Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arası gösteriliyor
 1. #1

  Nedir Bu Ten Uyumu?  Evliliğin temelini sevgi, güven, sadakat, sağlıklı iletişim gibi dinamikler oluşturmasına karşın, eşler arasındaki birlikteliği güçlü kılan çok önemli bir faktör daha var, o da cinsellik…
  Çiftlerin sevgisi, aralarındaki iletişimin sağlıklı olması ya da güven duygusu ne kadar sağlam olursa olsun, eğer cinsel hayatlarından sıkıntı varsa, o evliliğin uzun ömürlü ya da mutluluk çerçevesinde sürebilmesi zorlaşıyor.
  Üstelik sorun, erken boşalma, ereksiyon sorunları, vajinismus gibi tedavisi mümkün olan bir sıkıntı değilse ve sorunun adı ten uyumu ise çiftleri zorlu günler bekliyor demektir.
  Cinsel Hayatın Mutlu Evliliklere Katkısı
  Yüreklerde sonsuz sevgi ile başlayan evliliklerde, eşlerin cinsel yaşamlarının ne kadar duyurucu olup olmadığı son derece önemli. Bazı araştırma sonuçlarına göre, yüzde 70, bazılarına göre ise yüzde 80 gibi ciddi oranlara varan, çiftlerin cinsel hayatlarının evliliğe yansıması, hiç kuşkusuz olağanüstü bir önem taşıyor.
  Ten Uyumsuzluğu “İlk Gece Korkusu” ile Karıştırılıyor
  Bazı rahatsızlıklar, semptomları nedeniyle başka rahatsızlıklarla karıştırılabiliyor çoğu zaman. Panik atağın, kalp krizi ile beyindeki urların migren ile karıştırılması gibi. Başta hekim için ayırdı zorlayıcı olsa da, kısa sürede gerçek tanı konuluyor. Ten uyumsuzluğunda da durum böyledir. Ten uyumsuzluğu ilk bakışta, “ilk gece korkusu” sanılabiliyor.
  Her iki durumda da belirtiler;
  *Korku,
  *Kaygı bozukluğu,
  *Eşin kendisine dokunmasına tepki,
  *Eşe dokunmak istememek,
  *Erkekte güvensizlik duygusu,
  *Kadında isteksizlik,
  *Uyku halinde bile diğer eşin dokunmasına içgüdüsel tepki.
  Tenlerin Kimyası Var mı?
  Neden bazı eşler birbirine dokunmadan duramazken, bazıları dokunmamak için köşe bucak kaçarlar? Neden bazı çiftler, eşleri olmadan tek başına uyuyamazken, bazıları aynı evin içinde ayrı yerlerde uyurlar? Bu soruların tek bir yanıtı var; tenlerdeki uyum ve uyumsuzluk.

  Bilim insanları beynimizin kimyasına bağlı olarak, vücudumuzun da ve dolayısıyla tenimizin de kimyasının olduğunu ifade ediyorlar. Çiftlerin tenlerinin uyumu da bu şekilde gerçekleşiyor. Benzer hormonlar salgılanıyorsa, eşler arasındaki libido yani cinsel enerji yüksek oluyor.
  Tedavisi Var mı?
  Salt ten uyumsuzluğundan kaynaklı sorunların çözümü imkansız gibi görünüyor. Eğer sorun, gerçekten ilk gece korkusundan ya da çiftin henüz birbirine alışamamasından kaynaklı ise, uzman yardımı ile var olan sorun çözülüyor.

  Evlilik ve Aile Danışmanı İlkim Öz
  Konu Sidre tarafından (01-Nis-2012 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  e görücü usulu ile evlenenler icin kötü sanirim... bir arkadas taniyorum evlenmeden 4 gun önce esini görmüs.. dügünü olmus ..ilk o gece yaklasim oluyor elbettde.
  bizim orda buna ozaman söle derler....... ya herrooo ya merrrooo
  bilmem anlatabildimmi

 3. #3
  herroyla merroyla nereye kadar gider bu iş bilmiyorum ama ben ten uyumu olmadan 1sn bile duramam o kişinin yanında çünkü gerçekten çok önemli.mıknatıs gibi çekmesi lazım

 4. #4
  Evliliğin ilk beş yılında, psikolojik ya da fiziksel hiçbir sorun olmamasına rağmen cinsel açıdan ortaya çıkan uyumsuzluk ve mutsuzluğa halk arasında “ten uyuşmazlığı” deniyor.

 5. #5
  Küfeşte Tayyüş
  görücü olmayan usulle evlenenlerde de ten sorunu var.. eğer kastınız daha önceden cinsel ilişkiye girip denemkse bu da zinadır..

Benzer Konular

 1. Yecüc Mecüc Kimdir?Nedir ?
  Konuyu Açan: mavi_boyss, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 24
  Son Mesaj : 04-Eki-2015, 01:36
 2. Şeytan Nedir?
  Konuyu Açan: sudem, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 44
  Son Mesaj : 01-Tem-2014, 00:48
 3. Hüddam Nedir?
  Konuyu Açan: vhercle, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 41
  Son Mesaj : 21-May-2013, 00:12
 4. Cin ve Büyü Nedir? Nasıl Korunulur?
  Konuyu Açan: birikinti, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 26
  Son Mesaj : 07-Eki-2012, 00:06
 5. Ten Uyumu
  Konuyu Açan: İDİL, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 30-Nis-2011, 18:42
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com