16 Sayfadan 7. İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Toplam 154 sonuçtan 61 ile 70 arası gösteriliyor
 1. #61
  İbni Abbas r.a.’den rivayet edilen hadiste buyrulur ki;“Muhakkak ki ebced hesabı yapan ve yıldızlara bakan kimselerin Allah katında hiçbir nasibi yoktur.”

  (Beyhaki Sünen (7/240) İbn Receb Fethul Bari (3/142) İbn Hacer Fethul Bari (11/351) Suyuti İtkan (1/241) Taberani (9/254)

  İbn Hacer’in Fathu’l-Bari’deki ifadesi şöyledir: “Rivayetle sabittir ki, İbn Abbas, ebced hesabı ile uğraşanları azarlamış ve bunun bir nevi sihir olduğunu belirtmiştir. Bu tespit uzak bir görüş değildir. Çünkü, şeriatte bunun aslı yoktur”(Fethu’l-Barî, 11/351).

  İbn Hacer’in aşağıda tercümesini verdiğimiz ifadeleri de Ebcedle ilgili hadisi kabul ettiğini göstermektedir.

  "Müteşabihlerin peşine takılanların ilki, Yahudiler olmuştur. Nitekim İbn İshak'ın rivayetine göre, onlar mukattaat harflerini tevil etmiş ve ebced hesabına göre, bu ümmetin ömrünün müddetini çıkarmışlardır. Müslümanlar arasında ise, ilk defa müteşâbihleri incelemeye alan Hâricîlerdir. Bir rivâyete göre, İbn Abbas (kalblerinde kötülük bulunanlar, müteşâbihlerin ardına düşerler) âyetini Hâricîlere hamletmiştir. Darimî ve benzerlerinin rivayet ettikleri Hz. Ömer'in hikayesi meşhurdur. Müteşâbihlerle uğraşan Dabî' adındaki şahsı azarlamakla kalmamış, başını kanatıncaya kadar dövmüştür." (İbn Hacer, 8/211). 2. #62
  Alıntı manuel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  öyle birşey iddia etmedim. fakat yönlendirmeye gelince bu bir gerçek. sen yada bir başkası bu işle uğaşanlar herhangi bir şekilde buradaki insanları yönlendiriyor. sonuçlarda ortada. evet burası havas bölümü kimsenin buna itirazı yok. isteyen uygular kimsede karışamaz. ama şu gerçeği göz ardı etmeyin. nasıl bir insanı kurtarmak bütün insanları kurtarmak gibiyse, bir insanın hayatıyla oynamakta öyle.
  benim mesajıma, o zaman, o yazıları yazmağa, hakkınyok. gir benim mesajlarbölümüme , hakkımda bilgi sahibi ol. ondan sonra ahkam kes.

 3. #63
  Ben dediğim gibi havas nedir bilmezdim bu derde düşmeden önce ben dua adı altında ettiğim dualar oldu.Bu yaptığımın doğru olmadığını öğrendim ve bunu düzetlmeye çalışıyorum birde şuanki dururmdan kurtulmaya çünkü cahillikle yapılan şeylerdi ama beni nasıl bir duruma sürükleyecek bilmiyorum ve bu yüzden diyorum yapanda varsa devam edende varsa bıraksınlar yapmayı biran önce zararın neresinden dönerse kardır

 4. #64
  Alıntı kacak86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben dediğim gibi havas nedir bilmezdim bu derde düşmeden önce ben dua adı altında ettiğim dualar oldu.Bu yaptığımın doğru olmadığını öğrendim ve bunu düzetlmeye çalışıyorum birde şuanki dururmdan kurtulmaya çünkü cahillikle yapılan şeylerdi ama beni nasıl bir duruma sürükleyecek bilmiyorum ve bu yüzden diyorum yapanda varsa devam edende varsa bıraksınlar yapmayı biran önce zararın neresinden dönerse kardır
  eğer kişilere yardım etme isteğin varsa. yaptığın uygulamayı tam yazki,kişilerde uzak dursunlar.

 5. #65
  ben siteden gördüm hiç oyalanmadan yaptım sona kalan dona kalır dedim birçoğunu hatırlamıyorum bile siteden önüme gelene aaaaa bu iyiymiş bi abdest alayımda okıyım dedim sonra şuda iyyimiş neyse ebdestim varken bunuda okıyım tespihim nerde yok bu olmuyor gidip bide zikirmatik alayım daha rahat olur yalan yok çok rahat oldu şimdi o rahatlığın ceremesini çekiyorum rahat rahat

 6. #66
  Rabbi inni messeniyeş şeytanu binusbin ve azab, Rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatıyni ve euzü bike rabbi en yahdurun. Ve hifzan min külli şeytanin marid.
  bunu günlük 200 adet okumak çok etkili..mutlaka yapın derim..
  birde çok salavat okuyun..
  belirtiler derseniz uykuda sıçrama gün içinde anlamsız korku takip edilme hissi ..kara gölgeler..vücutta anlamsız gezinen ağrılar..ani uyku basması öyleki uykıu hapı almış gibi..huzurla uykuya dalıp uyandığında yorgun halsiz ve asabi olma..gece sürekli uyanma..sürekli ve sebebsiz hüzün..kaygı ve ağlam hissi ainden mutluluk hissi değişken ruh yapısı yani..
  maddi kayıp bereketsizlik süerkli terslikle karşılaşma..ilerlemiş evrede yanlızlık..yapacağın işleri planlasanda vazgeçmek yapmamak ..
  insanların daha seni tanımadan düşman olması ..gibi gibi..birde evde kötü koku garip ağır koku ve hep toplasanızda dağınık bir ortam..evet toplasanızda dağınıklık..
  kurtuluşa gelince..
  baştaki dua çok etkili..ve bol salavat temiz gezmek temiz bir ortam öyle uykuusan yatmamak..abdestli olmak ve başına gelenlere isyan değil kabul edişle bu sınavı geçiş..
  en güzeli namaz birde gül suyu sürünün evinize dökün..ve negatifleri değil Rabbi ve meleklerini düşünün her daim korumada olduğunuz ve yanlız olmadığınızı kendinize telkin edin..
  hz yunus duası çok okuyun..
  La havle vela ... okuyun..
  her okuma öncesi niyet edin ..sadaka verin ..

 7. #67

 8. #68
  Bedenen ve ruhen rahatladığını mutlaka hissedeceksindir.Bakış açın bile değişir hayata inşallah

 9. #69
  ewet konuyu açandan allah razı olsun. çok büyüye çok maruz kalan insan olunca cin davetinde bulundum,fincanla çağırdımmmmm,fakat gönderemedimm görmüyorum,ama bişekilde görüşüyorummm 3 buçuk yıl falan oldu,tek belirtisi parmağımı oynatanbiliyorlar,ve ezana kadar uyutmazlar sabah ezanınıa kadar uyuyamıyorumm hatalıyım suç benim ama bende bazı olumsuzlukları bunlardan yaşadığımı düşünüyorum,bunlardan kurtulmam lazımm,hasan ali abicim,allaah razı olsun, çok uzun formül vermişsin ,kısa kurtulmamısı sağlıcak formüller yokmuu arkadaşlar....

 10. #70
  bedenen ve ruhen rahatlrsın..görüntün değişir yüzüne canlılık gelir kuş gibi hafiflersin dengeli bir neşe ve huzur hali oluşur..çevrende insanlar normal davranmaya başlar..uykuların düzene girer.evinde düzen oluşur bereket gelir.olumsuz düşünceler oluşmaz..gece korkmazsın..evinde rahat dolaşmanın tadına varırsın..

16 Sayfadan 7. İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Sevdigi Yüzünden Ailesi ile Problemler Olanlar Lütfen Buraya
  Konuyu Açan: Msk-u Amber, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 08-Eyl-2012, 00:56
 2. Eski Sevdiğini Unutup Tekrar Aşık Olanlar Buraya
  Konuyu Açan: buket aslan, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 08-Haz-2011, 23:52
 3. Yöresel Yemek Tarifleri Olanlar Buraya...
  Konuyu Açan: aysun_23, Forum: Yemek Tarifleri.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 02-Ara-2010, 10:46
 4. Tüp Bebek Konusunda Tecrübe Ve Bilgisi Olanlar Buraya
  Konuyu Açan: care_siz, Forum: Anne ve Bebek Sağlığı.
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 19-Kas-2010, 01:54
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com