Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası gösteriliyor
 1. #1
  âfâkı VeFî enfus

  Peygambere ve Getirdiği Dine Hakaretler...

  Geçen bir üye, Peygamberimize yapılan Hakareti konu olarak açmıştır. Bende acaba daha kimler Allahımıza,Peygamberimize ve de Dinimize Hakaret ediyor diye net ortamında araştırma yaptım.

  Neticeyi sizler ile paylaşmak istiyorum.  Falih Rıfkı ATAY

  “İslâmiyet denince benim aklıma çorap kokusu gelir”… Bu sözlerin sahibi, CHP'nin ideologlarından, uzun yıllar bu partiden milletvekilliği yapmış Falih Rıfkı Atay'dan başkası değil.

  “ONDÖRT ASIRLIK SAKAT İNANÇ”

  “Devlet idaresindeki kaba sofuların elindeki dine kutsallık tanımak, bana göre Afrika zencilerinin çömlek ve taş parçalarına tapmalarından fazla bir anlam ifade etmez. Birinci olayla ikinci olay arasındaki fark, ilki kuruntuya dayanan bir inanç, ikincisi de bir toprak parçasına güvenmekten ibarettir. Türk medeni kanunu yürürlüğe girdiği gün, milletimiz ondört asırdır kendini çeviren sakat ve karışık inançlardan kurtulmuş olacaktır.” Bu ve buna benzer sözleri sık sık Meclis kürsüsünden dillendiren bir isimdi CHP'li Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt.

  “YARATILIŞ HİKÂYEDİR”  1930'lu yıllarda, Ankara Türk Ocağı salonundaki sayısız konferanslarından birisindeydi. Anlatıyordu: “İshak, İbrahim, Nuh, İdris ve Şit vasıtasıyla ebül beşer Âdem'e gelir dayanırdı. Ondan ötesi yoktu; zira Âdem'i bizzat Hallâk-ı Cihan, çömlek gibi çamurdan yoğurup yapmış ve içine kendi ruhundan nefyetmişti. Ezcümle 'Hilkât- kâinat' ve 'Hilkât-i beşer' kısımları, mucize ve kerametler, hakiki vakalar gibi anlatılıyordu, hikayedir bunlar hikâye.” Adı Yusuf Akçura'ydı, o da CHP'li vekildi.

  “ÇÖKEN İSLAM DİNİ”

  CHP'li Mehmet Şeref, Meclis kürsüsünde “medenî kanun”u savunma babında “İslâm'ın çöktüğüne” inandırmaya çalışıyordu kendisini de, dinleyenleri de: “Yakılan ve ebediyen çöken Arap-Acem dinî ve tasavvufî tahakkümdür. Giden, kaynağı dinî ve ilâhî olan hukuktur. Artık, karşısındakini ilzam için 'âyet ve hadis' saymakta manâ yoktur.”

  “MAYMUN ATALARIM DİNİ”  CHP'li diğer bir vekil Celal Nuri İleri'nin derdi ise başkaydı: İleri gazetesindeki köşesinde şöyle yazıyordu : “İnsan hayvandan ayrılınca bir nevi maymun ailesiydi. İlk atalarımız şüphesiz ormanların içinde sürü halinde serseriyane dolaşıyorlardı.”

  “İslâm'la mahvoluruz”

  Hepsi de partinin önde gelenlerindendi. Yeni anayasa yapacaklardı, “çok nazik bir konu” tartışıyorlardı. Merhum Kazım Karabekir, hem tarih, hem Allah indinde “tezkiye”sini yapmıştı. Ya, diğerleri? “- Tevfik Rüştü Aras: Ben kanaatimi millet kürsüsünden de haykırırım. Kimseden korkmam. Teşkilât-ı Esâsiyemizde dinimiz apaçık yazılmalıdır. - Kazım Karabekir: Teşkilât-ı Esâsiye'de dinimizin İslâm olduğu yazılıdır. Tevfik Rüştü Bey, hangi kanaati haykıracak, hangi dini yazdıracaksın? Hıristiyanlığı mı? - Mahmut Esat Bozkurt: Evet Hıristiyanlığı… Çünkü İslâmlık terakkiye manidir. Bu dinle yürünmez, mahvoluruz ve bize de kimse ehemmiyet vermez.”

  “ALLAH, GERÇEKTE YOK”

  İleri gazetesinde köşe, Meclis'te sandalye sahibiydi Kılıçzade Hakkı. “Onun Allah'ı”; sadece zor zamanların kurtarıcısıydı, üstelik “sanı”ydı da: “Allah'ın varlığına iman etmek, o gerçekte var olduğu için değil, bizim sıkıntı içinde olduğumuz zamanlarda moralimiz yükseltmek için gereklidir.”

  “AHİRET SAADETİNİ KAYBETTİM”

  Romanlarında, halkın din kaynaklı saf inanışlarıyla “satirik” (iğneleyici) bir üslupla alay ederdi daima. Belki de o yüzden güldüğü şeylere inanmaması normaldi. Bir derginin, “Ahirete inanır mısınız?” sorusuna, “Dünyaya gözleriniz kapar kapamaz sevdiğimiz şeyleri orada bulacağımızı ümit etmek çok güzel bir şeydir. Fakat ben bu saadeti çoktan kaybettim” cevabını vermişti CHP'li vekil Reşat Nuri Güntekin.

  “DİNİ NEŞRİYATA TARAFTAR DEĞİLİZ”  Matbuat Umum Müdürü Vedat Nedim Tör, bir bürokrattı ama Yakup Kadri Karaosmanoğlu ve Şevket Süreyya Aydemir'le birlikte CHP'ye ideolojik yön hazırlayan Kadro dergisinin de kurucularından birisiydi. Dolayısıyla zımnen bağlı olduğu partisine uygun genelgeleri vardı: “Biz her ne şekil ve surette olursa olsun memleket dahilinde dinî neşriyat yapılarak dinî bir atmosfer yaratılmasına ve gençlik için dinî bir zihniyet fideliği vücuda getirilmesine taraftar değiliz.”

  MEKKELİ YOBAZ  1932'de ölen Abdullah Cevdet, bir yazısında Peygamber Efendimiz'e “Mekke'li Yobaz” diyerek hakaret emiş, bu nedenle mahkemeye verilmişti. Altı dönem CHP'den milletvekilliği yaparken bir yandan da Akşam gazetesinin başyazarlığını yürüten Necmettin Sadık Sadak ise bu olay üzerine köşesinde şunları yazmıştı: “Abdullah Cevdet, hala Mekke'li yobazların pençesinde. Taassup akımına göre suç sayılan bir fikir mücadelesi için bugün mahkûm olursa gerçekten tuhaf olacaktır.”

  İSLAM BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ DEĞİLDİR.


  İslam kültürü asla bizim öz kültürümüz değildir.Türkiye Cumhuriyetinin kültürel değerleri Türklük temellerine kuruludur. diyen CHP grup başkan vekili Ali topuz.

  ATATÜRK VARKEN PEYGAMBERE NE GEREK VAR

  CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafız Bölge programına, canlı yayın konuğu olarak katılan CHP Denizli İl Başkanı Ali Kavak, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney hakkındaki iddialar hakkında konuşurken inanılmaz bir mukayese yaptı.

  CHP'li Başkan, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in "Dünya, Hazreti Muhammed gibi bir lider istiyor" sözüne istinaden "Atatürk gibi bir lider varken peygamber gibi lider bekliyorlar" dedi.

  BAŞÖRTÜSÜNÜ SÜMERLERDE FAHİŞELER TAKARDI:


  CHP Millet vekili Canan Arıtman, başörtülüler ve fahişeler arasında paralellik kurarak Sümerlerde fahişelerin örtündüğüne vurgu yaptı ve örtünme islami bir gelenek değil dedi.
  Arıtman daha sonra başörtülü kadınlara “atın örtülerinizi özgürleşin” çağrısında bulundu.
  Örtünmek kadını aşağılayan, eşitsizleştiren bir olgudur dedi.

  ARAPLARA PARA KAPTIRMA


  CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Ankara Elmadağ’da hacca gitmek istediğini söyleyen bir vatandaşa Önce ‘Boşver, Araplara para kaptırma’ diyerek vatandaşı vazgeçirmeye çabalıyor. 80 yaşındaki Mustafa Ünal, ‘Bir ayağım çukurda ne yapayım’ diye ısrar edince, ‘Bakarsın orada Muhammed bırakmaz seni, buraya göndermez. Sen yine şey yapma.’ camilerin tekel deposu yapıldığı günlerin özlemiyle yanıp tutuşan tek parti özentisi kafaya ne söyleyelim ki.
  İşine gelince İmam Ebu Yusuf’tan fetva arayan, modern müctehid pozlarına bürünen Deniz Baykal!
  Şimdi söz sende.

  CHP'li şair vekillerden

  “Allah'ı da, Sultan'la birlikte tahtından indirdik
  Bizim mâbedlerimiz fabrikalardır.”
  Refik Ahmet Sevengil -

  Bu uygulamaya
  Çok çok bozuluyorum…
  Türban bağlayanları
  Boğmak istiyorum
  Hilmi Nalbantoğlu

  “Sen takıl peşine de baldırı çıplak Arabın
  Korkma gir kanına hikmetin aşkın şarabın.”
  Osman Nuri Çerman -

  “İnsanız en şerefli mahlûkuz
  Deyip de pek fazla
  Övünmek haksız
  Atamız elma çaldı cennetten
  Biz o hırsızın çocuklarıyız.”
  Orhan Seyfi Orhon -

  “Umduğun değilse Tanrın ey beşer
  Gönül tercih eder yoğu vara”
  Mim Kemâl Öke -

  “Cehennemim var diye
  Kurum etme ey Tanrım
  Bağrımdaki ateşle
  Seni bile yakarım”
  ''Falih Rıfkı Atay''... 2. #2
  konu tartışmaya sebep olabileceğinden dolayı kapatılmıştır
  iyi forumlar

Benzer Konular

 1. Farklı Dine Mensup Kişiyle Evlilik
  Konuyu Açan: nymph, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 117
  Son Mesaj : 23-Ara-2010, 10:58
 2. Dunyada dine donus !
  Konuyu Açan: DENIZEROS, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 31
  Son Mesaj : 21-Haz-2009, 06:26
 3. işte allah(cc) ve peygambere(sav) inanmayanların sonu
  Konuyu Açan: vik@vik, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 24-Oca-2009, 10:34
 4. Peygambere (sav) Büyü Yapılmadı
  Konuyu Açan: Muhabbetci, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 23
  Son Mesaj : 17-Eki-2008, 14:57
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com