6 Sayfadan 5. İlkİlk ... 3456 SonSon
Toplam 52 sonuçtan 41 ile 50 arası gösteriliyor
 1. #41
  kısmet güzel olmuş işte son nokta.....eline sağlık canım benim ben yoruldum ifade etmeyeceğim dua okumak anlamsız bişi olmaz diyenlere... 2. #42
  beyefendi ben dua okur ve paylaşırım o kişinin duası kabul etmeyen ALLAH ben nasıl mesul oluyorum ? az biraz yavaş ol Allah ile kul arasına mı girdim büyümü verdim ki nerede ise konuyu kul hakkına getirdiniz hoş şeyler söylemiyor dahada olayı çarpıtıyorsun çelişki yaşıyorsunuz ki her saat konuyu başka yere götürmeyi deniyorsunuz ...arkadaşım biz dua okuyoruz siz okumuyorsanız başka eğlenceli konulara müdavim olun ...

 3. #43
  şanaa biraz sakin ol stresli yazmışsın yazıları belli.bakın sözleriniz eleştirilerimin dışına çıkıyor dikkat edin lütfen.ben orada kul hakkına girersin dedimmi.sen burada bir konu açmışsın sadece sen değil açan çok kişi var örnek veriyorum bu dua yı 100 kere okuyun dua nız kabul olsun diyor bu kişiler.arkadaş sen adama nasıl dua nız kabul olur garantisi veriyorsunuz.bu yetkiyi nereden alıyorlar.ben bu yazıyı yazmaya korkarım,sonra adam duam kabul olmadı diyince Allah kabul etmez ise ben napim diyor.başta ''dua'nız kabul olur'' kelimesini yazan bu kişidir,ve kolay kolay Allah kabul etmedi ise ben napim diyemez.garanti vermişsin çünkü....fazla uzatmaya gerek yok..

 4. #44
  tartışılan konuyu baştan sona okudum. Duanın kabul olmayışı kulları isyana götürür, duaya inancını azaltır hatta şahit olmuşsunuz çok umut bağlayıp hayal kırıklığına uğrayınca psikolojisinin bile bozulduğunu anlatmaya çalışmışsınız.

  Dua eden kişi de şu bilinç olmamalı. şunları okudum kesin istediğim olacak diye. öyle olsa dünyada düzen olmazdı.

  Duanın kabul olmayışı diye birşey söz konusu değil. Allah dualara her zaman icabet eder. bu belki çabuk olur belki biraz geç.
  Ya istediğimizi verir, ya da bizim hayrımıza değilse vermez istediğimizden daha iyisini verir bir vakit sonra.

  Bu bilinçle dua edersek,etrafınızdaki o kafayı sıyırdı dediğiniz gibi kişileri böyle bilinçlendirirsek duanın gerçek manası anlamış oluruz.

  İstediğimiz olmuyor dua ya gerek yok diye birşey olmaz.

 5. #45
  arkadaş siz konuyu nerede ise kul hakkına getirdiniz olmaz..... dedim asabi mi oldum ?

  zira kulun duasını kabul eden sadece Allah kim girmiş ki kul ile Yaradan arasına ....

  bu dua 41 İsmi Azamlı Esmalardan bir tanesi ve müjdeleri.... yani benim icadım değil...

  nerde sizin şahsınızı hakaret siz nasıl eleştiri yapıyorsanız bende sizin söylemlerinizi eleştiriyorum madem ki müdavim oldunuz bu konuya cevap vermek doğal hakkım benim nezrimde diğer konulara gönderme yapmışsınız ve sakinim .....

  dua edip kabul olmamış ise insan dönüp kendine içine ameline bakmalı ...yani herkes kendi nefsinden sorumlu....

 6. #46
  öncelikle 58cent kardeş...yazıları iyi okumuşsn ancak bnm insan'ları dua neden kalmuyor,neden olmaz konuları hakkında çok sıkı bir şekilde bilinçlendirmemiz gerektiğini anlamamışsınız.

  sayın şanaa ben kendi şahsıma hakaret olarak yorumlamadım hiç birşeyi sadece eleştride bazı kelimelerin abartıya kaçtıgını dikkat edilmez ise hakarete dönüşeceğini bildirdim.2 yazınızdada aynı şeyi yazıyorsunuz.bakın siz birilerine bir formül verirseniz bunun sorumlulugu sizin üstünüze kalmış olur.siz başka bir kitaptan almışsınız.bence çok dua kitabı aldım elime ancak kitabın baş sayfalarında nasıl muvaffak olunur bölümü var orayı okumadan kitaba başlanmaz.siz başkalarına dua'nın nasıl kabul olunacağını söylemeniz gerekir.hemen okuyun duanız kabul olun denmez.haa burada.ben bir genelleme yapıyorum eğer şahsen sizi eleştirseydim ki eleştirmedim o zaman ne tür bir tepki verirdiniz bana bilemem.ayrıca siz bu yazılanı denediniz oldumu? 7. #47

  Konu içerisinde daha önce s.modum genele uyarı geçmiş , şuan aynı şeyi ben yapıyorum.
  İnsiyatif kullanarak kimseye ceza yada uyarı vermiyorum fakat devam ederseniz konuyu tartışmaya çeviren herkes kurallara istinaden yaptırıma uğrayacaktır.Ayrıca lütfen terkip bölümlerindeki konuları dua kardeşliğine çevişrmemeye dikkat ediniz.


  Tartışma hakkındaki düşüncemi belirtmek istiyorum.

  1-Bir dua için hemen kabul olur denmez , kimse bu hükme sahip değildir.
  2-Ben dua ettim ama birşey olmadı diye birşey yok!!! , dua esnasında Allah'ın melekleri gelir, dua bitene kadar kulun yanında bekler.
  Niyet tam ve net olmalıdır.
  Bir niyet hemen olacak diye bir kaide yoktur , 1 dileğin yerine gelmesi için bir kul sayılamayacak kadar imtihandan geçer.
  Allah kulunun kendini tesbih etmnesini içinde bulunduğu zor imtihanın en kolay şekilde atlatabilmesi için kendisini anmasını ister.
  Kul dileğine varıncaya kadar türlü vesilelerden geçer , bir kapı öteki kapıyı açar.
  En son noktaya varıldığında kul ya dileğinin hayırsız olduğunu anlar yüreği vaz geçer başka bir kapı açılır yada onca imtihandan sonra dileğine nail olur.

  Okadar imtihandan sonra kul halen şükür etmeyi bilmeyip hayırlısı için gönlünü razı edemiyorsa kimse edilen duaları suçlamasın.

  Allah'ın tüm kulları için her zaman bir planı vardır.


  Umarım tartışma burda son bulur.


  Bu mesajdan sonra konu hakkında tartışmadan devam edilmesini önemle rica olunur.Tartışmaya sebep olan ve cevap verende forum kurallarınca yaptırıma uğrar.

 8. #48
  Alıntı an gelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  biz 21.yüzyılda yaşıyoruz.forumu bi gez insan'lar dertten kurtulmak için çare arıyor.öyleki forum bu adamlar ile kaynıyor.belkide aynı adam bak kaç konuda derdine çare aramış,ama bulamamış.gerçekten bende merak ediyorum dua ederek amacına ulaşam kaç kişi var.şahsen ben ulaşamadım.ulaşamayacağımı anlayınca tamam dedim.fazla üstünde durmya gerek yok.insan dua edip kabul olmayınca hayal kırıklıgına uğruyor.olmayacak şeyin üstüne gitme.zaten sana yazılmışsa o şey olur.yazılmamışsa kendini yorma.
  ben de dua ile derdine çare bulmayan görmedim
  istisnai evlilik işleri hariç..
  zaten sıkıntı dua edilmesi için verilir ,dua ederiz geçer bunun döngüsü budur.
  yazılmamışsa kendini yorma sözüne katılmıyorum
  aslında yazılmıştır, cilve olarak sıkıntı veriliyor ki dua edelim

 9. #49
  nisa 78-79. ayet
  onlara bir iyilik gelirse bu, Allah'tandır derler. Onlara bir kötülük gelirse bu, senin yüzündendir derler. De ki hepsi Allah'tandır "sana ne iyilik gelirse Allah'tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir.
  ŞÛRA 42/30. Başınıza gelen herhangi bir musibet ellerinizle işlediklerinizden ötürüdür. O, yine de çoğunu affeder.
  tekvir 29- Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

  her duanın karşılığı vardır.icabet dünyevi ve yahut uhrevidir.dünyada olmaz ise ahirette buna iman etmek ve sabretmek.hesap eden en iyisini bilen allahü tealadır.

 10. #50

  Makam, Mevki, Sevilmek ve Sayılmak İçin

  Makam, mevkiye kavuşmak için ve herkes tarafından sevilip sayılmak için bu güzel duayı 1000 (bin) kere okunduğu zamandan sonra okunmaya devam edildiğinde kısa zamanda tesir gücü çoğalır.

  Dua: Ya Allamel ğuyubü fela yefütü şey-inmin hıfzihi vela yeüdüh.

6 Sayfadan 5. İlkİlk ... 3456 SonSon

Benzer Konular

 1. Şan ve Şöhrete Erişmek için....
  Konuyu Açan: üveys, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 07-Nis-2012, 23:07
 2. Saygi Şan Şeref Kazanir
  Konuyu Açan: frezya, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 07-Nis-2012, 22:30
 3. İstersen Etek İstersen Bluz
  Konuyu Açan: ^LaLee^, Forum: Kadın Moda.
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 07-Eyl-2009, 21:26

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com