2 Sayfadan 1. 12 SonSon
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  mamay

  Red face La Havle Vela Kuvvete İlla Billah Tüm Dileklere

  Birinci Dünya Savaşı sırasındai Çanakkalede Koca Seyit'in 276 kg.lık top mermisini, savaşın en kritik anında tek başına kaldırıp en büyük düşman gemilerinden biri olan Oyşın'a ateşlemesiyle, savaşın seyrinin değiştiğini biliyoruz.
  Mü'minlerin özellikle âciz ve çaresiz kaldıklarında çoğu zaman farkında olmaksızın tekrarladıkları mübarek bir dua vardır:
  "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim." yani:
  "GÜÇ VE KUVVET ANCAK YÜCE ALLAHA AİTTİR VE ANCAK ONUN İHSAN VE İNAYETİYLE GÜÇLÜ OLUNUR." anlamındaki bu feyizli cümle, Koca Seyit'e o anda 276 kg.lık topu kaldırtmış ve Çanakkale savaşının seyrini değiştirmiştir.
  Savaş bittikten sonra Koca Seyit'in topu kaldırış anını görselleştirmek için fotoğrafı çekilecektir; lakin Koca Seyit, topu kaldıramaz. Zira o güç kendisinden değil; Yüce Yaratıcısından gelmektedir. Koca Seyit, topu kaldırmak için tekrar tekrar denemeler yapar ama nafile… Sonunda anlar aynı topu savaşta nasıl kaldırdığını ve der ki:
  "O anki 'Lâ havle…'m ile şu andaki 'Lâ havle…'m birbirine hiç benzemiyor…"
  Evet, öyle bir an ki, iman ile içtenliğin özgüvenle birleştiği bir an Koca Seyit'in 276 kg.lık top mermisini kaldırış anı.
  Bir kulun Rabbine en yakın olduğu an, en çaresiz olduğu andır. Koca Seyit, o anda acziyetini sunmasaydı Allah'a, "LA HAVLE"yle kollarını topa ve kendine güvenemeyerek cesaret edemeseydi, sonuç ne olurdu sizce?

  Mâlik el-Eşcaî RA Hazretleri, bir gün Rasûl-ü Ekrem SAV Hazretleri'ne gelip, oğlu Avf'ın esir olduğunu haber vermişler. Efendimiz SAV Hazretleri de:

  "--Ona haber gönderin, (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh)'ı çok söylesin!" diye emretmişler.

  Halbuki, o anda Avf zincirlerle ayaklarından bağlı bulunuyormuş. Allah-u Teàlâ'nın hikmetine bakın ki, bu duaya devamıyla bir gün ayağındaki zincirler kendiliğinden çözülmüş, o da fırsattan istifade ederek, hemen orada bulduğu bir deveye atlayıp kaçmaya başlamış. Yolda rastladığı deve çobanlarına bir nâra atarak onları korkutup kaçırmış, bütün develeri önüne katıp babasının evine gelmiş.

  Ev halkı son derece sevinmişler ve develer hakkında Rasûl-ü Ekrem'den ne yapacaklarını sormuşlar. Efendimiz SAV Hazretleri de "İstediğiniz gibi hareket edin!" buyurmuşlardır. Bunun üzerine derhal,ayet-i celilesi sadır olmuş ve bir kimse Allah'tan korkup emirlerine imtisâl ederek ve yasaklarından kaçarak ittikà üzerinde olursa, Cenâb-ı Hakk'ın, onu bütün sıkıntılardan kurtarıp, ummadığı yerlerden rızıklandıracağı beyan buyrulmuştur. (Et-Tergîb, 2/446)
  Konu Olcix tarafından (27-Nis-2012 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  mamay
  ağlarııııııııııııııııım ozaman

 3. #3
  La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim!
  Allahım ayrışmaların ve çekişmelerin düşüncesizliklerle pekişip beni alt etmeye çalıştığı şu günlerde bana dayanma gücü ver.Kendimi, işimi, ailemi, sana bıraktım.

 4. #4

 5. #5
  La havle ve la kuvvete illa billah, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.)

 6. #6
  Alıntı ayşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  La havle ve la kuvvete illa billah, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır.)
  hemde nasıl, bu duayı 2. kez (1000 adet) okuyuşum ve okuduğum 2 şey de okuduktan 24 saat geçmeden gerçekleşti. Resmen mucize.

 7. #7
  Alıntı samyeli55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hemde nasıl, bu duayı 2. kez (1000 adet) okuyuşum ve okuduğum 2 şey de okuduktan 24 saat geçmeden gerçekleşti. Resmen mucize.
  samyeli çok sevindim canım senin adına.. bir iki şey soracaktım: la havle vela kuvvete illa billah mı okudun yoksa sonuna billâhil aliyyil azim ekledinmi? bir de okumadan başında ya da sonunda niyet yada dilek söyledinmi?

 8. #8
  bende rüyamda görmüştüm okuma sayısı varmı acaba?

 9. #9
  Alıntı eka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  samyeli çok sevindim canım senin adına.. bir iki şey soracaktım: la havle vela kuvvete illa billah mı okudun yoksa sonuna billâhil aliyyil azim ekledinmi? bir de okumadan başında ya da sonunda niyet yada dilek söyledinmi?
  Teşekkürler canım La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim diye okudum ben
  evet okumanın başında (genelde her dua öncesi Ya Tevvab okurum) istersen istiğfar duası oku ama bu benim yaptığım bişey yani duyduğum falan değil sırasıyla yazayım sana

  tabiki başta besmele
  içimden geldiği kadar salavat
  Ya Tevvab
  duanın Peygamberimize ve diğer ölmüşlerin ruhuna hediyesi
  niyetim
  euzu besmele (1 defa sadece başlarken)
  ve ardından La Havle 1000 adet
  bittikten sonra 20-30 civarı salavat

  bu kadar, çok ama çok kuvvetli olduğunu düşünüyorum aklında ufacık bir şüphe dahi olmasın okurken sana tavsiyem inş. sende faydalanırsın. Namazın ardından da okuyabilirsin. Unutmuşum bu arada ben abdestli okudum.

 10. #10
  Sürekli duydugum ve bazen de söylediğim bir seydir ama niyet tabii ayrı bir olay .Niyetimi hiç ortaya koymadım .

2 Sayfadan 1. 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Rüyada Lahavle Vela Kuvvete illa Billah Demek
  Konuyu Açan: Sidre, Forum: Rüya Tabirleri Sözlüğü.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 21-Tem-2012, 00:12
 2. 100 Derde Deva Kuvvet Macunu
  Konuyu Açan: evliyaa, Forum: Rukye ve Tedavi.
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 08-Eki-2009, 01:52
 3. Tüm dinlerde mehdi kavramı
  Konuyu Açan: MALCOLMX, Forum: Diğer Din ve İnanışlar.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 22-Ara-2006, 00:12
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com