Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1
  Halit

  Salavat-ı Şerîfe - 700 Bin Değerinde

  Bir kere okumakla 700 bin sevap kazandıran anlamı sınırsız ve geniş çok faziletli salavat-ı şerîfe:

  Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin adede me fî ılmillâhi saleten dâimeten bi devâmi mülkillâhi ve alâ âlihi ve sahbihî ve sellim.

  SALÂVAT VE AYNA NÖRONLAR
  “- Beyinler çeşitli frekanslara açık alıcı-vericilerdir, tıpkı çeşitli frekanslara açık radyo alıcıları gibi…
  Dolayısıyla o beynin alıcı frekanslarına uygun dalga yayan, hiç tanımadığı kişilerden gelen dalgaları da alırlar farkında bile olmadan… Sonra da “Aklıma geliverdi” derler! Nereden?!

  “Üzüm üzüme baka baka kararır”!
  Evet, beraber olduğunuz kişilerin veya içinde bulunduğunuz toplumu oluşturan beyinlerin yaydıkları “dalga”lar sizin beyninizde akis bulur ve o yönde programlanmaya tâbi tutulursunuz. İyi veya kötü… Toplumsal cinnet veya toplumsal huzur nasıl oluşuyor sanıyorsunuz?
  Bu olayda olduğu gibi beyin ayrıca yöneldiği kişiyle de iletişime girebilir. “Telepati” de derler bunun bir türüne…
  Evet, bir diğer deyişle, yöneldiğiniz yapı tarafından beyniniz yönlendirilir; siz hiç farkında olmadan.
  İşte beyindeki bu özellik dolayısıyla…
  Rasûlullah, kendisine inananlara çokça “salâvat” getirmelerini tavsiye etmiştir.

  “Kesinlikledir ki Allah ve melekî kuvveleri Nebi’sine yönlenmektedir. Ey iman edenler, siz de O’na yönlenin ve teslim olun, selâmet bulun” uyarısı işte buna işaret eder.
  “Allah ismiyle işaret edilen, tüm varlığı yaratan hakikatin “nokta”sındaki varlığı; ve O’nun isimlerinin özelliklerinin açığa çıkışı olan melekî kuvveler, “Nübüvvet” dediğimiz sistemin gerçeklerini, “Sünnetullah”ı okuma hâline yönlendirir O’nu… Siz de O’na yönlenerek, O’ndan yayılan bu frekansı alıp, “ayna nöron”larınızın bu “dalga”ları (gelen yayını) değerlendirmesi sûretiyle selâmete erin” denmektedir belki de Kurân-ı Kerîm’deki bu âyette! (özden gelen bilginin bilinçte açığa çıkması için oluşan işlev=yusallune)
  İşte bu yüzdendir ki, kişi, Rasûlullah (aleyhisselâm)’a ne kadar çok yönelir ve O’nu ne kadar çok anarsa, O’na salâvat getirirse, o nispette O’nun ruhuyla, bilinciyle bağlantı kurup, o yayın kanalından kendisine bilgi akmaya başlar; kapasitesi kadarıyla da bu gelen bilgiyi değerlendirir.
  Hazreti Muhammed Mustafa (aleyhisselâm)’dan gelen “bilgi” ile “Sünnetullah”ı daha iyi fark ederek sistemin gerçeklerini idrak etmeye başlar ve yaşamına bu gerçeklere göre yön verir. Bu da geleceğinin selâmet olmasını sağlar.
  Esasen bu olay, sadece O’na mahsus bir olay değildir; bu bir sistemdir! Bir tür mekanizmadır! Beynin sayısız işlevlerinden biridir.
  Anlayışı sınırlı insanların oluşturduğu, gök tanrılı gökten inme din anlayışından korunabileyim!.. “Allah” adıyla işaret edileni daha iyi tanıyabileyim…
  Zira, tanrılık kavramından münezzeh “Allah” adıyla işaret edilenin “Zât”ını kavramak imkânsızdır! O, ancak açığa çıkarttıkları kadarıyla seyredilebilir…”

  Konu İη¢ιѕєℓ tarafından (24-Oca-2013 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  ALLAH C.C. razı olsun kardeş çok etkilendiğim ender yazılardan birisi idi ellerine sağlık selametle .

 3. #3
  Bu salavatın anlamını bilen varmı?
  Konu marsyay tarafından (26-Ağu-2012 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

 4. #4

 5. #5
  Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin adede me fi ilmillahi saleten daimeten bi devami mülkillahi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim

  düzelttim, başta allahum denmiş o kısım yanlış

 6. #6
  Sayın AhmetHulusinin bir yazısı sanırım. Salavat ve Ayna Neronlar Yalnız Salavatı Şerifede biraz yazım hatasıvar. Şu şekilde olması gerekiyor.

  Allahümmesalli ala seyyidina muhammedin adede ma fi ilmillahi selaten daimeten bidevami mülkillahi ve ala alihi ve Sahbihi veSellim.

  Allah’ım!Efendimiz Muhamed’e va Al ve Eshabına Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettiği sürece salat ve selam eyle.

 7. #7
  1000 sabah 70 melek bunun sevabını yazmaktan yorulurlar.Cezallahü anna muhammeden ma hüve ehlühu Manası= ALLAH Teala Muhammedi bizim adımıza mükafatlandırsın ki O zaten buna ehildir.

  FAZİLETİ:Efendimiz (S.A.V) Buyuruyor ki: KİM BU SALAVATI BİR DEFA OKURSA YETMİŞ BİN YAZICI MELEK BİN SABAH SEVABINI YAZMAKTAN YORULURLARDELAİL-İ HAYRAT"I 70.000 DEFA OKUMAYA DENKTİR


  Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ta"dilü cemiy"a salevati ehli mehabbetike ve sellim ala seyyidina muhammedin ve ala alihi selamen ya"dilü selamehüm

  ALLAHIM efendimiz Muhammed"e ve onun aline,senin sevgine layık olanların getirdiği topyekün salavatlara denk olacak şekilde salat eyle ve yine efendimiz Muhammed"e ,onun aline bu zatların selamları miktarınca selam eyle. FAZİLETİ: Bu salavatın bir defa okunması delaili i şerifin yetmişbin defa okunmasına denktir.

  Manevi makamları geç ip efendimiz s.a.v e ulaşmak istersen bu salavatı kendine vird edinmelisin .Salavat getirmenin fazileti hakkında İmami Şarani şöyle buyuruyor.


  Büyük veli Aliyyül Havas "ın şöyle konuştuğunu duymuştum.Allah tan bir şey İsteyeceğiniz zaman Allah resulü (s.a.v.) in adıyla o şeyi isteyiniz ve şöyle dua ediniz Ey Allah ım sevgili peygamberin Muhammed Mustafa hürmetine senden şunu isterim. Şeklinde dileğinizi arz ediniz.

  çünkü Allah ın bir meleği vardır ki, bu isteğinizi anında efendimiz (s.a.v.) e bildirir ve o na filanca kişi, şu haceti için senin ALLAH katında aracı olmanı istemektedir.der hazreti peygamber efendimiz s.a.v. de okişinin isteğini Allah a yapacağı dia ile gerçekleştirir.çünkü efendimiz s.a.v. in du ve istekleri ALLAH Teala tarafından geri çevrilmez.Bize gereken çok yüce bir hazine olan bu salavat-ı şerifenin faziletini idrak edip,hiç olmazsa günün belirli saatlerinde birkaç defa okumayı alışkanlık haline getirmektir.

  Bu sayede ALLAH ın izni ile yüce makamlara ulaşmış oluruz.BAŞKA BİR SALAVATI ŞERİFE; fakih ömer bin said hazretleri bu hadisi naklediyor.

  Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tekunu leke rizaen ve lihakkihi edaen

  Her kim günde 33 kere bu salavatı şerifeyi okursa VEFAT ETTİĞİNDE KABRİ İLE PEYGAMBERİN MUHAMMEDİN KABRİ İLE ARASI AÇILIR(Evliyalar ansiklopedisinden alınmıştır.)MUHAMMED A.S. MI GÖRÜR.700.000 SALAVATİ ŞERİFE GÜCÜNDE

  SALAVAT

  Allahümme salli ala seyyidina muhammedin adede ma fi ılmillahi salaten daimeten bi devami mülkillah.


  MANASI; ALLAHIM efendimiz muhammede senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettiği sürece salat ve selam eyle. SIRLARI; bu salavatı şerifeyi bir defa okumak,700,000 salavatı şerife okuma fazilet ve değerindedir.Cuma günleri biner defa okuyan kimse iki cihan saadetini elde eder. Peygamber s.a.v. e salat getirmek aynı zamanda cennette onunla buluşup sohbet etmeyi sağlar.

 8. #8

Benzer Konular

 1. Yetmiş Bin Salavat-ı Şerife Kuvvetindeki Salavat-ı Şerif
  Konuyu Açan: Vandrak, Forum: Salavat-ı Şerifeler.
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 25-Ağu-2013, 22:20
 2. On İki Bin Salavât-ı Şerîfe'nin Sırrındaki İşaret
  Konuyu Açan: nothing, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 02-May-2013, 14:41

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com