (örnegin asiri fiziksel veya duygusal travma, ölüme yakin deneyim veya bir yakinin ölümü), dogum, menopoz, kuruk sokumuna alinan darbeler vs. tetikleyebilir.Kundalini yukseldiginde bir anda asiri enerji yuklemesi olur,kisi farkli bir gücün devinimini hisseder, sezgi kanallari açilir.

  Ancak kisi, gerekli ruhsal olgunluga erismemisse çesitli sapmalarin yaþanilmasi kaçinilmazdir
  Bu enerji herkesin kisisel ve ruhsal gelisimine yada fiziksel durumuna göre farklilik gösterir.Özellikle beden tam hazir olmadigi zaman devreye giren kundalini enerjisinin belirtileri:

  *nedeni bilinmeyen hastaliklar
  *degisken davranislar
  *kaybetme yada hayatla basedememe korkusu
  *soguk ve sicaktan asiri etkilenme
  *birden fazla kisilik sergileme
  *ruh hallerindeki degisiklikler
  *bazen donuk bazen coskulu olma hali
  *kendisiyle,digerleriyle ya da yaptigi isiyle barisik olmama
  *dis görünüsteki degisiklikler (bazen genç bazen yasli gibi görünmek)
  *isiklar,renkler,geometrik sekiler,geçmis hayatlardan sahneler veya gelecekte olabilecek olaylari görmek.

  Kundalini bir kez uyandi mi etkisi bedende sürekli ve hissedilirdir. Siradisi enerji duyumlari yasanir. Bunlar çogu zaman karicalanma, titresimli, viziltili, igneleyici, kasindirici veya yakici hislerdir. Bir sürü diger fiziksel, psikolojik, psişik veya ruhsal degisimler, omurgalardan geçen ve kafanin tepesinden isik ve coskuyla disa fiskiran klasik yogun enerji akisindan önce veya sonra olusabilir.Kundalini enerjisinin kendine özgü bir yolu vardir.Enerji omurgadan yukariya dogru tirmanir basin tepesinden disari akar. Bu enerjinin harekete geçmesi ile farkli bakis açilari ve yetenekler kiside uyanir.

  Ozellikle hosgörülü ve affedici bir bakis acisi içinde kalmak, yuzeysel anlayislar, sevgi eksikligi içinde olmak yada korku içinde olmak enerjinin hareket etmesinde tikanıklıklara sebep olur.Duygulari oldugundan farkli görmek, duyguyu sahiplenmeden seyretmek, hatta kisinin bu durumda kendisini seyretmesi, izlemesi ve fark etmesi enerjinin çakralar boyunca tikanmadan ilerlemesini saglayabilir.

  Kaynaklar:
  Kitamura ,Petek, Alternatif Yöntemlerle Daha Mutlu Bir Hayat,Taksim&Taksim yayinlari
  Konu Rest tarafından (23-Nis-2012 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.Benzer Konular

 1. Kundalini Belirtileri Ve Semptomlari
  Konuyu Açan: Daphne, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 11-Nis-2009, 19:17
 2. Kundalini, Vibrasyonlar ve Aydınlanma
  Konuyu Açan: psychick, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 19-Şub-2008, 01:22
 3. Sesin Enerjisi Üzerine - Kuthumi
  Konuyu Açan: Daphne, Forum: Spiritüalizm.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 13-Şub-2008, 14:30
 4. Kristal Piramit Enerjisi
  Konuyu Açan: secret shadow, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-Şub-2008, 23:22
 5. Kutsal Yerküre Enerjisi
  Konuyu Açan: psychick, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12-Şub-2008, 07:29
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com