Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arası gösteriliyor
 1. #1
  küL kediSi

  Peygamberlerin Burçları

  PEYGAMBERLERİN BURÇLARI

  Hz. Muhammed (S.A.V) – Hicri takvime göre 30 Mart doğumludur yani koç burcu koç dekanıdır. Miladi takvime göre 20 Nisan doğumludur yani koç burcu yay dekanıdır. Bir rivayete göre ise 27 Mart doğumludur yani koç burcu koç dekanıdır.

  Hz. İsa (A.S) – 4 rivayet söz konusu; 1. 25 Aralık doğumludur yani oğlak burcu oğlak dekanıdır, 2. 1 Ocak doğumludur yani oğlak burcu boğa dekanıdır, 3. 6 Ocak doğumludur yani oğlak burcu boğa dekanıdır, 4. Bir rivayete göre bahar aylarının başlarında koç burcunda doğmuştur. İslamiyette kutsal sayılan Hz. Ali efendimizde 21 Mart doğumludur yani koç burcu koç dekanıdır. Eğer bu rivayet doğru ise İslamiyetteki üç seçilmiş kutsal isimde koç burcudur diyebiliriz (Hz. Muhammed S.A.V, Hz. İsa A.S, Hz. Ali). Peygamberimizin müjdelediği kumandan olan Fatih Sultan Mehmed 29 Mart doğumludur yani koç burcu koç dekanıdır. Buda koç burcunun diğer bir istatistiğidir…

  Hz. İdris (A.S) – Doğum tarihini bilmemekle birlikte kendisinin ikizler burcu olduğunu tahmin ediyorum. Yeryüzünün yaratılmış en zeki insanı idi. Matematik, astronomi, sayılar, yazı ve rekabet içeren spor dallarını bulmuştur. Rivayetlere göre, beyaz tenli, uzun boylu, geniş göğüslü, gür sakallı idi. Yürürken adımını kısa atar, önüne bakarak yürürdü. İlk kez astronomi ve hesap ilmini, geçmiş zamanların ilimlerini öğrenen İdris (a.s)’dır. Mitolojide tanrıların habercisi olarak nitelendirilen haberci tanrı Hermes’e karşılık gelir. Hermes’te ikizler burcudur. Yani böyle bir tahmin yürütmek mantıklı gibi…

  Hz. Yunus (A.S) – Ninova’dan ayrılmak için gemiye bindikten sonra geminin batması ile balığın yuttuğu ve balık karnında yaşayan peygamberdir. Su elementlerinden bir burç olabilir diye düşünüyorum; Balık, Yengeç ya da Akrep yani…

  Hz. Yusuf (A.S) – Yeryüzünün yaratılmış en yakışıklı ve en nurlu erkeği idi. Onu görenler büyüsüne kapılıp hayran olurlardı. Büyük ihtimalle venüs gezegeni burçlarından biridir diye tahmin ediyorum yani terazi ya da boğa burcu idi. Terazi burcu terazi dekanı ve terazi yükselenli olması büyük olasılık.

  Hz.Adem (A.S) – Araf Suresi 11-12. Ayetler; Andolsun, Biz sizi yarattık, sonra size suret (biçim-şekil) verdik, sonra meleklere: “Adem’e secde edin” dedik. Onlar da İblis’in dışında secde ettiler; o, secde edenlerden olmadı. (Allah) Dedi: “Sana emrettiğimde, seni secde etmekten alıkoyan neydi?” (İblis) Dedi ki: “Ben ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın.”

  Bu ayetlerden yola çıkarak Babamızın toprak burçlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Yani, oğlak, başak ya da boğa burcu. Büyük ihtimalle oğlak burcu oğlak dekanı ve oğlak yükselenli idi. Ateş elementi ile tasvir edilen İblis ise aslan burcu aslan dekanı ve aslan yükselenli olarak düşünülebilir. Ego, kibir ve boyun eymez mizaç yapısı bu melekle örtüşüyor çünkü. Ayrıca bir çok satanist ya da batıl inançta güneş gezegeni kutsaldır. (Lucifer gibi). Bir çok sapkın masonik tarikatta güneşe özel bir alaka duyarlar. Bazı inanışlarda Lucifer Venüs gezegeni ile özdeşleştirilse de aslında güneş tanrısıdır ve güneş gezeni ile uyuşmaktadır.

  Bunlar şahsi yorumlarım ve tahminlerim, tartışılabilirler çünkü kutsal kişileri ya da kutsal yaratıkları, normal insan burçları ile yorumlamak ne kadar doğrudur bu tartışılır. Buda benim foruma sorum olsun…Ayrıca sizlerin, burcunu bildiği ya da tahmin ettiği bir peygamber, evliya ya da kutsal bir yaratık var ise paylaşırsanız sevinirim…

  ALINTIDIR 2. #2
  mask06
  peygamberlerin burçlarının olmadığını biliyorum.çünkü kusursuz bir terkiple yaratılmışlardır.burç demek aslında bizim terkipimiz demektir.selamla..

 3. #3
  küL kediSi
  Alıntı mask06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  peygamberlerin burçlarının olmadığını biliyorum.çünkü kusursuz bir terkiple yaratılmışlardır.burç demek aslında bizim terkipimiz demektir.selamla..
  Peygamberlerin burçları olmaz mı onlarda Allah'ın yarattığı bir günde doğmadı mı? Sanki burçları biz yaratmışız gibi bi yorum yapmışsınız. Burçlar, astroloji vb. bir bilimdir ve ıspatlıdır. Kafadan uydurma felsefi bi akım felan değildir. Bence bi araştırın gelin öyle tartışalım arkadaşım..

 4. #4
  mask06
  burç senin terkibindir.evet ilimdir.sende açığa çıkan manalar(esmalar) senin burcundan kaynaklıdır.peygamberlerde ise tüm esmalar üstün bir şekilde ortaya çıkmıştır.vesselam

 5. #5
  Alıntı mask06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  burç senin terkibindir.evet ilimdir.sende açığa çıkan manalar(esmalar) senin burcundan kaynaklıdır.peygamberlerde ise tüm esmalar üstün bir şekilde ortaya çıkmıştır.vesselam
  haklısın mask06

 6. #6
  küL kediSi
  Oldu tüm peygamberlerde tüm esmaların hepsi baskındı töbee töbee..
  Açıkcası bu forumdan böyle yanıtlar beklemiyordum. Herkes bilip bilmeden yorumlar yapıyor...

 7. #7
  apocalypse
  Nübüvvette Manalar burç tesiri olmaksızın hidayeti açığa çıkarır ki bu nedenle nübüvvet ilmi bizlerin çalışmalarıyla erişebileceği bir yol değildir.
  Esmalar ın tesirleri sonucu terkibler oluşagelir de bu konuyu bilmek için baya baya ehil olmak lazım.Sanırım mask06 kardeşimizin anlatmak istediği hadise bu yönde..

Benzer Konular

 1. Mısır Burçları
  Konuyu Açan: Daphne, Forum: Astroloji ve Burçlar.
  Cevap: 56
  Son Mesaj : 20-Jun-2012, 15:18
 2. Peygamberlerin Zikirleri
  Konuyu Açan: majisyen, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 12-Sep-2009, 13:26
 3. Kristallerin Özellikleri, Burçları ve İlginç Bilgiler
  Konuyu Açan: sirius, Forum: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb).
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 31-Mar-2009, 21:35
 4. Peygamberlerin Ömürleri
  Konuyu Açan: Dolunay, Forum: Peygamberler ve Önemli Dini Kişiler.
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 29-Aug-2007, 18:25

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com