1 Haftada Eski Sevgiliyi Unutma Planı

fft99_mf5903309Aşk ilişkilerinde ayrılıklardan kadınların daha fazla etkilendiği bir gerçek. Bu da kadınların daha duygusal bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor. Bitmiş bir aşkın, gitmiş bir sevgilinin ardından günlerce gözyaşı dökülüyor. Oysa bu kadar kendinizi hırpalamaya hiç gerek yok. Hayat devam ediyor ve siz kaldığınız yerden yaşantınıza devam etmek zorundasınız. Bunu başaramıyorsanız işte bir haftada onu unutma yöntemleri…

7günlük unutma planıBu plan, onu hayatından çıkartmanı ve kaldığın yerden devam etmeni sağlar. Bu, bir anda olmayacak elbette, ama zaman geçtikçe onun senin üzerinde yarattığı etkilerin azaldığını hissedeceksin.
7günlük unutma planı

Bu plan, onu hayatından çıkartmanı ve kaldığın yerden devam etmeni sağlar. Bu, bir anda olmayacak elbette, ama zaman geçtikçe onun senin üzerinde yarattığı etkilerin azaldığını hissedeceksin.

1.Gün: Ağlamak serbestİlk gün her zaman en kötüsüdür. Şok, yaşadığını kabullenememe ve üzüntü gibi duygular içini yer, kalbini kemirir, canını acıtır. Amacımıza ulaşmanın birinci şartı, ayrılıktan sonraki ilk 24 saati tek başına geçirmemen. Bu gibi durumlarda seni karşılıksız destekleyecek kişiler, annen, kardeşin veya en yakın arkadaşın olabilir. Tek yapman gereken onlardan yardım istemen.
1. gün içinde hiçbir şey kalmasın; dilediğin kadar anlat, ağla, gerekirse paket paket mendil bitir!
1.Gün: Ağlamak serbest

İlk gün her zaman en kötüsüdür. Şok, yaşadığını kabullenememe ve üzüntü gibi duygular içini yer, kalbini kemirir, canını acıtır. Amacımıza ulaşmanın birinci şartı, ayrılıktan sonraki ilk 24 saati tek başına geçirmemen. Bu gibi durumlarda seni karşılıksız destekleyecek kişiler, annen, kardeşin veya en yakın arkadaşın olabilir. Tek yapman gereken onlardan yardım istemen. 1. gün içinde hiçbir şey kalmasın; dilediğin kadar anlat, ağla, gerekirse paket paket mendil bitir!

2.Gün: Onu içinden atÇok üzgünsün, seni anlıyoruz. Ama yine de biraz gücünü topla ve onun sana aldığı hediyeleri, fotoğraflarınızı ortadan kaldır. Fakat onları sakın yırtma, kırma, parçalama! Bugün en sevdiğin şeyleri yapmaya gayret göster; müzik dinle, kitap oku, arkadaşlarınla buluş, televizyon izle…
En önemlisi de tıpkı hediye ve fotoğraflar gibi seni derinden etkileyen anılarını da hafızanın derin bir yerlerine sakla ve onu içinden çıkardığını hayal et. İnan, senin için hayat yarın çok daha kolay geçecek!
2.Gün: Onu içinden at

Çok üzgünsün, seni anlıyoruz. Ama yine de biraz gücünü topla ve onun sana aldığı hediyeleri, fotoğraflarınızı ortadan kaldır. Fakat onları sakın yırtma, kırma, parçalama! Bugün en sevdiğin şeyleri yapmaya gayret göster; müzik dinle, kitap oku, arkadaşlarınla buluş, televizyon izle… En önemlisi de tıpkı hediye ve fotoğraflar gibi seni derinden etkileyen anılarını da hafızanın derin bir yerlerine sakla ve onu içinden çıkardığını hayal et. İnan, senin için hayat yarın çok daha kolay geçecek!

3.Gün: Ondan uzak durOnu sakın arama! Msn'de gördüğünde selam verme! Telefonuna mesaj çekme! Bil ki o artık “eski”. Onun yerine arkadaşlarını ara, ailenle konuş, internette dolaş. Yapacağın planlara onu karıştırmak, tekrar beraber olduğunuz hayallerine kapılmak, sana kalp acısından başka hiçbir şey kazandırmayacak, bunu bil! Eğer aynı ofisteyseniz, elbette işin biraz daha zor olacak. Onunla karşılaştığında mesafeni koru. Unutma ki, arkadaş olamayacağınız kadar henüz her şey çok yeni. Bunu deneme bile!
3.Gün: Ondan uzak dur

Onu sakın arama! Msn’de gördüğünde selam verme! Telefonuna mesaj çekme! Bil ki o artık “eski”. Onun yerine arkadaşlarını ara, ailenle konuş, internette dolaş. Yapacağın planlara onu karıştırmak, tekrar beraber olduğunuz hayallerine kapılmak, sana kalp acısından başka hiçbir şey kazandırmayacak, bunu bil! Eğer aynı ofisteyseniz, elbette işin biraz daha zor olacak. Onunla karşılaştığında mesafeni koru. Unutma ki, arkadaş olamayacağınız kadar henüz her şey çok yeni. Bunu deneme bile!

4.Gün: Ayrılık arkadaşı edinBu kişi, kız veya erkek olmuş, hiç fark etmez! Yeter ki, ne zaman ayrıldığın sevgilini aramak ya da kapısının önünden geçmek istersen, seni engelleyebilsin. Her şeyi anlat ona! Ve onun anlattıklarını da iyi dinle. Senin iyiliğini düşündüğünü, sana destek olmak için yanında olduğunu sakın unutma!
4.Gün: Ayrılık arkadaşı edin

Bu kişi, kız veya erkek olmuş, hiç fark etmez! Yeter ki, ne zaman ayrıldığın sevgilini aramak ya da kapısının önünden geçmek istersen, seni engelleyebilsin. Her şeyi anlat ona! Ve onun anlattıklarını da iyi dinle. Senin iyiliğini düşündüğünü, sana destek olmak için yanında olduğunu sakın unutma!

5.Gün: Hakkından gelme zamanıGeriye kızgınlık ve öfkenin kaldığı günler başladı! Sana çektirdiklerinden sonra ona sinir olman gayet doğal. Gücünü yavaş yavaş toplamaya başladığına göre, bundan sonra harekete geçebilirsin. 5. günden sonra, yapacaklarından çok yapmaman gerekenler çok daha önemli. Örneğin sakın eve kapanma! Arkadaşlarınla irtibatını koparma! Kendini zayıf, kimsesiz ve terkedilmiş hissetme! Aksine, artık onu önemsemediğini, yaşadıklarınızın güzel bir anı olarak geride kaldığını ona hissettir. Arkadaşlarınla gülüp eğlenirken seni görerek, bırak neler kaçırdığına biraz da o üzülsün:)
5.Gün: Hakkından gelme zamanı

Geriye kızgınlık ve öfkenin kaldığı günler başladı! Sana çektirdiklerinden sonra ona sinir olman gayet doğal. Gücünü yavaş yavaş toplamaya başladığına göre, bundan sonra harekete geçebilirsin. 5. günden sonra, yapacaklarından çok yapmaman gerekenler çok daha önemli. Örneğin sakın eve kapanma! Arkadaşlarınla irtibatını koparma! Kendini zayıf, kimsesiz ve terkedilmiş hissetme! Aksine, artık onu önemsemediğini, yaşadıklarınızın güzel bir anı olarak geride kaldığını ona hissettir. Arkadaşlarınla gülüp eğlenirken seni görerek, bırak neler kaçırdığına biraz da o üzülsün:)

6.Gün: Yeni ve dopdolu bir hayat kurBir arkadaşını ara, bir dans kursuna üye ol veya okul sonrası aktivitelerine katıl. Zamanının çoğunu yalnız geçirmek yerine, sosyal faaliyetlerle doldur saatlerini.
6.Gün: Yeni ve dopdolu bir hayat kur

Bir arkadaşını ara, bir dans kursuna üye ol veya okul sonrası aktivitelerine katıl. Zamanının çoğunu yalnız geçirmek yerine, sosyal faaliyetlerle doldur saatlerini.

7.Gün: Yola devamŞimdiye kadarki tüm aşamaların üstesinden gayet iyi geldin. Bu günden itibaren artık kendini daha iyi hissediyor olmalısın. Oyunbozanlık yapıp programın bazı bölümlerine uymamış olabilirsin belki. Ama olsun, yedinci güne kadar gelebildiysen, sadece bunu bile başarabildiğin için kendini kutlamalısın! Unutma, bunun gibi bir sürü 7 gün geçecek ve “onu asla unutamam” diyen sen, bir gün bir bakmışsın ki kelebek olmuş, yeniden aşık oluvermişsin:)
7.Gün: Yola devam

Şimdiye kadarki tüm aşamaların üstesinden gayet iyi geldin. Bu günden itibaren artık kendini daha iyi hissediyor olmalısın. Oyunbozanlık yapıp programın bazı bölümlerine uymamış olabilirsin belki. Ama olsun, yedinci güne kadar gelebildiysen, sadece bunu bile başarabildiğin için kendini kutlamalısın! Unutma, bunun gibi bir sürü 7 gün geçecek ve “onu asla unutamam” diyen sen, bir gün bir bakmışsın ki kelebek olmuş, yeniden aşık oluvermişsin:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here