frenemy-haterErkekler, her ne kadar zaman zaman kadınların kıskançlıklarından yakınsalar da, aslında kıskanılmak çoğu erkeğin hoşuna gider. Çünkü kıskançlık, bir erkek için sevildiğinin teminatıdır. Seven kadın kıskanır. Kadınlar, aşık olmadıkları sürece erkeklerini kıskanmazlar, kiminle ne yaptığını çok fazla umursamazlar. Bu nedenle, bir erkek için kıskanılmak çok önemlidir aslında.

Ancak bazı kadınlarla başetmek çok zordur. Ne sevgisini anlayabilir ne de kıskanıp kısmadığını tahmin edebilirsiniz. Sık sık terketmeler de buna eklenince, sevgilinizin aşkından emin olamazsınız. Böyle zamanlarda kadınları test etmenin bir yöntemi vardır; o da kıskandırmak. Kıskandırma yöntemleri uygulayarak onun size olan aşkını ve bağlığını ölçebilirsiniz.

Bir kadını nasıl kıskandırabilirsiniz? Eğer sevgiliniz sizi yine terkettiyse ve onu kıskandırmak istiyorsanız, mutlaka strateji uygulamalısınız. Örneğin, kıskandırma oyununu tek başınıza yapacaksanız, partilere ya da onun gittiği mekanlara gidip o anda karşılaştığınız kadınlarla flört edebilirsiniz. Ya da eğer gücünüz yetiyor ve başka bir kadını ikna edebiliyorsanız kendinize her şeyden haberdar bir kadın ortak bulabilirsiniz.

*O sizi terk ettikten hemen sonra oyuna başlarsanız baştan kaybedersiniz. Önce onun sizi merak etmesini sağlayın. Mesela iki hafta kadar ortalıkta görünmeyin. Telefonlarına çıkmayın, sakın ola onu aramayın

*Sonra birden olanca neşenizle etrafta dolaşmaya başlayın. Direkt ona görünmeyin. Hakkınızda ona laf yetiştirecek insanların sizi neşeli görmesini sağlayın yeter.

*Bu süreci de şöyle iki-üç hafta kadar uzatın. Kulağına sizin iyi olduğunuz hakkında yeterince dedikodunun ulaştığından emin olduktan sonra vurucu darbeyi indireceksiniz.

*Şimdi karar vakti. Oyunu tek başınıza mı oynayacaksınız, bir kadın ortakla mı?

*Diyelim bir kadın ortak bulacaksınız. Bu ortak asla onun yakın çevresinden ya da sizin onun da tanıdığı arkadaşlarınızdan biri olmasın. Size yakın ama onunla ilişkisi olmayan biri bulmanız gerekiyor…

*Elbette kadın dayanışmasına yenilmemek için. Oynadığınız oyunun bir bölümünde kendini eski sevgilinizin yerine koyan arkadaşınız su koyuverebilir. O zaman işler iyice sarpa saracaktır.

*Ona yakın çevreden bir kadın eninde sonunda sırrınızı ortak bir arkadaşla paylaşır. Eğer böylesi bir oyuna giriştiğinizi anlarsa, eski sevgiliniz terkedişten sonra bir de sizi köşeye sıkıştırmış olma zevki yaşayacaktır.

*Oyun arkadaşınıza olup bitenleri bütün samimiyetinizle anlatın. Eksik gedik hiçbir şey kalmamalı. Varsa bir hatanız onları da söyleyin.

*Önümüzdeki günlerde yaşayacaklarınızın bir oyundan ibaret olduğu konusunda kesin olarak anlaşmaya varın.

*Oyun arkadaşınıza karşı dürüst olun. Ondan yapabileceklerinden fazlasını istemeyin.

*Oyunu tek başınıza oynayacaksanız işiniz biraz daha zor. Kendinizi onunla karşılaşacağınız anların duygusal yüküne hazırlamayı ihmal etmeyin. Yoksa arıza çıkartan siz olursunuz.

*Ne eşli ne de eşsiz oyunda kendi canınızı yakacak şeyler yapmayın. Mesela eski sevgilinizi birileriyle gördünüz ve kıskandınız. Ortamı terk edin. Hazır oluncaya kadar kendi adımlarınızı atmayın.

*Kıskandıracağım derken eski sevgilinizi incitmeyin. Oyunun kurallarını ve sınırlarını baştan koyun ve aşmamaya dikkat edin. Sonrasında suçluluk hissetmek istemiyorsanız tabii…

*Sadece neşeli görünmeniz ve bir kadının koluna dokunmanız bile, hele o sizi terk etmişken tuzağa düşmesine yeter. Aşırı hareketlere girmenize gerek yok.

*Sadece ikinizin bildiği bazı ufak tefek şeyleri onun yanında başka kadınlara yapın. Mesela elini nasıl tuttuğunuzu hatırlayın ve yanınızdaki kadının elini o şekilde tutun. Sakın ola bunu yaparken ona bakmayın. Sanki farkında değilmişsiniz gibi davranın.

*Diyelim bir mekandasınız. O da orada. Ne yapıp edin yanınızdaki kadınla birlikte mekandan eski sevgilinizden önce ayrılın. Gidişinizi seyretmesini sağlayın.

*Ona ilişkinizin sizi enkaza çevirmediğini düşündürün. Bunu görmek, sizi yeniden aynı kuyuya itmek için bile olsa geri dönmeyi düşünmesini sağlayacaktır.