5 Sayfadan 4. İlkİlk ... 2345 SonSon
Toplam 50 sonuçtan 31 ile 40 arası gösteriliyor
 1. #31
  aybüke
  Alıntı Hüdavendigar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah'ım ne hallere düştük.Komşu komşudan hesabı sorulacak ama bu şuurla bu millet yaşamıyor ki.Nerde kaldı komşu hakları.Edebin olmadığı yerde huzursuzluk vardır.Bir çok apartmanlarda bu sorunlar yaşanıyor.

  Aybüke hanım, ben size şu ayeti vereyim.Devamlı onu oku ve onları Allah'a havale et.Fakat kendi nefsine uyup da onlara da sataşma,işi Allah'a havale et.Sabırla beklemeye çalış!..Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.İşte ayet:
  Bir kereye mahsus besmele çek gerisini oku.

  Hasbiyallahu la ilahe illa hu.Aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azîm...

  Bu ayeti 7 kere okuduktan sonra Rabbime şöyle dua et.

  "Allah'ım.Ben senin aciz kulunum.Benim onlara gücüm yetmiyor. Onların yaptıklarından çok muzdarip oluyorum.
  Onları sana havale ediyorum.Ve sen işini en iyi bilensin her şeye Kadirsin" diye dua et...
  Namaz kılmıyorsanız namaza başlayın ve her namazın arkasından bu ayeti okuyun ve duanızı yapın ...Bu ayet,Tevbe Suresinin son ayetidir..Bu ayetin sadece bu kısmını okuyun...
  Allah yar ve yardımcınız olsun..Kısa zamanda neler olacağını siz de göreceksiniz.Yalnız size düşen vazife işi tamamen Allah'a bırakıp tam teslimiyet göstermelisiniz.
  Allah sizden razı olsun kardeşim dediğinizi yapıcam inşallah..yalnız ben çok istememe rağmen namaz kılamıyorum,namaz kılmamıda sağlayacak bir dua yada ayet varmı?özelden yollarsanız sevinirim.
  --------------------
  Alıntı AYISIGI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aybüke çok üzüldüm :=( Allah yardımcın olsun. İnşaallah sana dua edeceğim. Ne zalim insanlar var ya:S Yalnız sana gıcıklıkları niye?
  bilmiyorum be canim,kendi halinde bir insanım,sadece bir kaç kez sessiz olmalarını rice ettim ona bozuldular
  --------------------
  Alıntı kadriye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eğer evini çok sevmiyorsan;onların evden gitmesi yerine kendin daha güzel daha büyük bir eve hayırlısıyla taşınmak için dua etsene.. Hayatında büyük bir gelişme olmuş olur hem.. Yenilikler güzeldir(her zaman olmamakla birlikte);insanı dinç tutar..
  evim öyle çok iyi değil ama her taşınma hesap ettim 2 bin lira .maaşım ancak ayımı kurtarıyor..10 yıl oldu tatile bile gidemedim parasızlıktan ..
  --------------------
  Alıntı ozge_72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  aybüke kardes, konustuysan anlamadilarsa, konustuysan daha da yapiyolarsa, gercekten magdursan, gercekten hakli isen, abdestli olarak gunde 3 kere tebbet süresi oku ve ".... isimli komsumun ses yapmasina, bana zulmetmesine izin verme, sen ..... isimli komsumun tebbet ile hükmünü ver ya Rabbim" de, ama asla beddua etme... zamanla ya sana karsi bir sey yapamazlar Allahin izni ile ya da kendi dertlerine duserler... (suphesiz Rabbim dogrusunu bilir)
  --------------------
  ama muhakkak duanda "tebbet ile hükmünü ver" deyiver... cok etkili...
  gerçekten mazlum durumundayım,defalarca rica ettim ama inadına daha çok gürültü yaıpıyorlar
  --------------------
  Alıntı ozge_72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  haklisiniz zaten beddua etmeyin diye o yuzden dedim... ama ne komsular var bi bilseniz, bizim bir tanidiklarimizin, sesiniz cok cikiyor diye geceleri sessiz olmasini rica ettiler diye uzerine yuruyenleri mi? inadina dan dun vuranlari mi? offf of..
  evet ozge kardeş ancak çeken bilir..
  --------------------
  Alıntı murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu ne kardeşim yaaa..inanılmaz üzüldüm arkadaşın durumuna...eziyetten başka birşey değil..çekilir gibi hiç değil Allah yardımcın olsun ne diyeyim söylediğin gibi polise falan gitsen sana daha fazla cephe almaya kalkışacaklar...sen iyisimi ne yap ne et terk et o evi..duaların bu yönde olsun..Allah'a emanet ol!!
  haklısın kardeşim en iyisi gitmek ama taşınmayı kaldıracak durumum yok bu aralar..
  --------------------
  Alıntı Ulvi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aybüke Allah Yardımcın olsun ama şöyle bir teklif sunabilirim. Yüksek sesli işyerlerinde çalışanların kulağını korumak için yada sesten rahatsız olanlar için kulak tıkaçları var. Eczane yada işmalzemesi satan yerlerde bulabilirsin. Bir doktora danışarak daha iyi bir çözüm yolu bulana kadar kullanabilirsin.
  o yolu çoktan denedim kardeşim ama tıkaçlar yüzünden birde dış kulak yolu iltihabı geçirdimben son çare olarak sizlere yazdım,bu sitedeki insanları dost ve kardeşlerim olarak görüyorum..
  --------------------
  Alıntı murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ebü'd-Derda(r.a)'dan rivayet edilmiştir:
  Allah'ın Rasulü(s.a.v) bize ikindi namazını kıldırırken önünden bir köpek geçti.Köpek adımını atar atmaz öldü.Peygamber Aleyhisselam:''Bu köpeğe kim beddua etti'' diye sorunca bir adam;
  Ben ey Allah'ın Rasulü dedi.And olsun ki sen Allah'a İsm-i A'zam ile dua ettin.O isim ki,onunla Allah'a başvurulduğunda kabul eder,istendiğinde de verir.''söyle bakalım ne söyledin''diye sordu.
  şöyle dedim:''Allahümme inni es'elüke bi enne lekel hamde la ilahe illa entel emanü bediy'us semavati vel erdı ya zel celali vel ikrami ekfina hazel kelbe bima şi'te*''
  manası:Allah'ım senden şununla diliyorum.Hamd sana mahsustur.Senden başka ilah yoktur.Mennan'sın,göklerin ve yerin yaratıcısısın.Ey Celal ve ikram sahibi,bu köpeği dilediğin gibi yap ve bizi kurtar''

  arkadaşlar bu dua içerisinde geçen ''kelben''kelimesi köpek manasını taşıyor,öyleyse bu kelimeyi komşu kelimesiyle değiştirip bu duayı okuyabilir ya da türkçe olarakta yine okuyabilirsiniz...Allah Teala yardımcınız olsun!!
  Sağol temiz kalli kardeşim...
  Allah senin de gönlünün muradlarını versin tez vakitde.... deniycem bunu..
  --------------------
  [quote=Hüdavendigar;690635]


  Hasbiyallahu lâ ilahe illa hu.Aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azîm...

  içiniz rahat olsun kesinlikle haklıyım,halimi görseniz ,iyi dayanmışsınız derdiniz..beni asıl üzen diğer komşuların durumu bildikleri halde bana destek olmamaları,bana dokunmayan yılan bin yaşassıncılık yapmaları
  --------------------
  bana yardımcı olmaya çalışan kardeşlerim,Allah sizlerden bin kere razı olsun..... 2. #32
  tebbet sresini oku tavana dogru ufle beni rahatsız edemesinler de faydasını gorursun

 3. #33
  burckan
  EL-CEBBAR:

  İstediğini yapan, mutlak hüküm sahibi olan, azameti karşısında her mevcudun küçük ve zelil kaldığı Allah demektir. Bu esmayı çalışanlar çok korkunç derecede heybetli olurlar. Üzerlerinde öyle bir heybet oluşur ki cinler ve insanlar hatta vahşi hayvanlar bile bu heybetten titrer çekinirler. Özellikle cinni ve insi düşmanları zelil perişan etmek için bu ad birebirdir. Bu esmaya devam edenlere hiçkimse bir kötülük dokunduramaz. Yapmaya kalkışırsa korkunç bir felakete uğratılır. Bu esmaya devam edenin düşmanları birer birer dostluk mesajları vermeye başlarlar. Esmayı zikredenden korkup çekinirler. Bu esmayı çalışanların emrine girmek için bütün yaratılmışlar can atarlar. Onun sözünü dinler ve yerine getirirler. Tutuklu olanlara, hapiste yatanlara bu ad bir kurtuluş vasıtası olabilir. Bu adın cezbesine ulaşanlar kime dikkatlice bakıp nazar etseler düşmanlarını felakete uğratırlar. Kendilerine cinniler tasallut olan kimseler bu adı anarlarsa cinnilerin iflahı kesilir. Esmaya devam edildikçe cinniler yanıp kahrolurlar. Tasallut oldukları insanı terkederler. Ebcetsel sayı değeri: 206/42436
  yA CEBBAR esmasını çekebilirsiniz.heybetli görünmek,düşmanınıza size zarar vermemesi için korku vermek adına...

  bir de YA MUAHHİR 846 adet okuyabilirsiniz zararlı kişileri uzaklaştırmak adına...


 4. #34
  vişne
  Haksız yere zulme uğramış kimse cuma gecesi yatsı namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturup üç defa " Estağfirullahe Estağfirullahe Estağfirullahel azıymillezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyumü ve ettebü ileyhi" dedikten sonra 409 defa "Hasbiyellahü ve nı'mel vekiyl " derse biznillah o zulümden kurtulur.
  -------------------------------------------------------
  Alıntıdır.
  NOT: Burda dikkat etmen gereken şey çok temiz bir abdest alman üstünde başında nokta kadar pislik bulaşmamış olacak tam temizlik yani tam itikad, Allah kurtarsın.

 5. #35
  burckan
  "Hasbinallahü ve nı'mel vekiyl " olarak biliyorum ben onu ama...

 6. #36
  aybüke
  konuyla ilgilenip bana yardımcı olmaya çalışan bütün din kardeşlerim cümleden hepinizden Allah razı olsun...

 7. #37
  1-Bir kimseyi öldürmek veya Bir yerden defetmek için.
  (çok tehlikelidir,Müstehak olmayan a yapılırsa kendine döner vebalı da çok büyüktür,) O kişinin bastığı yerden Bir avuç toprak alınır, sabah namazı vakti yüksek bir yerde 3 defa (ha mim ayn sin kaf) 11 defa (Aahim, Keskı, Hal ın, Ya sin) deyip toprağı savurmalıdır. Ancak Çok tehlikelidir.  2-EŞ ŞEHİD esmasını 319 kere okuyup ey herşeye şahit olan Allah ım bana zulmeden .............kulundan hakkımı al diye dua edilir.Çok tesirlidir.


  3-Düşmanlık edenler helak olurlar

  "Ya âhiru celle celâlühû"

  İsmi celilini okumaya sürdürenlere düşmanlık edenler, helak olurlar .Düşmanlık etmek isteyen her kimse etkisiz kalır.

 8. #38
  vişne
  Alıntı SaaH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  1-Bir kimseyi öldürmek veya Bir yerden defetmek için.
  (çok tehlikelidir,Müstehak olmayan a yapılırsa kendine döner vebalı da çok büyüktür,) O kişinin bastığı yerden Bir avuç toprak alınır, sabah namazı vakti yüksek bir yerde 3 defa (ha mim ayn sin kaf) 11 defa (Aahim, Keskı, Hal ın, Ya sin) deyip toprağı savurmalıdır. Ancak Çok tehlikelidir.
  İki ucu keskin bıçak. Bir tane de benden.

  Size zulm eden bir zalimin helaki için
  Kırk bir adet ufak taş topla bir bahçede ya da bir sahrada çukur kaz. O ufak taşlardan birini alıp yasin suresini sonuna kadar oku çukura at. Diğer taşların her birine de teker teker yasin suresini oku çukura at kırkbirinciyi attıktan sonra cümlesinin üzerine kahır ve tedmiri istenilen şahsın ismini zikrederek ve o niyetle cenaze namazı kıl. Sonra çukura toprak doldurarak o taşları defnet göm. o zalim inatçı cebbar çok geçmeden helak olur KENZÜL HAVASS Sayfa 315
  ---------------------------------------------------------------------
  Alıntıdır.

 9. #39
  a.can84
  Alıntı vişne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İki ucu keskin bıçak. Bir tane de benden.

  Size zulm eden bir zalimin helaki için
  Kırk bir adet ufak taş topla bir bahçede ya da bir sahrada çukur kaz. O ufak taşlardan birini alıp yasin suresini sonuna kadar oku çukura at. Diğer taşların her birine de teker teker yasin suresini oku çukura at kırkbirinciyi attıktan sonra cümlesinin üzerine kahır ve tedmiri istenilen şahsın ismini zikrederek ve o niyetle cenaze namazı kıl. Sonra çukura toprak doldurarak o taşları defnet göm. o zalim inatçı cebbar çok geçmeden helak olur KENZÜL HAVASS Sayfa 315
  ---------------------------------------------------------------------
  Alıntıdır.


  ayy tövbe o kadar da artık.. cinayet..

 10. #40
  aybüke
  yok öyle ölmelerini filan istemem.sadece taşınıp gitseler yeter onlarda kiracı zaten..yada ben gidebileyim daha hayırlı bir yere..

5 Sayfadan 4. İlkİlk ... 2345 SonSon

Benzer Konular

 1. Zalim Kişiyi Yok Etmek için Çare
  Konuyu Açan: pyramid, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 22-Ara-2011, 21:53
 2. Bir zalim ve zorbanın şerrinden emin olmak için
  Konuyu Açan: monçiçi, Forum: Havas & Hüddam.
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 05-Ağu-2011, 18:28
 3. Zalim güçlü olsa da, Allah'dan büyük değil !
  Konuyu Açan: mavera, Forum: İslamiyet.
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 04-May-2010, 01:17
 4. Cevap: 2
  Son Mesaj : 27-Tem-2008, 13:38
Sitemiz kişiler arası iletişimi sağlayan bir servis sağlayıcıdır. Kişilerin yazdıkları kendi sorumluluklarındadır.
Hukuki gerekçeler ile kaldırılması talep edilen içerikler için lütfen iletişim linkini kullanınız.

Sitemizdeki yazılar telif hakları ile korunmaktadır. İzinsiz alıntı yapılamaz ©estanbul.com