49 Sayfadan 39. İlkİlk ... 3738394041 ... SonSon
Toplam 485 sonuçtan 381 ile 390 arası gösteriliyor
 1. #381
  faruktetik
  Sevgili arkadaşlar

  ben bu duayı yaptım olmadı yok yalan yok saçmalık böyle bir şey olur mu . yok duaya gerek yok. gibisinden şeyler söylemek caiz değildir. özellikle bunlar yalan böyle şeyler yok bunlar büyü demek kesinlikle ve kesinlikle dinden çıkarır. siz bu sayfayı gördüğünüzde elbetki içinizden böyle düşünceler geçmiştir önce bi şaadet geditirin.

  arkadaşlar tabiri caizse rüyalar parola gibidir. yani rüyanızda bir köpek gördünüz bu gerçektede bir köpek göreceğiniz anlamında değildir.Açın bir rüya tabirine bakın.Bu arada siz bu duayı yapar iken nelere dikkat etmelisiniz. Abdeste niyet ettiniz mi ? Farzları yerine getirdiniz mi ?
  yoksa düşünki adam namaz kılmıyor oruç tutmuyor. hiç bir ibadet yapmıyor. bu adam yatıp bu duayı okuması ile ibadetini aşk ile yapan bir müslümanın bu duayı yine aşk ile okuması aynı şey midir hayır değildir. ve bu arada bu duayı okudum olmadı işe yaramıyor demeyin.SONUÇTA BİR DUA DIR. YANİ HZ. ALLAH(C.C.)TAN İSTİYORSUNUZ yani okummu olacak diye bir şey yoktur Allah ne zaman isterse size istediğiniz rüyayı gösterir . sen her gece bunu oku gayret et bunu gerçekten iste Allaha dua et. SIK SIK ŞAADET SALAVAT da getir. istediğin rüyayı görürsün fakat İSTEKLE, AŞKLA okuman lazımdır.
  Ve bir konuda bilgi vereyim mesela siz o duayı yutarak kelimeleri abuk subuk okursanız hızlı hızlı olmaz . çünkü arapçada bir harfi mesela gırtlaktan söylemen gerekiyor ise sen söylemiyorsan anlamı değişir.
  Rüyaların bazılarınında yorumu yoktur mesela
  himmet ile görülen rüyalar. yani sıkıntı ile yatarsanız görürsünüz hiç bir yorumu yoktur bunun(az önce rüya tabirinde okudum yani uydurma değildir)
  illet ile görülen rüyalar.mesela hasta iken görüle rüyalar

  Neyse konudan saptım iyice neyse sonuç olarak bunlar yalan değildir. bunları yalanlayarak dinden çıkmayın yani. ve sık sık şaadet ve salavat getirin bu çok önemli . 2. #382
  forbid
  ben bu yöntemi denedim ama abdestsiz olarak bakalım ne olacak diye ve sonucu ürkütücü arkadaşlar bir kaç defa okudum okudum ve okudum sonra arkadaşın dediği gibi Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver" dedim ve tekrar dua yı okumaya başladım bir süre sonra uykum geldi bu kadar yeterlidir dedim ve uyumaya çalıştım ama bir şey sürekli beni dürttü ve okumaya devam et gibi bende iki defa okudum üçüncü defa okuduğumda (yataktayım ve gözüm kapalı) gözümün içinde şimşek çaktı ışık yandı sarı mavi (açıkcası korktum) ve besmele çeke çeke uyuya kalmışım tavsiyem harfiyen uygulayın gusül ve abdest alın sonuca ulaşırsanız paylaşın lütfen (benim gibi)

 3. #383

  anlamını bilmeden istihareye yattım.kötü oldu..  Aradığım duayı bulamıyorum

  (arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce bu sitede bulup uyguladığım bir dua vardı ancak şimdi bulamıyorum...dua sadece perşembe gecesi okunuyordu ve niyetimizin ne sonucunun ne olacağını rüyamız da görebiliyorduk...defalarca uygulayıp sonuç aldım ancak şimdi ne sitede bulabiliyorum ne de yazdığım kağıdı yardımcı olursanız sevinirim..dua başımın üstünde üç melek gibi başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam...
  buarada umarım doğru yerde açmışımdır konuyu.)


  CEVAP:  Rüyanızda istediğinizi görmek için basit bir yöntem veriyorum.

  Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce
  "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir"
  ayetinini okuyorsunuz.Bir kaç kez tekrardan sonra
  "Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver"
  deyip yine aynı ayeti tekrar ede ede uyuyorsunuz.

  Ben denedim gerçekten gösteriyorlar.Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak aksi tatdirde rahmani olmayanlar gelip korkutuyor.Birde bu işi korkmadan yapmak lazım çünkiü tedirgin yatarsanız yine ismi lazım olmayan arkadaşlar geliyor.

  Her iki durumuda yaşadım.Ama dediğimi yaparsanın Gelip rüyada gösteriyorlar.


  Arkadaşlar bu yöntemle istihareye yattım.Ama korkutulma değil çok kötü bir rüya gördüm.Sorumun cevabı ile uzaktan yakından ilgisi yok.ve de çok çok kötü.BU Ayetmi acaba ve anlamı nedir ne olur birisi yazsın.Küfür veya başka bişey içeriyormu merak ediyorum.Anlamını bilmediğim hiç bir şey denemezdim ama boş bulundum işte..

 4. #384
  denizfırtınası
  ALLAH korumuş arkadaşım benim bir bilgim yok ama bilgisi olan arkadaşlar mutlaka yazarlar.... devam ettimi bu durum sadece o gecemi oldu?

 5. #385
  "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" Bu bir ayettir. Mulk suresi 14. ayetidir. Anlami da sudur; "Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır." Okunusunda hata yapmadiysan kotu ruya gormemen gerekir. Bu istihare ayetidir. Uygulamada yanlislik yapmis olabilirsin. Ya da "tuttugun niyet senin icin kesinlikle hayir degil, kotu sonuclar getirebilir" demek istenmis de olabilr. Iyice dusun yeniden gozden gecir bu defa ne demek istendigini daha iyi cozebilirsin.


 6. #386
  sempay çok güzel izah etmiş

  ama ben de diğer istihareyi çok merak ettim bak şimdi.....aşağıdaki cümlelerin yer aldığı istihareyi bilen var mı???

  morlacivert arkadaşın msj dan alıntı başımın üstünde üç melek gibi başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam...

 7. #387
  Alıntı sempay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" Bu bir ayettir. Mulk suresi 14. ayetidir. Anlami da sudur; "Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır." Okunusunda hata yapmadiysan kotu ruya gormemen gerekir. Bu istihare ayetidir. Uygulamada yanlislik yapmis olabilirsin. Ya da "tuttugun niyet senin icin kesinlikle hayir degil, kotu sonuclar getirebilir" demek istenmis de olabilr. Iyice dusun yeniden gozden gecir bu defa ne demek istendigini daha iyi cozebilirsin.

  Arkadaşım çok teşekkürler.Şimdi Düşündümde halak yerine helak demiş olabilirmiyim acaba.

  --- Sonraki mesaj ---

  Alıntı BEBEĞİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sempay çok güzel izah etmiş

  ama ben de diğer istihareyi çok merak ettim bak şimdi.....aşağıdaki cümlelerin yer aldığı istihareyi bilen var mı???

  morlacivert arkadaşın msj dan alıntı başımın üstünde üç melek gibi başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam...
  Bebeğim istihareleri topluyoum, buraya bir bak istersen vardır belki
  İSTİHARE  Sual: İstihare nedir ve istihare namazı nasıl kılınır?
  CEVAP
  İstihare, bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için abdest alıp iki rekât namaz kıldıktan sonra bu husustaki duayı okuyarak o işle ilgili rüya görmek üzere uykuya yatmaktır.

  İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:

  Dört şeyi yapan dört şeyden mahrum kalmaz:
  1- Şükreden, nimetin artmasından,
  2- Tevbe eden, kabulden,
  3- İstihare eden, hayırdan,
  4- İstişare eden, doğruyu bulmaktan, hakikate ulaşmaktan mahrum olmaz.

  Herhangi bir işe başlarken, mesela evlenirken, ev alırken istihare yapmalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Mutluluk, istihare namazı kılmakla gerçekleşir.) [Hâkim]
  Evlenmeden önce, birkaç defa istihare etmeli, Hak teâlâya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kimselerin araya girmemesi için, yalvarmalıdır. Salih, güvenilir kimselerle istişareden sonra, istihare yapmalıdır.

  Bir işe başlayacağınız veya bir şeyden kurtulmak istediğiniz zaman, iki rekât nafile namaz kılıp [aşağıda bildirilen Arapça duayı okuyarak] "Eğer bu işim [Mesela şununla evlenmem veya şu evi almam] dünya ve ahiretim için hayırlı ise, bunu bana mübarek eyle. Eğer hakkımda hayırlı değilse, onu benden uzaklaştır ve hayırlı olanı bana kolaylaştır. Beni kazana rıza gösterenlerden eyle, Ya Erhamerrahimin" demelidir.

  Önce günahlardan tevbe edilir. Tevbe için kısaca, "Ya Rabbi! Buluğ anımdan şimdiye kadar yaptığım günahlara pişman oldum. Bundan sonra da, inşallah hiç günah işlememeye söz veriyorum" denir. Sonra gusledilir. Gusülden sonra, o gece (istihareye niyet ettim) diyerek iki rekat nafile namaz kılınır. İlk rekâtta, Sübhaneke ve Fatiha’dan sonra, Kâfirun, ikinci rekâtta Fatiha’dan sonra İhlâs okunur. İstihare namazı bittikten sonra şu dua okunur:

  (Allahümme innî estehîrüke bi-ilmike ve estakdirüke bi-kudretike ve es’elüke min fadlikel azîm fe inneke takdirü ve lâ akdirü ve ta’lemü ve lâ a’lemü ve ente allâmül-guyûb.)

  Bu şekilde istihareye yedi gece devam edilir. [Gündüz de istihareye yatmak caizdir.] Gusül sadece ilk gün alınır. Diğer günler gusle gerek yoktur.

  İstihare başkasına yaptırılmaz. İstihareyi herkesin kendi yapması gerekir. İstihare yapmasını öğrenmeli, bu sünneti kendisi ifa etmelidir. Bedenle yapılan ibadetleri başkasına yaptırmak caiz değildir.

  İstihare namazını kılıp duasını ettikten sonra hiç konuşulmadan yatılmalı. İhtiyaç varsa konuşulabilir. Aslında her zaman, yatsı namazını kıldıktan sonra, ihtiyaç olmadıkça konuşmamak müstehabdır, iyi olur.

  İstihareden sonra, abdestli olarak, kıbleye dönüp yatılır. Rüya görse de, görmese de, 7 gün istihareye devam edilir. Rüyada beyaz veya yeşil görmek hayra, siyah veya kırmızı görmek şerre alamettir. Eğer, rüyada bir şey görülmezse, kalbe bakılır. O işi yapmak arzusu varsa, o işe karar verilir. Karar veremeyen, birkaç defa daha istihare yapmalıdır.

  Yapılacak her iş için istihare yapmak sünnettir ve mübarektir. Fakat istihare yaptıktan sonra, o işin yapılmasını veya yapılmamasını gösteren bir şeyin, uykuda veya rüyada yahut uyanık iken görünmesi şart değildir. İstihareden sonra, kalbine bakmak lazımdır. O işi yapmak arzusu, eskisinden daha çok olmuş ise, o işi yapmayı gösterir. Eğer arzu, çoğalmamış ve eskisinden daha da azalmamış ise, yine yasak olmaz. Böyle olunca, yapmak arzusu artıncıya kadar, istihareleri tekrar tekrar yapmalıdır. İstihareler yediye kadar tekrar olunur. İstihareden sonra, o işi yapmak arzusunun azaldığı anlaşılırsa, o işin yapılmamasını gösterir. Böyle olunca da, istihareler tekrarlanabilir, hatta nasıl olursa olsun, istihareleri her zaman tekrarlamak, daha uygun ve daha iyi olur. O işi yapmak veya yapmamakta ihtiyatlı davranılmış olur.  Sual:
  İstihare yapınca, rüyada gördüğümüze uymak gerekir mi?
  CEVAP
  İstihare, bir işin, hakkımızda hayırlı olup olmadığını anlamak için yapılır. Bunun için, şartlarına uygun yapılmışsa, uymalıdır. İki hadis-i şerif meali:

  (İstiharede bulunmak ve kadere rıza göstermek kişinin mutlu olacağına, bunun aksi ise, kişinin mutsuz olacağına alamettir.) [Tirmizi]

  (İstihare eden kimse mahrum kalmaz, istişare eden pişman olmaz. İktisat eden darlık çekmez.) [Taberani]

  Sual: İstihare için yatarken, kadınların kocalarından ayrı yatmaları gerekir mi?
  CEVAP
  Hayır, gerekmez


  1-Bir istihare şekli
  Bir muradı olan kimse, abdest alır, temiz bir yere oturur, üç defa salevat-ı şerife okur, sonra her birine Besmele çekerek on Fatiha, sonra 11 İhlâs okur, sonra üç defa salevat okur. Sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatar, niyet ettiği şeyin iyi veya kötü olacağını bi-iznillah rüyada görür. (Fetava-i Karı-ül-hidaye)

  asof
  1-Başka bir istihare şekli:Mühim bir dileğinin nasıl sonuçlacağını öğrenmek istersen: Yâsîn sûresini okuyup, her Mübin'e geldiğin zaman 102 defa Mübin ismini tekrar edersin. Yâsîn sûresini okuduktan sonra 35 defa salavati şerife getirir ve en sonunda şöyle dersin:

  اَللَّهُمَّبِحَقِّهَذِهِالسُّورَةِاِنْكَانَهَذَااْلاَمْرُخَيْرًافَأَرِنِىبَيَاضًااَوْخَضْرَةًوَاِنْشَرًّافَأَرِنِىسَوَادًااَوْحَمْرَةً

  Allâhümme bi hakki hâzihis sûreti in kâne Hâzal emru hayran fe erinî beyâdan ev hadraten ve in seran fe erinî sevâden ev hamrah.
  Okuduktan sonra kıbleye karşı sağ yanı üzerine yatar ve Allah c.c. ın izniyle niyetindeki şeyi görürsün.
  Kaynağı
  ''El Cevahirul Lemmaah Fi İstihdari Mülükil Cin Ebi Hayyullahul Merzuki''
  Ayrıca çok denenmiştir ve müsmir neticeler alınmıştır.


  Başka bir üye
  2-Başka bir istihare şekli:Rüyanızda istediğinizi görmek için basit bir yöntem veriyorum.


  Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce
  "Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir"
  ayetinini okuyorsunuz.Bir kaç kez tekrardan sonra
  "Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver"
  deyip yine aynı ayeti tekrar ede ede uyuyorsunuz.
  Ben denedim gerçekten gösteriyorlar.Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak aksi taktirde rahmani olmayanlar gelip korkutuyor.Birde bu işi korkmadan yapmak lazım çünkü tedirgin yatarsanız yine ismi lazım olmayan arkadaşlar geliyor.

  http://www.estanbul.com/ruyada-i...cin-10115.html (Rüyada İstedigini Görmek İçin)

  --- Sonraki mesaj ---

  Bu linke sonuna kadar hiç bakmamıştım.Tüm sorularımın cevabı burdaymış.

 8. #388
  Alıntı AYŞEGÜL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  neden böyle ön yargılısınız ki?cübbeli ahmet maşallah ilmine hayran olduğum bir alimdir.maşallah herşeyi yalamış yutmuşcasına biliyor.... ve üstelik tavizler vermeden yalnızca doğru olanı söylüyor.... ben ondan ne duyduysam çok faydasını gördüm.bence söyleyenin kim olduğuna değil,söylediğine bakın...
  Bu cübbeli Ahmet hocaya ait değilki arkadaşlar Arif Pamuk adlı yazarın kitabından alıntıdır.

  --- Sonraki mesaj ---

  Alıntı ebruli25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaslar ben bir süre önce bazi süphelerim dogrultusunda bir hocaya gittim .Hoca bana süphelerimin gitmesi ve merak ettigim seyi rüyamda görebilmem icin bir formül verdi yaptim ve istedigim herseyi gördüm süphelerim kalkti denemenizi tavsiye ederim.
  cuma gecesi 2rekat namazdan sonra 1yasin ve 141 defa (ela ya´lemü men helak ve hüvel latüfür habir)okunur kimseyler konusmadan sag tarafa yatilir ve görünmek istenen seyi merak ettinizi icinizden söyleyin allahin izniyle insallah sizde görürsünüz.
  men helak değil asla,men halaktır aslı.tabiki bu duayı yanlış okuma korkutulmaya sebep olabiliyor 2 kelime arasındaki farkı görüyorsunuz umarım.

 9. #389
  BEN korkutulmadım.Ama anlatamayacağım bir rüya gördüm.Kısa ve çirkin bir rüya diyeyim.
  O günden sonra 2 kere daha yaptım birinde çok karışık bişeyler gördüm.anlamadım.birisindede hiç rüya görmedim.Bendeki tarif aşağıdaki tarif değildi.Bu gecede böyle deniycem bakalım.

  cuma gecesi 2rekat namazdan sonra 1yasin ve 141 defa (ela ya´lemü men halak ve hüvel latüfür habir)okunur kimseyle konusmadan sag tarafa yatilir ve görünmek istenen seyi merak ettinizi icinizden söyleyin allahin izniyle insallah sizde görürsünüz.

  Ama yukarda arkadaş helak demiş onu halak yaptım da birde latüfür demiş oda yanlış galiba. Bu gece kelime hatası yapmıyayım artık.

 10. #390
  ben de yaptım bu istihareyi.uzun süredir rüya görmezken artık görmeye başladım çok şükür.daha niyetimle alakalı göremedim ama başka şeyler gördüm ve netti.çok istekli yapmamama rağmen yaptığım istihareler arasında ki en güzel istihare diyebilirim.devam edeceğim.paylaşım için teşekkürler

49 Sayfadan 39. İlkİlk ... 3738394041 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Mutlaka Deneyin ( Resulullahı Rüyada Görmek İçin )
  Konuyu Açan: feo, Forum: Salavat-ı Şerifeler.
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 04-Jul-2016, 04:48
 2. Rüyada İstediğini Görmek için Yeni Bir İstihare
  Konuyu Açan: onurstar, Forum: İstihare Bölümü ve Yorumlar.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 23-Mar-2011, 22:52
 3. Ruyada Ruhanileri Görmek için
  Konuyu Açan: mfc210c, Forum: Rüyalar.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 08-Mar-2011, 00:32
 4. Bir Definenin Rüyada Yerini Görmek İçin
  Konuyu Açan: aresxxx, Forum: Büyü.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 06-Sep-2008, 21:53

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com