45 Dolara Akıllı Telefon

45-dolara-akilli-telefonAkıllı telefonlar dünya çapında çok ilgi görse de pahalı olmaları nedeniyle, her bütçeye hitap etmediklerinden düşük gelirli insanlar tarafından çok fazla tercih edilmediler. Cep yakan fiyatlarıyla her zaman yüksek gelirli insanların telefonu oldular. Ancak son zamanlarda gelişmekte olan ülke insanları için ucuz akıllı telefon üretiminden bahsedilmekteydi. Ucuz akıllı telefon çok fazla mantıklı gelmese de, bu söylenti yerde kalmayarak gerçek oldu. Hint kökenli Karbonn firması ucuza akıllı telefon hayalini gerçekleştirdi.

Karbonn firması, piyasaya sürdüğü 45 Dolar’lık A50S model Android akıllı telefonu ile, ileri teknolojiye çok fazla para ayıramayacak tüketicilerin bile erişebileceği bir cihaz yaratmış.

Tabii ucuz Karbonn A50S modelinin böyle bir fiyata sahip olduğu düşünülürse, Samsung veya LG’nin popüler modelleri kadar kuvvetli özelliklere de sahip değil. Cihaz çift çekirdekli 1.2 GHz hızında MediaTek işlemciye, 256 MB belleğe ve 512 MB dahili hafızaya sahip. MicroSD kart girişi ile hafıza 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Cihazda ayrıca 3.5 inç 320×480 piksellik TFT LCD ekran, 2 megapiksellik ana kamera ve 0.3 megapiksellik ön yüz kamerası bulunuyor. Çok yüksek olmayan özelliklerine rağmen A50S modelinde işletim sistemi olarak Android 4.2.2. Jelly Bean var. GPS özelliği yok belki ama çift SIM kart girişi mevcut.

İlk akıllı telefonuna sahip olacak gençler veya akıllı telefona çok para harcamak istemeyen veya fazla bütçesi olmayan kullanıcılar için ideal bir fiyat 45 Dolar. Tek problem, cihazın şu anda sadece Hindistan’da satılıyor olması. Cihazın gelecek aylarda Avustralya, Güney Afrika ve Yeni Zelanda’da da piyasaya çıkacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here