4 Sayfadan 1. 123 ... SonSon
Toplam 34 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1
  leave alone me

  Sevdiğini Allahtan İste

  arkadaşlar bana göre sevgiliyi döndürmek veya buna benzer dünyevi isteklere kavuşmak çokta zor değil..... emin olmadığımız formüller uygulamak veya Allah korusun büyü yaparak şeytandan yardım dilemek gereksiz...

  acizane fikrim şu yolu izleyerek belkide mümkün olan bütün isteklerimize kavuşabiliriz. tabi herşeyden önce Allahın izniyle....  Hazret-i Rasûl aleyhisselâmın tuttuğu ışık altında, deriz ki…
  DUA’sına icabet bekleyen kişi, şayet iki rek’ât namaz kılar ve her rek’âtında yirmi bir ihlâs okursa Fâtiha’dan sonra ve son secdesinde de şu şekilde Allahu Teâlâ’ya yönelirse, inancımız odur ki, kendisine icâbet edilir…
  Yalnız, Cenâb-ı Hak kendisine duada ısrar edilmesini sevdiği için bunu yedi kere yapmak gerekir…
  “Estağfirullâh Yâ Rabbel Arşıl Aziym… Esağfirullâh Yâ Rabbel Arşıl Kerîm… Estağfirullâh Yâ Rabbel Âlemiyn. Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedin biadedi ilmike.
  Yâ HU yâ men HU, Lâ ilâhe illâ HU, Entel Hayyul Kayyûm ve lâ şeriyke lek ve lekel mülkü ve lekel hamdü ve inneke alâ külli şey’in kadir.
  Yâ Hannân yâ Mennân Yâ Bedî’es semâvâti vel arz yâ Zel Celâli vel ikrâm, Eşhedü enlâ ilâhe illallâhul Ehâdus Sâmedulleziy lem yelid ve lem yûled ve lem yekûn lehû kûfuven ahad.
  Allahım senin indinde fevkâlâde âciz, zâif ve nefsine zulmeden biri olduğumu itiraf eder, Senin azâmet ve kibriyândan, eşsiz yüceliğinden, sonsuz bağışlayıcılığın dolayısıyla, kereminden niyâz ederim…
  Allahım senden İsm-i Â’zâm’ın hürmetine, Habibin Muhammed Mustafa hürmetine, henüz hiç kimseye bildirmediğin indindeki en yüce ismin hürmetine senden niyaz ederim ki…”
  (Burada önce Allah’ın kendine seçtiklerinden olmayı, Allah’ın çok sevdiklerinden olmayı, O’nun indinde en değerli olanlarla bir arada olmayı isteyip, O’nun yolunda Rasûlü’nün rızasına uygun çalışmalar yapmayı kolaylaştırmasını talep edip, ondan sonra da ne isteğiniz varsa onu söyleyebilirsiniz)
  Ve sonra duanızı şöyle bitirmenizi tavsiye eder bu fakîr:
  “Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidina Muhammed ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim. Amin Amin Amin Yâ Rabbel Arşıl Azîm. Biliyorum kesin olarak ki, sen benim duamı işittin ve dualara icâbet eden VAHHAB’sın sen… Senden, Zât’ının hakkı için; indindeki yüce isminin işaret etttiği mânâ hakkı için, duama icâbet etmeni niyâz ederim. Amin Amin Amin…”
  Rabbimin bu fakîre bildirdiği bu duanın değerini elbette ki bu konunun ehilleri takdir eder… Ve değerlendirir…
  Taklîden Allah yoluna baş koymuşlar da samimiyetle bu duaya devam ederlerse, elbette neticesini apaçık bir biçimde görürler…“


  ama bunu yaparkende şunlara dikkat etmeliyiz

  İmam Ebu Hamid El-Gaza!î İhya´sında şöyle demiştir: Duanın edeble-ri ondur. Birincisi: Arefe gününü, ramazan ayını ve cuma gününü, gece­nin son üçte birini ve seher vakitlerini, şerefli zamanlar oldukları için göz­etleyip seçmektir.

  İkincisi: Bazı halleri fırsat bilip o hallerde duâ etmektir. Secde halinde, orduların karşılaşması zamanında, yağmur yağarken, namaz ikametinde ve ondan sonra duâ etmek gibi... Ben derim ki, kalbin yumuşaklığı halinde.

  Üçüncüsü: Kıbleye yönelmek, iki eli kaldırmak ve duâ sonunda elleri yüze sürmek.

  Dördüncüsü: Gizli ve aşikâr arasında sesi alçak tutmak.

  Beşincisi: Taşkınlık haline dönüşen zorlama davranışlar yapmamaktır. En iyisi, Peygamber ve ashabından nakledilen duaları yapmaktır. Her­kes güzel duâ yapamayacağı için, taşkınlığa düşmesinden korkulur.

  Âlimlerden biri şöyle demiştir: Zillet ve ihtiyaç dili ile duâ et, fesahat ve gösteriş dili ile değil. Denilir ki: Âlimler ve zâhidler yedi kelimeden fazla duâ yapmazlar. Bakara sûresinin sonunda Allah Tealânm buyurduğu şu âyet buna şahidlik etmektedir:

  "Rabbimiz, bizi muahaze etme..." Allah Tealâ hiç bir yerde bundan daha fazla kullarının duasından haber vermemiştir.

  Ben derim ki, bunun benzeri, İbrahim Sûresinde olan Allah Tealâ´nın şu sözüdür:

  "Hani İbrahim demişti: Rabbim! Bu beldeyi emniyet ve güven yeri yap.." Derim ki, âlimlerin çoğunluğunun görüşü, duâ konusunda kısıt­lama yapmamaktır. Yedi kelimeden ziyade duâ etmek de mekruh değil­dir. Doğrusu kayıdsız olarak duayı uzatmak müstahabdır.

  Altıncısı: Yalvarmak, iç huzuru duymak ve korkmaktır. Allah Tealâ şöyle buyurmuştur:

  "Bütün peygamberler hayırlara koşarlar, umarak ve korkarak bize duâ ederlerdi. Bize karşı da teslimiyet içinde itaatkârdırlar."[4]

  Yine Allah Tealâ şöyle buyurmuştur: "Yalvararak ve gizlice Rabbinize duâ edin".[5]

  Yedincisi: Kesinlikle istemek ve duanın kabul edildiğine inanmak, iste­ğinin kabulünü doğrulamak. Bunun delilleri çoktur ve meşhurdur. Süf-yan İbni Uyeyne (Allah ona rahmet etsin) şöyle demiştir: Sizden hiç biri­nizi, kendi için bildiği günahı, duâ etmekten asla alıkonıasın; çünkü Al­lah Tealâ mahlûkatın en kötüsü olan İblis´in:

  "Rabbim, insanlar dirilecekleri güne (kıyamete) kadar bana mühlet ver. Allah buyurdu: Sen mühlet verilenlerdensin." duasını kabul etmiştir.

  Sekizinci: Duada ısrar etmek ve üç defa tekrarlamaktır. Duanın kabu­lünü acele istememektir.

  Dokuzuncu: Allah Tealâ´mn ismini anarak duaya başlamaktır. Ben de­rim ki, Allah Tealâ´ya hamd ve senada bulunduktan sonra Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem´e salât getirmek ve yine böyle başlangıçta ol­duğu gibi aynen duayı tamamlamak.

  Onuncusu: Bu en önemlisidir ve duanın kabul edilmesinde esas ve asıl olandır. O da tevbe etmek, zulmü terk etmek ve Allah Tealâ´ya yönel­mektir.


  bu yolu izlemekten daha verimli olacak bir fikriniz varmı? Allah (C.C) dualarımızı kabul etsin .... 2. #2
  xxx02
  Harika bir paylaşim gönlüne sağlik rabbim senden razi olsun gönlündekini en kisa zamanda versin
  formdaki herkesin duasini kabul etsin

 3. #3
  Cok güzel paylaşım Allah hepimin dularını hayırlısıyla kabul etsın

 4. #4
  Ağzına emeğine sağlık arkadaşım çok güzel bir paylaşım olmuş

 5. #5
  uğur_böceği
  Allah razı olsun içimi ferahlattı bu yazı..

 6. #6
  ALLAH razı olsun paylaşımın için.RABBİM hepimizin dualarını kabul etsin.

 7. #7
  leave alone me
  Amin... Amin.. Amin.... Allah hepimizi iman dolu ve dualarına icabet edilenlerden kılsın....

 8. #8
  ALLAH razı olsun kardeşim rabbim duasına icabet ettiği kullarından eylesin cümlemizi amin birde kopyaladım hakkınızı helal edin slm ve dua ile..

 9. #9
  iklima
  emegine saglık kardeşim bu çok güzel duayı bizimle paylaşdıgın için tşk.
  rabbim herkesin hayırlı dualarını kabul buyursun amin...

 10. #10
  Kardeşim bu sabah öyle mutsuz kalktim ki ama şimdi bu duayi görünce yüreğime su serpildi sanki allah ne muradin varsa versin dilerim cümlemizi dualari kabul ve makbul olan kullardan eylesin aminnn. Bu gece den tezi yok bşlayacağim inşallah kopyaladim bende dua listeme aldim hakkini helal et.

4 Sayfadan 1. 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Cevap: 215
  Son Mesaj : 25-Kas-2013, 18:07
 2. İşte Gülmek İçin Bir Kaç Resim Daha...
  Konuyu Açan: teoka, Forum: İlginç ve Komik Resimler.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 05-Ağu-2013, 21:56
 3. İşte Beden Dili Sözlüğü
  Konuyu Açan: teoka, Forum: Aşk-İlişkiler-Evlilik.
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02-May-2013, 20:29
 4. Herşeyi Allahtan İste...............
  Konuyu Açan: Güzide, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 05-May-2011, 01:01
 5. Vudu Dinine İnanlar İşte Böyle Hacı Oldu!
  Konuyu Açan: yolgezer, Forum: Büyü.
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 13-Ara-2007, 14:40
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com