5 Sayfadan 1. 123 ... SonSon
Toplam 46 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  MHP, 9 Büyük Mitingin İlkini Bursa'da Gerçekleştirdi  MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye genelindeki 9 büyük mitingin ilk durağı olan Bursa'da partililerine seslendi.


  Kurtuluş Mitingi adıyla Bursa Kent Meydanı'nda halka seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümeti, çözüm sürecini ve Başbakan Erdoğan'ı ağır sözlerle eleştirdi.

  Diyarbakır'daki tarihi nevruzla ilgili de çok sert çıkışlarda bulunan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı ihanet içerisinde olmakla suçladı. Miting alanındaki bir gurubun 'Vur de vuralım öl de ölelim' sözlerine ise Bahçeli 'Merak etmeyin onun da zamanı gelecek' diye karşılık verdi.

  İŞTE BURSA'DA KONUŞAN MHP GENEL BAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

  Bugün Bursa Uludağ gibi görkemlidir. Bursa milletin yeniden doğuşuna yeniden şahlanışına şahit olmaktadır. Kuruluşumuzun hatıraları bizimledir. Erenler evliyalar Allah dostu büyük alimler asırlarca Türk İslam medeniyetini geliştiren kahraman atalarımız aramızdadır. Çok şükür Türklük mukadderatı tertemiz vicdanların garantisi altındadır. Bursa Türk milletinin yanında Türklüğün tarafında ve vahdetin yolundadır. Bursa hainlere korku salmakta eş başkanlara hezimet vaat etmektedir. Türk milletine saldıran Türk kimliğini yıkmaya çabalayan kendini bilmezleri yenilgiyle tanıştırmak için teyakkuzdadır. Selam olsun Türk milletinin birliğinden yana olanlara.  TÜRKİYE TEMELLERİNDEN SARSILIYOR


  Selam olsun Türk bayrağına. İçiniz kan ağlayarak görüyorsunuz ki Türkiye temellerinden sarsılmaktadır. Meydanlarda bağımsızlığını kazanmış Türk milleti masada paylaşılmak istenmektedir. 90 yıl önce Dumlupınar'da yere serilen düşmanlıklar şimdi bileylenerejk karşımıza dikilmiştir. Milli değerlerimiz alçakça hedef yapılmıştır. Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terör meşrulaşmıştır. İmralı canisi muhatap alınmıştır. Terör inisiyatif elde etmiştir. Türkiye AKP felaketi altındadır, Türk milleti AKP belasıyla sarsılmaktadır. Tek millet tek devlet tek dil tek bayrak ve tek vatan AKP'nin bölücü politikaları sonucunda yıpratılmış ve yarılmıştır.

  "VUR DE VURALIM ÖL DE ÖLELİM"


  Miting notu: Miting alanındaki kalabalık VUR DE VURALIM ÖL DE ÖLELİM sözlerine MHP Genel Başkanı, 'Merak etmeyin onun da zamanı gelecek' diye konuştu. PKK silah bırakacakmış, PKK'lı militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çekilecekmiş. Terör bitecekmiş, diyorlar ki Türkiye huzura kavuşacakmış. Türk milleti utandırılmaktadır. Aziz Bursalı kardeşlerim yalanlarla oyalanmaktadır. PKK'nın silah bırakması nasıl mümkün olacaktır. Başbakan Erdoğan PKK'ya neleri peşkeş çektiğini hala açıklayamamıştır. Başbakan'a Bursa'dan soruyorum; İmralı canisine hangi sözleri PKK'ya hangi umutları verdiniz? Neyi çözmeye çalışıyorsunuz? Türk milleti kiminle küsmüş kiminle çatışmış da barış diyorsunuz? Mandacı mısın bölünme uydusu musun?  O SANA BÜYÜ MÜ YAPTI?


  Senin başka işin yok mu? Bursa’nın sorunları birikmişken sen nelerle meşgul oluyorsun? Yoksa İmralı Canisi sana el mi verdi, büyü mü yaptı, gözünü mü boyadı, PKK iradene pranga mı vurdu? Türkiye’yi bu hale getirmeye ne hakkın vardır.

  Türk milleti Diyarbakır'daki küstahlıkları alçaklıkları soysuzlukları ibretle izlemiştir. Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde serbest bırakacağı ve beraber beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını birlikte söylemelerini bekliyorum.

  Başbakan Erdoğan teröristbaşının açıklamalarını olumlu bir gelişme olduğunuutanmadan sıkılmadan yüzü kızarmadan söylemiştir. Başbakan da aynı beyinli atıktan beslenmektedir, aynı çamur akıntısında kürek çekmektedir. İkisinde de aynı üslup aynı nakaratlar tekrarlanmaktadır.
  İHANETİN İKİ EŞ BAŞKANI


  Bunlar ihanet oyunun iki eş başkanıdır. Bunlar ikiz iki mezar kazıcıdır. Anlaşılan İmralı canisinin mesajları Başbakan'ın elinden geçmiş ve düzeltmeleri BDP'li postacılara vermiştir. Türk bayrağının olmaması Başbakanı fazlaca rahatsız etmemiştir bunu basit bir kaç tepkisel sözle geçiştirmiştir. Nevruz bayramında Türk bayrağı inmiş PKK paçavraları yükselmiştir.

  MHP BÖLÜCÜLÜĞÜN PANZEHİRİDİR


  Türkiye Türktür Türk kalacaktır. Başbakan İmralı canisi ve PKK'yla birlikteliğini sağlama almak için milliyetçiliğe saldırmakta. Bu kafa yapısına göre MHP terör bitmesin diye uğraşmaktaymış. Terör biterse MHP de bitermiş. MHP kanın akmasını istiyormuş. Bu müfterice beyanlar bu asılsız düzmece ifadeler ancak ruhunu iblisle mübadele edenlere has bir tavırdır. MHP Türk milletine engel ne varsa elinin tersiyle itmektedir. Biz terörün de bölünmenin de bölücülerin de panzehiriyiz. Başbakan bunu hayatı boyunca fark edemez. Başbakan'ın bölünme merakına da sonuna kadar karşıyız. Biz Türk milliyetçisiyiz. Türkiye'yi canından aziz bilen milliyetçi ve millet sevdalısı vicdanlarız.

  ALPARSLAN DİYOJEN'LE ANLAŞMIŞ OLSAYDI


  Biz İmralı'ya sadece yağlı urganı caninin boynuna takmak için gideriz. Bu anlayış Sultan Alparslan'da da olsaydı diyojen'le de barış görüşmesi yapılsaydı Türkler yersiz yurtsuz kalırdı. Şayet bu sefil bu bakış Gazi Mustafa Kemal'de de görünseydi ne Türkiye'nin adından ne de bağımsızlığından bahsedilebilirdi.

  İç düşman yaratma igib kurgu kavramlar Türk milliyetçiliğine uzak ve yabancıdır. Türk milliyetçiliği ve demokrasi birbirinden ayrılmaz bir bütündür.

  Diyarbakır sevgimiz Erzurum direncimizdir. Hepimiz Ankara ve Türkiye'yiz. Ayakların baş olduğu bu dönem bitmelidir, ufukta güneş doğmuştur, AKP balonu sönmeye yüz tutmuştur. Bursa bunun önsözüdür. Bu meydan Türkiye'nin umudunun kanıtıdır. Kuruluşumuzun merkezi kurtutuluşumuzun çağrısını yapmaktadır. Yabancılarla yatıp kalkan AKP kesinlikle hak ettiğini bulmalıdır.

  ERDOĞAN'IN İSMİ BEDDUALARLA ANILACAKTIR


  Başbakan Erdoğan'a bir çağrıda bulunmak istiyorum. İmralı canisiyle yürüttüğün müzakereleri biran önce kez. Milletin verdiği yetkiyi kullan ve şerefinin birazını kurtar yoksa Türk milleti seni affetmeyecektir. Bu gidişle ismin her hatıra geldiğinde beddualarla anılacaktır. Bunları gör ve Türk milletiyle daha fazla oynama. Türkiye'nin önünü daha fazla kapatma. Gün gelir arkana baka baka iktidardan gideceksin. Gittiğin yerde de emin ol Türk yargısının önünde hesap vereceksin.
 2. #2
  MHP'nin mitinginde çok fazla Türk bayrağı var.İktidar kanadını rahatsız edebilir.

 3. #3
  iktidari niye rahatsiz etsin.belki ana muhalefeti rahatsiz etmistir.malum chp nin tek bir Türk bayraginin bile olmadigi hakkari mitingini herkes biliyor.bahceli hazir mitinglere baslamisken birileri hakkarinin Türkiye sinirlari icerisinde oldugunu hatirlativersin.sahi ne zamandir mhp hakkariye gitmiyordu?


 4. #4
  Bölücübaşı MHP için "ben hayatımı Bahçeliye borçluyum "demedi mi ?
  Şimdiye kadar nerdeydiniz de şimdi sokaklara dökülüyorsunuz ????
  Gücünüz yetiyorsa astırsaydınız ya !!


 5. #5
  öcalanın hayatını mhp ye borçlu olduğunu söylediğini sizden duydum. soru işaretleri ve ünlemlerle süsleyerek içinizdeki mhp ye olan öfkenizi belli ettiğiniz diğer sözlere ise alıntıyla cevap vermek istiyorum :

  MHP'nin 4 Kasım 2012'deki 10. Büyük Kurultay'dan önce genel başkanlığa adaylığını açıklayan Aydın, bölücübaşının "asılmamak kaydıyla" verildiğini söyledi.

  Bu durumu devlet sırrı gerekçesiyle tabana anlatamadıklarını, o dönemde anlatılmış olması halinde bugünkü sıkıntıların yaşanmayacağını iddia etti.

  İzmir'in Bayraklı ilçesinde, yaklaşık bin partilinin katıldığı iftar yemeğinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Trabzon Milletvekili Koray Aydın, bir gazetecinin, "Öcalan yakalandıktan sonra asılmaması için MHP'nin karara imza atmadığı yönündeki eleştiriler halen sürüyor. Sürekli gündeme getiriliyor. Ne diyorsunuz?" sorusu üzerine şunları söyledi:

  "Bu konu, çok sığ bir mesele. Biz Oslo görüşmelerini tartışalım. Orada olanlar, sonradan ortaya çıktı. Bu konuda geçmişte MHP, devlet sırrı gerekçesiyle bazı konuları açıklamadı. Öcalan'ın yakalanması ve getirilişiyle ilgili olarak öncesinde yaşananları anlatmadı. MHP, Öcalan'ın asılmamak şartıyla bize verildiğini, bu konuda söz verilerek getirildiğini söyleyebilseydi aslında halen daha devam eden sorunun cevabını o zamandan vermiş olacaktı. Maalesef devlet sırrı denerek bu açıklama yapılmadı. Şimdi bakıyorsunuz ki her şey ortada. Devlet sırrı mı kaldı? Ben Öcalan'ın idam edilmemek gerekçesiyle Türkiye'ye verildiğini anlatan en az 50 kitap okudum. Bunlar yazıldı. Şimdi de iktidarın yaptığı görüşmeler var. PKK çıkıp, 'Açıklarım.' diyerek zaman zaman tehdit bile ediyor.

  CHA

 6. #6
  kan, vur, öldür sloganlarıyla 50 tane miting yapsa nolur, merhum Alpaslarn Türkes'in bozkurtları nerde bunlar nerde. bu kadar vurma kırma sloganından sonra buyrun kandil orda, gitmeyen ......

 7. #7
  Adam gibi adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derlermiş.
  Kısacası icraatsiz ve Türk halkını borçlandıran yozlaştıran politikacılarla son 30 yılda gelebileceğimiz nokta buydu zaten istenen emredilen plan da buydu. Aslı zatında inönü de dahil adam gibi bi adam gelemediki şu ülkeye ... Bu ülke bağımsızlığını kazandı ama Atatürk'ten sonra egemenliğini yitirdi. silsileli mesele bu. 1940 tan sonra T.C sürekli taviz vererek ve borçlanarak yaşayabildi. İçimizde Yahudi sempatizanı paşalar sebatay medyalar ermeni dolaplar yaşadık durduk. AKP günü kurtarmak zorunda sanıyorsa kendisini bence çok ta taşlanmaı haketmiyor elimde ne vardı ki bunca hızlı gelişen şartlarda nasıl manevra alabilirdim ki. Avrupaya bağlanmış umudumuz amerikaya bağlanmış kasalarımız
  Allah göstermesin ama ola ki bir iç çatışma çıksa bile bu ülke de 3 günde Aşırı ırkçı kürt militanlarını tarihten silebilecek iken aynı saatte müdahil olacak Yeni dünya düzeni sahipleri bogazları bahane eder alırlar sevr haritasını hemen işleme koyarlar. Çünkü bir Atatürk gibi lider çıkmayacağını, Çanakkale ruhunun çoktan terkettiğini onlarda biliyorlar.
  Yani öyle öl de ölelim vur de vuralım ile olmuyormuş bu işler. Böyle düşünen cidden küçük hesaplardan halen cıkamamış.

 8. #8
  mhp nınde sahne rolü bu kadar işte. ne kadar gereksiz bir partı bu. lafla peynır gemisi yürütmede üstüne yok bu bahçelının. türbinlere oynasın dursun. sağ sol olaylarında az kan dökmedi. öyle bir geçer zaman dizisinde görüyoruz bunları!

 9. #9
  dizilerden tarih öğreniyoruz ne günlere kaldık.
  Tabi senaristin solcu olabileceği kimsenin aklına gelmiyor...

  o dönemde çok kan döküldü. sağcısıda solcusuda bizim vatandaşlarımızdı ve kirli bir oyunun hem kahramanları hem madurları oldular.

  Ne yazık ki Atatürk ten sonra düzgün bir yöneticimiz olmadı. herkes halkın kullanabilecekleri bir tarafını buldular.
  kimi dini duygularını
  kimi milli duygularını
  ...

  nedense herkeste bir körü körüne bağlılık var. tutuğu partiyi takım tutar gibi günahıyla sevabıyla tutuyor. ve diğerlerini öldüresiye nefretle kötülüyor.

 10. #10
  atatürk devlet ve türk düşmanı çok olan bir ülkede milliyetçilerin bu kadarını söylemesi normaldir.

5 Sayfadan 1. 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Bursa Ulucamiinin Büyük Sırrı
  Konuyu Açan: Alperen, Forum: İlginç ve Komik Şeyler.
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 25-Mar-2013, 12:01
 2. Ne Bitki Ne Hayvan,Boyu Küçük Ama Zararı Çok Büyük!
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Bilim & Teknoloji.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 25-Mar-2013, 11:42
 3. Dünyanın En Büyük Çukuru
  Konuyu Açan: teoka, Forum: İlginç ve Komik Resimler.
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 27-Ağu-2012, 09:38
 4. Tarihin En Büyük 10 Hacker saldırısı...
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Serbest Kürsü.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 23-Ara-2007, 22:01
 5. Büyük Sırrın Arkeolojik Keşfi(Nuh Tufanı)
  Konuyu Açan: caslanova, Forum: Antik Medeniyetler, Mitoloji ve Efsaneler.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 17-Ağu-2007, 15:32
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com