757 Sayfadan 531. İlkİlk ... 529530531532533 ... SonSon
Toplam 7562 sonuçtan 5.301 ile 5.310 arası gösteriliyor
 1. #5301
  Mutluluk aslında çok yakındır. Korku, öfke, kırgınlık, kıskançlık gibi olumsuz duyguları sistemimizden çıkartıp, yaşananların nedenini düşünmeyi bıraktığımızda, karşımızdaki insana sadece 3 his besleyebiliriz.
  Sevgi

  ŞÜkran

  VE Saygi

  Sevgi, seni olduğun gibi kabul ediyorum ve böylece seviyorum diyebilmektir. Onu kontrol etmeden sevebilmektir.

  Şükran, hayatıma girdiğin ve bana yeni hayat dersleri öğrettiğin için, ruhsal gelişimime katkıda bulunduğun ve yaşattığın tüm güzel anılar için teşekkür ederim diyebilmektir.

  Saygı ise, onu değiştirmeye çalışmadan, olduğu gibi hiç kontrolsüzce kabul etmek, varlığına, seçimlerine, davranışlarına saygı gösterebilmektir.

  Öyle ya, her insanın ruhu yücedir. Eğer bu şekilde davranmayı seçiyorsa, biz kim oluyoruz da onu değiştirmeye çalışıyoruz ki?Karşımızdaki kişinin yaşam dersi almasına zorla vesile olamayız.

  Unutmayın.

  Kendimizi değiştirir, geliştirirsek, tüm evren değişir.
  Kırılamayacak hiçbir kısır döngü yoktur...

  --- Sonraki mesaj ---

  Ayrilik Yonetimi ile bir dizi calisma..  Bugün ayrılık yönetimi için evde kendi başınıza neler yapabileceğinizi anlatmak istiyorum. Biz ayrıldık ve çok acı çekiyorum.


  öncelikle eğer birinden ayrıldıysanız, bunun hayatın sonu olmadığını hatırlamalısınız. Etrafta başka erkekler de var, ve en güzeli daha da iyileri var. Her ilişki, sizin kendinizi daha iyi tanımanız ve hayattan keyifalmanız için yaşanır.

  Bu bir evlilik bile olsa... Yaşanan problemler, yapılan hatalar, iyiye ve kötüye gidişler, hepsi kendi iç dünyamızı ve bilinçaltımızı keşfetmemiz için yaşanır. Birbirimizin boşluklarını dolduralım ve hayatımızı kurtaralım diye değil...

  Bir ilişkiden yeni çıktıysanız, yapmanız gereken ilk şey, kendi içinize dönüp bakmanızdır.

  Muhtemelen sona doğru giden yolculuk sırasında her iki tarafın da bütün korkuları tetiklenmiş, çoğunluğu da başınıza gelmiş oılacaktır. O yüzden, iç hesaplaşma yaşanırken, özellikle de kadınlar, suçu kendilerinde arama eğiliminde olurlar. Ya da karşı tarafı suçlarlar.
  Yani, illa ki ortada bir suçlu olması gerekir.

  Oysa, aslında yaşanan herşey bizim kendi içimize dönüp bakmamız, yaşadıklarımızdan birşeyler öğrenmemiz, hangi inanç kalıpları ya da korkularla bu olayları hayatımıza çektiğimizi keşfetmemiz ve sonunda bu korku ve inanç kalıplarını temizlememiz içindir. Bunu yaptığımız anda, bir sonra hayatımıza çekeceğimiz kişi öncekinden daha iyi ve bizi daha çok doyuracak bir ilişki olacaktır. Yok değişmezsek, Ahmet gider Mehmet gelir, ama biz aynı kısır döngüleri yaşarız.

  Öyleyse, bir ilişkinin ardından, kağıdı kalemi elinize alın ve listeler yapmaya başlayın.

  Öncelikle, bu ilişkinin ilk günlerinde ne bulduğunuzu, ve bulduklarınızın sizde hangi duyguları uyandırdığını yazın. Duyguları not etmek çok önemli.Örneğin, ?Bana çok iltifat edip arıyordu? dediğiniz zaman bunun ?kendimi değerli ve önemli hissediyordum? diye duygusal boyutunu not etmelisiniz.

  Daha sonra ilişkinin içinde baştan beri asla bulamadığınız şeyleri listeleyin. Ve en son, eskiden bulup, daha sonra değişen maddeleri yazın. Bütün bunların sizde hangi duyguları hissettirdiğini not etmeyi unutmayın.


  Örneğin ?Önceden benimle evlenmek istiyordu ama daha sonra vaz geçti? gibi... Bu beni tercih edilmeyen biri gibi hissettirdi diyebilirsiniz.
  Daha sonra listenize hemen bakmadan, kağıt ve kalemi elinize alın ve geçen haftaki yazımda belirttiğim topraklama çalışmasını yapın. Suçluluk, acıma, öfke, korku gibi duygularınızın tepkilerini vermelisiniz. Orada tarif ettiğim uygulamayı bitirdiğinizde biraz hafiflemiş olablirsiniz. Genelde bir sevgilinin ardından üzüntü ya da acı duyuyorsak, topraklama yapıldıktan sonra kişi karşımızdayken, onun hayalimizdeki tavrının ya da duygularının değişip değişmediği gözlenir. Bunu hayalimizdeki görüntüsü üzerinden yaparız. Onunla birbirimize sarılarak ve birbirimize şans dileyerek çalışmayı bitiririz. Eğer pozitif duygulara dönemiyorsak, ozaman topraklama ile bırakırız.


  Olumsuz duygular kağıda döküldükten sonra, geri dönüp sakin kafayla yaptığınız listeleri inceleyin. Ve bu adamı vaz geçilmez yapan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışın. Genelde açlığını çektiğiniz bir duyguyu özlediğinizi fark edersiniz. Aslında özlediğiniz ya da arkasından üzüldüğünüz şey Ahmet Mehmet değil, size yaşattığını düşündüğünüz duygunun kaybıdır. Bu duyguya öylesine açsınızdır ki, ayrıldığınızda kendinize acımaya başlarsınız. Karşı tarafa artık bunu karşılayamadığı için öfkelenirsiniz. Ya da suçlarsınız.
  Bu aşamada, artık sizi bu kadar aç bırakan şeyin çocukluğunuzdan kaynaklandığının farkında olun. Özellikle babalarla olan ilişkiler, babanın anneye davranışları, annenin baba ya da erkekler hakkında yaptığı yorumlar, ilk ilişki, vs olabilir.

  Bu olayları hatırlarken, çocukluk döneminizde ya da genç kızlığa adım attığınız dönemde inandığınız ve bilinçaltınıza yazdığınız kalıp ve cümlelerin, daha sonra iç sesiniz haline geldiğini fark etmelisiniz. Bu iç sesi bulup tek tek bir kağıda yazın. Karşısına da olmak istediğiniz şey yazın. Örneğin:
  Istemediklerim Istediklerim

  Erkekler beni aramıyorlar. İlgisizler Benim erkeğim (ya da kadınım) her zaman beni arar ve
  İlişkilerim doyumludur.
  Şimdi...


  Öncelikle iç sesinzin, inançlarınızın aslında bilinçaltınıza attığınız korkuların göstergesi olduğunu bilin. Bilinçaltınızda olan korkuları, her gece uykuya yatarken ve her sabah uyanırken günde en az 2 kere evrene ve muhatabına yolladığınızı hatırlayın. Başınıza gelen her ne varsa, muhakkak evren tarafından size, kendi inanç ve duygularınız yüzünden verildiğini bilin.


  Bundan sonra değişmek istiyorsanız, sık sık ayrıldığınız kişi ile ilgili acılar tekrar edeceği içn, her topraklama yaptığınızda, duygularınız olumluya döndüğünde, bu kez olumlu hayal kurmaya ya da yazı yazmaya başlayacaksınız. anki istekleriniz gerçekleşmiş gibi. Eğer istediğiniz olsaydı neler hissederdiniz? Neler yapardınız? İşte bunu
  ?Eğer gerçekleşseydi mutlu olurdum dans ederdim ? falan gibi değil ?işte nihayet çok mutluyum. Artık sevgilim beni öylesine doyuruyor ki, herşey muhteşem? gibi yazmalısınız. Olmuş gibi yani. Ya da hayalini 5 duyunuzla kuracaksınız.
  Eğer ilişki kalıp ve korkularınızın sebeplerini bulduysanız ve bu babanız ise mesela, o zaman babanız ile ilgili topraklama yapmalısınız. Verilen kararlar bölümünde, babanıza artık onu sevgiliniz için rol modeli olarak tutmayacağınızı, artık onunla bu anlamda bağınızı kestiğinizi söylemelisiniz. Eğer anne varsa, annenizle topraklama yapmalı, kararlar bölümünde anneniz gibi olmayacağınızı bundan vaz geçtiğinizi ona anlatmalısınız.


  Bunların hepsi trans altında ya da yazı ile odaklanarak yapılmalıdır. Asla yüzyüze olmamalı.
  Hemen arkasından yüksek benliğinize çıkmalı, gerçek baba ya da anneniz olarak ona sırtınızı yaslamalısınız. Açlığını duyduğunuz güven, sevgi, ilgi gfibi duyguları ondan here zaman aldığınızı ve her ihtiyaç duyduğunuzda alacağınızı hissetmelisiniz.

  Hepinize sevgi ,aşk, mutluluk ve karşılıklı doyum dolu ilişkiler diliyorum.


  Alinti


 2. #5302
  reyhan kanıma giriyon 18.nci günümdeyim.

 3. #5303
  Mandagul tebrik ederim Supersin.. 18 gun buyuk basari...

  --- Sonraki mesaj ---

  Devam ama mandagul
  Aslinda bu yazilar senin kanina girse iyi olur cunku hic aramazsin)

  --- Sonraki mesaj ---

  Bu arada tum kizlar kayip

 4. #5304
  Ya kizlar Soyle okuyorumda Yazdiklarinizi Bu erkekler 99% aynidir
  bende aram kotu erkek arkadasimla agustostan beri hemde
  2 haftaya bir naber nasilsin diye ariyor
  yolda karsilasiyoruz slm lasmiyoruz ama goz goze bakismalarimiz oluyor gulumsuyor ama gulumsemesini ben gormeyim diye kafasini baska tarafa ceviriyor bundan iki ay once bir telefon konusmasinda sordum beni istemiyorsan boyle sacma sapan suratsizliklara girme dedim Beni seviyormusun diye sordum Seni seviyorum dedi ama mutsuz bu aralar sorunlari var mutsuzum ben hayatta diyo´r ben hayatta mutlu olamiyorsam ne yapabilirim dediii..ve bir gun babam ogrendi benim o kisiyle konustugumu aglayarak aradim ne yapicam ben simdi diyerek kapattim telefonu bana benim babamda bana kiziyor dedi en son gordugumde dedim seni istemiyorum de bana dedim boyle olmaktansa istemiyorum seni dede bitsin herssey dedim Seni istemiyorum dedi o an dona kaldim onume gelebildigince yurudum yurudum arkama bakmadan 1 aydirda konusmuyorum Bana karsi cok hirssli Beni sevdigini biliyorum ama yani sira cok kizgin bana cok kotu davraniyo Soyleyin Ben napim Simdi off offf...Bazen diyorum Sevme kiz kurusu Öl evinde yinede Sevme nereye kadar giderse gitsin diyorum ama bilmiyorum sonumuz ne olacak

 5. #5305
  reyhan abla sana mail attım , acilll lütfen bakarmısın .

 6. #5306
  ne kadar sakin bi başlık olduk maşallah diyim
  reyhan abla özledim senin paylaşımlarını...

 7. #5307
  herkesın hayatı yoluna gırdı sanırım bi de benimki girse ya

 8. #5308
  Süveyda seninkide girer cnm merak etme...her şey sende bitiyor aslında...zaman her şeyin ilacı derler..zamanda bizleriz aslında...eminim seninkide girecektir

 9. #5309
  Alıntı süveyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  reyhan abla sana mail attım , acilll lütfen bakarmısın .
  Tamam canim, bakicam..

  --- Sonraki mesaj ---

  Alıntı lmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ne kadar sakin bi başlık olduk maşallah diyim
  reyhan abla özledim senin paylaşımlarını...
  evet oldukca sakiniz bende sizleri ozledim canim.. biraz mesgulum bu aralarda ama yine paylasimlar olacak.. sizlerde paylasin beni beklemeyin.. sevgilerimle

  --- Sonraki mesaj ---

  Alıntı süveyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  herkesın hayatı yoluna gırdı sanırım bi de benimki girse ya
  seninkide girer suveyda, merak etme canim..

 10. #5310
  arabasına kadar hayal ettiğim biriyle tanıştım kızlar evlenmek için can atıyor tek sorun sarısın olması ve benm sarışın istemior olmam ) bayramda istemeye gelmek istiyorlar. cekim yasalarım sonuc verdi pek mutluyum

757 Sayfadan 531. İlkİlk ... 529530531532533 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Cevap: 24
  Son Mesaj : 01-Kas-2015, 00:31
 2. Sizi Terk Eden Sevgilinizin Meslekleri Nedir?
  Konuyu Açan: ladybug, Forum: Estanbul Anketleri.
  Cevap: 27
  Son Mesaj : 12-Kas-2013, 16:18
 3. Terk Eden Sevgiliyi Geri Döndürme İçin Etkili Tılsım
  Konuyu Açan: songuku, Forum: Büyü.
  Cevap: 35
  Son Mesaj : 11-Kas-2011, 17:47
 4. Terk Eden Sevgiliyi Geri Getirme Büyüleri
  Konuyu Açan: mechul, Forum: Büyü.
  Cevap: 31
  Son Mesaj : 09-Tem-2011, 18:55
 5. Yuvasını terk eden eşi geri döndürmek için
  Konuyu Açan: 0rh4n, Forum: Sevgi ve Muhabbet için Dualar.
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 23-Kas-2010, 22:40

Bu Konu İçin Etiketler

Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com