Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arası gösteriliyor
 1. #1

  Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A)

  Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (K.S.A) hazretleri Seyyid Muhammed Raşid Erol'un (k.s.) büyük ogludur.1957 Siirt doğumludur ,suan 52 yasindadir.

  1971 senesinde Ailece göç ederek Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Menzil köyüne yerleşirler. Seyyid Fevzeddin Erol (k.s.),Sultan hz nin tavsiyesi ile 1983- 2003 arasında Ankara'da ikamet etmiştir. 2001 ile 2002 yılları arasında, Eskişehir Sivrihasar'ın Bilvanis köyüne (yeniism BUHARA)yerleşmişlerdir.

  İlim tahsilini dedesi Gavs Hz ve Babasi Sultan Hz. ve bazi dogu alimlerinin yaninda yapmıştır. İlim icazetini, Şeyh Seyda Molla Yahya el-abbasi (ks) den almıştır . Mürşitleri ise dedesi Gavs ( Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni ) Hz. Babasi Sultan ( Muhammed raşid ) Hz. amcasi Abdulbaki (Gavs-ı sani ) hz. ve son olarakta Sultan Hz. nin dayisi olan Seyda Molla Abdulbaki ( Şah-ı Urfa ) Hz. dir.

  Babasi Seyyid Muhammed Rasid (K.S.A.) hazretlerinin isaretiyle Şahi Urfa (K.S.A.) hz. lerine intisab etmistir, daha evvel Menzil de hizmet etmekteydi.2003 yilinda Şah-i Urfa Seyyid Abdulbaki el-Bilvanisi (K.S.A) hazretlerinden icazetini almistir .

  Dedesi Gavs-i Kasrevi Seyyid Abdulhakim el-Hüseyni (K.S.A.) hz. leri onun hakkinda daha küçükken etrafindakilere söyle buyurmus " Fevzeddin'e dikkat edin ilerde büyüklerden olacaktir".Seyyid Fevzeddin'in (K.S.A.) 9 tane çocugu olmustur fakat Lütfiye adinda bir kizi ve M.Enes adindaki ogullari da küçük yasta rahmetli oldular. Diger çocuklari ise Zemzem, Hayrullah, Bedrullah, Zümrete, Nurulayn, Sefanur ve en küçükleri M.Emin'dir. Allah (C.C) hepsine uzun ve hayirli ömürler nasip eylesin..

  Babası seyyid Muhammed Raşit k.s den aldığı işaretle Sakarya kenarında Halen Eskişehir’e bağlı Sivrihisar ilçesi buhara köyünde irşadına devam etmektedir. Allah c.c. makamlarını ali eylesin irşadlarını daim hizmetlerini genişletsin inşallah amin. 2. #2
  rabbim başta resulullah olmak üzre saadatların tamamının şafaatine nail eylesin bizleride..halis niyyetlerimizi onların yüzüsuyu hürmetine kabul ve makbul eylesin..amin...

 3. #3
  caneriko
  allah saadatların himmetini üzerimizden eksik etmesin ...

Benzer Konular

 1. Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Raşit Hz.’ nden sohbet ve nasihat
  Konuyu Açan: arşınca, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 20-Haz-2011, 14:10
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj : 27-Ağu-2010, 18:30
 3. Gavsul Azam Seyyid Abdulhakim El-Hüseyni(k.s.a)
  Konuyu Açan: KıRıK, Forum: Peygamberler ve Önemli Dini Kişiler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 04-Kas-2008, 12:35
 4. Es-Seyyid Es-Seyh Abdulhay Oztoprak(ks)
  Konuyu Açan: KıRıK, Forum: Peygamberler ve Önemli Dini Kişiler.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 04-Kas-2008, 12:18
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com